Buitejlaii'scle Bericlten. TerscMjnt flaplijts, titpMrf Binsiai. BiaieElaatscle Bericiitei A0. 1876. Maandag* 13 November. M 4028. D ©rtijfste Jaargang: Abosnemuntsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post, door liet geheele Eijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. E N' G E L A K D. .Dp het diner, door den lord Mayor gegeven, gaf graaf Beaconsfield een historisch overzicht van de gebeurtenissen van dit jaar. Hij betoogde, dat het streven der regeeiing gericht was ge weest op het behoud van den vrede van Europa door het nakomen der tractnten, het voortduren van Turkijes onafhankelijkheid en integriteit en de verbetering van het iot der Christenen. Na het verwei pen van den wapenstilstand van vijf maanden door sommige mogendheden had Engeland zich aan de onderhandelingen ont trokken, doch later het initiatief genomen tot een conferentie. Aile mogendheden hadden be loofd daaraan deel te nemen, De Minister hoopt op het behoud van den vrede door het hand haven van de bestaande tractaten, Engeland verlangt vrede, maar het is beter dan andere landen op een oorlog voorbereid, Zoo het oorlog voerde, dan zou het kijn voor een rechtvaardige zaak, die de vrijheid en integriteit raakte, en werd de oorlog eenmaal begonnen, dan zou die duren totdat het recht zijn loop had gehad. Reut,ets correspondent seint van 40 dezer uit Ka'iro, dat de Minister van Financiën afgezet en in hechtenis genomen is, onder beschuldiging van agitatie te hebben willen verwekken en tegen den Khedive te hebben aamengezworen. De internationale rechtbanken hebben aan de internationale commissie van I financiën de inkomsten der spoorwegen als waarborg toegestaan. Uit Belgrado meldt de correspondent van Reuter eveneens van 10 dezer, dat generaal TschernajefT als Serviër genaturaliseerd zal worden en Prins Milan hem als adjudant aan zijn persoon verbinden zat. Generaal Novoseloff is aangekomen. Generaal TschernajefT heeft nog geen antwoord van den Czaar ontvangen op zijn verzoek om naar Ruslaud te mogen komen, Hij is daarover zeer bezorgd. Waarschijnlijk zal hij daarheen gaan, maar den Czaar niet zien. Uit Parijs wordt aan Daily News bericht, dat eene vervolging is ingesteld tegen een der directeuren van het «Crédit Mobilier" en dat de boeken op het bureel van de Place Yeudöme in beslag zijn genomen. Dr. Dónkin komt in een schrijven aan 2Daily News nogmaals op tegen de beweiing der Italianen, dat Cesalpino de ontdekker \an den bloedsomloop is. Hij haalt ten gunste van Harvey den beroemden physioloog Ilaller aan, die in een werk, in 1778 te Bern .uitgegeven ,en aan een Italiaan opgedragen, uitdrukkelijk verklaart, dat aan Harvey de eer dier ontdek king toekomt. F K A N K R IJ K. De heer de Chaudordy is tot Frankiijks speciaal gevolmachtigde op de conferentie te BÜIS.BAÜ MA AS. It'ff, li, 124. Advertentieprijs: van 1—10 guwmie regels. 1.00 Iedere gewone regel meer0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Konstantinopel benoemd. De heer de Chaudordy heeft die benoeming aangenomen. Meu acht het waarschijnlijk, dat de conferentie in den loop dezer maand zal bijeenkomen. Uit Bucharest wordt gemeld, dat de miuisler-presidentt op verzoek van een dei- leden, beloofde binnen eenige dagen de diplo matieke correspondentie aan den Senaat over te leggen. De jfigaro deelt mede, dat het vermogen van kardinaal Antonelli op 80 100 millioen wordt geschat, waaronder ruim een millioen Turksche fondsen en 30 millioen edelgesteenten. DUIT SCIILAND. Uit "Würzburg wordt per telegraaf aan de Duitsche bladen gemeld, dat de liberalen aldaar bij de veikieziDgen eene schitterende over winning hebben behaald. De gewezen aartsbisschop van Posen en Gnesen, graaf Ledochowski, heeft aan de geestelijkheid van dat aartsbisdom een herder- lijkon brief gericht. Als een opmerkelijk bewijs voor de gezindheid der geestelijken meldt de JPosener Zeitung, dat ofschoon de brief niet is toegezonden aan diegenen, welke jegens den staat vriendschappelijk gezind zijn, toch vijf tien priesters het bij hen ingekomen exemplaar aau de openbare autoriteiten hebben ingeleverd. ITALIË. Autonelli's begiafenis had eergisteren in den vroegen morgen te Rome plaats. De Pause lijke adel en de diplomatie waren daarbij tegen woordig. AMERIKA. Uit New-York wordt van 10 dezer ge meld: De toestand is nog dezelfde. De uitslag der verkiezingen in Florida en Zuid-Carolina is nog niet volledig bekend. De commissarissen der vreemde mogend heden op de tentoonstelling te Philadelphia gaven den 9 dezer een afscheidsmaal aan Giant. De Ministers en de Engelsche gezant te New- York, sir Edward Thornton, waren daarbij tegenwoordig. EERSTE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van 10 November. In de zitting van lieden zijn benoemd tot voorzitters der afdeelingen: de heeren van Pallarult, Crerners, Sasse van IJsselt en Hengst. Tot rapporteurs dor Indische begrootingde heeren den Tex, du Maichie van Voorthuyzen, de Raadt en Yiruly Yerbrugge. Morgen te 12 uren behandeling van al de aanhangige ontwer pen, uitgezonderd dat der Indische begrooting, dat der coöperatieve-vereenigingen en de ont- werp-overeonkorast met de exploitatie-maat- schappjj. SCHIEDAM, 11 November 187C. De verkiezing van vijf leden voor de Kamer van Koophandel eti Fabrieken., in plaats van de periodieke aftreding der heeren:J.G. Nolet, J. T. Beukers, T. H. B. Snijders, A. M. F. van Deventer en J. Meyer Pz.zal plaats hebben op Woensdag den 22 November 1876, ten Raadhuize alhier. Bij de gisteren avond alhier plaats gehad hebbende verkiezing van twee ouderlin gen "en drie diakenen bij de Hervormde ge meente, ter voorzieuing in de gewone en buiten gewone vacaturen, ontstaan door het periodiek aftreden van de heeren G. Witkamp Sr. enA, Bezemer, als ouderlingen, de heeren F. Bylandt en J. Hoek Jr.alsmede door het vertrek van den heer W. Krabbendamals diakenen, zijn gekozen tot ouderlingen de heeren A. K. Beausar en W. Moutfoort; tot diakenen de heeren J. W. J. van Ilarwegen den Ifreems G, Pigeaud en A. van Buijsen. De miliciens der lichting van 1873, ba- hoorende tot het 3e en 4e regiment huzaren, die deu 23 October daarbij in activiteit zyn opgetredenzijn heden weder in het genot van onbepaald verlof gesteld. Dezer dagen is de wensehelijkheid van facultatieve invoering der lijkeuverbranding voor de eerste maal ter sprake gebracht en de tussclien Regeeiing en Vertegenwoordiging ge wisselde stukkeu. lu het voorloopig verslag over het Ve hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1S77 (afd IVMedische politie) leest men «Tevens werd door sommigen gevraagd, of «wijziging der genoemde wet (de begrafeniswet «van '16 April *1869) niet wensohelijk ware, sin dien zin, dat het verbranden van lijken «onder de vereischte voorzorgen, wierd toege- «laten." De vrijheid, die deze «sommigen" onder onze wetgevers aan de bewoners van Nederland wil len zien toegekend, is in den loop van dit jaar aan de bewoners van Saxen-Ooburg-Gotha ver leend. In zijn kroniek (Stemmen voor waarheid en vredevan Oct. jl,, schrijft dr. Bronsveld over de anti-revolutionairen: «Misschien verwondert het dezen of genen, dat wij hier ten eenenmale zwijgen van de anti revolutionaire kamerleden. Maar zij zwijgen z e 1 v e n. Misschien bedrieg ik mijmaar ik krijg den indruk dat zij ho" langer hoe meer schijnen te zwenken naar de conservatieven een feit is het, dat zij daarmee hun dood vonnis teeltenen als anti-revolutionairen. Waar in ook de anti-revolutionairen velschillen mogen, tegenover de conservatieve praktijken dienen zij onvermoeid te protesteeren." Verge lijkt men deze woorden, voegt de Arnli. Cour. hierbijmet de welwillende en vriendelijke houding door de Standaard ten opzichte der conservatieve organen aangenomen, dan ligt de gevolgtrekking voor de hand, dat,-volgens dr. Bronsveld, de'Standaard daarmee als anti-

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1