Maandag 20 November. M 4033. Biitfnlaiiube Berichten. Binnealanflsciie Bet 1 ellen. tv 1876. Dertigste Jaar aug. ENGELAND. Tegen Zaterdag '18 dezer is de minister raad bijeengeroepen. Yolgens de 'Ball Mall Gazette zullen Engeland en Frankrijk op de conferentie alleen door speciaal gevolmachtigden vertegenwoordigd worden. De den 17 dezer verschenen bladen be- t richten, dat te "Woolwich bevel is gekomen van den minister van Oorlog, om voortaan elke week 2 millioen in plaats van 1/j miilioen patronen te maken. Er heerscht groote bedrijvigheid in alle öeelen van het arsenaal. Te Devenport is het bevel gekomen om de pantserschepen Cyclops en JELydia onmiddel lijk voor den dienst in gereedheid te brengen. Daily Telegraph bericht, dat alle soldateD, die in Ierland met verlof zijn, bevel hebben gekregen onmiddellijk naar hun ïegimenten terug te keeren. Het tijdelijk verlof is inge trokken. Volgens Daily News za! Salisbury zich Maan dag naar Parijs begeven,waarbij waaischijnlijk «en conferentie zal hebben met de Frausche ministers. De Fransche speciale gedelegeerden zullen met Salisbury naar Konstantinopel ver trekken. 7- Uit Rome wordt aan Daily News ge meld, dat de Jezuiéten zeer ontstemd zijn over de benoeming van Simeoni tot opvolger van Antonelli, omdat Simeoni een geestverwant (3 van den overledene. WÜITSCHLAND. De liberale afgevaardigden uit Sclnveinfurth, tvier vei kiezing door de ultramontaansche meer- lerheid der Beiersche Tweede Kamer was ;epasseei d, zijn met 101 tegen 77 stemmen her- iozen. De beweringen van de Eoln. Zeitung dat Decazes wapening eischt en dat prefecten lap- porten hebben overgelegd die van opgewonden- leid der bevolking getuigen, zijn van allen ;rond ontbloot. Reuter ontvangt uit particuliere bron uit Jera bericht, dat den 18 dezer te Konslaa- iuopel een buitengewone groote ministciraad jdioudeu zal worden, om tot een bepaalde «siissing te komen betreffende de kwestie der oiiferenlie en zulks nadat Engeland desbetref- '.nde zijn krachtige eischen by de Poite ver- ieuwd heeft. OOSTENRIJK. De Kamer te Bucharest heeft het adres au antwoord op de troonrede met algemeene temmen aangenomen en bewilligde een krediet au 400,000 lei tot onderhoud van het obser- ajieleger aan den Donau en van de reserve >tj December, RUSLAND. Bij de jl. Woensdag gehouden wapen schouwing fzeide de Keizer tot de generaals en officieren: f mijne heeren, wenschen wij den oppeibevelhebber goed succes! De woorden van den Keizer werden met een algemeen hoera begroet. TURKIJE. De commissarissen voor de bepaling der demarcatie-lijn aan de Tui ksch-Montenegrijnsche grenzen verlangden de toevoeging van een hoofd officier van elk Turksch en Montenegrijusch korps. Twee der commissarissen vertrekken naar het oorlogstooneel om de stellingen van beide zijden te constateeren, waarop de demar catie-lijn zal worden afgebakend. ITALIË. De Italiaansche Minister van Biunenlandsche Zaken heeft aan den prefect van Palermo doen weten dat, wanneer niet binnen acht dagen de bende van den roover Leone is gevangen genomen en de door hem gearresteerde En- gelschman bevrijd, al de "officieren der gendar merie in dat district zullen gedegrageerd worden. B E L G I E. Fière-Orban bestrijdt de houding der regeering, die de veiantwoordel'jkheid voor den bestaanden toestand wil schuiven op de schoudeis eener commissiede regeering moet zelve het initiatief nemen. Hij beschuldigt den minister Malou vooruit te loopen op de beslis sing der Kroon door de ontbinding der Kamers in '1878 in 't vooruitzicht te stellen. AMERIKA. De hoofden der repubhkeinsche partij te New-Orleans weigeren met de democraten samen te werken tot het controleeren der uitgebrachte stemmen, omdat het comité van controle geen bevoegdheid schijnt te hebben om fiauduleuse processen-verbaal omtrent stem mingen af te wijzen. SCHIEDAM, 18 November 1870. Wij herinneren onze lezers aan de verkiezing van vijf leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken, in plaats van de periodieke af treding der heeren: J. J. G. Nolet, J. T. Beukers, T. H. B. Snijders, A. M. F. van Deventer en J. Meijer Pz., welke zal plaats hebben op Woensdag den 22 November '1876, ten Raadhuize alhier, van des voormiddags te elf tot des namiddags te half twee ure. Wij waren in de gelegenheid in de werk plaats van de firma Roelants Co. den Pulso- meter, waarvan wij iu een onzer vorige nommers meldiDg maaktenin werking te zien en ons van de doeltreffendheid van dit werktuig voor het opvoeren van vloeistoffen door middel van stoomkracht, te overtuigen. Men staat waari'jk veibaasd over de werking van een werktuig van zoo geringe afmeting hetgeen wij zagen was een van de kleinste sport dat zoo een voudig van samenstelling het vermogen bezit <4000 liters water per uur op te voeren. Wij raden belanghebbenden aan ook eens een kijkje te gaan nemen, waartoe bovengenoemde hen, blijkens achterstaande advertentie, iederen werkdag in de gelegenheid wil stellen. Aan de Kamers van Koophandel en Fa brieken te Amsterdam, Rotterdam, 's Graven- hage, Dordrecht, Schiedam, Middelburg, Vlis- singen, Groningen, Leeuwarden, Harlingen, Zwolle, is gezonden het overzicht van den han del en de scheepvaart in het Britsche Konink rijk, over October 1870. De Staats-courant behelst de volgende opgave van de op 15 Nov. 4876 in de onder staande entrepots aanwezige hoeveelheid bui- tenlandsche ruwe suiker: Amsterdam1,824,-463 kilogr. Rotterdam1,071,558 Schiedam Dordrecht1,217 j> Middelburg Totaal 2,897,238 kilogiC Een herziening der wet op de personeele belasting is'aan het Dep. van Financiën in be werking; de herziening der patentwet is reeds ver gevorderd; de Min. van Financiën vleit zich, dat beide ontwerpen in den loop dezer zitting nog door de Tweede Kamer worden onderzocht. Ook wordt een herziening der registratiewetten voorbereid. (Vad.) Ons bericht, dat binnen weinige dagen een nieuwe zegelwet de Tweede Kamer zal bereiken, is thans officieel bevestigd. (Vad.) Op Curasao vindt vry algemeen het ge rucht ingang, dat de gouverneur dezer kolonie, de heer II. F. G. Wagner, eerlang op zijn verzoek zal worden ontslagen en vervangen door den majoor der infanterie, den heerJ. Brakel. De heer E. Kiderlen en 103 anderen ta Delfshaven, de heer Ochtman en 223 anderen te Goes en de heer Jan Dekker en 45 anderen te Wormerveer hebben reeds aan Z. M. den Koning en aan de Tweede Kamer der Staten- Generaai adressen van 'adhaesie gericht aan die, welke door Multapatior en het bestuur der Vereeniging voor Handel en Nijveihbid te 's Gra- venhage zijn ingediend. In vele andere plaatsen, zijn adressen van adhaesie in circulatie. Rotterdam. De gemeenteraad alhier heeft het voorstel tot verzameling der faecaliën in eigen beheer bij acclamatie goedgekeurd. Utrecht. De St. Nicolaas-commissie alhier heeft besloten dit jaar geene giften in te za melen tot uitreiking van St. Nicoiaas-gebak, op grond van de algemeene klacht over de baldadigheid der Utrechtsche straatjeugd. Bergeu-op-Zooin. De gemeenteraad heeft be sloten de bank van leening hier ter stede op te heffen. - v Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. franco per post, door het geheele Kijk - 2.50. Afzonderlijke nommers>0.10. BVHSAV HARKT, E, 134. Advertentieprijs: van 1--10 gewone rogelsf i.ÖD Iedere gewone regel meer0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1