TmcMjit iaplijb, ÉpnM Mat. Bnitenlanische Bericlitea. Bimieiilanflsciie Bsriclites. Staatsloterij. i°.J8 76, Woensdag 22 November. M 4034. Dertigste Jaar gan R AIT. ^BONNKMKNTM'Kij,-, per k\vert.ial4.8?. Franco per post, door het geheele Rijk - 2,50. iftonderlijke nommersO.tO. BUREAU MARKT, E, 124. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regeis. 1.00 Iedeie gewone regelmeer,0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend, EK GELAND, De Observer verklaart gemachtigd te zijn bet gerucht tegen te spreken betreffende de buitengewone vervaardiging van patronen en de daaraan gegeven uitlegging. De,ver meerdering van den aanmaak der patronen is alleen het gevolg der invoering van het Martin-Henry- geweer in Indie en heeft geen andere oorzaak. ltev'°<s correspondent te Belgrado meldt, do. 48 dezer: Op verzoek van prins Milan aan den Czaar, om vergunning tot het zenden van een gevolmachtigde naar Petersburg met een vertrouwelijke zending, heeft de Czaar, die vergunning verleend en den heer Marinovich, voormalig Minister-president in'Servië, aange wezen als de persoon, dien hij met de zending wenschte beiast te zien. De heer Marinovich zal morgen naar Belets burg op reis gaan. Op grond van de goedkeui ing der confe rentie door Turkije beschouwen de meeste Jbladen den toestand als meer hoop gevende op het verzekeren \an den vrede door de conferentie. Goschen en Joubert zijn naar Europa •vertrokken na de grondslagen voor de regeling van de Dairah te hebben ontworpen. Zij hebben op tamelijk bevredigende wijze een schikking getroffen ten opzichte van de aanspraken der Anglo-Egyptische bank. Iu die schuld is inbegrepen de leening van £5,989,280 van 1870 en 9,906,451 vlottende schuld. Zij zullen die regeling aan het oordeel der schuideischers van de Dairah onderwerpen en haar aanbevelen. Uit Calcutta" wot dt van 19 dezer bericht flat het Indische gouvernement toebereidselen maakt om, in geval de oorlog mocht uitbreken, een sterk legerkorps naar Egypte te kunnen zenden. It U SI A K D. 31. Zondag is een verordening verschenen betreffende de uitgifte van 400 millioen roebels aan bankbiljetten, met een toelichtende memorie van den Minister van Financiën. liet officieele blad zegt, dat een leening ge vorderd wordt door de buitengewone uitgaven, in verband met de tegenwoordige staatkundige omstandigheden en hoopt, dat de inschrijving bij alle klassen der bevolking bijval zal vinden. Volgens te Petersburg ontvangen authen tieke berichten heeft Tuikije onvoorwaardelijk de conferentie aangenomen. In een hoofdartikel van het Journal da St. Pêtersbourg wordt de hoop uitgesproken, dat Turkije ouder den eeustemmigen nandiang van Europa zal toegeven; de ooilogstoeiustingen van Rusland zijn geen bedreigiug van den vrede, maar veeleer een groote opoffeiing, die liet Keizerrijk zich oplegt om de weldaden des vredes te "verzekeren en de Ciiiisieneu te be schermen; wanneer, echter de ooi log onver mijdelijk is, zalde Russische aatie dien te krachtdadiger steunen, omdat hij eerst zal volgen, nadat alle vreedzame pogingen mislukt zijn. Naar'men zegt, wordt er een belegerings- park van 92 stukken bij Chotin en worden er 540 stukken geschut voor de zuidelijke arrnee bij Kischeneff bijeengebracht. j F8ANKR1JS, Lord Salisbury is te Parys aangekomen en zal heden een conferentie houden met den hertog Dedazes. 1 Onder de leden van de linkerzijde in de Kamer heerseht groote ontevredenheid tegen den Minister van Justitie over de heftige ver volgingen, nvelke hij de republikeinsche bladen aandoet, terwijl de bladen der andere partij zich in eene volkomen straffeloosheid schijnen te kunnen verheugen. Binnen een tijdsverloop van slechts enkele dagen hebben de bladen les proits de ïhonme, la Tribune en leXIXe Siècle de gestrengheid van de justitie te onder vinden gehad. De kandidaten der rechterzijde voor de beide vacaturen in den Senaat zijn, gelijk men .weet, de generaal Vinoy en de heer de Ches- nelong. Deze laatste schijnt ditmaal werkelijk kans te hebben. Chabaud-Latour heeft voor de kandidatuur bedaukt. Uit veitrouwbaie bron wordt gemeld, dat de Duitsche ambassadeur, Prins Hohenlohe n.et, in staat is het deelnemen van Duitsch- land aan de Parijsche wereldtentoonstelling van 4878 iu het vooruitzicht te stellen. De liberale Temps meent de hoop te mo gen koesteren, dat de sedert lang dreigende scheuring in de Hervormde Kerk alsnog zal worden afgewend. Eene conferentie van predi kanten en gemeenteleden uit de zoogenaamde gematigd orthodoxe partij, dezer dagen te Rou- aan gehouden, heeft een nieuw schikkingsplan aangenomen, waaibij, onder waarborgen tegen onbeperkte leervrijheid, de rechten der liberalen zouden worden bescheimd. De aanslaande Sy node wordt uitgenoodigd aan de bekende ver klaring des geloofs, door de vorige aangenomen haar wettelijk bindend karakter te ontnemen, doch zich het recht voor te behouden van al leen bevestigingsformuliereu goed te keuren, welke met het geloof der Kerk niet in strijd zijn. Verscheidene invloedrijke leden der gema tigd liberale party, woonden de beraadslagingen bij en moeten van zins zijn bij huune partijgenoo- len aan te dringen op aanvaarding van het plan, TWEEDE KAMER DER STATEN-GEN ERA A L Zitting van 20 November. De Kamer heeft heden hare werkzaamheden hervat. De discussie over de muntwetten is bepaald op "Woensdag te één uur. Z. M. de Koning heeft zich gisteren nacht te 4 uren, wederom' naar het Loo begeven} teneinde er tot iu het laatst van December te verblijven. II. M. de Koningin zal nog tot over de helft der volgende maand in het buitenland vertoeven. Z. IC. H. Prins Alexander zal eenigen tijd op Zr. Ms. buitenverblijf doorbrengen en zou te dien einde heden derwaarts vertrekken. Bij Kon. besluit van 45 dezer no. 44 is aan P. Jongste, postbode te Kethel c. a., wegens lichaamsgebrek, een pensioen veileend van f 138 's jaars. SCHIEDAM, 18 November 1876. Bij de inspectie welke Zondag jl. over de schutterij werd gehoudenbij welke gelegen heid de kapitein Maas het kommando voerde, werd aan den kapitein ICerdel het eereteeken van 15jarigen schutterlijken dienst uitgereikt. Ook aan den officier van gezondheiddr. L. J. DelBaere, zou het eereteeken van 30jarigen dienst zijn uitgereikt, doch deze was door ambtsbezigheden verhinderd tegenwoordig te zijn. Tevens werd aan het korps bekend ge maakt de rangsverhooging van den 2en luitenant F. J. A. Wenneker tot len luitenant en-van den 2en luitenant it la suite, J. W. J. v. Harwegen den Breems, tot 2den luitenant effectief. De inspectie werd gehouden door den majoor- kommandant en den kapitein Kerdel. Naar wij vernemen zijn de adressen aan de Synode en de Synodale Commissie, die blij kens annonce in onze vorige nommers ter teekening gelegd zijn voor de mannen- en vrouwen-lidmaten der Ned. Herv. gemeente alhier, geteekend door 265 mannen en 465 vrouwen, De heer Nierstrasz, lid der Tweede Kamer, neemt langzaam, maar voottdurend in beterschap toe. De Graphic, in zijn nommer van 48 dezer, bevat afbeeldingen van de feestelijke opening van het Amsterdamsche Noordzee kanaal, en van dit groote werk zelf op ver schillende punten. Berg-Ambncht. De waanzinnige knaap, die enkele dagen geleden zijn vader doodelijk verwondde, is thans naar het krankzinnigen gesticht te Dordrecht overgebracht. Zwolle. Door de politie te dezer stedp is medegedeeld, dat alhier een vieemd heer, wiens signalement is opgegeven, valsche rijksdaalders heeft uitgegeven. De namaak moet zeer net zijn en was alleen zichtbaar aan de mindere breedte vau den rand. Leeuwarden. De prijs van het gas te dezer stede is verminderd van 40 tot 9 cents per stère, in te gaan met 1 Jan. a. s. Prijien en premien van f IU0 en daarboven. IVo Kl 1c Trckk., 20 Nov. No 759 f 5000 No. i5497 f 1500. No U0I3 f 1000 -- No. 13131 f 400, Nos 12817 on 15136 idler f 200. Nos. 280 2333, 14705, 17744, 19667 en 20766 ieder f JOO.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1