A0. 1876. onderdas: 23 November. M 4035. wmm Jiiijefllanüsclie Beri11 tei Biiiueglaidseiie Bsricitei. H> ertigste «T a a r g a n g-. COURANT. Abonnementsprijs, por kwartaalf 1.8: Franco per post, door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. BUREAU «ARKT, E, 124. F it A N I 11 IJ K. Tot afgevaardigde van Valence is de re publikein Christolle met 10,083 stemmen ge kozen. Op den Bonapartist Monuier waren 6741 stemmen uitgebracht. De Kamer heeft de verkiezing van Peyrusse goedgekeurd. De Senaat heeft bij laatste lezing de wet op de loguiadministratie aangenomeu. 'Lord Salisbmy heeft met Deeazes geconfe reerd en zou Dinsdagavond naar Konstantinopel vertrekken. In de Kamer heeft de heer Floquet den minister geïnterpelleerd over liet weigeren van militaire eer bij burgerlijke begrafenissen van militairen. De heer Du (au re antwoordde, dat deze viaag den minister van oorlog moest ge steld worden. Bij afwezigheid van dien minister, die u den Senaat de zitting bijwoonde is de ..behandeling der interpellatie Floquet tot Don derdag uitgesteld. BELUIK. In de Kamer zijn discussion gevoerd over de preste, welke door de geestelijkheid op de kiezers geoefend wordt. De lieer le Hardy de Beaulieu steunde een voorstel van den heer Bara, om de verkiezingen van Biugge, Ant werpen en Vperen nietig te ei k laren en be toogde dat de inmenging der geestelijkheid in de verkiezingen, de instellingen des lands in gevaar bicngt. De beer Sainchelette protesteerde io gelijken geest. De beer Woeste, van de rechterzijde, protesteerde tegen de aanvallen, waaraan de geestelijkheid blootstond, en ver klaarde zich tegen de nietigheid der bedoelde verkiezingen. De Belgische consul op Malta seint, dal dc havens van Odessa, Kerlsj, Sebastopol en Eschankolf door torpedos beschermd worden. De Fi ansclio regeoring heeft een depeche, die aan de Indépendancn Be,lye gericht was, aangehouden, volgens welke 50,000 Belgische en Duilsche geweren met bestemming naar Griekenland te Marseille verscheept zouden zijn. O O STEN BIJ K. De Polit, CJorr. meldt dat, met het oog op den toenemeuden uitvoer van paarden naar Het buitenlanden tot voorkoming van de daaruit voor liet rijk en liet land zelf voort vloeiende nadedende uitvoer van paarden uit Oostenrijk Hongarije verboden is. De Bolit. Corresp, meldt uit Ragusa Met een in 't oog loopenden spoed is het korps van Muktar-Pacha bezig met Tlerzegowïna te ontiuirnen. Alles wordt aan den Donnn gecon centreerd. Slechts 15 bataljons blijven in Fot- cclnt. .Inmiddels is uit Antivari liet gros der armee van Derwisch-Pacha deels ingescheept, Meels afgemarcheerd. Prins Milan beeft uit St. Pet eis buig depeches ontvangen, die hem zeer ongerust maakten. Daarop heeft hij Tschernajeft' en de Servische ministers ontboden, met welke hij eeue langdurige conferentie heeft gehouden. Volgens te Belgrado ingekomen berichten gelooft men in Rusland niet meer aan de mogelijk beid van de Oostersche kwestie, langs diplomalieken weg op te lossen. X U K K IJ E. In de grooten buitengewonen Ministerraad, den '18 dezer gehouden, is besloten om tot de conferentie, door Engeland voorgesteld, toe te treden. Men verwacht spoedig de uitvaardiging eener wet beti effende het Ottomanische Parle ment. Midhat-paciia en Savfet-pacha zouden de gevolmachtigden zijn ter conferentie. Chevket- pacha is naar Phiüppopolis gezonden om voor de commissie terecht te staan. DUITSCHL AN D. Prins von Bismarck is den 21 dezer met gade en dochter uit Varzin te Berlijn gearri veerd. Hij bvgat zich dadelijk naar liet Minis terie van Buitenlandsche Zaken. ENGELAND. Öp een te Birmingham gehouden feest maal betoogde de miuistc' Cross, dat de regeering den vrede weusclile. De conferentie, zeide hij, zou een einde maken aan het schenden der uactaten, hetgeen ec-n gewoonte was geworden. Alle Mogendheden gelooven, dat de hangende kwestie door de conferentie zal worden opgelost. S 1* A N J E. In de den '18 dezer door de Cortes gehouden zitting heelt de Minister van Buitenl. Zaken op een interpellatie geantwoord, dat Spanje volstrekt niet geneigd is om geld en bloed der kindskinderen op te olleren uit beweegredenen, die de nationale eer niet raken. Z. K. II. Prins Alexander is benoemd lot vice-president van de commissie voor de nijver heids-tentoonstelling, te Amsterdam (in liet Paleis voor Volksvlijt) in het volgende jaar te houdeu, na de internationale bloemententoon stelling. Naar men weet, bekleedt Z. K. II. de Prins van Oiauje het presidium van bedoelde com missie. SCHIEDAM, 22 November I87(i. De Gemeenteraad alhier zalVrijdag den 24 dezer, des namiddags te half twee ure. eene openbare vergadering houden; de alsdan ter behandeling aan de orde gestelde onder werpen y.ijnIngekomen stukken, zijnde hier van ter visie gelegd, ten einde in behandeling te worden genomen: Een ontweip-besluit tot betaling uit onvoorziene uitgaven der gemeente- begrooting voor '187G; een rapport der Com missie var Fabricage op het adres van de finna II. 3. Plant Co.mn afstand en huur vau grond aan den Buitenhaveuweg. Advertentieprijs: van!iO gewone regels. 100 Iedere gewone regel ineer0.10. Driemaal plaatsing vvoidt tegen tweemaal berekend. Deleberatie overt Om.worp-besluiten tol af- en overschrijving op- en betaling uit onvoor ziene uitgaven der gemeento-begrooting voor 1876; benoeming van eene Regentes van bet St. Jacobs-Gaslhuisidem van een hulponder wijzer ontwerp-verordeiiiug voor de Kweek school voor onderwijzers; voorstel tot over brenging der Burgei school voor lager onder wijs naar de '1ste tusschenscliool in het Broers- vW en tot bouwiug eoner nieuwe tussehen- school en zulks aan de Broersvest in plaats van aan de Warande; ontwerp-verordening op de Honden; adres firma Bussrrmun Co. om wijziging der voorwaarden vau den aan hare firma afgestane» grond aan de Westvest. En verdere vooistellen en mededeeliugen. Bij de lieden gehouden verkiezing van vijf leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrie ken zijn 56 stembriefjes ingeleverd, waarvan 3 van onwaarde, zoodat het aantal geldige stemmen 53 is geweest. Hiervan zijn nitge- op de aftredende leden de heeren J. T. Beukers 44, J. J. G. Nolct en T. II. B, Snijders, ieder 43, 3. Meijer Pzn. 42 enA. M. F. van Deventer 35 stemmen, zoodat deze herkozen zijn. De overige stemmen waren over verschillende personen verdeeld. IJet proces-vei baal dezer verkiezing zullen wij in een volgend nomrner medeJeelen. Voor de Evangelisch Hervormde vcr- oeuiging trad gisteren avond als spreker op de heer N. Kamp, predikant te Goor, die op populairemaar tevens krachtige wijze, zijne tal rijke hoorders bepaalde bij de geheel eenige ver schijning van .lezus Christus. Het onder werp zijner rede: Jezus Christus geen voort brengsel van zijn tijdwerd door hein in drie punten behandeld. Ton eerste schetste hij den tijd van 's lleeren verschijningvenolgens wees hij pp het beeld van Jezus Christus in zijne grootheid, zedelijke volmaaktheid en oor spronkelijkheid, terwijl eindelijk de vraag kan zulk een persoon uit zijn iijtl verklaard mordent door hem in ontkenneaden zin werd beant woord, waartoe hij wees op het Heidendom en Jodendom, op het Fariseïsme, Saduseisme en Esseïsme. De rede van den begaafden spreker werd van het begin tot liet einde door zijne hoorders met de grootste belangstelling gevolgd. De eerstvolgende lezing zal gehouden worden door Dr. C. E. van Koetsveld van 's Gravenlmge. De lieer E. II. baron Rengers van War- menlmijzen, die jl. Maandag zijn dertigjarig lidmaatschap van het college van Gedep. Staten van Zuid-Holland mocht heulenken, is tot groot-officier in de Orde van de Eikenkroon benoemd. Zijne ambtgenooten met hunnen voorzitter en do giiffiLT der Staten, boden hem een fraai beweikteu zilveren beker aan, en van talrijke zijden kwamen bewijzen van belangstelling tot den jubilaris. De Minister van Marine brengt ter kennis

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1