A". 1876. Zaterdag 9 December. YmcMjiit iaplijis, litpaiM Mat Btitealaniscle Bericiten. Binnenlaiijlsclie Beriolta 33 ertigste J a a r g a n g-. F It A S K It IJ K. In de conferentie, den 6 dezer gehouden bij den President der Republiek zeide d'Audiflret Pasquier dat het ministerie geen nederlaag zou hebben geledeD, indien het de kwestie van vertrouwen had gesteld. In den Senaat kon het op 180 stemmen rekenen, dus is er geen aanleiding voor een crisis. Men behoort dus het vragen om ontslag van het ministerie als niet gebeurd te beschouwen. Grévy erkent dat het aangevoerde gegrond is, maar men moet intusschea deugdelijk rekening houden met de I billijke eischen der linkerzijde, die niet tevreden is met de stappen van het ministerie. Men zou een crisis kunnen vermijden door in overleg te treden met de hoofden der meerderheid, üufaure bleef aandringen op zijn persoonlijk ontslag, maar de aanblijvende ministers Grévy en Pasquier antwoordden dat Dufaure persoon lijk geen échec geleden had. Dufaure heeft toen toegestemd aan te blijven, als al zijne collega's daarin toestemden. De rechtbank van koophandel te Parijs heeft de sequestratie van het 2 Crédit Mobilier" gelast. OOSTENRIJK. Naar de AT. Freie Presse verneemt, zijn de voorbereidende maatregelen voor de uitgifte van een leening in goudrente afgeloopen; zij worut overgenomen door een consortium van A de Credit Anstalt en Rothschild; de koers zal weinig hooger zijn dan 73 pCt in papier. De vertegenwoordiger van Oostenrijk te Belgrado is aangewezen om voor de schending der grenzen door de Servische politie aan boord van de Badetzlcy krachtig voldoening te eischen. Tot ondersteuning van den eisch worden uit Semlia twee monitors afgezonden. De Slavische comités melden aan hunne afgevaardigden in Servie, dat alle Russische officieren die in Servie" streden en naar Rus land terugkeerden thans hun best doen om weder in hunne betrekking in Servie terug geplaatst te worden; zij verbieden daarom paspoorten en geld te geven aan hen die nu nog verder Servie willen verlaten. De leden der commissie van de demarcatie lijn melden aan hunne regeeringen, dat Monte negro genoegen nam met dé proviandeering van Nicsic voor twee maanden en voor 3000 man. In de Herzegowiua en Bosnië hebben sterke troepenbewegingen der Turken plaats. TURKIJE. Voor de eerste maal is de Turksche orde van de Medjidjé toegekend aan eene vrouw, namelijk aan Cherife Hanoun, die zich bij den slag var Lubine, in Montenegro, allerdapperst gedragen heeft. SPANJE. De eischen van de Regeering te Madrid heb ben te Bilbao veel agitatie verwekt. Men geloof dat de gemeentedeputaties in de drie Baskische prov'racies haar ontslag zullen nemen. Vele af gevaardigde! en senatoren zijn plotseling terug gekomen. Volgens berichten uit Cape Coast Castle van IA November hadden de inwoners van Dahomey, door de blokkade verbitterd, kooplie den opgelicht en fabrieken uitgeplunderd. Zeven inboorlingen, die van een verdrag repten waren op bevel van den Koning met den kogel gestraft. De inwoners van Whydah, bij den Engelschen gezagvoerder om bescherming vragende, waren door die van Dahomey aangevallen. AMERIKA. De stemopnemers in Florida hebben officieel verklaard, dat de heer Hayes, republikein, in dien staat, bij de verkiezingen voor president schap der Vereenigde Staten, eene meerderheid van 903 stemmen heeft verkregen. Het hooggeregtshof in Zuid-Carolina heeft verklaard, dat de democratische kamer aldaar de wettige kamer is. Te Brooklyn zijn van ouder de puinhoopen van den verbranden schouwburg aldaar reeds 245 lijken opgedolven. De kiescollegiën kwamen den 6 dezer in de respectieve staten bijeen en gingen tot de ver kiezing van een president over. De resultaten zijn bekend, behalve uit den staat Oregon, waai de gouverneur een ceitificaat gaf voor de ver kiezing van twee republikeinen en één demo craat, tengevolge van de kies-onbevoegdheid van den derden republikein. Indien deze daad wettig is, dan zou de beer Tilden 185 stemmen op zich vereenigd hebben. Drierepublikeinsche kiezers hielden deze daad echter voor onwettig, vereenigden zich zonder certificaat en stemden voor den heer Ilaycs, republikein. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL Zitting van 7 December 1876. Het debat over hoofdstuk V is voortgezet. Het amendement van den heer Bastert, tot vermindei ing van de tractementeu der militie commissarissen is verworpen. Art. 69, bouw van een Rijkskrankzinnigengesticht is, na uit voerige discussion, waarbij vooral de vooraf gaande mededeeling van plaunen werd verlangd, verworpen met 52 tegen 21 stemmen. SCHIEDAM, S December 187G. Bij Kou. besluit is een eereteeken inge steld, bestemd voor lien, die na afloop der 2e expeditie tegen Atsjin in de jaren 1874, '1875 en 1876 aan de krijgsbedrijven aldaar hebben deelgenomen en niet in het bezit zijn van de gesp: Atjeh 1873—1874. Het nieuwe eeretee ken zal bestaan uit een gesp, met het opschrift Atjeh 1873-1876. H. M. de Koningin zal heden avond te 7 uren 40 min. met Z. If. II. Prins Alexander, die zich in het begin dezer week derwaarts heeft begeven, uit Parijs te 's Jlage aankomen. Volgens officierie opgave in de St.-Ct. -van heden, zijn in de maand Sept. in deze gemeente geboren 75 kinderen, waarvan 36 van hot mannelijk-en 39 van het vrouwelijk geslacht; levenloos aangegeven 5waarvan 4i van het mannelijk en 1 van het vrouwelijk geslachtoverleden 45 personenwaarvan 25 van het mannelijk en 20 van het vrouwelijk geslacht; gehuwd zijn 17 paren. In de zitting van de arrondissements rechtbank te Rotterdam van gisteren is o. a, veroordeeld tot een half jaar eenzame gevan- gevangenisstraf de persoon van J. W., bouwman, wonende alhier, beschuldigd van diefstal van f 900 ten nadeele der spoelingvereeniging. De minister van Binuenlandsche Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op nader te bepalen dag een examen zal wor den afgenomen van hen, die dingen naar de betrekking vanadspirant-ingenieur bij het stoom wezen, aan welke betrekking een jaarwedde van f1000 is verbonden. De vereischten zijn in de St. Ot. vermeld. Naar wij vernemen is de leening der Stoomvaartmaatschappij 2Zeeland", groot f3,200,000, meer dan volteekend. De sVaderlandsche Letteroefeningen" zul len met lo. Januari niet meer verschijnen. Na een honderdvijftienjarig bestaan wordt de uit gave in vereeniging met het maandschrift sDe Banier" en onder dien titel »voortgezet." Men zal zich herinneren dat door ver schillende personen, na de ongeregeldheden te Amsterdamadressen aan Z. M. den Koning zijn gericht, waarin op onderzoek werd aange drongen naar de handelingen door de politie en de militaire macht gepleegd. Op die adressen is thans door den heer E. van Goor en nog eenige andere rekwestranten een antwoord ont vangen. waarin de Ministers van Binuenlandsche Zaken en van Justitie, 2krachlens Kabinets- schrijven van 28 November jl. no. 9, namens den Koning aan de adressanten te kennen geven, dat een zorgvuldig onderzoek van Regeerings- wege is ingesteld, maar dat dit geen aanleiding heeft gegeven om eenige met de handhaving der orde belaste personen, wegens overschrij ding van macht of gewelddadigheid, gerechtelijk te vervolgen en dat geen termen gevonden zijn om de maatregelen, door den burgemeester, destyds overeenkomstig wet en plicht genomen tot handhaving van de ernstig bedi eigde orde, af te keuren." Uit Madeira ontvangt Daily JSrews het volgend gunstig telegram over den toestand in de Zuid-Afrikaansche Republiek: 2De berichten uit de Transvaal zijn gunstig voor Burgers. Secocoeni zal waarschijnlijk wegens gebrek aan leeftocht het onderspit delven. De boeren stemmen voor Burgers' herkiezing." B «/«K COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal. 4.85. Franco per post, door het gehcele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. BUREAU: MAIIRT, E, 124. Advertentieprijs: van!10 gewone regels. 1.00 Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen twfekaal berekend. ENGELAND.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1