r. 1876. Vrijdag 15 December. M 4051. Tenchijnt iaplijïs, titiezoMrf Binsflaj. Sniteilaiiule Bericltsi. JiHjilaijsttc jerisiiteii. Dert igste Jaargang, e n cEti s p. COD Abonnkmentsphijs, pur kwartaal4.8.". Franco per post, door het geheele Hijk - 2.50, Afzonderlijke nooirners- 0.10. BVKBIV: HiltHT, B, IÏ4. Advertentieprijs: va» 110 gewone regels4.00- Iedere gewone regel meer0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend Binnen deze gemeente is dezer dagen ge vonden een Katoenen Overhemdzoo goed ais nieuwde daarop rechthebbende kan het terugbekomen aan het Bureau van Politie alhier. F It 1 H lt IJ K. I Het Journal offtciel bevat de benoeming van het nieuwe Kabinetzooals gisteren is mede gedeeld. Volgens het Journal den Débats zou wegens de ongesteldheid van Martel een zijner collega's ad interim met het Dep. van Justitie belast worden. - De Ag ene e IJ anas maakt een telegram uit Konstautinopel openbaar, waarin gemeld wordt, dat de conferentie het eens schijnt te zijn over het aanstellen van een christen tot gouverneur in Bulgarije. Zij zal zich in de eerstvolgende zitting bezig houden met Bosnië,- maar daar de Oostenrijksche en Duitsche ge volmachtigden gevraagd hebben om met hunne regeeringen in overleg te tieden, kan de con ferentie geen besluit nemen, Den 12 dezer had te Londen een byeenkomst plaats van leden der aristocratie, onder voor zitterschap van den hertog van Sutherland, ten einde een comité te vormen om bijstand te er leen en aan de gewonden in het Turksche leger. Reuters agentschap meldt uit Konstauti nopel van 13 dezer: De openbare meeniug alhier is. ontevreden over de uitsluiting van den Turkschen gevolmachtigde van de voor-confe rentie. Men vraagt zich af met een gevoel van gekwetste eigenliefdewaarom laten de mogend heden in eene door Rusland opgeworpen kwestie, aan Rusland een rol van belanghebbende partij en tevens van rechter spelen? Er is geen protocol opgemaakt van hetgeen er in de conferentie verhandeld is. De gemach tigden houden iedereu dag zitting. De Sultan is den 12 dezer naar de nabij Konstantinopel gelegen eilanden vertrokken, om de proefnemingen met de torpedo's en de groote Armstrong-kanunnen bjj te wonen. Hij was vergezeld van den grootvizier en alle ministers. De Grieksche synode te Jeruzalem heeft de excommunicatie herroependie vroeger tegen den patriarch Cyrilla was uitgesproken, omdat hij zich ten gunste der Bulgaren had verklaard. Men gelooft dat de Russische re geering tengevolge dier herroeping het sequester zal opheffen, dat zij op de patriarchale goederen in Bessarabie had gelegd. O ÖSTENIUJK. De Polit, Oorr. meldt uit Ragusa van "13 dezer, dat Ignatieff aan den Russischen com missaris voor het vaststellen van de demarca tielijn langs telegraphischeu weg heeft bericht, dat er te Konstantinopel rechtstreeks en schrif telijk met de Pone gehandeld wordt over de demarcatielijn in Bosnië, weshalve de zending van de commissie voor de demarcatielyu tus- schen Turkije en Montenegro als geëindigd kan worden beschouwd. De commissarissen zullen uog heden vertrekken. "DÜITSCIILAND. De Rijfisdag heeft het voorstel vau den heer Wiudthorst, om de opheffing van de ijzerrechten voor den tijd van twee jaren te schorsen, ver worpen met 201 stemmen tegen 116 stemmen. ITALIË. Kardinaal Dechampsde aartsbisschop van Meclielen, heeft Rome verlaten en zich bij kleine dagreizen naar Beigie terugbegeven. Het Valikaau heeft tot de Katholieke lauden de uituoodiging gericht, deel te nemen aan eene tentoonstelling van kerkelijke sieraden, die in Juni 1877 alsdan is de Paus 50 jaar bisschop te Rome zal gehouden worden. AMERIKA. De groote lijkoven te Washington, door dr. Limoyne opgericht, is den 6 December voor het eerst gebruikt ter verbiauding van het stof felijk overschot van den Maltheser ridder, baron Joseph Charles de Palm, die zulks in zijn testa ment had verzocht. EERSTE KAMER DER STATEN-GENERAAL Zitting van '13 December. De Kamer heeft heden avond hare werk zaamheden hervat en, op voorstel van den heer Cremers. besloten mot het onderzoek in de afdeeliugen van de begrooting te wachten tot dat alle ontwerpen zullen zijn ingekomen. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL Zitting van 13 December. In de zitting van heden zijn vóór de staats- begrootiDg alle de aan de' orde gestelde wets ontwerpen aangenomen, waaronder dat tot ver andering der grenzen van de gemeenten in Zuid-llolland en Zeeland, de begrooting voor de landsdrukkerij, de onteigeningswetten (ook voor de Lange Pooten in den Raag) en dat tot bekrachtiging van provinciale belastingen iu verschillende provinciën. Bij deze laatste werd het ontwerp voor Frieslaud aangenomen met 44 tegen 19 stemmen eu dat voor Lim burg met 58 tegen'2 stemmen, nadat de Mi nister, ua uitvoerige discussiëu over het ver- leeuen van keikelijke subsidiën door de pro vinciën, op den staat bij dit laatste ontwerp de woorden bijdrage voor eeredienst had ver vangen door bijdrage voor woningen.De begroeiing voor staatsspoorwegen was daarop aan de orde. Daarbij is aangenomen met 52 tegen 14 stemmen een amendement van den heer van Kerkwijk, om door eene gewijzigde redactie van art. '11 niet te prejudicieeren om trent de richting der iijn NijmegenVeuio ten aanzien van het punt der overbrugging van de Maas. Na overneming door den Minister van een amendement van den heer Wybenga, om voor de lijn StavorenLeeuwarden, in plaats vaneen memorie-post, f250,000 uit te trekken, eu van een amendement van den lieer Luyben, om voor de lijn Zwaluweden Bosch f 100,000 uit te trekken, werd de geheele spoonvegbe- grootiug aangenomen met algeineene stemmen. SCHIEDAM, 14 December 187C. Kamer van Koophandel en Fabrieken to Schiedam, zitting van 9 December 1876. Al de leden zijn tegenwoordig. 1. Resumtie der notulen van de vorige ver gadering. 2. Mededeeiing der ingekomen stukken. 3. Naar aanleiding van de missive van zijne excellentie den Minister van Justitie wordt be sloten te kennen te geven, dat ook de Kamer de voorgenomen wijziging van het Koninklijk besluit van 5 October '1867 {Staatsblad no. 104) alleszins wenschelijk en billijk acht. 4. Wordt besloten tot rondzending van het ontvangen afschrift-adres der kamer te Almelo aan zijne excellentie den Minister van Justitie, tot het nemen vau maatregelen tegen den namaak van fabrieks- en handelsmerken; en tot het behandelen van dit onderwerp in een volgende vergadering. 5. "Wordt besloten op grond van liet onge rief en de vele onaangenaamheden, welke de tegenwoordige toestand in 't leven roept, aan heeren Burgemeester en Wethouders te ver zoeken de stads klok te doen regelen naar den middelbaren tijd. 6. Ingevolge praeadvies van de commissie voor den graanhandel wordt besloten zich te wenden tot den gemeenteraad met verzoek het aantal vaste meters-wegers te vergrooten. Een daartoe door die commissie ontworpen adres wordt goedgekeurd, en voorzitter en secretaris belast met de verzending. 7. Ingevolge praeadvies dierzelfde commissie wordt besloten zich te wenden tot heeren be- schermlieeren der compagnieschap ouder den naam van het St. Antonio's gilde, met verzoek om de noodige stappen te doen tot vergrooting van het aantal leden dier compagnieschap. 8. Wordt besloten eene missive te richten aan den raad vau toezicht op de spoorweg diensten te 's Gravenhage, om door diens tusschenkomst te verkrijgen, dat bij besloten water de treinen van Rotterdam naar Belgie zullen loopen van het stationsgebouw aan de beurs te Rotterdam, en aldaar alsdan de ge legenheid worde opengesteld tot verzending van ijlgoederen. 9. Aan de commissie voor den graanhandel wordt opgedragen zich tot heeren Bui JÉfafr 'Ster en Wethouders te wenden, ten einde met he a

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1