Benrsïsriolit van Ainsteriai. fisselioeneiL Sleleljjt Sicnws. ï'/f oiy« heiti aanspraak kan maken. Hij weet zulks en handelt er naar. »Zoo uwe aanhouding u niet aangenaam is," sprak hij tot zijn gevangene, eenige oogenblikken na diens aanhouding, »moet f'ij er mij minder een grief van maken dan aan de agenten van het gouvernement, die mij niet hebben weten machtig te worden." Toen Leone zich aan zijn gevangene deed* voorstellen, nam hij de meest mogelijke beleefd heid in acht en gedroeg zich als een volmaakt gentlemanhij was met de uiterste zorg gekleed, geponunadeerd en geparfumeerdhij droeg een gouden ketting en verlakte laarzen. Hij is een man van kleine gestalte, tusschen de 30 en 40 jaren oud. Op zekeren avond, toen Leone en zijne bende den gevangene meevoerden, bevonden zij zich op de helling van een heuvelterwijl eene patrouille carabiniers zich op de tegenover gestelde helling bevond. Beproeven om te vluchten was: zich aan ontdekking blootstellen, de opbrengst hunner vangst en hun eigen leven in gevaar brengen. Do Uormnamlarit der pa trouille floot op een eigenaardige wijze, Leone antwoordde op denzelfden toon; bij den mane schijn hief hij den loop van zijn geweer omhoog en riep uit: Miliciens te paard!" vBuona nofte," antwoordde op hunne beurt de cara biniers, en elk ging zijns weegs. Het moet overigens gezegd worden, dat Leone en zijne gezellen uitmuntende paarden berijden; wat de heer Rose betreft, men had hem de merrie gelaten, welke hij bij zijne gevangen neming bereed. Den 26 November herkreeg hij zijne vrijheid; een der roovers bracht hem naar een klein spoorwegstation, vanwaar hij ongehinderd verder kon reizen. Getooid met een der mutsen van de roovers, kwam de lieer Rose in Palermo aanin een 'waggon derde klasse, daar men hem verboden had zich bekend te maken alvorens hij in die stad zou aangekomen zijn. Figaro somt de hotels op, welke de famiiie Rothschild te Parijs heeft. Hun getal uedraagt niet minder dun acht. Bovendien heeft de millionairsfamilie vorstelijke verblijven in de meeste hoofdsteden van Europa, zonder nog te spreken van de taliooze buitengoederen, welke zij schier in alle Europeesche landen bezit. Een en ander wordt geschat op eene waarde van fr. 100,000,000. Een aardig sbur- ger"-kapitaaltje 1 De uitkomsten der in December jl. te Parijs plaats gehad hebbende volkstelling zijn reeds openbaar gemaakt. Parijs heeft 1.986.748 inwoners, dat is 134.956 meer dan bij de vorige telling voor vijf jaren. Marseille daarentegen is slechts weinig in bevolking vooruitgegaan. Het in 1872 312.864 inwoners, en thans 318 742. Van 'de 149000 meters van den tunnel van St. Gothard is op het eind van 1876 de helft doorboord. Dit» resultaat werd verkregen in 4 jaar, en daar het werk in den laatsten tijd veel vlugger gaat dan in den beginne, rekent men vóór 1880 met het geheele wet k gereed te zijn. In het departement der Seine (Parijs) bevinden zich ongeveer 900 Katholieke priesters, 28 geestelijke orden vau maunen, 80 nonnen kloosters en andere vrouwelijke geestelijke in stellingen, 27 kerkelijke inrichtingen van onder wijs, waaronder eene Katholieke hoogeschool en 54 hospitalen en inlichtingen van wel dadigheid. Uit een tabel door de Kamek van Koop handel te Weenen opgemaakt blijkt, dat de posterijen in Engeland jaarlijks 34 5 brieven voor eiken inwoner verzenden. Dan volgt Zwit serland met het cijfer 27.3, Duitschland met 15.3, Holland met 14,6, België met 13. Dene marken met 11.7, Oostenrijk met 10.6, Fran krijk met 10.2, In Hongai ije, Zweden en Spanje is het cijfer gemiddeld 5; voor Griekenland 2,1, J Rusland 0.8 en in Turkjje 0.2. A>. Billoir, de man beschuldigd ziju bijzit vermoord, in stukken gesneden en te Parijs in de Seine geworpen te hebben, heeft zijn schuld bekend. De vrouw was dronken thuis geko men, ze brak een glas. waaraan Billoir zeer gehecht was en van twisten kwam iiet tot een moord. Men betwijfelt echter de waarheid zijner opgaven. Zoo weet men zeker, dat men haarden 6den November heeft hooren schreeu wen, teiwijl hij beweert haarden 2den gedood te hebben. Het Alexandra Palace, een soortgelijke inrichting als 't Ciystal Palace, zal eerstdaags onder den hamer worden gebracht. Het had tot dusver peen geldelijk succes. En toch zijn twee zulke uitspauningsoorden, een ten noorden en een len zuiden van Londen, zeker niet te veel voor een bevolking van tusschen de drie en vier mülioen zielen. Darnell, een lid der «International Gun and Polo Club" te Brighton, heeft een eigen aardige weddenschap gewonnen. Hij schoot namelijk op 100 penny-stukken, die een ander, op 24 voet van hem verwijderd, drie voet hoog in de lucht wierp, en raakte alle stukken op de rij af, in den tijd van 50 minuten. Parnell won 300 pond sterling met de weddenschap. Den 3 December van 't afgeloopen jaar overleed in den ouderdem van 90 jaar, de laatste van de 800 grenadiers der lijfwacht welke Napoleon I naar Elba vergezelden. Een nieuw onderzoek naar de grootte en de snelheid van den menschelijken pas heeft tot de volgende uitkomsten geleidBij ongeveer 60 jeugdige mannen bevond men, dat de grootte van den pas tusschen de 71 en 91 centimeter bleef; het gemiddeld was 81 centimeter. De gemiddelde snelheid mag op 5 kilometer in een uur worden vastgesteld, met 4.5 en 5.5 kilometer als uitersten. Vanwege het gemeentebestuur te Berlijn, worden proeven genomen met een nieuwe straatverlichting. Eene Engelsche maatschappij heeft haar vertegenwoordiger derwaarts ge zonden om de leiding der proeven op zich te nemen. Het is een vereenvoudigde toepassing van electrisch licht, electrische kaarsen, die langzaam met een pit opbranden. Twee derge lijke kaarsen, naast elkander geplaatst, ver lichten een straatoppervlakte voor 100 gas vlammen. Met een tot dit doel verbeterde electro-magnetische machine die gemakkelijk aan den muur van ieder huis kan aangebracht worden, kunnen 10 paar van deze kaarsen gevoed worden. De kosten bedragen nog niet de helft van de tegenwoordige gasverlichting. Een ondernemende firma in het stadje Winnemucca in den staat Pennsylvanië heeft met het beste succes tot verzending van tarwe meel vaten van papier ingevoerd. De vaten kosten nauwelijks half zooveel als houten vaten, zjjn zeer duurzaam en kunnen zelfs door be strijking met een chemisch preparaat, zulk een graad van dichtheid verkrijgen dat zij gebruikt kunnen worden tot verzending van vluchtige stoffen. Eenige dagen geleden beklaagden zich de reizigster van eene dames-coupó aan een Oosten- rjjksr.h spoorweg-station over eene dame, die hen hinderde men sigaren rooken, en verzochten den stationschef haar een andere plaats aan te wijzen. De chef richtte tot de dame in kwestie het beleefd verzoek met rooken uit te scheiden of van coupé te verwisselen en motiveerde zijn verzoek met de opmerking, dat in Oostenrijk de dames allen als niet rookers beschoawd worden en dat daarom afzonderlijke eoupé's voor haar worden gereserveerd. De schaone rookster besloot liever haar onbeleefd gezel schap dan haar geurige havanna in den steek te laten. Zij ging in een rook-coupó zitten en rookte ongestoord door. Een jong Italiaansch werkman, Moltiasio, stoml eenigon tijd geleden te i erlit wegens geweld gepleegd op een jong mèi-je, zijne buurvrouw, met wie hij veilunfd wn<. maar waarmede hij voottduie-ul het huwelijk uit stelde» Voor de rechters legde hij diep berouw aan den dag en dam hei inei-je zich bereid verklaaide het hem te veigwen en te huwen, weid de znak verdaagd. Do jongelieden trouw den en den DOter: December werd de beschul digde dooi de Jury van rechtsvervolging ont- 1 slagen. Maar den dag waarop hij in vrijheid werd gesteld en zijne jonge vrouw hem wachtte in de woning barer moeder, die groen gemaakt was, schreef hij haar, dat zij niet op zijne komst had te rekenen: hij had haar slechts gehuwd om niet tot tuchthuisstraf te worden veroordeeld: van twee kwaden had hij het minste gekozen. De jonggehuwde vrouw ver haalde dit, toen zij eenige dagen later van de griffie voorwerpen kwam terughalen, die als bewijsstukken waren overgelegd en men haar zeide, dat zij daartoe van liaar man volmacht moest hebben. Men verwacht nu een proces tot echtscheiding, door de vrouw in te stellen. Iedereen weet, hoeveel borstdrankenpatés en siroopen meu gewoonlijk gebruiken moet ter genezing van eene verl-ouilheid, Gutharre, of Bronchitis. De nieuwe behandeling dezer ziekten door de teerkapsules van Guyotkost slechts zes h acht centen daags. Men behoeft slechts twee kapsules bij elkeD maaltijd te nemen en dikwijls doet de weldadige uitwerking zich reeds terstond gevoelen. Ten einde zich voor de tahijke namaaksels te vrijwaren, moet men de handteekening\an den Heer Guyot, in drie kleuren gedrukt op eiken flacon eischen. Te verkrijgen te Schiedam bij D. MALTHA Gz. en in de voornaamste Apotheken. Premie leen. Rolterd. Nkderl, Wcrkl. Schuld. Handel-Maatsch. resc. Obl. Centra,il-Spnorw. «pasje, Biiincnlaniisrhe. Dito, Buiten) 1867 Portugal, 1867 (Uisland, Nicolaï 72/73 Aand.ZR 1001864 i 1866 Ur. Iluss Sp -Maats. Oostfnr., Obl. pap. Mei zilver Jan. koten 1854 t 1860 1864. Hung. 1870 Turkije, Obl. 1865 Egypte 1868. 1873. Peru 1870 1872 Vereen, Staten 1881 1885. Mexico, 1851 1864 Columbia Erie-Spoorw. Illinois All. Mist Ohio pCl, 3 5 7 7 6 5 6 6 3 3 10 Jan. 100 63% 101% 12"/,, 1*%. 52% 7ty„ 82 280 274 254% 48% 53% 267 537 126 H"/.. 46% 48% 18% 15% 105% 100% 28/,, 8% 58% PerTeleor. 11 Jan 63% 12"/,. 15 52% 7!% 82% 49 54 12 100 Londen Parijs Antwerpen Rotterdam, 10 Jan. Disc. per 3/M, 2 4 2%% 1 -. 100 fr. 100 f 11.97 - 47.45 - 47.47% Kort. f 12.04 - 47.80 - 47.80 BURGERLIJKE STAND Geboren: 9 Januari. Anna Maria, dochter van G. C. Baumhoër en G. Roeling, Singel. Haasje Adriana, dochter van A. van der Ende en M. Bos, Verbrande Erven. 10. Adrianus ,tï Johannes, zoon van B. Pil en J. Hygeman, laan. Petrus, zoon van J. Baars en M. J. A. Hilkes, Singel. Maria, dochter van O. J.F. Schlüter en M. van der Klink, Raam.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 3