tot tweemalen is beperkt; ceno bepaling die bij ver schillende aanzienlijke vergaderingen bestaat en steeds getrouw wordt in acht genomen; op wier naleving in dezen Hand ik herhaaldelijk maar tevergeefs heb aangedrongen. In onze laatste zitting, toon deze zaak, als bij toe val, door een der Leden werd ter spraak gebracht, h'eb ik U aanstonds medegedeeld dat liet mijn voornemen was er nogmaals op terug te komen; Ik doe het in de vaste overtuiging dat, bij hot toepassen van dezen maat regel, het beoogde doet zal worden bereikt. "Veilig toch is het aan te nemen dat men, in do gelegenheid zijnde over ieder aanhangig onderwerp, tweemalen zijn meening to zeggen, zich voldoende kan hebben verklaard oin zijne denkbeelden mede te doelen of zijn uit te brengen stem toe te lichten; Terwijl wanneer een vernieuwd antwoord weiischelijk, een derde gelegenheid noodzakelijk schijnt, do vergadering bevoegd blijft do gcviaugdo vei gunning bij uitzonde ring te vevlecnen. In verband hiermede nil, wil ik mijn voornemen aankondigen o.i, telkenmale, nopens zoodanige ver gunning. de beslissing in te roepon van uwen Hand. Welaan dan Mijne Itoeren, stioven woallen, zooveel wij kunnen, na;.i' eendrachtige samenwerking, die zoo oneindig veel kan toebrengen aan het welslagen van pogingen voor het welzijn van 0112e gemeente; streven we allen naar welwillende verhouding, waar, door ver schil van inzicht, zoodanige samenwerking niet moge lijk mocht wezen; 011 móge het ons gegeven zijn,aan het eind van den janrkrii g dien we thans zijn inge treden, ons oprecht te vei blijden overdo gewichtige uit komsten die in 1877 door ons werden verkregen in het belang van Schiedam Deze rede werd door de vergadering alge meen toegejuicht. De heeren .1. F. Legner en J. A. Nolet Wz. vroegen hierop het woordterwijl de heer J. F. Legner, die dit het eerst had gevraagd, de toespraak van den Voorzitter aldus beant woordde; jiZijahect de Voorzitter Als lid van den Gemeenteraad reken ik mij ver plicht Uw welgemcemlen welkomstgroet in de eerste zitting van het Nieuwejaar te beantwoorden. Ik vrensoh, en ik meen dit ook namons den Gemeenteiaad te kunnen doen, dat Li gezondheid, lust en krachten mogen bijblijven, om de 'gewichtige taak als hoofd dezer gemeente aan LT toevertrouwd, steeds te blijven vervullen en naar Uwe overtuiging het belang der ge meente te blijven behartigen zooals dit steeds door U geschiedde. Groote zaken zijn in deze gemeente nog tot stand te brengen. Moge de plannen daartoe, reeds vroeger door den Raai! aangenomenonder Uw beheer voor spoedig worden ten uitvoer gebracht. Toen doer U in den Raad werd herinnerd aan de vijfentwingtig jaren, die sedert zijne samenstelling vol gens de tegenwoordige gemeentewet zijn voorbijgegaan, werd daarbij een opwekking gevoegd tot krachtinspan ning om de belangen dor gemeente voortdurend te bevorderen; moge de Raad hiervan onder Uw bestuur blijken geven door het voltooien van de LVcsterhaven en al die zaken welke in liet belang van Schiedam strekken, dan zal de kloon worden gezet op het vroeger begonnen werk ouder het bestuur van Uw geachten Schoonvader, den ond-burgemeester Knappert, en Uw naam nauw verbonden zijn met den bloei van deze" goede en nijvere gemeente. Door de uitbreiding der gemeente 'zal een groote behoefte vervuld worden en liaie welvaait toenemen; waardoor de ingezetenen gediougen worden tot den weiisch het ga onzen Rui gemeester en het Bestuur der gemeente steeds wel. 1. De notulen van het verhandelde in de zitting van 21 December '1876 worden gelezen en goedgekeurd. 2. Is ontvangen; Missive van Gedep. Staten, houdende bericht van de ontvangst van een afschrift der verordening' op de hondenen mededeeling, dat de Minister geen termen heeft gevonden om die verordening ter ver nietiging voor te dragen.-Aangenomen voor kennisgeving. 3. Rapport van de Commissie van Fabricage op het adres van P. van der Houwen. De Com missie adviseert tot afwijzing van het verzoek tot demping van de sloot, maar hetverleenen van vergunning tot overbrugging dier sloot. Ter inzage en aangehouden. 4. Rapport van de Financieele Commissie omtrent de rekening wegens het beheer van de heel- en verloskundige instrumenten-verza meling der gemeente. Ter inzage en aange houden. 5. Rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1876. - In handen van de Financieele Commissie ten fine van onderzoek en rapport. 6. Verslag van den directeur der Kweek school voor onderwijzers over 1876. Aange nomen voor kennisgeving en ter inzage neder- gelegd tot de eerstvolgende vergadering. 7. Adressen van J. T. Vormer, do erven van de weduwe I. A. .1. Nolet. II. van IJsendoorn, J.. G. Mo Ir hers en J. M. Kater, om restitutie van plaatselijke directe belasting over 1S76. In handen van Burgemeester en "Wethouders ten fiue vnn onderzoek en, zoo iioodig, ran be schikking, overeenkomstig de bepalingen der verordening. 8. Adres van het bestuur der afdeeling Rot terdam, Schiedam en Omstreken der Ilollaml- so.he Maatschappij van Landbouw, om gebruik te mogen maken van den Doele en de F.xcrcitie- scliuur en liet verkrijgen eeuer toelage enz. voor eene tentoonstelling van vee, op Donderdag 22 Maart e. k. te Schiedam te houden. Ter inzage en aangehouden. 9. Aan de orde was de beslissing over de benoeming van den beer W. Biouwer tot on derwijzer aan de Kweekschool. Burgemeester en Wethouders stellen voor die benoeming wettig te verklaren. Dat voorstel wordt zonder beraadslaging aangenomen rnet 9 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren J. L. ,1. Jansen en J. F. Legner. 10. Adres van K, van der Knoop, om resti tutie van plaatselijke directe belasting over 1876. Overeenkomstig htt voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt dit ver- zoele rnet algcrricéne stemmen toegestaan. 11. Adres van P. T. Gunnewegb, om ver hooging zijner jaarwedde als brugwachter aan de Ooicvaarsbrng. liet verzoek met alge- meene stemmen afgewezen. 12. Achtervolgens worden herbeuoemd: a. tot lid van het Burgerlijk, Armbestuur, de heer H. A M. Roeiants; b. tot leden der Commissie tot het ontwer pen der verordeningen, tegen wier ovei treding straf wordt bedreigd, enz., waarvan de heer P. J. van Dijk .vun Matenesse, burgemeester, rechtens-voorzitter is, de heeren J. Lechuer, L. W. Jansen, J. B. Noleten II. A. M. Roeiants; e. tot liet herzien van alle plaatselijke be lastingen, enz. de heeren J. B. Nolet, voor zitter, J. A. Nolet Wz., M. Iierdel, A. Knap pert Lz. en J. Loopuyt; d, tot het opmaken en bijhouden van den staat, bij art. 229 en desgevorderd ook van dieu bij art. 230 der gemeentewet voorge- schreven, de heeren P. J. van Dijk van Mate nesse, voorzitter, J. Leclmer en T. Zoetmulder e. tot hot verrichten vnn al hetgeen bij de wet op de schutterijen aan het Plaatselijk Be stuur en niet bepaaldelijk aan het Hoofd daar van is opgedragen, de heeren: J. L. J. Jansen voorzitter, L. W. Jansen, lid, II. A. M. Roeiants en A. Knappert Lzn.plaatsvervangers; tot het geven van- verslag en het dienen van raad nopens de bi'grooting en de tekening en verantwoording der plaatselijke inkomsten en uitgaven, ingevolge de artt. 203 en 219 der gemeentewet, door Burgemeester en "Wet houders aan den Raad aangeboden, enz., de heeren: C. J. Loucq, voorzitter, L.W.Jansen en A. Rijnbende. g, tot leden der Commissie van contróle, ingevolge ar,t. 35 der verordening, regelende de heffing der Plaatselijke Directe Belasting binnen deze gemeente, enz., nevens de heeren P. J. van Dijk van Matenesse, burgemeester, ^voorzitter^ljLNoietWz.. wethouder. J. Lnehner. wethouder, die daarin rechtens zitting hebben de heeren J. B. Nolet, P. Melchers, J. L. J Jansen en .T. "Vrijland; h. hetstembureau voor 1877 wordt samenga steld uit de heeren J. B. Nolet en J. M. vat der Schalkplaatsvervangersde heeren J, A. Nolet Wz., T. Zoetmulder, J. L. .1. Jansen en D. Pigeaud JDz., terwijl, zoo noodig, al de andere leden van den Raad, als plaatsvervan gers zullen optreden, te beginnen met het oudste lid in jaren en zoo vervolgens. 13 Burgemeester en Wethouders worden ge. machtigt! tot het vaststellen der bestekken en het in het openbaar aanbesteden vau verschil- lende materialen ten behoeve der gemeente, gedurende 1877. 14, Wordt aan den Raad-medegedeeld, dal de grond aan de West vest, indertijd afgestaan aan de firn.a Bussmann en Co., door deze is verkocht aan de heeren P. J, Meijer JDz, en T. J. Zoetmulder Dz. en dat aan deze door Burgemeester en Wethouders, overeenkomstig de machtiging op hun college verstrekt, is ver gund, op bedoelden grond te stichten een mouterij met woonhuis Aangenomen voor kennis- geving. 15, Wordt medegedeeld: dat door Burge meester en Wethouderster uitvoering van 't besluit van don Raadaan .1. Odé is opge dragen de levering van het drukwerk naar hel nieuwe tarief, voor den tijd vau vijf jar en. Aangenomen voor kennisgeving. 16. Dat Burgemeester en Wethouders inge volge machtiging van den Raad aan II. C. van Abshoven vonr dit jaar' wederom hebben opge dragen het recht van afslag aan de groote zeevischmarkt, op gelijke voorwaarden als ten vorigen jure. Aangenomen voor kennisgeving, 17. Op eene vraag door den heer J. L. J. Jansen gedaanautwoordt de Voorzitterdat nopens het adres van II. Braat, betrekke lijk den afkoop van een erfpacht, nog-onder- handelingen loopende zijnmaar dat hij hoopt dat in de eerstvolgende vergadering het advies daaromtrent ter tafel gebracht zal kunnen worden. Daarna is de vergadering gescheiden. De luitenant ter zee 1ste klasse, C. 11, de Goeje, thans dienende aan boord van Zijner Majesleits wachtschip te Hellevoetsluis, zal, met ingang van 21 dezer, worden gedetacheerd bij de marine-torpedodienst te Willemsoord en be lmoren tot de rol van Zijner Majesteits wacht schip aldaar. Katwijk a' Zee. Toen jl. Woensdag dr ouders hun kinderen naar de Bewaarschool zouden brengen, was en bleef de inrichting gesloten, zoo ook de daarbij verbonden woning vau de onderwijzeres. De politie werd hierop attent gemaakt, die spoedig tegenwoordig was, doch op het schellen of kloppen aan de deur kwam geen antwoord, Bij het binnentreden der woning, vond men een verwarden boel en was de onderwijzeres met haar echtgenoot vertrokken. Op do tafel lag een stuk papier waarop stondomen zoeke onze lijken in het Oegstgeeschc kanaal 1" Allerlei vreemde geruchten zijn in omloop. Leeuwarden. Dezer dagen kocht een Haagsch an'.iquaar alhier een ivoren beker voor f 75. Spoedig word ontdekt, dat die beker een zeldzaam kunststuk was. Hij werd door den kooper aan een kunstliefhebber oyergedaan voor f3000, terwijl do nieuwe eigenaar hem reeds voor f4000 weder aan een ander overdeed. "Utrecht. Alhier is jl. Maandag een bruin vierjarig merriepaard aan een Belgisch -hande laar voor f1650 verkocht. Middelburg. Bij het gemeentebestuur is een som van f 500 ontvangenter -ver fraaiing van de bolwerken en singels alhier.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2