lütiïiiïiïïïï A aaiidas: 22 Januari. M 4«) Nationale Militie. BiHeilaijtscIe Berichten. Ken B11 It EAU9&KKT, E, 134. HElNISCiEmG. - EN GEIAN IK Aan Reuter wordt van 19 dezer uit Kon- stantinopel gemeld: Er waren door Grieksche comité's toebereidselen gemaakt om Thracie, Macedonië, Thessalie, Epirus, Kreta en andere .Grieksche eilanden in opstand te brengqn,^in-H dien de Porte zich vereenigde met het pro gramma der conferentie, waardoor privilegies nan de Staven werden toegestaan. Door haar besluit vau gisteren is de Porte aan dit gevaar ontsnapt. Het doel der Grieksche comité's was niet gericht .tegen de Poi te, maar strekte alleen om met de wapenen in de hand tegen de be slissing van Europa te protesteeren. Ook-wordt gemeld, dat na afloop van den Grooten Raad de Grootvizier en de ex-Groot- vizior gisteren aan den Sultan de beslissing onderwierpenwelke onmiddellijk aan de am bassadeurs der mogendheden is medeged°eld. ITALIË. De Italië bericht, dat de Paus aan de Con gregatie der lCatdinalen tien vragen ter over weging heeft voorgelegd, die de Duitsche bis schoppen hem gedaan hadden, om instructie te bekomen ten opzichte van het gedrag der geestelijkheid tegenover de houding van het Gouvernement, dat vast besloten is de kerkelijk- politieke wetten toe te passen. De Italië deelt mede, dat het beiicht nis zou Italië voorstellen Tuuis lot een bijna onafhankelijk Vorstendom te maken evenals Rumenie, geheel uit de lucht gegrepen is. Sedeit Donderdag namiddag is te Berlijn het uitbreken van de lunderpestgekonstateeid. AMERIKA. Het Huis der Vertegenwoordigers heeft de inhechtenisneming geiast van de leden van liet kiesbureau in Louisiana, omdat zij de overleg ging weigeren van de stukken, betrekking heb bende op de vei kiezing van den President dei- Unie, door de commissie van het Huis aange vraagd. Het rapport der commissie voor de presidentsverkiezing drukt de noodzakelijkheid bit eener spoedige beslissing, ten einde aan de publieke bezorgdheid daaromtrent eeu einde te maken. Dit voorstel is goed ontvangen, behalve door de leden der uiterste party en. Zitting van 19 Januari. In de zitting van heden is de beraadslaging over hoofdstuk V (Binnenlandsche Zaken) voort gezet. De discussie heeft alleen geloopen over de afdeeling Waterstaat. Daarbij werden dooi de heeren van Vollenhoven, Borsius, Eysinga, Pincoffs( en Viruly sterk aangedrongen- op krachtige voltooiing van den Rotterdamsehen Waterweg in het algemeen belang. De Minister beloofde, dat voor zooveel mogelijk krachtiger gewerkt zou worden. De heeren Hartsen en den Tex drongen aan op verbetering der Keul- sche vaart. De Minister wees op de moeilijk heid der te nemen beslissing tusschen de ver schillende plannen. De heeren van Rijckevorssel en vat Pallandt bespraken de voorzieningen tegen ]de overstroomingen in Noord-Brabant en Gelderland. De Minister betoogde dat deze --zaak-eau ernstig-onderzoek eischt. "Hoofdstuk V is daarop aangenomen met 34 tegen 4 stem. Het hoofdstuk Marine is unaniem aange nomen, na een kort debat. Het hoofdstuk Financien is, na eenige dis cussie, ook in verband met de afstemming der muntwet, aangenomen met 32 tegen 2 stemmen. De begrooting voor Suriname en Cuiagao is met algemeene stemmen aangenomen. De Minis- heeft daarbij gezegd, dat er uitziciit beslaat tot opheffing der schorsing van de immigratie van Britsch-Indische koelies. Morgen zijn de hoofdstukken van Oorlogen Koloniën aan de orde. 'SCHIEDAM, 20 Januari 1877. Gisteren avond had alhier het jaailijksch examen plaats van de verschillende klassen der Muziekschool. Dat de zaal vau sMusis Sa crum" geheel met belangstellenden was gevuld, getuigt wel van de groote ingenomenheid met deze inrichting, een ingenomenheid, die zij naar ons inzien, overwaardig is. Eerst gaven de velschillende zaugklassen proeven der gemaakte vorderingen. De oefeningen, die over de een voudigste seconden-intervallen iu de eerste klas se tot de moeilijke quinten en sexten in de derde klasse liepen, toonden duidelijk aan, hoe geleidelijk de gevolgde methode is, en deden tevens de ontwikkeling van het stemgeluid op verschillenden leeftijd uitkomen. De vierde meis- jesklassc zong recht verdienstelijk twee Vocalises van Scliubei t, terwijl we met uitstekend genoe gen door jongens en meisjes hoorden voordra gen sKleine Suze" van C. C. A. de Vliegh en j)Kerstlied" van Neukomm. Woensdagsavond hadden belangstellenden de gelegenheid gehad eene openbare les der pianoklassen bij te wonen en zich te ovei tuigen van hel uitmuntende onderricht, dat daar wordt g- M, IA g". gegeven. Gisteren avond deden de beide hoogs te klassen zich nogmaals hooren; de derde met een nMenuet" van von Weber, de vierde met eeu »Geburtstagmarsch" van Schumann en de sDudelsack-Menuet" van Haydn. Het samen spel van een tiental leerlingen aan vijf piano's was indeidaad voortreffelijk. Geen wonder dat het aantal leerlingen toeneemt en een tweede onderwijzer voor deze klasse is moeten aan gesteld worden. De hoogste vioolklasse, die nog slechts weinige maanden studeert, deed in studiën en Duetten zien, dat er bij voortgezette studie uitmuntende vruchten van haar zijn te ver wachten; hetgeen zij thans reed3 ten gehoore bracht, doet den leeraar voor dit instrument alle eer aan. Aan eenige leerlingen der verschillende klas sen, met uitzondering van de hoogste zang klassen, werden ten slotte door den Voorzitter Dr. Vaillant, prijzen uitgeieikt. Iu zijn hierbij gehouden toespraak bracht hy hulde aan het onderwijzend personeel, beval hij de inrichting in ieders belangstelling aan en sprak hij een ten volie verdiend woord van lof aan den secretaris van het" Bestuur der inlichting, den heer S. A. Vernède, die bij hare voortdurende uitbreiding zijn moeilijke taak met een beiangloozen ijver vervult, die1® niet genoeg op prijs kan worden gesteld. De Burgemeester, benevens het Bestuur van het Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, gaven door hunne tegenwoordig heid mede een blijk van belangstelling in deze sehoone inrichting, die we hopen, dat op de beschaving en veredeling van het jonge Schie dam bij toeneming haar invloed zal blyven uitoefenen. Aan de onderstaande leerlingen werden pryzen uitgereikt. Znngklassen. Ie klasse jongensIe prijs: O. P. van Vlaai-dingen; 2e prijs: D. A. C. Maltha, J. A. van de Ven en J. Vormer; 3e prijs: J. A. J. Nolet, M. Ileijligers en E II. Ris; 4e prijs: A. Beukeis en II. van der Diift. Ie klasse meisjes4e prijs: A. G. Weijer- gang; 2e prijs: J. W. Schuurman en A. Inde- weij3e prijs: M. de Koning en Jac.Beukers. 2e klasse (jongens). 4e prijsH. A. M. van der Burg; 2e prijs: R. J. Schade van Westrum. 2e klasse (meisjes), 4e prijs- J. E. Legner; 2e prijs: M. Beukers en G. Sehioveen; 3e prijs: J. Roelants, E. Ingelse en Joh. Beukers; ,4e prijs: G. Wijmn, J. Wijma en E. Beausar. 3e klasse (meisjes), 4e prijsA. B. Knappert, M. M. van Vlaardingen en B. J. L. Maltha; 2e prijs: M. Odé, N. Odé, M. F. J. Cool, M. A. 0. Nolet, L. S. van de Ven, L. J. A. DelBaere en A. S. A. M. Numan; 3e prijs: Hub. Jansen,* II. C. C. Legner, II. M. Kok en A. G. Legner. Pianoklassen. 4e klasse. 4e prijs: Jan J.Pigeaud2eprijs f -1.85. - 0,10. Abonnementsprijs, por kwartaal franco per post, door het geneele füjr. Afzonderlijke nummers De Burgemeester van Schiedam, Gezien Art. 26 der Wei op de Nationale Militie van den 19 Augustus 1801, (Staatsblad no. 72). Brengt hij deze ter kennis van de daarbij belang hebbenden, dat het Inschrijvings-Register van 1876, voor de ligting van 1877, en de daaruit opgemaakte Alphabetische Naamlijst, van heden af, gedurende acht dagen, op de Gemeente-Secretarie ter lezing za! liggen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 20 Janunrij 1877. De Burgemeester tan Schiedam, P. J. VAN DIJ IC VAN MATENESSE. Advertentieprijs: van 110 gewone regels,1.(0. Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1