A". 1877. Zaterdag: 3 Februari. 4086. VerscMjnt iaplijb, nltpzonirt BWai. NATIONALE MILITIE - m Biiitenlaiiscls BeriehtEii. ennisi>eving'. KENNISGEVING. 12 ©e en I> e rtigste Jaargang. WAARSCHUWING. COURANT. I Abonnementsprijs, per kwartaal 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. tfionderlijke nommers- 0,10. BUREAU: MARKT, E, 124. Advertentieprijs van 110 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer. O.IO. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester en Wethouders vm Schiedam, Gelet hebbende op Art. 9 van Z. M. besluit van den •17 December 1801 (Staatslied No. 127): Roepen bij doze op. iien die genegen mogten zijn als VRIJWILLIGERS bij ia NATIONAL'S MILITIE in dienst te treden, om zicli te dien einde vóór den •1 Maart aanstaande ter Gemeente-Secretarie aan te melden. De bepalingen der Wet van den 19 Augustus 1861 (Staatsblad No. 72) betreffende Ue Nationale Militie zijn ten aanzien der Vrijwilligersde volgende: «Art. 11. Om Vrijwilliger bij de Militie te zijn, «moet men ongehuwd of kinderloos weduwnaar en «ingezeten wezenvoorts ligcliamoiijk voor de dienst «geschikt, ten minste 1.50 cl lang, op den 1 Januartj «van het jaar der optreding als Vrijwilliger het 20ste «jaar ingetreden zijn en het 35ste jaar niet volbragt «hebbentot op het tijdstip der optreding nan zijne «verpligtingen ten aanzien van de Militie, zoover die ate vervullen waren, voldaan en een goed zedelijk gedrag «hebben geleid." «Het bezit van die vereischten, met uitzondering «van de ligchnmehjke geschiktheid en van de gevor- «derde"lengte wordt bewezen door een getuigschrift «van den Burgemeester der woonplaats." «Dat getuigschrift is ingeiigt in den door Ons te «bepaler vorm." «Art. 12. Mij, die voor de Militie is ingeschreven «wordt slechts als Vrijwilliger toegelatenvoor de «gemeente in welke hij' ingeschieven istenzij hij sgeene verpligtingen ten aanzien van de Militie meer «te vervullen hebbe." «Art. 13. Mij, die lij de zermagt, bij het leger hier «te lande of lij hel Tcrijgsvoli in 's Rijks overzecscho «bezittingen heeft gediend, wordt niet als Vrijwilliger «bij de Militie toegelaten, tenzij hij bij het verlaten van ede dienst, behalve een bewijs van ontslag van den «bevelhebber, onder wien hij laatstelijk heeft gediend, «een getuigschrift hebbe ontvangeninhoudendedat «hij zich gedurende zijn dienst tijd goed heeft gedragen." «Hij kan, heeft hij dit ontvangen, totdat zijn veer- «tigste jaar volbragt is, als Vrijwilliger bij de Militie vworden toegelaten." Burgemeester en Wethouders brengen wijders ter kennis van de belanghebbenden, dat tot het opmaken van het getuigschrift, bedoeld bij bovengemeld Art. 11 dagelijks ter Secretarie de gelegenheid is opengesteld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 2 Februari} '1877. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. "j. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. AANGIFTE VOOR DE BELASTING OP DJE HONDEN. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Herinneren de Ingezetenen, dat ingevolge het be paalde bij de Verordening tot heffing ecner Selasting op de Monden, van 4 December 18713, .de termijn, binnen welken, door ieder die één of meer Honden houdt, daarvan aangifte moet worden gedaan bij den Gemeente-Ontvanger, met 15 Januarij verstreken is; en Waarschuwen de belanghebbendenvoor zoover zij aan dit voorschrift nog niet mogten hebben voldaan, zulks onverwijld te doen, ter voorkoming van boeten en straffen, bij de wet bepaald. En is hiervan afkondiging geschied, waar hot behoort, den ,2 Februarij 1877. Burgemeester eh Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. De .Burgemeester van Schiedam, In aanmerking nemende de bij art. 34 der wet,van den 4den Julij 1850 Staatsblad No. 37)regelende het Kiesregt enz., voorgeschreven jaarlijksche herzie ning der lijsten van kiesbevoegdon, noodigt bij deze, ingevolge art. 7 der aangehaalde wet, de ingezetenen dezer Gemeente uit, om, zoo zij elders in de Rijks directe belastingen zijn aangeslagen, daarvan vóór den vijftienden Februarij aanstaande de bewijzen op de Gemeente-Secretarie in te zenden, ten einde van hun regt, om op die lijsten te worden geplaatst, te doen blijken; zijnde behalve de overige vereischten, daartoe noodig een aanslag in hoofdsom, met inbegip der opcenten, ten behoeve van het Rijk geheven wor dende, voor kiesbevoegden van de leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal en van de Provinciale Staten van zestig Gulden en voor die van de leden van den Gemeenteraad de helft dier som of dertig Gulden. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 2 Februari '1877. ,De Burgemeester van Schiedam, P. ,T. VAN DIJK VAN MATENESSE. OOSTENRIJK. De Fresse meldt, dat de Turksch-Servische vredesondei handelingen voor het oogeublik ge schorst zijn, omdat de Porte met de door haar gestelde algemeene vredesgrondslagen, namelijk het Parijsche vredestractaat van 1856 en het status quo ante lettum, nog den eisch van waarborgen verbindt, die Servie voor het behoud van den vrede moet geven. De Porte heeft die waarborgen niet omschreven, doch het blijkt, dat zij op de bekende reeds in Sept. 11. voor gelegde en door de conferentie goedgekeurde zeven punten wil terugkomen. Het is dus voor Vorst Milan en zijn kabinet onmogelijk, gevol machtigden voor onderhandelingen van allerlei aard te benoemen, zoolang de Porte zich niet duidelijk omtrent de waarborg-kwestie heeft verklaard. Graaf de Chaudordy en graaf Corti zijn te Bucharest aangekomen. Jonescu trok zijn verzoek om ontslag in. In den Senaat heeft Prins Sturdza aange drongen op den verkoop van staatseigendommen tot betaling der staatsschuld en op eene ver mindering van het oorlogsbudget met 60 per cent. F It A N K R IJ K. Als een staaltje van de taal, die jlë geestelijkheid hier te lande tegenwoordig durft voeren, wordt de volgende passage medege deeld uit een preek, die eenige dagen geleden door een missionaris te Annecy in Savoye is gehouden. »Mijne waarde broeders! De vaders en moeders moeten hun ^hinderen het bidden .en den katechismus leereu, en zijn ook ver- I^cht hun een handwerk te laten leeren,;maar bok verder niets. Het schoolonderwijs is over bodig en behoort niet tot hunne verplichtingen; wij maken daarvan geen vereischte. Ziet de veldheeren uit vroeger eeuwenzij gingen ten strijde met de rozenkrans in de eene, het' zwaard in de andere hand en zij keerden als overwinnaars terug. Thans hebben wij slechts sabelsleepers, koffiehuis-officieren,markt schreeuwers: de oorlog van 187071 bewijst het. Die hun plicht vervulden waren de veld predikers, de broeders der Christelijke leer, de Pauselijke zouaven, deze alleen en geen anderen! De vooruitgang, het schoolonderwijs, wat geeft het aan de wereld? Republikeinen, Dantons, Marais, Robespierres enz. Waar zijn wij tegenwoordig? Waar gaan wij heen? B E L G I E. Het springen van Belgische banken is blijkbaar een zeer epidemische kwaal. Thans zijn te Yperen geruchten in omloop, volgens welke men aldaar een gelijke catastrophe ver wacht als met den heer Emérique te Brussel is voorgevallen. De storm van Dinsdag avond en nacht heeft veel schade aangericht. De Schelde trad te Antwerpen buiten haar oevers en richtte aan de huizen aan de haven allerlei onheilen aan; de kelders zijn alle ODdergeloopen, som mige oude huizen aan den Steen dreigden in te storten. - In het huis van, den bekenden schepen van der Taelen steeg het water zelfs tot in de bureels en de salons. Aan 't Vlaamsche hoofd zou eene geheele familie verdronken zijn; te Iioboken en Kiel heeft het water de weiden en straten overstroomdLillo stond geheel onder water en vele dorpen langs de rivier leden aanzienlijk schade. RUSLAND. Dr. Strousberg die, zooals men weet, doof het gerechtshof te Moskau uit Rusland ver bannen is, zucht daar nog altijd in de gevange nis en dit kan nog lang duren, daar hij ge ïnterneerd blijft voor 't geval dat er nog processen uit het faillissement van de leenbank voortvloeien en zijne getuigenis daarbij soms noodig mocht zijn. ENGELAND. Dê storm van Dinsdag heeft ook in En geland veel schade en ongelukken aangericht. Te Londen stortte een onvoltooid gebouw in, waardoor een paar «^rerklieden gedood en wel eeutwintigtal inini,,of meer zwaar gekwetst werden. Ook te Birmingham en elders zijn rn Ajchen door 't omslaan van hooge schoor- streneh, omgekomen. ITALIË. Z. II. de Paus neemt in beterschap toe. ,f AMERIKA, rdeiheid der commissie uit -het Huis vertegenwoordigers, benoemd om eene letterstellen naar de verkiezing in heeft een--rapport ingediend waarvan S 4

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1