A". 187 Donderdag 8 Februari. -fe' 4089. VerscMjat öaplijks, ïitmM linsiat. Jiiitenlanücte Berichlen. Bimenlaitote Beriehtep. IQ en en X> t is AHUNSt.MfcNrsi'KiJs, pui Uwartital f 1.85. franco per post, door liet gelieele liyk - 2.50, Afionduilijke noininers- 0.10. UU It EAU: JIiVEHT, E, 134. Advf.rtzjitieiuius van itü gewone regels00, Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekel d. TÜIÏK IJ E. Het afzetten en verbannen van Midliat-pacha hebben te Konstanlinopel over het algemeen een ongunstigen indruk gemaakt en worden als rle zegepraal der oud-Tut'ksche partij be schouwd ofschoon Edhem-pachade nieuwe grootvizier, heeft verklaard, dat hij de nieuwe instellingen loepassen, en de hervormingen ten uitioer leggen zal. Edhem-pacha, die vóór de conferentie Turksch gezant te Berlijn was had op de conferentie eone stuursche houding aangenomen. Midhat-paoha is gisteren als samen zweerder gearresteerd en aan boord van het keizerlijk jacht gebracht. ENGELAND. Men vreest een groote werkstaking van arbeideis in de steenkolenmijnen ten gevolge van geschillen met de eigenaars der mijnen betreffende een vermindering der werkloonen. •De werkstaking zou zich onmiddellijk over 30- a 40,000 werklieden uitstrekken en een stremming in de ijzerindustrie van Cleveland na zich slepen. Midhat Paclia is afgezet en veitrokken naar Syra. Erlhem Pacha is in zijn plaats tot Grootvizier benoemd. In een particulier depeche uit Pera wordt de val van Midbat-pacha toegeschreven aan verzet tegen bet verlangen van den Sultan naar verdcrreikende hervormingen, en aan het ont dekken van Midhats medeplichtigheid aan een complot om den Sultan van den troon te stooten. Daar hem de keus gelaten werd tusschen bal lingschap en een proces wegens hoogverraad, heeft Midhat het eerste gekozen, en is naar Brindisi uitgeweken. D U 1 T S C II L A N D. Te Reichenbach in Silezië hebben de democraten bij de jongste herstemmingen voor den Duitschen Rijksdag eeue overwinning be haald op de ultramotanen, zoodat ze thans over diei tien zetels beschikken. De K'ölnische Zeitung houdt vol, dat de verhouding der partijen in dezen Rijksdag ongeveer dezelfde zal zijn'als die in den vorigen. Terstond na de ontvangst van het bericht van het uitbarsten der veepest in de provin ciën Sleeswijk-IIolstein en Silezië, heeft de Duitsche rijkskanselarij bevolen een nauwkeurig onderzoek in hel werk te stellen naar den aard en deu omvang van het kwaad. Hierbij werd tevens gelast, dat een verslag zou worden ge daan betredende de middelen door de auturilei- 1 ten aangewend om liet te stuiten. Een lid van den rijks-gezondheidsraad, prol. Raloflj is tege- lijkeilijd gezonden naar die streken, waar de ziekte zich had veitooud. Dit is geschied inet het tweeledige doei, om hem in de gelegenheid te stellen de ziekte en haar verschijnselen op groote schaal waar te nemen en tevens na te gaan of de bevolen maatregelen tot beteuge ling van het kwaad even knel als juist zijn toegepast. f Als een bewijs hoezeer van den kaut der bonds regeeringen wordt medegewerkt om het kwaad ia zijn beginselen te vei stikken, kan bet volgende dienenDe Senaat der vrije stad Hamburg heeft o. a. de afmaking bevolen van al liet vee, luim 90 stuks, behoorende aan zekeien landbouwer Driesvs, nabij genoemde stad gevestigddaarenboven' is een groote massa veevoeder, hooi, stroo'eu mest in de be smette stallen gedesinfecteerd en vervolgens diep in den grond bedolven. Het laudwaar het gedoodo vee is begraven, mag in de beide eerstvolgende jaren niet worden bezaaid of beplant. De Rrichanzciyer maakt bekend, dat, daar liet uitbreken van do runderpest te Dres den ambtelijk is geconstateerd, de noodige voor zorgsmaatregelen genomen zullen worden. Naar aan het Pruisische Huis van Afge vaardigden door den vertegenwoordiger va a het ministerie voor landhuishoudkundige zaken medegedeelde resultaten, zullen bij het ten uit voer brengen van het plan om vischwaters in het leven te roepen, de op zichzelf staande stroomen den voorrang genietenen heeft men in de eerste piaats het oog op die wateren, waarin de zalm zich tegenwoordig nog mphoudt of waarin vroeger zalm werd gevangen. F.lke inrichting van deze soort heeft ten doelde trekvisschen toegang te verschaffen tot geschikte plaatsen om kuit te schieten, en wordt alleen daardoor gerechtvaardigdwanneer het doei met zekerheid te bereiken is. 0 0 STEN RIJ K. De Polit. Corr, deelt het volgende mede: De Poite heeft aan de Servische Regeering kennis gegeven van de grondslagen voor de vredesonderhandelingen; afstand doende van materieele waai borgen, verlangt de Sultan de de vestiging vau een diplomatieken agent te Belgrado, de gelijkstelling van de Katholieken en Joden niet de Serveu; het verbieden van de vorming van gewapende benden op Servisch grondgebied; verhindering van het indringen van zulke bemlen op Turksch grondgebied; het opheffen van alle geheime vereenigitsgen •liet houden van de Servische vestingen in goeden toestand; het hijscheu vau deTurksehe vlag naast de Servische op die vestingen. Zou- der twijfel, zegt de Prov. Corr. zal Servië deze grondslagen aannemen en weidia een byzonderen gevolmachtigde naar Konstanlinopel zenden. ,11 EL 6 1 E. Na afloop der in deu avond van 5 dezer te Antwerpen gehouden liberale meeting trok een zeer talrijke bende met de kreten: «Weg met Malou," naar hot gebouw van de «Cercle Calho- lique" en het Jezuïetenklooster om daar een manifestatie te houden. De gendarmerie kwam op de been om het klooster te besehermen. Tusschen de politie eu de deelnemers aan de manifestatie hadden vechtpartijen plaats. De buigemrester kwam tusschenbeidun, gelastte de menigte uiteen te gaan en verbood haar liederen te zingen. Er luidden twee arrest.iticu plaats. Tegen 1 uur na middernacht was de rust hersteldde troepen wareu in de kazerne geconsigneerd, F It A N KRUK. Naar gemeld wordt, heeft do heer de PIoöuc, ouder-gouverueiu' der Frausclie bank, van liet Turksehe Gouvernement eeue uit- noodiging ontvangen', oin naar Konslantinopel te komen en de Turksehe financiën in orde te brengen. Volgeus de Prance heeft de Fran sclie regeering hiertegen geen bezwaar inge bracht. Doch er moet voorop gesteld worden dat de Ploeuc's zending geen officieel karakter mag hebben. 1T A L.L E. Z. II. de Paus heefteen brève uitgevaardigd, waarin hij de Katholieken van Rome aanmaant J geen deel. te nemen aan de staatkundige ver kiezingen. MSHAAG, fl Februari 1377. Z. K, II. Prins Hendrik heeft, met 's Konings toestemming, het presidium aan vaard van een hier te laude te vormen com missie tot ondersteuning der pogingen van Z. M. den Koning der Belgen ter bevordering van de afschaffing van den slavenhandel enz. in Afrika. Een aantal bekende laudgenooten zijn uitgenoodigd zich met Z. K. H, Prins Hendrik te vereenigen. Het doel schijnt te wezen onder de hoofdcommissie ook geweste lijke eii locale comité's te vormen. Blijkens een bij de Regeeriog ontvangen telegram uit Atsjin, is de generaal-majoor Diemont rlen 31 Jan. naar Kotta Radja terug gekeerd, aaugezien de verlangde kustlijn in onze macht is gekomen; 3 schoeners, 22 stuk ken geschut, '14 vaten petroleum, eenige zak ken krüit en verschillende wapens zijn buit gemaakt. De luitenant Roest van Limburg heeft den 28 Januari een schampschot aau liet hoofd bekomen eu de kapitein van het öritsch- Indische legerLockhardt, is bij Lambada door een matten kogel aan bet scheenbeen gekwetst. SCHIEDAM, 7 Februari 1877. Gisteren avond gaf de zangvereeuigiug «Scliie- dams Mannenkoor", onder directie van den heer W, Kila vooral 'niet te verwarren met de zoo gunstig bekende vereeniging van schier golijkluidenden naam met medewerking van de otterdamsche zangvereéniging «Harmonie" (gemengd koor), hare eerste uitvoering voor de buitengewone leden. 'Van de stukken die ten gehoorc werden gebracht mógen het best ge slaagd heeten no. 1 Vlaggenlied, no. 5 Banier

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1