strekkende meters escozijnsche steenen trottoir banden door A. P. Schotel Gz., te Dordrecht, voor f1105.50; 1000 tot 2000 kubieke meters zuiver scherp rivierzanddoor J. de Haante Schiedam voor 72 ets. de M3.houtwaren, door "W. Giesen, te Doesborgh, voor f4497, en metsel- materialendoor van Noorden en Schwerzel te Rotterdam, voor f605. {Herplaatst wegens mistelling.) Voor de tentoonstelling van rundvee, schapen, varkens en pluimgedierte, door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afdeeling »Rotter- dam, Schiedam en omstreken", alhier te houden, op Donderdag 22 Maart aanst. zijn de navol gende prijzen uitgeloofd. A. O e m c s t Voc. Voor den besten, fijnsten en zwaarst geniesten osuitsluitend mot hard vonder gemest, '1ste prijs f 75; 2de prijs f 50, 3de prijs f HO4de prijs f 20voor den besten fijnsten en zwaarst gemeston os, met spoeling gemest, 'lsto pr. f 00, 2de pr. f 40, 3do pr. f25, 4do pr. f20; voor do beste, fijnste on zwaarst gomoste koe, uitsluitend met hard voeder gemest, 1ste pr. f 50, 2de pr. f 30, 3de pr. f 20; voor do beste, fijnste en zwaarst gemeste koe, met spoeling gemest: 1ste prijs f 40, 2de pr. f 25, 3do pr. F 15voor do vier beste, fijnste en zwaarste vette schapen, onverschillig van welk tos 1ste pr. f 202de pr. f 10, 3de pr. f 5 voor het fijnste en zwaarste varken, inlandsch gekweekt en gemest, onverschillig van welk ras: 1ste pr. f '15, 2de pr. 10, 3de pr. f 5. B. Niet gemest Vee. Voor don fijnsten en zwaarsten os, oud 3 jarenlsto pr f 25, 2de pr. f 15; voor de fijnste en zwaarste varonkoe: 1ste pr. f25; 2de pr. f 15; voor de fijnste on zwaarste schot, oud 3 jaren: '1ste pr. f 25; 2do pr. f 15. C. 51 elk vee. Voor de beste kalfdragendo koe, minstens zeven maanden drachtig: 1ste pr. f 30, 2do pr- f 20; voor de hoste melkkoe: 1ste pr. f 302de pr. f 20voor do beste kalfdragendo schot, oud 3 jaren, minstens 7 maanden drachtig: 'lste pr. f 25, 2de pr. f '15 voor de hesto melk- scliot: lsto pr. f25, 2de pr. f 15voor de besto kalfdragendo vaars, oud 2 jaren, minstens zeven maanden drachtig: lsto pr. f20, 2do pr. f-10; voor do beste melkvaars, oud 2 jaren: lste pr. f20, 2de pr. f '10. D. A an fok-vee. Voor den besten, in alle vereisebte hoedanigheden moest uitmuntenden os, oud 2 jaren: 'lste pr. f25, 2de pr. f15; Voorde beste, in allo vereischte hoedanigheden meest uit muntende guisto vaars, oud 2 jaren'lste pt'. f25, 2de pr. f 15; voor het beste pink-os kalf, oud '1 jaar: 'lste pr. f20, 2do pr. f 10voorliet besto pïnk-kuiskalf, "oud 1 jaar: lste pr. f20, 2do pr. f-10; voor den besten rijstier, oud 2 jaren lste pt'. f50, 2de pr. f25; voor den besten tij stier, oud 1 jaar: lste pr. f30, 2do pr. f 20; voor do vier beste ooischapen met lammeren, lste pr. f20, 2de pr. f 10; voor den besten springram, oud 2 jaren: lste pr. f20, 2do pr. f 10; voor den besten springram, oud i jaar: 'lste pr. f-15, 2do pr. f5; voor de beste zeug met biggen: lste pr, f25, 2de pr. f15; voor den besten beer, oud 2 jaren: lsto pr. f20, 2de pr. f 10; voor den bosten beer, oud 1 jaar: 'lsto pr. f-15, 2de pr. f5. E. Pluimgedierte. Voor den besten toom kippen van één baan en minstens twee hennen, verdeeld in de navolgende soorteneen toom Yokohamalsto pr. f '10, 2de pr. f5; b. een toom kuif kippen, 'lste pr. f5, 2do pr. ^getuig schrift; c, oen toom kraaikoppen, lste pr. f 5, 2de pr. getuigschriftd. een toom Spaansehe kippen, lste pr. f 5, 2de pr. getuigschrift; c. een toom Dorkingkippenlste pr. f 5, 2de pr. getuig schrift; f. oen toom Paduakippen, lste pr. f 5, 2de pr. getuigschrift; (j. een toom Crevecoeur- kippen, lsto pr. f 5, 2do pr. getuigschrift; h. een toom Houdankippenlsto pr. f 5, 2de pr. getuig schrift; i. een toom Bantamkippenlste pr. f 5, 2de pr. getuigschrift; een toom krielkippen, lsto pr, t'2.50, 2de pr. getuigschrift; f een toom goudpellen, lste pr. f2.50, 2de pr. getuigschrift; t», een toom zilverpellenlste pr. f2.50, 2de pr. getuigschrift; een toom uilenbaarden, lsto pr. f 2.50, 2de pr. getuigschrift. Voor den besten toom kalkoenen van één haan en minstens twee hennen; lste pr. f 5, 2de pr. getuigschrift. Voor den besten toom ganzen van één gent en minstens twee ganzen: 'lste pr. f2.50, 2de pr. getuigschrift. Voor den besten toom eenden van één woord en minstens twee eendenverdeeld in de navolgende soorten: een toom kwakereenden, Isle pr. f5, 2de pr. getuigschriftb. een toom Schotsclie of Engclsche eenden, lste pr. f 5, 2de pr. getuig schrift; c. een toom kuifeenden, 'lste pr. f5, 2do pr. getuigschrift; d. een toom grauwo schiet eenden, lste pr. f2.50, 2de pr. 'getuigschrift; e. een toom booreneondenlste pr. f 2.50, 2de pr. getuigschrift. Voor do vier schoonste paren duiven, verdeeld in de navolgende soorten: a. vier paren krappers,'lste pr. f-10, 2de pr. getuigschrift b. vier paren liolle kroppers, lste pr. f 5, 2de pr. getuigschrift; c. vier paren Ttomeinscholste pr. f 5, 2de pr. getuigschriftd. vier paren pagadetten, 'lste 'pr. f 5, 2de pr. getuigschrift; c. vier paren blauwe, gele of zwarte pauwenstaarten, lste pr. f 5, 2de pr. getuigschrift, f. tweo paren rock- raadsheeren in verschillende kleuren, lste pr. f5, 2de pr. getuigschrift; g. tweo vreemdste paren duivon, een pr. van f5; h. twee grootste paren duiven, een pr. van f2.50 of getuigschrift; i, twee klein ste paren duivoneen pr. van f 2.50 of gotuig- schrift. Voor do tweo schoonsto paren witte zwanen, oud 2 jaren: lste pr. fo, 2de pr. getuigschrift. Yonr den grootsten haan en henonverschillig welk soort van hoenders: een prijs van f3. Voor den grootstcn woerd cn eend, onverschillig welk soort van eendeneen prijs van f 3. Voor het schoonsto paar pluimgedierte, onverschillig land- of watervogels, waarvan hier te lande gekweekt kan worden, en ter waarde van minstens f100: een prijs van f-15. Op 27 Febr. zai een totale maansver duistering plaats hebben, die, bij gunstig weder, bijzonder goed zal kunnen waargenomen worden, omdat bij den aanvang de maan reeds hoog boven den horizont staat en de verduistering aanvangt te 5 u, 49 ni. Te G u. 47 m. heeft do totale verduistering plaats. Einde 8 u. 23 m. Voortaan zal, blijkens eene aanschrijving van den Minister van Oorlog aan de komman- deerende officieren der korpsen, gedeeltelijk uit militie samengesteld, zoowel de milicien-korpo raal als de milicien-sergeant, bij elk korps van zijn wapen tot eene vrijwillige verbintenis wor den toegelaten. Bij gemis van vacature in dien graad bij dat korps zal hij, met ingang zijner vrijwillige verbintenis, vnorloopig den titulairen, door hem bekleeden graad, moeten aannemen. De Minister van Financiën heeft aan de Tweede Kamer doen" toekomen een staat tot toelichting van de Pmanciëele gevolgen der voorgestelde veranderingen in liet tarief van in- en uitvoerrechten, De meerdere opbrengst door de verhooging van den accijns op het gedistilleerd wordt be rekend op f 1.552.000.00, waarvan noodig is tot dekking van de af te schaffen leges f 300.000.00, zoodat blijft f 1.252.000.00. De opbrengst zal verminderen door de af schaffing van het recht op de in de wets-voor- draeht genoemde artikelen met f'l.007.364.00, waarvan afgetrokken de vermeerdering dooi de wijziging van het recht op sommige artikelen f 3.466.00, zoodat er eene vermindering blijft van f 1.003.898.00, Blijkens een bij de Regeering ontvangen telegram is te Emdon do veepest uitgebarsten. Dien tengevolgezijn aldaar gestrenge maatregelen verordend. Eene oflicieele bekendmaking in het Dres tiener Journal van 6 dezer houdt in dat ook in de nabijheid van Dresden op eer.e boerderij de veepest zich heeft geopenbaard. In de verschillende afdeelingen van de Tweede Kamer is eene nota met amendemen ten op art. 1 der wet op het lager onderwijs ter tafel gebracht. Deze nota is ingediend dooi de hoeren van den Berch van Heemstede, Schimmelpenninck van der Oye, Kuyper, van Wassenaer van Caiwijck, Teding van Berkhout, Mackayvan Ascli van "Wijck en van Heemstra. In die nota ontwikkelen de anti revolutionnai:en hun standpunt. De Commissie van Rapporteurs heeft op het wets-ontwerp tot wering van besmetting door zeeschepen eene andere redactie van do aitt. 1 en 2 voorgesteld, stiokkende om een juist verband te verkrijgen met de wet. van 1872 tot voorziening tegen besmettelijke ziekten. liet bestuur der nVereeniging van gym- nastiek-onderwijzeis in Nederland" heeft-oen adres ingediend aan de Tsveede Kamer, waarin met wederlegging van de daaromtrent gemaakte bezwaren, wordt aangedrongen op het verplicht stellen der gymnastiek onder de vakken var lager onderwijs. Tegenover de mededeeling van den bu. gemeester van Rotterdam, dat de spoorweg Mallegat-Delftsche "poort (te Rotterdam) den 28 Februari zouden worden geopend, ontvangt de Midd. öt. nogmaals de stellige verzekering, dat de opening niet vóór '1 of 15 Mei zal plaats hebben. Gedep. Staten van Noord-Brabant hebben zich tot den Min. van Binnen!. Zaken gewend, met versoek, dat deze, in overleg met zijn ambtgenoot van Justitie, het dnarheen leldef dat, in ,het belang van den landbouw en de houtteelt, aan Z. M. worde voorgesteld een wetsontwerp aan de Staten-Generaal in te die nen, waarbij het vangen van voor landbouw en houtteelt nuttige vogels en dieren, het ver storen hunner ne3ten, het rooven hunner eieren en jougen, en zeker het vervoeren en te koop uitstallen daaivan, worde verboden. Het Algemeen Advertentie-Bureau van de firma Nijgh van Ditmar, te Rotterdam, dat jaarlijks duizenden catalogussen, lijsten, circulaires verspreidde, heeft thans besloten tot de uitgave van een periodieke uitgave van haren catalogusonder den titel van de A »»- kondigerwaardoor zij in staat is steeds alk' veranderingen geregeld bij te houden en o^te nemen. Het ie nommer daaivan ligt voor ons en bevat onder meer tal van bijzonderheden die ook voor ons belangrijk zijn. De administra tie had bijv. van Belgie eene opgave ontvangen van 220 couranten, waarvan 73eenIIollandschan titel dragen; van Duitscldand kou zij een op gave doeu van 20S9 couranten en van Frauk- r'jjk een van 547 coui anten. ,Van do voor naamste bladen die to Parijs verschijnen, worden de advertentie» geregeld met 75 eu '100 cents betaaldin de Figaro adverteert men tegen f 1.50 per regel, le Qattlois f 1.25, la Presse en le Rappel f 1en de Illustration laat zich f600 per pagina, f300 per '/a pag. en f '150 per 'A pag. betalen. Van de voornaamste Duitsche bladen bedragen de advertentiekosten tusschen 10 en 40 cents per regel en van Belgie tusschen 10 en 20 cents per regel, alleen van de Independence 38 cents. Door de Kamper Ct. wordt de schade, bij den jongsten watersnood door de stad Kam pen geleden op f300,000 geschat. Men leest in de JU. Vlaardingsche Courant het volgende: Door toevallige omstandigheden hebben we dezer dagen eene machine kunnen bezichtigen waarvan de vinding, door ieder, wien het werkelijk belang eeuer gezonde industrie ter harte gaat, zeker met ingenomenheid zal wor den beoordeeld. Vooral voor viscb handelaren is zij van be- teekenis. Doch ook andere iadustrieelendie met praktische kennis toegerust zijn kunnen er hun voordeel mee doen. We bedoelen namelijk een instrument, ont worpen door, en vervaardigd volgens de ge gevens van den heer F. A. E. van Altenn fe Vtaardingen en dat bestemd is tot het beuken, malen enz. van gedroogde vischsoorten. Het ligt buiten ons bestek er over in bijzon derheden te treden, maar willen toch om de belangstelling op te wekken er het een en ander van zeggen. De machine is geheel van metaal. Zij is ver vaardigd uit ijzer, staal en koper. Zij rust op een voetstuk, van houten balken en weegt onge veer 700 kilogram. De ruimte, die ze inneemt is slechts een kubiekmeter. De ruimte, welke ze noodig heeft voor werk plaats, behoeft niet grooler te zijn dan 4 meter in het vierkant en kan gevonden worden in elk beschikbaar gedeelte eeuer woning. IJetge- druisch dat ze veroorzaakt is nog minder dan dat eens gewonen mangels. Een knaapje van 14 jaren, ouder toezicht-

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2