A". 1877. Maandag 26 Februari. X. 4102. YerscMjat flmsUiU litpzoiM IMai KENNISGEVING. Snitenliiniische Berichten. Binaealanflsclte Bemhtea. Uien on I> ertigst© Jaargang, BUREAUMARKT, S, 124. In de busaan liet Bureau dezer Courant geplaatst, voor dc nagelaten betrekkingen van de bemanning der verongelukte loggers diepen Prins van Oranje en Marie, van de Ylaardlng- sehc vlsschersvlootwaaronder ziek bevinden 12 weduwen met 33 kinderen, is sedert de laatste opgave ontvangen f 0.20 makende met liet vroeger op gegeven bedragf. 12.41. ENGELAND. In het Hoogerhuis antwoordde lord Beacons- field de heer Roseberiy, dat hij hoopt spoedig een vermeerdering van het aantal consuls in Turkije voor te stellen. Lord Derby deelde, overeenkomstig de belofte aan lord Argyll ge geven, mede, dat de dankbetuigingen der Porte in December 11. betrekking hadden op Enge- lands gelukwensch met de benoeming van >i Midhat-pacha tol grootvizier. i\ 'Maandag zal lord Stratfieden een reso lutie voorstellen, waarbij aangedrongen wordt op maatregelen om het uitbreken van vijande lijkheden in Europa te beletten, de handhaving der tractaten van "1856, zooals die in 1871 gewijzigd zijn, te verzekeren en het welzijn der volksstammen, welke aan Turkije onder worpen zijn, te bevorderen. Ook te Hull is op 18 dezer de veepest geconstateerd. Een daarheen gezonden veearts heeft onmiddellijk maatregelen tegen besmetting genomen. Men maakt zich nibttemin in Engeland ernstig ongerust; er worden meetings gehouden, waarbij óp strenge regeeringsmaatregelen wordt aangedrongen. In'het arr. Merseburg in Pruisen ïs de ziekte door het vee uit Dresden ingevoerd, terwijl in Saksen in de districten Dresden, Leipzig en Zwickau velschillende stallen zijn besmet. Ook te Keulen moest vee afgemaakt worden; gelukkig beperkt zich dc ziekte aldaar tot het abattoir. De invoer van vee uit Saksen is te Praag verboden, terwijl-het verbod in Ierland zich bepaalt tot vee uit Engeland en in Amerika tot vee uit Duitschland, Het ge- Irucht uls 'zou de veepest te Malmedy aan'de 'fei-'™1"'* 'K Belgiscb-Duilsclte grenzen zijn uitgebroken, is onjuist. OOSTENBIJ K. Op de den 22 dezer gehouden vergadering van de liberale fracties van den Rijksraad is geen beslissing genomen betreffende de bank- kwestie. De ministerpresident bevestigde dat de bank tegen de benoeming van vice-gouver- neurs is, maar dat zij zich zal neerleggen b\j hetgeen te dien opzichte tusschen de beide Regeeringen zal worden overeengekomen. De volgende vergadering van de liberale fracties zal Zaterdag worden gehouden. De fractie der linkerzijde heeft met groote meerderheid een motie aangenomen van Ilerbst, waarin wordt gezegd, dat de liberale partij zich vereenigt met de kwestie, zooals ,die door de Regeering is gesteld in zake der organisatie van den alge- meenen raad der bank, maar dat zij een nadere beslissing voorbehoudt betreffende al de andere punten van het vergelijk. B E L G I E. Uit Brussel wordt aan de Bepubïigue Fran- gaise-geschreven, daL hoewel de minister Malou zijn ontslag niet heeft gevraagdhij er toch. aan denkt af te treden, indien zijn kieswet hem te veel moeilijkheden verwekt. Malou zou dezer dagen tot een zijner vrienden hebben gezegd: nlndien ik niet tot overleg kom met de linkerzijde in de centrale sectie (de com missie van rappoiteurs, door de verschillende sectiën gekozendie de kieswet zal onder zoeken), dan treed ik af." ïEn de rechterzijde?" vroeg Malou's vriendwaarop de Minister zonder te antwoordeneen gebaar maakte alsof hij zeggen wilde: »Dat kan me niet schelen." F RANK B IJ K. De Minister van Justitie is van zijne reis naar Cannes, die hij ondernomen had tot her stel zijner gezondheid, te Parijs teruggekeerd. Uit liourg-Madame en Montlouis in 't Zuiden van Frankrijk, wordt getelegrapheerd, dat aldaar in de laatste 24 uren zooveel sneeuw is gevallen, dat de gemeenschap verscheiden dagen zal gestremd blijven. Een der onderwerpen, waarover Ilyacinthe Loyson in zijne aanstaande lezingen te Parijs zal handelen is: het huwelijk der priesters. AMERIKA. Met liet oog op den verjaardag van de ge boorte van Washington, was de beurs gesloten. De verkiezingscomrnissie heeft 'kennis geno men van de stukken betreffende de verkiezingen in Oregon. liet rapport der commissie uit het Huis van Afgevaardigden is gunstig voor het uit rusten vau eene Atnerikaansche Noordpool expeditie, ett de oprichting van een station, dat1 de poolreizigers als uitgangspunt hunner onderzoekingen zullen nemett. Het Duitsche stoomschip Franconia. heeft bij Sanblos schipbreuk geleden. - TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van 23 Februari, In de zitting van heden is de discussie aan- gevangen over de conclusie van het verslag der commissie nopens de Indische rapporten en de adviezen over de afschaffing van art. 2, no. 27 van het Indisch politie-strafreglement, houdende strafbepalingen tegen contractbreuk van werklieden en dienstboden. De heer Mes- schert van Vollenhoven heeft eene principieele bedenking geopperd tegen de conclusiên der meerderheid en minderheidals stellende eischen, buiten de grenzen der bevoegdheid van de kamer liggende. Hij achtte die conclu siên inconstitutioneel. De lieer Wintgens sloot zich daarbij aan en betoogde het gewicht van het onvoorwaardelijk behoud der strafbepalin gen, ook met het oog op de nadeelige gevol gen aan de afschaffing verbonden, in verband' met ons geheel koloniaal stelsel. De heer des Amorie van der Hoeven steunde uit volle over tuiging de conclusie der meerderheid (geheele intrekkiug van bedoeld artikel in het algemeen belang en dat der bevolking). De beer Godefroï behoorende tot de minderheid der commissie, moviteerde hare conclusie: Nieuwe regeling der zaak, zonder onvoorwaardelijke loslating van het beginsel van strafbaarheid. Hij bestreed het bezwaar van ongrondwettigheid van den heer Messchert van Vollenhoven als zijnde eene exceptie van incompetentie. Nadat de heeren van der Kaay en Mirandolle uitvoerig de con clusie der meerderheid verdedigd hadden tegen over die der minderheidwelke door den heer Luyben nader werd uiteengezet, heelt de Minister van Koloniën verklaard de beslissing der Kamer af te wachten, om daarna in over leg te treden met den gouverneur-generaal. Maandag voortzetting. SCHIEDAM, 24 Februari 1877. Naar wij vernemen zullen de Jubilé-zangers, omtrent wie wij in ons nommer 4099 eenige mededeelingen deden, in het begin der vol gende maand ook in deze gemeente een Concert geven en wel in de Groote Kerk der Her vormden. Dit bericht zal zeker door velen met belang stelling worden vernomen. Op den slaat van nalatenschappen van personen die in 's lands dienst ziju overleden, - vcrmeld in de Staatscourant van heden, komt o. a. voor. W. J. M. Mnartens, matroos 3de klasse, op liet wachtschip te Willemsoord, ge boren te Schiedam en overleden '1 Augustus 4875, nalatende f 34.58 Vi. Het Staatsblad no. 22 bevat het besluit van den 44 Februari 4877, houdende nadere vaststelling van het recht op postwissels, strek kende tot - het boleggea of terugbetalen van gelden in spaarbanken, en zulks naar aanleiding, Abonnementsprijs, par kwartaal. 1.85. 'Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers'.- 0.10. Advertentieprijs vanl10 gewone regels, f 1.00. Iedere gewone regel meer.- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Dc Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Doen to weten: Dat liet suppletoiu Kohier voor de "Plaatselijke Directe Belasting dezer Gemeente voor het dienstjaar '1876, voorloopig is vastgesteld, en ingevolge het be paalde hij ait. 204 der Gemeentewet, gedurende veertien dogen, voor een ieder ter leting op de Secre tarie der Gemeente is nedergelegd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 24 Febrnarij 1877. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DUK. VAN MATENESSE. Be Secretaris', A. \V. MULDER. 1

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1