Gemenitle Sericlitea. "Woerden in te richten als dat te Voorburg, en het stationsgebouw te Alfen als dat te Soeter- meer—Zegwaard. Aangaande de Internationale Tuinbouw- Tentoonstelling, die in April dezes jaars te Amsterdam zal geopend worden, kunnen wij het volgende mededeelen. Door H. M, de Koningin is eene groote gouden medaille en een dubbele gouden me daille toegezegd. Bij gelegenheid der tentoonstelling zal eene loterij worden gehouden vau 100,000 loten a f 4 het lot. De prijzen zullen voor jeen deel bestaaD uit voorwerpen van groote waarde. De eerste prijs is een wintertuin, die op f'15,000 geschat wordt. Door de inrichting van het Frederiksplein en andere schikkingen van dien aard is het mogelijk de tentoonstelling van tuinbouwvoort- brengselen drie weken geopend te houden, zonder dat de planten zooveel zullen lijden, als op andere tuinbouw-tentoonstellingen gewoon lijk het geval is. Uit het buitenland worden vele en belang rijke inzendingen opgegeven. De vertegenwoordiging van de tentoonstelling in Belgie is, op aanzoek onzer Regeering, door de Belgische Regeering opgedragen aan de Fêdèration des Sociêtés Horticulture de Bel- gique. Gisteren morgen, schrijft het TJtr. Daybl zijn de posten van Breda en die van Emmerik Arnhem alhier te laat aangekomen; op som mige punten lag de sneeuw meer dan 10 voet hoogzoodat de tocht nagenoeg niet te vol brengen was. De vloed heeft op sommige plaatsen eergisteren een onrustbarende hoogte bereikt; te Rotterdam en Zwolle zijn de lagere stadsgedeelten overstroomd. In laastgeooemde gemeente zag men de noodvlag reeds waaien. De Deventer weg is geheel onder geloopen. Men tracht er 't vee te redden. Aan een onzer Hollandsche bladen wordt door iemand, die een onderhoud had met Mid- hat 'Paeha te Napels, meegedeeld, dat de afge zette Grootvizier steeds aan den oorlog met Rusland gelooft, in weerwil van het sluiten van den vrede met Servië en Montenegro; de oor logsverklaring zou echter door Rusland tot het voorjaar worden uitgesteld, oin de onbegaan baarheid der wegen. Midhat is verder overtuigd, dat Bismarck om de bekende redenen den oor log aanstookthy had zulks aan IgnatieiTgezegd. Surtout ,pas de zele. Dit woord is ook voor onze schutters waar. Gewoonlijk is de lust om schutter te worden of schutterdienst te doen niet zeer groot en ziet men de unifor men van dat korps voor zooveel de man schappen betreft slechts bij de exercitiën, op parades en bij brand. In Tiei -echter bestaat er meer liefhebbei y voor de zaak: daar dansen zelfs de schutters in huu uniform. Dit is een warm, maar onschuldig genot, zouden wij meenen. De overheid denkt er echter anders overde ouderofficieren eu korporaals van dat korps, welke op 's Koning verjaardag, aldus gekleed, aan een bal op Believue deel namen, zijn door den kummandant voor den schuttersraad geroepen, ten einde te recht te staan wegens insubordinatie. Het lijdt geen twijfel of de schutters, die hun uniform aantrokken om er in te dansen, hebben iets gedaan wat niet veroorloofd is, anders zouden zij niet deswege te rechtstaan; wij hopen echter dat er verzachtende omstan digheden in aanmerking zullen worden geno men. Bedriegen wij ons niet, dan zijn er ge-' rneeDten, waar de officieren in uniform op 's Koning verjaardag diueerenlaat men aan de onder-officieren dan ook vergunnen op dien Jjelangryken dag in hun uniform te daosen. ArnhC( Voor het raam van het hulpkantoor te Warffum staat een brief, met het volgende opschrift (in antidiluviuansche letters), post merk Onderdendarn Aan .Taakop Vernuis, naast jaan in birrrntje, zij helpen Elwaar te Koob. toe tinalinche in bessemsstrat 1 Dat is ongetwijfeld, de schrijver van 'tOera Linda Bok! ten minste familie er vanJ*zegt de Gr. Ct. Leiden. De alhier bestaande Kweekschool voor de Zeevaart zal waarschijnlijk eerlang ophouden te bestaan, althans de Commissie van bestuur heeft besloten haar mandaat neder te leggen. Sedert de Regeering het plan ge vormd heeft een tweede opleidingsschip als de Wasseneer in te richten, gelooft het bestuur de concurrentie niet meer te kunnen volhou den, hoewel de Kweekschool op het oogenblik nog in bloeienden staat verkeeit. Aan de Re geering is de school ter overname aangeboden. (IF. v. d. D.) Groningen. In de vergadering van indus- trieelen en werkbazen alhier op 26 Februari jl. gehouden, werd door dr. L. Ali Cohen door eene proef aanschouwelijk gemaakt, dat water gassen, met name stankgassen, doorlaat, en dat diensvolgens de stankafsluiting door middel van water in de bekende syphons enz. niet genoegzaam aan het doel beantwoordt. Ook vertoonde hij de slakkenwol, een product van de ijzer industrie uit den laatsten tijd, en verklaarde het nuttige gebruik, 'dat van deze stof thans reeds in do techniek wordt gemaakt. Bnarderadeel.Opvooistel van den hoofd onderwijzer Kloeke, te Weidum, hebben de meeste notabele ingezetenen aldaar besloten, geen kinderen beneden de 15 jaren in dienst te nemen. Arnhem. Thans is de vroeger geweigerde Koninklijke goedkeuring verleend voor de iotery van dameshandwÉjrken en voorwerpen vervaar digd 'door leerlingen der Ambachtschool. De stoomboot Gambia van de Britsch and African Steam Navigation Company kwam laatstleden Zondag in de haven van Liverpool aan, met één zeeman aan boord, James Mc. Linden, uit Kilheei in Ierland, de eeuig over geblevene der bark Maria van Belfast. Ver schrikkelijk zijn de mededeelingen, door hem omtrent het lot dezer bemanning gedaan. De Maria verliet eenige maanden geleaen Dublin, met bestemming, naar Doboy, onder kapitein Grayson, en zeilde van daar met hout be laden naar Engelandin het laatst van Novembermet een ekwipage van veertien man. Toen het schip ongeveer zeveu dagen in zee was, ontstonden hevige zuidoostelijke orkanen, die,'na een volgende week- van rtist, opnieuw begonnen. De pompen moesten wor den in beweging gebiacht, maar geraakten onklaar door don zandballast, waarmede het schip gedeeltelijk was geladen. Het schip begon snel te zinken. Voordat de masten konden worden omgekapt, viel de Maria omver. De manschap wist zich te behouden, eu toen na het overboordvallen van den grooten mast het schip weer recht kwam te liggen, vluchtte de manschap op den achtersteven, waarvan nog vier planken overschoten. Hier hielden ze zich staande. De booten waren weggeslagen. Het weinige voedsel, dat was overgebleven, was spoedig vei teerd. Op den tweeden ,dag zagen zjj een schip, dat zóó dicht bij kwamdat de naarn City of Montreal van New-Yoik kon worden gezien. De kapitein verzocht om een boot en het scheen dat aan dit verzoek zou worden voldaan. Maar dit geschiedde niet; het schip ging verder en Mc. Linden verklaart, dat de zee niet te hol was om een boot uit te zenden. Een paar dagen later kwam een Itali- aansche bark voorbij, maar het weder was toen te slecht om hulp te verleenen. Den negenden dag had het wrak geen enkelen mast meer en stierf de kajuitsjongen, Drie dagen later kwam een der matrozen om, die spoedig dour anderen werd gevolgd. Op den eersten Kerstdag stierf de stuurman en werd de kapitein krankzin nig. Hij werd door Mc. Linden en den bootsman zooveel mogelijk verzorgd, maar stierf nvee dagen later. De beide overgeblevenen hadden geen ander voedsel dan de lijken hunner ka meraden. Toen de eerste man gestorven was, werd hem de hals afgesneden en het bloed gedronkende hersens uit het daarna afgekapte hoofd werden gegeten. Na drie-en-dertig dagen werd de bootsman geheel gevoelloos door uit putting en op 9 Januari werden beiden door de Air.erikaansche schoener T. E. Mc. Donald gered. De bootsman stierf vier uren daarna. Mc. Linden was in een betreurenswaardigen toestand; de kleederen moesten hem van het lichaam worden gesneden. Hij werd te Gree aan wal gezet en in het Fransche hospitaal aldaar verpleegd. Te Madera kwam hij op de Gambia om huiswaarts te keeren. Mc. Linden is van tengere gestalte en pas 20 jaar. Adeline Patti is'eergisteren voor het hof van Parijs verschenen. Zij was vergezeld van haar advocaat, Denormandie, De markies de Caux was vergezeld van den advocaat Maza, Volgens de Gazette des Xribunaux werden de echtgenooten in het kabinet van den president gebracht, die een poging deed om hen met elkander te verzoenen, zooals de wet dit voor schrijft. Daar de poging niet getukte heeft Adeline Patti voorloopig haar intrek genomen bij haar zuster, mevrouw Strakoseh. Terwijl het geding hangend i«, is zij gerechtigd haar engagementen te Parijs, Weenen eu Londen enz. na te komen, De Osceolo Democrat meldt het volgende: Een jong meisje, slechts 18 jaren oud, wier naam wij terughoudenom reden de betrokken personen hunne namen niet voor het publiek willen hebben, zat des avonds met haar bijzon- deren vriend in de half donkere keuken, en, naar den haard gaande, om het vuur van braudstof te voorzien, schopte zij met haar voet tegen een voorwerp, dat zij meende een stuk touw te zijn. Zij boog zich. raapte het op en ontving den vergiftigen beet van een groote ratelslang in haar duiin. Gewone vrouwen en meisjes zouden ongetwijfeld eene bezwijming gekregen hebben, doch niet zij. Zij diaaide het licht opverzocht haar vriend de slang te doodeu en, een groot tafelmes nemende, sneed zij den door de slang gestoken duim van de hand af, waardoor zij de verdere doortrekking van het doodelijk vergift in haar lichaam belette en zich ongetwijfeld van den dood redde. De slang had eene lengte van vier voet. Niemand dan het meisje en haar vriend wisten iets van het voorgevallene voor den volgenden morgen. De gestoken en afgehakte duim werd zoo zwart als een koolde overgebleven stomp geneest goed. Zulke tegenwoordigheid van geest wordt zelden gezien. Een lastige naam. Wanneer men Schulze heet en in Berlijn woont, ten overvloede nog wel in een huis waar nog meer Schulzen wonen, kan men zich op vrij wat last en onaange naamheden voorbereid houden. In een van de stiaten bevindt zich zelfs een huis waarvan een Schulze eigenaar is, en waarin bovendien twee Schulzen als huurders wonen. De eigenaar Schulze eu een der huurders Schulze wonen op dezelfde beneden verdieping; ieder der beide familiën verheugt zich in het bezit van een jonge knappe dochter, die toevallig beiden den ook niet zeldznmcn voornaam Emma voeren. Onlangs nu vierde de dochter van den eigenaar haar bruiloft, en de andere Emma op denzéfdea dag haar jaardag. Dat gaf den ganschen dag een eindeloos" gevraag.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2