'"""sTêlïi'yTTftïTt Per Telegraaf. zijn dood op het netvlies blijft ou daar duidelijk zichtbaar is een korten tijd na den dood. Over den titel keizer-i-Hindwelke de Koningin thans als heerscheres over Indie voert is reeds eindeloos gestreden. Terwijl de oor sprong van het woord keizer, cezar, reeds is teruggevoerd tot het et-Russische, het Latijn, het Grieksch, het Arabisch en Persiseh toont thans lord Winchelsea aan dat het een Punisch •woord is en olifant beteekent. Wanneer deze verklaring de juiste is, dan beteekent keizer-i- Hind niets dan nolifant van Iudie", hetgeen wel een krachtige doch voor een dame niet zeer fraaie titel is. Eene prent in het jongste noramer van 'Punch stelt voor hoe een Engelsche slager door een Amerikaansch rund (Bos Americanus) wordt op de horens genomen. De rekeningen, waarop de Engelsche vleeschprijzen genoteerd staan {rundvleesch '13 stuivers, scltapenvleesch '12 stuiveis) vliegen den in de lucht zwevenden baas om de ooren. De Amerikaausehe os is gemerkt met de prijzen van zijn vleesch naar gelang van de verschillende lichaamsdeelen. Zijn beste brokken kosten 9 stuivers per Eng. pond, zijn minste 5. De prent is leerzaam voor slagers en huis vaders beiden economisch zoowel als ana tomisch. Ten onrechte is het overlijden gemeld van Antonius Aurelius I van Araucanie. Ilij bevindt zich nog steeds te Bordeaux. Te Pont-Authou (dep. Eure) heeft meu een jonge vrouw in een kolder gevonden, die daarin '19 jaar door haar ouders was opge sloten en met afval werd gevoed. De nagels van handen en voeten waren ia het vleesch gegroeid', de ongelukkige verkeerde in een deerniswaardigen toestand en kon niet spreken. Men moest verschillende voorzorgen nemen alvorens zij aan het daglicht kon worden bloot gesteld. Er is een enquête ingesteld. - Zie hier als curiositeit, de beschrijving vaa een Parijsehen salon in het jaar '1877, ont leend aan la Vie Parisienne De buitenste venstergordijnen zijn van fluweel, wit met satijn gevoerd. De binnengordijnen en de kleine gordijntjes vau uiterst fijnen zilver kant óp een zeer licht blauw transparant. Voor de deuren portieres van wit fluweel, geboord en gevoerd met Siberisch Marterbont. Op den schoorsteenrand een verbazende groote opengewerkte porceleinen vaas vol mosrozen en welriekende bloemen. Aan weerszijden daarvan twee amphoren van lapk lazulimet een rand van edelgesteenten. Het vloertapijt is van fijne Oostersche wol, van zijde en goud geweven. Onder de meubelen van allerlei aard, vorm en afkomst, waarmede de salon propvol staat, marken wij op „een luierstoel van ssigaarkleurig" fluweel, met rozenkleurige satijnen frarijen en zeegroene belegselsfauteuil poufs van wit satijn met kersenroodkleurig fluweel belegd, andere van geel (JonguilleAdcuv) satijn met draperieën van paars bisschopfluweel, kauapé- kussens van Franscii blauw en zilver laken enz. Voorts een kostbare tafel van rosp antico een kamerschut van groote waarde, een tafeltje met mozaïekblad van veelkleurig goud en pooten van grijs amber. Eenige antieke portretten hangen niet aan den wand, maar zijn prachtig ingebonden en in een album geplaatst op een sierlijken ebbenhouten ezel. In het Zuidwesten van Frankrijk is in de laatste dagen eene ontzettende massa sneeuw gevallen. Aan den Réveil du DaupMnó wordt uit Balme-du-Rencurel geschreven, dat op som mige plaatsen de sneeuw eene hoogte heeft bereikt van I's meter. De sneeuwjacht ging met stormen gepaard. Eene lawine, ter breedte van 900 nieter, is van de rots, die de gemeen ten Rencurel en Meaude van elkander scheidt, uaar beneden gestort en wierp alles, wat op baren weg lag omver, of sleepte het in hare vaart mede. Eeuwenheugende hoornen zijn ont worteld. Te Petersburg is het sedert verleden Vrijdag vinnig koud en teekent de thermometer 20" R. beneden vriespunt. Men heeft in Rus land sedert tien jaren zulle een strengen winter niet beleefd. In 1875 waren in Rusland 22389 lagere scholen met 919000 leerlingen, of '1 school op de^ 3400 inwoners en 1 leerling op de 82 per sonen of 'I op de 12 kinderen in de leer jaren. Er zijn 7 kweekscholen ieder met 75 kweekelingen, waarvan 60 in liet genot van beurzen. Er was en '133 gymnasiën met acht jarigen cursus en 69 progymnasiën. Het budget voor onderwijs is *15' i miltioen roebels, 9 mil- lioen meer dan in 1865. Aan de 6 univer siteiten waren 287 gewone en 72 buitenge wone hoogleeiaren, benevens 134 docenten werkzaam; de meeste studenten waren in het genot van toelagen of hom zen. Japan heeft een groote verandering ge bracht in het aantal en de volgorde zijner feest- of nistdngen. Tot dusver wen do dagen, in wier datums het cijfer '1 of 0 was feestdagen. Zoo rustte men den 1, 6, 11,. '16, 21, 26, 31 van elke maand. De Japan Mail bericht, dat men dit systeem heeft afgeschaft en één feest- of rustdag voor elke week heeft aangenomen. Berichten uit Lima dd. begin Februari, meidon dat in Zuïd-Peru weer guanolagen van onmetelijke uitgestrektheid ondekt zijn. Nadere bijzonderheden over de waarde dier lagen ontbiekeu vooralsnog. Na al de betoonde groote bezorgdheid voor de plaag der aardappelkevers klinkt liet wel eenigszius vreemd, dat een hoogleeraar uit St. Louis, Prof. Riley, in een onlangs gehouden lezing die vices geenszins deelde. Ilij voorspelde den kever geen lang levenvolgens hem wordt liet insect door tal van vijanden vervolgd. Hij toonde er een welks lichaam zoo geheel met parasieten was bedekt, dat men geen naald er kon tus«chen steken zonder hen te raken. Volgens hem zaten er wel 800 parasieten op. Als de kever eenmaal door dat ongedierte aangetast is, moet hij er stellig onder bezwijken. Bovendien heeft hij tal van andere vijanden padden, kraaien, en andere vogels, de vogels van deu hoenderhof en een 23tal mede-insecten, die allen naarstig jacht op hem maken. Het schijnt dat de vrouwen Diet geschikt zijn voor den dienst bij telegraaf en spoorwegen, althans te Londen, waar het bestuur der poste rijen er van afgezien heeft, nog vrouwen bij den telegraafdienst aan te stellen, omdat zij 's nachts geen dienst kunnen doen. Volgens de Liverpool Post heeft een proef der North "Western Railway Company, om vrouwen als klerken in de goederen-bureaux te gebruiken, niet voldaan. Dikwijls moesten de treinen na den gestelden tijd vertrekken, omdat de dames klerken de kaartjes niet vlug genoeg afgaven. Aan het misbruik van sterken drank stierven in Engeland in 1864 52 personen per millioen inwoners, in 1865 was dit cijfer 50, in 1870 was het verminderd tot 29. in 1871 was het 32, in 1872 31, in het volgende jaar 34 en in 1874 was het 45 of in het geheel 1053 van welke 286 alleen in Lancashire; onder die 1053'personen waren 810 mannen en 243 vrouwen. Vau de mantien was een vierde en van de vrouwen ODgeveer een vijfde beneden den leeftijd van 35 jaren. Dezer dagen vertrok een sneltrein uit Aken naar Keulen omstreeks half drie ure op klaarlichten dag. Nauwelijks had men Duren achter den rug of er ontstond brand in een der coupés. De zich daarin bevindende reizigers zochten naar een koord of ander middel om de aandacht van het dienstdoend personeel op het gevaar te vestigen waarin zij verkeerden. Er was niets vau dien aard. Toen klom een der reizigers uit het rytuig en begaf zich over de loopplank naar den beambte, die zich lies dichtst bij hem bevond. Deze maakte het nood signaal en de trein werd spoedig tot staan gebracht. Het was hoog tijd, want de vlam men hadden zich op verscheiden plaatsen reeds een weg gebaand. Door middel van sneeuw bluschle men den brand. Volgens do Kieler Zeitung heeft, op last der admiraliteit te Willemshaven, de toepassing plaats gehad van een nieuwe uitvinding van scheepsbekleeding. Een Eugelschman, de heer Thomson, iieeft een middel bedacht om glas en ijzer zoodanig samen te smelten, dat daaruit ontstaat een glasachtige massa, door hem ge noemd jvitreous ships streating". De op die wijze gevormde scheepsbekleeding hééft de hardheid van ijzer en gladheid van glas, zoodat schelpdieren en planten zich bij liet doen van zeetochten niet aan de huid dei schepen vast hechten. Ten einde spoedig en met zekeiheid de waarde dezer uitvinding te kunnen beoordeelon, is een gedeelte \au de kiel van de Boreas op die wijze bekleed. Iemand, die met een kar, waarvoor een ezel gespannen \va«, zijne bezems trachtte te verkoopen, sloeg dat dier zeer onliarmliaitig. Een lid van de Verceniging tot Bescherming /DO O van Dieren, vooi bijgaande, vroeg: ?Zeg, heb je geen medelijden »Neen!" was het ant woord. tik heb niets dan bezems." Te Parijs zijn den 6 dezer de asperges van den konden grond ter markt aangevoerd. Een tiental bas-en is tegen 25 a 30 francs per bos verkocht. De gezondheids commissie te Petersburg heeft de invoer van de Teer kapsules van Quyot geau toriseerd vanwege hunne uitstekende uitwerking ingeval van verkoudheid, catahrrenbronchitis en tering. Twee kapsules, ingeuomen telkens als men gaat eten brengen spoedig beterschap aan. De behandeling kost slechts zes a acht centen per dag. Oin zeker te zijn dat men de echte kapsules heeft moet men op de driekleurige handtee- kening van den heer Guyot, op het etiquette letten. Te verkrijgen te Schiedam bij den heer D. MALTHA Gz., en in de meeste Apo theken. DEN HMfil, heden, 45 Maart. Z. M, heeft benoemd tot lid van den Raad van State in plaats van den heer Mutsaers, op zijn ver zoek eervol ontslagen, mr. G. de Vries Az., thans lid van de Tweede Kamer voor het hoofdkiesdistrict Amsterdam. MARKTPRIJZEN AAN DE BEURSTE SCHIEDAM, vau den 15 Maait 1877. Kogge zonder handel. Cicrst: per 1950 kilo Windau f180 6/vv. Libau f170 6/sv. .'.Eontvt i(afl2V4 per hectol. Ct. •EeneverAmsterd. proeff 16% a f '17 A per hectol. Ct. zonder fust en zonder belasting. Spoeling: f2.40 per ketel. Bi) de Schiedamsche Spoeling-Vereeniging f2.50 per ketel. BüRGEEl, 1.1 IC E S T AND «ehoren13 Maart. Geertruida Maria Fran- cina, dochter van G. Kins en M. van Schijn del,- vroeger JLethel en SpalandArend, zoon van J. Wolfswinkel en N. vau Assen, Nieuwsticht. Overleden13 Maart. Cornelis Rondeltap, oud 57 jaren en 10 maanden, Nieuwe Raven. Cornelis Groeneveld, oud 1 jaar en 8 maanden, Lange Nieuw straat. Hendrik Daalmeijer, oud 17 jaren en 8 maanden, Singel.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 3