Gememie Berichte! 283® Staatsloterij. Süiteljji Hieun Per Telegraaf. No. 32' Voor (le vier schoonste puien Duiven, ver deeld in de navolgende soorten: b. Vier paren Kropperslsto prijs HO; 2de prijs 'Getuigschrift. Zijn toegekend aan de hceien, 4ste prijs J. Suther land, te Rotteidarn, 2de P. Schoonhoven, te Rotterdam- 6. Vier paren Holle Kroppers, 1ste piijs f5; 2de prijs Getuigschi ift. Niet ingezonden. c. Vier pareu Jlomeinsche1ste prijs fa; 2de piijs Getuigschrift. 1ste pi ijs niet toegekend, 2de aan den heer J. Sutherland, te Rotterdam. ,1. Vier paren Pagaietten1ste prijs f5; 2de pi ijs Getuigschrift. Is toegekend aan den heer, 1ste prijs J. C. II. Don ker, te Rotterdam, 2de niet toegekend. s. Vier paren jBlauttre, gele of zwarte Pauwenstaarten, lste prijs f5; 2de prijs getuigschrift. Is toegekehd aan den heer, lste prijs J. Sutherland, te Rotteidam. 2de niet toegekend. Twee paien lioeb-Kaadsheeren in verschillende kleuren, lste prijs f5; 2de prijs Getuigschrift. Is toegekend aan den heer, Pto prijs.f. Sutheiland, te Rotterdam, 2de niet toegekend. g. Twee vieomdste paien Duiveneen prijs van f3. is toegekend aan den heer .1. Suthei land, te Rot terdam. Twee grootste paien Duiven, een piijsvan f2.50 of Getnigscluift. Niet toegekend. i. Twee pueu Kleinste Duiven1 piijs van f 2.50 of Getuigsch'ift. Is toegekend aan den heer J. Sntheiland, te Rot terdam. X'. Postduiven, lste prys f 10 of zilveren medaille, 2de prijs f5 of bronzen medaille. Zijn toegekend aan den heer, lste prijs G. .1. Keer- wolf, te Rotterdam, 2de de Postdmven-bocieteit «Tele graaf," te Rotterdam. No. 33. Voor de 2 schoonste paien Witte Zwanen, oud 2 jaren, lste prijs fö; 2de prijs Getnigscluift. Niet ingezonden. No. 31. Voor de giootste Haan en Henonver schillig welk soort van hoenders, een prijs van f3. Is toegekend aan den heer Hosselaar te Schiedam. No. 35. Voor de grootste Woerd en JEend, onver schillig vvlk sooit van eenden, een prijs van f3. Niet toegekend. No. 36. Voor het schoonste paar Pluimgedierte, onverschillig land- of vvatci vogels, waarvan hier to lande gekweekt kan worden, en ter waarde van minstens f100, een piijs van f 15. Is toegekend voor een paar Witte Zwanen met zwarte halzen, nan den heer J. Breedveld, te Kralingen, ij Prijzen van het Bestuur. f2.50 aan de heerenJ. tN. Blauw, te Rijswijk; f2.50 Hosselaar, te'Schiedam£10 Jan Man, te Oosthuizen; f 10 J. Blauwboer Gz.te Kolhorn; f 5 G. Dcrrepaalte Koudekerkf 5 J. Kaan Jr.te Wieringervvaard f 10 P. Poot, te "Overschie; f 5 B. A. "Wittkarnpf, te Schiedam; f 5 C. M. Ham, te Vlaardinger-Ambaehtf 10 J. de Wit, te Deemster; f 5 Jacobus Schellinger, te -Deemsterf 5 D. Schoen; te Deemsterf 10 D. 'Zeeuw 'Az.te Overschie f 5 C. v'an den Berg, te'Overschief 5 J. 'H. Ris, te Schiedam; f 5 J. Pijper Jr., te Beemster. Indien de Minister van Binnenlandsche Zaken even schielijk met zijn antvvooid komt als de Kamer inet haar verslag over de wet op het onderwijs, zegt de Haagsche correspon dent van de Zutph. CL, mag het als zeker beschouwd worden, dat de schoolwet nog vóór de Juniverkiezingen behandeld-wordt. Het ver slag heeft hier over het algemeen een zeer gunstigen indruk gemankt, orndat er de punt jes zoo goed op de i's worden gezet. Indien het den Minister ernst is om met deze Volks vertegenwoordiging, met wie' hij omtrent het hooger onderwijs tot overeenstemming is ge braakt, ook eene wet op het lagpr nndenvys tot stand te brengen, dan zal hij met zijn antwoord wel een gewijzigd wetsontwei p indie nen.'Do Kamer gaat nu in het'laatst-van deze week uiteen, maar zal, 'naar ik verneem, ter stond weder worden "opgeroepen, zooduiihet antwoord zal> zijn ingekomen. - Daar er in de Tweede Kamer verscheidene "-leden - zijn, die tevens~een~reehterlijke-betrekking'bekleedenrzoo is het in elk geval te hopen, dat'VèVds'iu 'de4 1 j'j eerste helft van April de schoolwet kan worden behandeldwant in het begin van Mei zou de Kamer juist tengevolge van de uitvoering der rechterlijke wetten, wel eens zeer onvoltallig kunnen worden. (A. CL) Rusland laat zich bijzonder veel gelegen liggen aan den ongelukkigen toestand dei- Christenen in Turkije. Het wil een oorlog ten hunnen behoeve ondernemen, een oorlog die zeer zeker vele millioenen kosten zal. Tenvijl met dit vooruitzicht dag aau dag het publiek zich bezig houdt, verschijnt eeue statistiek omtrent den toestand van hel onder wijs in Rusland, en hieruit blijkt, dat vau de 12 kindereu, die in de termen vallen om school te gaan, slechts één onderwijs geuiet. Het ge tal scholieren bedraagt in het geheele rijk, dat 80 millioen inwoners telt, nog geen millioen. Wy willen niet wijzer zijn dun de Keizer van Rusland, maar als hij de leer toepaste, dat wel begrepen liefdadigheid met zichzelven begint, en dat hij in plaats van voor de ver drukte Christenen in Turkije, zorgde voor de van onderwijs verstoken kinderen in zijn eigen laad, zou de algemeene beschaving er niet onder lijden. ArnhCt.) De eeiste buitengewone algemeene ver gadering van het Pensioenverbond die uit gesteld werd omdat liet bestuur op 8 Februari niet voltallig kon zijn is thans bepaald op Zaterdag 21 April, in het gebouw voor kunsten en wetenschappen te Utrecht. Het Vaderland verneemt, dat de heer "W. J. Ilolsboer, directeur van het Kurhaus te Davos in Zwitserland, aan het gemeentebestuur van den Haag heeft aangeboden, de exploitatie van het gemeentebadhuis iu zijn geheel als pachter of op audeien voet te aanvaarden. Het bestuur van het technologisch bureau, onder directie van den lieer C. A. J. Geesink, stelt zich voor in de maanden Juli, Augustus en September dezes jaais in liet feestgebouw te Rotterdam een tentoonstelling van Handel, Industrie en lieeidende kunsten toegepast op ludustue, te oiganiseeien. Vóór 15 Aprii,zal op een vergadering van Ned. inzenders een ten toonstellingscommissie benoemd worden. Beu Haag. Alhier is op twée-eu-zestig- jarigeu ouderdom .overleden de heer P. J. An- driessen, vroeger hoofdonderwijzer te Amster dam, die door zijn geschriften, inzondeiheid voor de jeugd, zich een welverdienden naam heeft verworven. Sinds gei uimen tijd liet zijn gezondheid niet meer toe zijn kamer te ver laten, maar tot op het laatst zijns levens bleef hij werkzaam ojj het gebied, dat hij gekozen •had en waai aanh'y zich .gedut ende de laatste vier jaren uitsluitend,.wijdde. Katwijk aan Zee. De raad dezer gemeente -heeft besloten de nuodige stappen te doen opdat van Regeeringsvvege daags na eventueele stor men oorlogsschepen worden uitgezonden ter inspectie langs.de kust-of terjplaatse waarheen de pinken ter. visseherij zijn uitgevaren, opdat zoo noodig aau sehipbf l-ukelingeu hulp worde veileeud. Amsterdam. Maandag is de 100e gedenk dag der geboorte van Anton Reinhard Falck alhier in 'tOdéon feestelijk herdacht. Een uit gelezen schai e was opgekomen om de feestrede van prof. Theod. Jorissen aan te hoorenhet was een bezielende schets van 't leven en de wei ken van Falck als staatsman en mensch. Vóór de rede werd een feestouverture van den heer G. A Ileiuze, den feestdirecteur, en een gemengd-koor van Mendelssohn, na, het eerste deel een duo en 'tLobgezaug van genoemden componist, en na het uitspreken der rede,eenige liederenvan Richard Holen Heinze gezongen, terwijl, nadat de heer mr. J.„A. Levy den, feestredenaar, en de opgekomen, belangstellenden -had-dnnk-gezegd,.-de bijeenkomst met Handels Hallelujah-koor weid besloten. - Nijmegen. In de vergadering van den gemeenteraad op 23 dezer zal een voorstel gedaan worden tot het verzetten der kermis en een ander om de kermis dit jaar voor het laatst te doen houden. Deed zich in Januari en Februari het ongewoon verschijnsel voor, dat de Simplon en St. Gothard zoo vrij van sneeuw waren, dat de weg over de bergen kon gepasseerd worden, thans verneemt men, dat de sneeuw er hooger ligt dan iu langen tijd het geval was. In Frankrijk is ook zeer veel sneeuw ge vallen en enkele lawines hebben groote ram pen veroorzaakt. In het departement Ariege zijn zeven huizen mede voortgosleurd, waai bij waarschijnlijk 140 menschen zijn omgekomen. Een industrieel deelt iu de Lf. R. Ct. mede, dut tegen bi and wonden niets heilzamer is dan koud water. Hij geeft uit eigen ei varing sterk sprekende voorbeelden, dat geheele onder dompeling van het gebrande lichaamsdeel, en onder water houden of althans met water koel houden der braudblaren en wonden, totdat men geen pijn meer voelt, het beste midde! tot spoedige genezing is. In de nabijheid van het station Fastovvo, in Rusland, moest dezer dagen een spoortiein blijven staan, omdat de weg versperd werd door insecten. Over Pen grooten afstand waren de rails bedekt met milliarden kleine sprinkhaantjes, die ternauwernood zoo groot zijn als een korrel kiuid, voornamelijk op sneeuw en ijs of vochtige plaatsen leven en in zoo groote massa bij elkander werden gevonden, dat zij in alle voegen en naden van den passee- renden trein diongen en dezen voor een oogen- blik den voortgang belemmerden. DEN HAAG. In de zitting van de Tweede Kamer van heden zijn aangenomen met $43 tegen '14 stemmen de ontwerpen tot wijziging der onteigenings- en iukwaitierings- wetten en omtrent verstrekking van Rijks- paarden aan officieren. De ontwerpen betref fende hypotheek en kadaster zijn tot na het Paasch-recès uitgesteld. De Kamer is tot nadere byeeuroeping ge scheiden. hijsen en premien van f 100 en daarbuveri. IVe Ku 3c Tretk21 Maarl. No. 3150 f1500 No. 18268 f 10UO. 5os. 8031 en ,924t ieder f -t0'). Nos. 5678 en 6476 ledoi f,200. Nos 6305,8102,8ï47} 11405 en 140U8 ieder f I00. BURGERLIJKE STAND Geboren20 Maart. Hendrica Maria, doch ter vau II. ,H. Haarmann en J. Gagestein, BrofirsvesL Johannes Pautus Theudorus, zoon yan J. P.Vincent en M. J. Melchers, Lange Haven. 21 Maartje Maria, dochter van G. W. van Beigen Wahaven en H. C. Stolk, Laan. OverledenLevenloos aangegeven zoon van T. Veldhoven en A. M. Dobbe, Zijlstraat. MARKTPRIJZEN AAN DE BEURS TE SCHIEDAM,. van den 22 Mam,tjl877. i Kogge zonder handel. Gerst: per 1930 kilo Libau f*172 3'm. - HoutwRiif'12'/( per hectol. Gt. Jenever: Amsterd. proef, f 16% a f (11/* per hectol. Ct. zonder .fust.en zonder .belasting.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 3