Sentmie Bericlitsi. voormalig pnuseljjken zouaaf. De heer Hoij-s denrijc.k leverde breedvoerige anticritiek op het voorloopig verslag over het ontwerp, door den heer Heemskerk verdedigd, ook op grond van parlementaire antecedenten. Daarna is het ont werp aangenomen met algemeene stemmen, uitgezonderd de heer Bastert. Morgen zitting te 3 uren. DEN HAAG, 3 Mei 1877. Door Z. K. II. Prins Hendrik zijn gisteren middag in een der zalen van het Koninklijk Zoöl. Genoolschnp sNatura Artis Magistra" de prijzen uitgereikt aan de bekroonde inzenders ter internationale tuinbouwtentoonstelling. Door baron van Wassenaer werd het eeremetaal aan Prins Hendrik overgereikt. SCHIEDAM, 3 Mel 1S77. Op de lijst der hoogst aangeslagenen voor het-jaar 1877 in 's rijks directe belastingen in de provincie Zuid-Holland, waarvan volgens de laatst gehouden volkstelling het aantal inwoners 68.8,204 bedraagt, en welke lijst volgens de laatstgehouden tienjarige volkstelling in verhou ding tot de bevolking 229 volgnotnmer bevat, is' de hoogst aangeslagene Z. K. II. PrinsFre- derik der Nederlanden f 17442 70; vervolgens komen daarop voor de volgende inwoners van •Schiedam, op volgnomrner 18. 1. M van der Schalk f 2986.3."58. T. H. B. Snijders f 1642 06'; 80 J. Loopuyt f 1411.55; 110. H. 0. Jansen f 1250.02; 127. M. Rijnbendu f "1*177.06*; 164. J. J. G. Nolet f 1044.61; 188. J. Houtman f 909.73; 195. J. F Legner f942.17; 203. J. S. M. de Groot f925.72s; 216. G. A. van der Burg f 898.81s; 22a J. Tak f877.83; van Overschie, 61. A. Poot, f 1602.28 en van Delfshaveu, 98. P. Sehiltinnn f "1347.44. 103. E. Kideili.P f 1292.46; 142. J. van dei- Valk f 1143.56; 155. ,1. II. Henkes flOSU3\ liet Staatsblad no 88 behelst het besluit van den 27 April 1877, tot vaststelling van een vooiloopig reglement voor de scheepvaai t, ter beveiliging van de beweegbare bruggen over de Doodehaven en de Koningshaven te Rotterdam, in den Staatsspoorweg van Rotter dam naar Breda. Aan liet Departement van Financiën werd heden aanbesteed: Het spannen en ophan gen van dén draad aan de bestaande telegraaf palen langs den Hollandschen IJzei en-Spoorweg tnsscheu den Rhijti bij de Vink en den paal no. '1356 nabij het spoorwegstation te Schiedam en van daar tot den kokérpaal bij de begraaf plaats van die gemeente; het spannen en ophangen van één draad aan de bestaande palen, van- den kokérpaal bij de voormalige Vlaardinger Poort te Schiedam tot het Rijks telegraafkantoor te Vlaardingenhet uittrekken ■van de bestaande en het intrekken van nieuwe draden in de ijzeren pijpen der ondergronds- lijn te Schiedam, en liet leggen van een drie- draadskabel door de haven aldaar. Minste in schrijver de heer W. van Dijk te Jutphaas voor f520. De heer llalfmans is door de te OeiTelt geconstitueerde afdeeling Grave van de Kies- vereeniging »Noord-Brabant" als kandidaat voor de Tweede Kamer herkozen, f De algemeene vergadering der kiesver- eepigiug ïNederland en Oranje" iu het kies district Dockum heeft tot kandidaat voor de Tweede Kamer gekozen: mr. B. J. Gralama, hoogleeraar te Groningen. Tengevolge van de rechterlijke benoe mingen, zullen, in geval van aanneming hun- ,,;ner nieuwe bezoldigde ambten, als leden, der Stken-Generaal moeten aftredenin de Eerste Kamer mr. J. Thooft, opnieuw benoemd tot i echter te Zutfen; in de Tweede Kamer; mr. D. de Ruitpr Zylker, afgevaardigde in het district Appingadam, benoemd tot kantonrechter te Winschoten; mr. "B P. baron van Hariuxma tboe Slooten, afgovmrdigde voor het. dis trict Dockum, herbeiuemd tot kantonrechter te BeetsterzwaagMr. E. baron Maekay, afge vaardigde voor liet district Amersfoort, op niemv benoemd tot reibter te Zutfen, mr. W. van der Kiiay, afgevaardigde voor het district Alkmaar, herbenoemt tot kantonrechter te Leidensur. A. J. II. vai Baar, afgevaardigde voor het district Eindhovet, herbenoemd tot kanton rechter te Oirschot; mr. P. J. A. Smitz, als voien, benoemd tot kantonrechter te Eindhoven. De leden van de Tweede Kamer die onder de nog geldende rechterlijke organisatie betrek kingen bekloeden, naar onder de nieuwbe- noemden niet voos konen, zijn: Mr. L. E. Lenting, rechter te Zutfen Mr. P. van den Heuvel, rechter te Eindhoven. Ook te 's Uage moeten volgens het Vad. in de laatste dagen pogingen zijn aangewend om valsehe bankbiljetten uit te geven. Thans wordt bericht dat te Emmerik reeds vijf personen wegens de uitgifte van valsehe muntbiljetten zijn aangehouden. Eergisteren zijn van de Nederiandsche Vischteeltkweekerij (in liquidatie) in ontvangst genomen ciica 700,0(0 jonge zalmen en in den IJsel geplaatst. Er zijn thaus twee brochures ter perse om te bewijzen, dat het Oera Linda Bok niet is geseineieii door Corn. Over de Linden. Het eeno geschrift, uitgaande van den zoon des heeren v. d. L. is een bestlijding van de bro chure van den he-'r Beekering Vinckers, ter wijl het andere van den corrector van C, O's nagelaten geschriften, den heer Gerrit Jansen is. Tot gisteren hebben acht beeldhouwers schriftelijk van him voornemen doen blijken om modellen voor liet Spiuoza - standbeeld in te zenden, nl. drie Kedeilanders (een te Am sterdam, een te Parijs en een to Munchen woonachtig), drie Duilsclrers (twee te Berlijn en een te Rome gevestigd), een Italiaan (te Ge nua) en een Hongaar. Volgens bericht van het Bureau Veritas zyn in de nmar.d Maart -1877 verongelukt 151 zeilschepen als: van Engeland 53, Amerika 17, Frankrijk 13, Duitschland '12, Nederland 10, Noorwegen 9, Italië 8, Oostenrijk 7, Grieken land 4, Zweden 4, Denemarken 2, Belgie '1, Turkije '1 en 10 waarvan de nationaliteit niet is aangegeven. Hieronder zijn 34 schepen die waarschijnlijk met man en muis verongelukt zijn. In dezelfde maand verongelukten 5 stoom schepen, als: van Engeland 3, Belgie 1 en Frankrijk 1. Tl a ar din gen. In de jl. Maandagavond gehouden vergadering van de kiesvereenigiug sBurgerplicht" alhier, zijn voor het hoofdkies district Vlaardingen tot kandidaten voor het lidmaatschap der Provinciale Staten gcprocla- meetd, do aftiedemlo leden de heerfen Jhr. J. F. van Vredenbuicb en 0. Maas Geesteianus. Rotterdam. Iu de gisteren middag gehou den bijeenkomst van de kiesveieonigitg uBur gerplicht" zijn de hoeren inr. C. van Vollen- hoven, mr. J. A Vnillant, G. van Steil;, Ij. de Die, mr. N. J. A. C. A. Hoffmann en mr. D. van Weeltot kandidaten voor het lidmaat schap voor de Provinciale Staten geproclameerd. Gisteren namiddag is te dezer stede een locomotief en kolenwagen van een trein met ledige wagens, van het Staatsspoor op het ti aject tussehun het een li aal-station en de Echïekadc ontspoord, waarbij geen persoonlijke ongeluk ken bobben plaats geluid. De machinist en de stoker waren er intijds afgesprongen. liet ver keer is niet gestremd. Monster. De gemeenteraad alhier heeft besloten bij de Regeering.aan to dringen opi het verleenen der concessie voor een spoorweg door het "Westland, aangevraagd door de heeren Uittenhoven c. s. Leiden. Het Openbaar Ministerie bij de- arrondissements-rechtbank te dezer stede,, vertegenwoordigd door den officier van justitie, mr. Maclaine Pont, nam gisteren conclusie in de zaak Villefort Co. tegen den ontvanger - der plaatselijke directe belastingen te Katwijk. Het concludeerde tot verwerping van de excep tie en het veroordeelen van den excipient in. de kosten op die exceptie gevallen. De uitspraak in dit proces is bepaald op Dinsdag 8 Mei 1877. Arnhem. Alhier is eene commissie voor den Nederlandschen Noordpooltocht tot stand gekomen. In de Eugelsche bladen wordt hulp inge roepen voor eenige directe nakomelingen van Daniel de Foe, den schrijver van ".Robinson Crusoë". Het zijn drie ongehuwde zusters op jaren, van vHke de eene in Frankrijk mot lessen haar brood verdient, terwijl de twee andere, thans door ziekte geknakt, met naaldwerk 't- sciiamele kostje niet meer verdienen kunnen. Behalve deze drie zusters is er nog een broeder; doch deze is zelf verre vau rijk, en moet een. groot gezin onderhouden. Zoo vraagt mengeld voor de draagsters vau een beroemden naam. Dat die vraag vergeefs zou zijn, is geen oogenldik te duchten. Immers, de letterkun dige wereld eert Daniël de Foe als vader van den Ëngelschen romanals baanbreker voor Fielding, ï-'cott en Thuckeiay. En de jeugd- van Engelandvan gansch do lezende wereld, heeft zijn naam lief ter wille van dat boek der boekeu «Rnbinsnn Crusoü." .Men is op 't oogenbtik ook doende om voor de Foe een gedeuktceken op te richten, Luidens een vrij uitvoerig vei haal in de Glasgow News, is te Obau, een plaatsje aan Schotlands Westkust, de groote zeeslang niet slechts gezien, maar feitelijk gevangen. Zy werd door visschersbooten op 't strand gejaagd, en vervolgens met een kogehegen afgemaakt. Daar ligt 't beest dan nu op't zand, 101 voet lang, II voet in omvang op zijn dikst, met vinnen, staart en kieuwen. Door een magistraats persoon is op 't monster formeel beslag gelegd uit naam der kroon. Geleerden zyn ontboden om 't cadaver te onderzoeken. Weldra zullen we dus vernemen of deze zeeslang nu werkelijk »de" zeeslang zal zijn geweest. Een merkwaardig overtreder is dezer dagen, in Engeland gestori en, nl. Henry Cavendisch, een natuurlijke zoon van een der vroegere- heitogen inn Devonshire. In zijn lang levenjiad. hij niet minder dan 10 vrouwen getrouwd en. met eenige haar gelijktijdig in een vooigewend huwelijk geleefd. Toen hij voor de laatste «mal, voor het htiwelijksallaar trad, had hij den ouderdom van 73 jaren bereikt. In weerwil van zijn lioogen leeftijd oefende hij op het vi ou welijk geslacht nog een moikwaardige aantrek kingskracht uit, en zijne Jaatsto vrouw beeft; bereidwillig de begi afeniskosten voor hem be taald. Verscheidene zijner vrouwen behoorde tot de hoogste aristocratie. Zij waren afkomstig uit Engeland, Italië en Frankrijk. Het denkbeeld om houten spooi wogleg- gers door ijzeren te vervangen wint, bij de toe nemende duuite van het hout, al-,meer en meer veld. Volgens Sieurme.t's opgave. nauWri keurig nagerekend door de Aincrikaansche Rail-, rood Gazette, bedraagt het spoorwegnet op. geheel de narde 290,391 kilometer enkel spoor.. Als men al de houten leggers verving door. ijzeren van een gemiddeld gewicht van 25 kilo-, graaf per legger, zou men 13,606,000 ton ijzer, behoeven, hetgeen ongeveer 1000 rnillioen gul-, den zou kosten, berekend nfiar de-, tegeuwoor-, dige prijzen \an het ijzer.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2