a; BpitenlanflicltB Eericlilen. Tsrsclijiit flaplijb, titpzonM Diisiai. A". 18 77 Vrijdag 25 Mei. M 4163. Kennisgeving. p' Uil II Jt if .1,0 g> ix en Dei'iigète Jaargang: Mf COURANT, >'V-' Asonnkjientsiuujs, per kwartaal. -],85, Franco per post, door liet geiieele Rijk - 2.50. Afzondei lijke nummersQ.IO. Inrigtlngen welke gevaar, schade of kinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien de ingekomen verzoeken om ver gunning '1. van I. A. DA ALM £13 ER aldaar tot oprig- tiug eenor It ra mier jj op liet peiceel weiland, gelegen achter cle Nieuwe Haven, kadastraal bekend onder sectie F, no. '1055; 2. van P. VAN BEN BOS Co., tot oprig ling eener Vctsmcltcrljten dienste zijner Olie- en I.oogbereiding, in zijn pand gelegen aan het Bagijnhof, wijk E, :io. 2084, kadaster sectie B, no. 7Hi. Gelet op de Arlt. G en 7 der Wet van den 2en Junij 1875 (Staatsblad no. 95); Doen te weten Bat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente zijn ter visie gelegd dat op O onder «lag den 7 Juni a. des middags ten 12 ure ten Rn ad huize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het oprigten dier inrigtingen in te bren gen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór hot tijdstip hieiboven genoemd, op de Secretarie der ge meente, van de sclnifturen, die ter zake mog- tea zijn ingekomen, kennis kan wprden ge nomen. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 24 Mei 1877. Burgemees/er en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris, A. W. MULDER. V It A i\ K R IJ K. Verscheidene dagbladen behelzen de vol gende nota: „Be heer Lebey, een der directeuren van het agentschap llavas, heeft een bezoek ontvangen van een der ambtenaren van den minister van binnenlaudsche zaken, die hem kan verwijten, dat hij aau de Fiansche dagbladen uittreksels lmd geleverd uit Duitsclie, Etigelsche eu Itali- aansche orgauen, die zeer ongunstig luiden voor het nieuwe kabinet. Ue heer Lebey heelt hierop geantwoord, dat het zijn plicht is aan al de bij llavas geabonneerde bladen de uit treksels te zenden, die hem medegedeeld waren." De weusch is, schrijft de Timesom een tnuur rondom Fi ankrijk op te richten, die de echo van de algemeeue afkeuring verdooft. Twee personen, die na de vergadering der Republikeinen in het Grand Hotel te Pai ijs »weg met Mac Malton" riepen, ziju tot'14dagen gevangenisstraf veroordeeld. In 24 uren lijds, leest inen in dejDéla/s, heeft de Fouitou 41 prefectcu opgeruimd. VVjj ■weten nu dat wij in Frankrijk een adminisiia- >tief personeel in voónnad hebben, Be vrees, 75— ISUHEAli: SJAH KT, E, 124. die onze kleine binuenlandsche 1 evolution ons inboezemden, zal daardoor voor een goed deel wij kon Vroeger scheen de toestand bedenkelijk als een iniuistoiie, en vooral als een gouver nement omvergeworpen werd want het was geen kleinigheid een nieuw, kundig en ervaren ambtenaars-personeel bijeen te krijgen. Men slaagde ei eeist in na vele moeilijkheden. Werd eeu gouvernement bedreigd, dan zeide men dadelijk, en ook wij zeiden' het: Laten wij op passen! het geheele ambtenaars-personeel z.al in den storm omkomen, en hebt gij een ander gereed? Nu hebben wij er een, en het land kent het. Be 41 piefecten, die heengezonden zijn, zullen aan dit ongevalletje niet sterven. Zij zullen wachten. Indien binnen, een maand, bij de wedei bijeenkomst der kamers, de pre sident der Republiek liet oh baar acht een ministerie uit de meerderheid te vormen, dan zal dit ministerie de aangewezen ambtenaren -weer plaatsen. Is 't niet ^binnen eeue maand, dan binnen twee. Is 't niet binnen twee maan den, dau wordt de ontbinding uitgesproken ('t geen echter zeer twijfelachtig is), ea dan z.al het binnen vijf 1 nana den zijn. Dat is de uiterste teimijn, die aan 't ministerie gesteld is om te sterven; want in den dampkring der constitutie kan het onmogelijk leven. Ue halten en de dagen zijn geteld. Men weet het, en het land getuigt door zijn ouverstoorbaie kalmte, dat het vertrouwen in de naaste toekomst heeft. Wij zullen dan gereed Zijn, gelijk de Broglie 011 de Fourtou 's ochtends van den 1G dezer gereed waren. Wij zullen onze ministers en prefecten beieid vinden. Er ziju van stonden aan twee lijsten kant en klaar, en aau die lijsten zal noch hot land, noch iiet toekomstig gouvernement veel te vei anderen hebben: de lijst der te kiezen afgevaardigden, Indien de Kamer ontbonden wordt, en de lijst der daags na de vvederoptreding van liet liberale kabinet te plaatsen piefecten. Op de lijst der afgevaar digden komen allen voor, die het manifest aan de natie gotichl hebben; de lijst der prefecten heeft de Fouitou zelf opgemaakt. Wij ver wachten nu ook van hem de lijst der onder prefecten. Aan do O er mania, liet bekende ultra- monUianscho hoofdoigaau te Berlijn, vvoidt uit Rome liet volgende gesclneven sliet ontslag van deu Franschon Minister president heult hier geeu bevreemding gewekt. Simons leis naar Italië en zijn plan 0111 eeu Culturhmnpf in Fi ank rijk op touw te zetten, hadden reeds lang bij dun hertog van Magenta liet denkbeeld tot rijpheid gebiaeht om lïem te laten vallen. Zijne verwijdering was uog maar alleen eone kwestie van tijd. Zijn val is echter verhaa-t door zijne uitdrukking van de tiibune, dat de Paus een leugenaar is. Van Fiaukiijks Minister-president te moeten hooien dat luj l.egt, dit kun Tius IX niet vei kroppen, llij liet derhalve door den nuntius te Parijs aan Mac Malum weten, »dal liet Vaticaan Advertentieprijs.' van 110 gewone tegels. 1 00. Iedere gewone regel meer. - O.tO. Driebiaal plaatsing wordt tegen tweesaai. berekend. voornemens is de betrekkingen met de Fransche Regeering af te breken." Mac Maiion was natuurlijk hierover zeer ongerust, en de aan leiding was spoedig gevonden, om Jules Siinon op te ruimen 1" Don Carlos is gisterenmorgen van Parijs per spoortrein naar Straatsburg vertrokken. ITALIË. De Paus heeft den 23 dezer een duizendtal Belgische bedevaai tgangers ten geiioore ont vangen. Toen liet adres hem overhandigd was, heeft liij liet Belgische volk zijn dank betuigd voor diens onwankelbare gehechtheid aan de kerk. IJij herinnerde aan het tijdvak uit de geschiedenis van Pius VI, toen een>vlugschrift, getiteld»Quid est Papaia Nederland ver boden werd, welke maatregel bitteie- klachten deed ontstaan. In de Kamer van Afgevaardigden is een interpellatie tot de regeeriug gericht betreffende de jongste gebeurtenissen in Frankrijk, in ver band met ltalie's binnen- en builcnlandsche staatkunde. De minister vatf buitonlamlsche zaken antwoordde, dat Mac-Mahou en de mi nister Decaz.es verklaard hadden, dat de vriend schappelijke betrekkiugen van Frankrijk met Itahe donr de Kabiuetsveiandering volstrekt geen verandering hebben ondergaan. Derhalve behoeft er geeu vrees te bestaan voor de woe- liugen der clericale reactie. De minister Mele- gari voegde er bij, dat het geenszins waarschijnlijk is, een onderneming tegen de veiligheid en het beslaan eener natie, tot wier eenheid liet zelf heeft medegewerkt. De minister Depretis deed vervolgens uitko men, dat dergelijke interpellatie niet passend is. Ilij zeide verder dat hij aan de verklaring van zijn ambtgenoot voor buitenlaudsehe zaken nog dit kon toevoegen, dat Italië over den bestaaudeu toestand volledig gerust kou zijn. E E L A N D. Volgens een bericht van '16 dezer aan de Standard ziju de relaties tusschen de Porie en de Tui ksche Kamer an Afgevaardigden zeer gespannen. In geheime zitting word den '12deti inet 100 tegen 2 stemmen.de flnacieele zendirg van Zuhdi Pacha naar Londen door de Kamer afgekeurd. Het aftreden van den minister van financiënJussuf Pacha, en zijne vervanging door Sadyk Pacha, vroeger ambassadeur te Pa rijs, thans gouverneur van liet Domut-vilayet, wordt verwacht. Daarmede echter is de vrede tassqhen Regeering eu Kamer nog niet heisteld; de laatste eischt het vertrek vau den Minister van Oorlog naar het looneel van dun oorlog, wat euphomistisch hetzelfde is als zijne verwij- deiing, terwijl het vertrouwen vau deu Sultan iu Redtf Pacha zeer versterkt is door de over winning bij Datum cm het succes der Tui ken jtt Citcnssiü. De eonespondent van hot Engel- sche blad -voegt er bij, dat de sluitiug der Kamei zittingen verwacht wordt. Alleen de bijdragen van de Iersche ker- it

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1