A". 1877 Zaterdag 26 Mei. AS 4164. INSPECTIE mjMGANGERS. Kennisgeving. BiUeiUiiute Berichten. BiMenlaitsck Biriclitea. W I» ii int it Ir, IB.e n en De r tiffste Jaaroran GHE COURANT. i AbONNKMENTSI'IUJS, per Lwaitaul. 1.85. Franco per post, door het gehcele Kijk 2.50. Afzonderlijke nominees- 0.10. UVKEAt: MAKHI, 124. Advertentieprijs: van 140gewone regels. 1 00. j Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. DeUuusemeestbr en Wethouders vanSchiedam, Gezien het besluit win den lieer Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland van 18 Apiiljl. A, no. 1297, (2de Afd.) l'rou. Blad no. 37, bicngen er kennis van de belanghebbenden, dat eene Inspectie over de verlofgangers der Nationale Militie te Land, binnen deze Gemeente zal plaats hebben op Maandag 11 Juni) 1877, des morgens ten O nrc, op het terrein achter den Doele, aan de Sfoordvest dat op die Inspectie zullen moeten verschijnen: de miliciens der ligtingen van 1873, 1874, 1875 en 1876, voor zuoverre zij vóór don lston April jl. in liet genot van onbepaald verlof zijn gesteld met uitzondering alléén van hen, die in tie maand Jttnij e. V. in werkelijke dienst moeien komen. En worden mitsdien opgeroepen at de hierboven vermelde zich met onbepaald verlofbinnen deze Ge meente bevindende Personen, om op bovengemelden tyd en plaats te veisehijnen. Strekkende voorts tol informatie: a. dat de Yeilofgangers, volgens ait. 140 der Wet, ter Inspectie belmoren te verschijnen IN UNI FORM GEKLEED en voorzien van de Meeding en uitrustingstukken, hun'bij het vertiek met verlof medegegeven, van hunne zakboekjes en van hunne vei lofpassenon b. dat zij, volgens art. 130, no. 3 der Wet, zoo lang zij in uniform zijn gekleedworden geacht onder de wapenen te zijn, zoodat ongeregeldheden nis nndeizins, gepleegd woidende bij het gaan naar de plaats voor de Inspectie bepaald, of bij hot naar huis keoren, vvoiden gestiaft volgens liet Ci imined Wetboek en het Reglement van Krijgstucht voor het Krijgsvolk te lande. En opdat deswege geene onwetendheid zoude kunnen worden vooigovvem!is hierum afkondiging geschied, waar het bohooit, den 25 Mei 1877. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, 1*. ,1. VAN DIJ IC VAN MAÏENESSE. Dc Secretaris A. W. MULDER. I' It A A K ït IJ IC. Het nieuwe kabinet is titans, naar gemeld wordt, voltallig. De vice-adrniraal Gicquel des Touches heeft de portefeuille van marine aan vaard. Hij is, even als de minister van oorlog, noch afgevaardigde, noch senator en behoort tot de iegitimistische partij De vrijzinnige bladen gaan voort met dag aan dag uittreksels te leveien uit artikelen van buitenlandsche organen, waarin Mac Mahou's coup tegen Jules Sirnon en de meerderheid der Kamer nadiukkelijk afgekeurd wordt. De lijst dier organen is buitengevvoou groot, of schoon de Frauselie bladen zich slechts tot de voornaamste, de meest bekende bepalen. llet Journal des DèbaU heeft niet ver wondering gezien dat het jongste nummer van het Journal officiel geen lijst van nieuw be noemde onder-prefecten bekend maakt. Zou het ministerie, vraagt liet, den zevenden dag vad zijn beslaan wellicht een vveinig willen uitrusten. De 'Temps geeft dezelfde verwondering over die werkeloosheid te kennen. Hoe! nog geen enkele onderprefect benoemd? Die onge lukkige ambtenaren zullen in den dienst van den staat niet grijs worden. Zij zullen de rozen in den tuin der onder-prefectuur zien bloeien: maar weinig hunner zullen de bladeren zien afvallen. Waarom dus noodeloos hunne amb tenaarsloopbaan die toch reeds van korten duur zal zijn, nog verkort? Lange dagen kan de Fourtou hun niet verzekeren. Hij zelf zal het eerst weggevaagd worden door den wind die hen zal meevoeren. Hij moet zich dus haas ten, want het eiude is nabij. Gambelta zal weldra eenige departemen ten bezoeken. Onder andeien zal bij te Lyon en Marseille komen. Het gerucht wil dat de hertog Decazes, miuister tan buitenlandsche zaken, het verlan- ge» heeft te kennen gegeven om uit liet kabi net te treden. IJl U IT S CII L A N D. De National-Zeit. meldt: Sedert de aanwe zigheid van Vorst von Bismarck in ile hoofdstad heerscht er aan liet bureau van buitenlandsche zaken eene buiteugewone bedrijvigheid. Eene drukke depêche-wisseling heeft met'alle Duitsehe gezanten, vooinl met de Italiaansche regeering plaats, Vooits meldt het blad: Graaf Schoutvaloff schijnt bij zijn bezoek op Friedricbsruli en te Berlijn mededeelingen te hebben gedaan omtrent aangelegenheden te Londen, Inzonderheid om trent de houding van graaf Beust aldaar. Naar mea zegt, hebben die mededeelingen in de hoofdstad een ongunsligen indruk gemaakt. Naar aanleiding van het artikel, dat 23- dezer in de Provincial Correspondent stond, zegt de Norclê. Allyemoine Zeitnng: Yoorloopig staat dit alleen vast dat de Duitsehe regeering aan den vei deren loop der zaken in Frankrijk en de symptoneu van haren samenhang met de internationale, inzonderheid clericale politiek, de meest nauwgezette aandacht schenken zal. Men weet niet of in de tegenwoordige regeering het Oilennisme of liet ullramoiitanisniesterker vertegenwoordigd is, doch in alle gevallen s een mengsel van Oileanisnio met ultramonta nisme het allerbeclenkelykst met liet oog ep liet behoud van don vrede» Bismarck vertrok Dinsdagavond met zijne familie \an Berlijn naar Kissingen. In Duitschlatul zijn thans '121 oud katho lieke gemeenten gevestigd. De bewegiug neemt Inngzonrn toe. OOST E N ïl IJ K. Het Tarjtiblaübeval een telegiam uit Bel- giado van 23 dezer, luidens hetwelk dien dag een bevel is uitgevaardigd, waarbij de nationale militie van Belgrado tegen den 29 dezer, in volle wapenrusting, is opgeroepen. Oud-soldaten en zij, die met verlof afwezig zijn, allen moeten opkomen. Vorst Milan zal zich eerst ua de opening van de Scuptschiua naar Rumenïe begeven. ENGELAND. Reuter's correspondent te Konstantinopel seint, dat een gelijktijdige aanval op de Russen den 25 dezer zal plaats hebben door Abmet Monk- tar en aan den kant van Batum door ITassan. Graaf Ladislaus Plater hoeft uit Zurich een brief aan Gladstone geschreven, waarin hij alle moeilijkheden in de 19e eeuw op rekening schrijft van de verdeeling van Polen en de hoop uitspreekt dat Gladstone, de averdediger der onderdrukten" voor Polen denzelfden ijver zal betoouen als voor Bulgarije. Een dergelijk, schrijven komt der Russen vriend, Gladstone, thans al heel weinig gelegen. EÜSLANÜ. De Turken bombardeereu Ardlen en zet ten met zeven schepan de medegebrachte Cir- cassiërs aan land. Deze kuststreken zijn -van Russische troepen ontbloot. Het Russische deta chement bij Suchum Kaleh houdt zich staande en wacht versterking. De Dwina is 15 Mei voor de scheepvaart geopend. Er wordt bericht dat de "Witte Zee vol drijfijs is. T O lï K IJ E. Uit Cairo wordt van 24 dezer gemeld: Prins Hassan is met zijn staf vertrokken naar Alexandiie, van waar liet contingent voor Turkye waarschijnlijk morgen vertrekken zal, ITALIË. De Unit a Cattolica deelt de nameu mede van eenige Pausen die nog hooger leeftyd be reikten dan Pins IX. Daaronder komt voor Paus Agatho, die op !03jarigen leeftijd den Pauselijken stoel beklom en in den ouderdom vau '107 jaren stierf. Ilij Werd Paus in het jaar 678. SCHIEDAM, 25 Mei 1S77. In eene Woensdag te Delft gehouden veigadering der kiesvereeniging Nederland, bijeengeroepen tot liet stellen van voorloopigo kandidaten voor de Tweede Kamer, weiden de beinadslagingen geopend door den voorzitter, nir. B. 11. Pekelharing, met een warm woord van opwekking. Met nadruk wees hij op liet gewicht van liet oogenblik, op de belangrijke kwestibn \au den dag, vooral die \an het ouderwijs, eu op de noodzakelijkheid om de liberale kiachten lu de Tweede Kamer te ver stel ken. i t1

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1