SteileiiU Nism Binnsfllaaische Bericlii ten geschenke ontvangen. doen oprukken, om ze te vereenigen met liet korps onder bevel van Vukovics, hetwelk de Duga-passen bezet houdt. De Turksche troepen btj Verjobrdo poogden dooreeoe voorwaartsche beweging het' plan te verijdelen, doch werden, teruggedrongen. De Turksche troepen in Alba nië rukken op naar Spuz. BUS LAND. Een te St. Petersburg van de Russische armee in den Kaukasus ontvangen telegram van 4 dezer bevat, dat twee Turksche monitors t deu 2 dezer Sotchi v'y'f uren lang hebben ge bombardeerd. De Turken beproefden met vijf stoomkotters te landen, mnnr hunne landings troepen werden door de Russen ten eenenmale vernield. De Turken hebben slechts hunne kotters gered. ITALIË. De Faus heeft van de Katholieken van Calcutta een prachtig kruis, omzet in diaman ten, ten geschenke ontvangen. Z. M. de Koning er de overige leden der Vorste lijke familie waren ti onwoordig bij het droevig afsterven der Kouingin en begaven zich dadelijk na het overlijden naar hunne respectieve paleizen. Onmiddellijk werd ook op het Huis ten Bosch alles gesloten. De deelneming en de verslagenheid in du stad warenna het bekend worden van deze ramp, algemeen. De bewoners van de Hoogstraat hebben hunne winkels huis aan huis gesloten, een voorbeeld dat door tal van winkeliers en hofleveranciers in andere wijken is gevolgd. De vervaardiging van de lijkkistdie het stoffelijk oveibtijfsel van de diep betreurde Vorstin zal omvatten, is opgedragen aan de firma P. Mouton Sc Zoonin het Voorhout alhier. Het is een loodcn, dichtgesoldeerde kist, omsloten door een vin zwaar eikenhout, welke beide in de mahoniehouten met lijstwerk en zilver garnituur omgeven kist ruston. Het deksel bevat een zilveren plaat met de volgende inscriptie: Sophie Frederique Mntliilde, Koningin der Nederlanden, Priuses van Wurtemberg, geboren te Stuttgart 17 Juni 1818, oveileden ïlluis ten Bosch", nabjj 's Grarenhage, 3 Juni 1877. liet stoffelijk omhulsel van II. M, de Koningin is Maandagavond, na van liet stei fbe 1 in een mahoniehouten kist te zijn overgebracht, in de louwkamer geplaatst. Z. M. de Koning heeft aan graaf van Randwijck, gi ootnieester, en aan jhr. mr. Pabst van Bingerden, kamerheer van wijlen H. M. de Koningin, de taak opgedingen om het overlijden van Neerlnnds Vorstin aan het Wurtembergsche hof bekend te maken. Beide hooge beambten zijn naar Stuttgart vertrokken. Prins Alexander is herstellende. Z. M. de Koning, de Prins vau Oranje, wiens gemoed, naar men ons mededeelt, zeer diep geschokt moet zijn door den noodlottigen slag, die hem gisteien trof, en Prins Hendrik waren gisteren avond' nog geruimen tijd op het Huis ten Bosch aanwezig. De dag voor de plechtige begrafenis van H. M. de Koningin, aanvankelijk vastgesteld op 25 Juni, is, naar men thans verneemt, op 20 dezer bepaald. SCHIEDAM, 5 Juni 1877. De noodlottige sing, die heel Nedetland diep treft, is gevallen. Maakten wij zooveel moge lijk door bulletins onzen lezers n.et den ziekte- toestaud van de geliefde Vorstin bekend, helaas! .dat wij reeds Zondagnamiddag de treunnaie 'moesten verbreiden, dat de onverbiddelijke dood een eiude had gemaakt nan een leven dat Nederlandsen zegen was. (In dit nommer 4 wijden wij een woord aan de nagedachtenis der beminde doode.) Eenige oogenblikken nadat de telegraaf ons de droeve tijding mededeelde werd zij ook van wege de Regeering by liet Gemeentebestuur ontvangen en den volke verkondigd door het van den grooteu toren uitsteken der Vaderlandsche vlagter halverstok, ten teeken van rouw, het caril lon weid onmiddellijk stilgezet, terwijl gisteren morgen te 8 uren de torenklokken hegounen te luiden, hetgeen dagelijks, acht dagen lang zal ge schieden, en wel 's morgens te 8's middags te 12 en 's namiddags te 4 urentelkenmale gedurende een uur. Dit zal ook plaats hebben op den dag vóór en op den dag van de begrafenis. Van de iri de Haven liggende schepen, werd bij 't vernemen der doodstijding de vlag der verschillende natiën te halver stok geheschen. Karr.er van Koophandel en Fabrieken te Schiedam, zitting van 30 Mei '1877. Afwezig de heereu T. H. B. Snijders, A. M. F. van Deventer en mr. A. IC. J. van der Drift. 1. Resumtie der notulen. 2. Mededeeliug der ingekomen stukken. 3. Naar aanleiding eeuer missive van Zijne Excellentie den Minister vau Buitenlandsche Zaken, betrekkelijk een nader te sluiten han dels- en scheepvuartverdrag met Zweden en Noorwegeu, wordt besloten, te kennen te geven, dat,ook de Kamer het onnoodig acht bijzon dere tariefsguusteu voor ons te bedingen, doch daarentegen dau ook bij Zijne Excellentie meent te mogen aandringen om geeue uitzonderingen, ten koste van onzen handel en onze ujj vei held, toe te laten op den aan te neineu grondslag van wederzijdsche behandeling op deu voet der meest begunstigde natieterwijl zij bovendien Zijne Excellentie verzoekt om bij de vafstel ling van Je tarievenzooveel mogelyk het beginsel van wederkeerigheid te doen in acht nemen, om te voorkomen dat, terwijl vieemde aitikelen alhier vrijof tegen ^en matig tarief woideu ingevoerd, onze aitikeleu vau dezelfde soort in den vreemde zelfs door zulk een hoog invoerrecht worden getroll'en, dat iedere uil- voer daatheen onmogelijk wordt gemaakt. 4. Naar aanleiding van het adies van het Nationaal Ledenïuluali ie Bond te Breda, gericht aau Zijne Excellentie den Minister van Finau- ciën, wordt besloten, dezerzijds Zijne Excel lentie voornoemd, te wijzen in het algemeen op het nadeel, hetwelk vier Nationale welvaart wordt berokkend door de vaststelling der tarieven van iuvoeriechteu, zonder te letten op de behaudeling, welke onze handelsartikelen bij den invoer iu dun vreemde onderviuden, en hoe daardoor het doel, hetwelk door het zoogenaamd vrijhandel systeem wordt beoogd, ten eenenmale wordt gemist. 5. Wordt besloteu aan Zijne Excellentie den Minister vau Biunenlaudsclie Zaken te kennen te geveu, naar aanleiding van diens, daarop betiek- hiug hebbende missive, dat de enkele klachten over de ondoelmatigheid der gewichten zich alleen doen hooien bij het gebiuik daarvan in deu graanhaudel in het gioot. 6. Wordt besloten zich andermaal te wenden tot de Administiatie der llollaudsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij betrekkelijk de dienst regeling op hare lijnen. Zondag jheeft in de Roomsch-Kutholieke kerken alhier de plechtige viering plaats gehad van liet vijftigjarig jubilé der'bisschopswijding van Paus Pius IX, De verpleegden in de ver schillende gestichten van liefdadigheid, alsmede de behoeftigeu vau die gezindte, werden op dien dag rjjkelljk onthaald en begiftigd. Wij zijn wat vooi burig geweest met de mededeeiing in ons vorig uomuter, dat'het militair concert op Maandag 4 Juni in den tuin der Otficieren-Veieeniging niet zou plaats hebben; daartoe is eeist gisteienmoigen iu een vergadering besloten. Onder bet afdrukken vernemen wij, dat bianJ is ontstaan in de dubbele branderij van den heer H. C. Jansen, even buiten de Vlaar- dingsche Poort, die echter gelukkig in den aanvang is gestuit. Vrijdag is op den huize Gerra te Haarun overieden mgr. J. P. Deppen, bisschop van Sainos i. p. i.adjutor van Z. D. H. den aartsbisschop-bisschop van 's He'rtogenbosch in deu ouderdom van 69 jaren. Te 's Gravenhage is het volgende 6tal predikanten gevormd: Baitstra te Klundert; II. W. Creutzberg te Schiedam; van Dijk te Baambrugge; de Hartog te Rotterdam; Rade maker te Dordrecht en Renier te Utrecht. Lelden. Bij den gemeenteraad alhier is een voorstel ingediend oin, van af'1 Juli a. s., deu prijs van het gas te verminderen tot 8 cents per M1. Behoudt men den tegenvvoordigen prijs van 10 cents, dan zou de fabriek dit jaar waarschijnlijk eene wiDst van f 7GOUO opleveien. Met voorgestelde vermindering zal net batig saldo toch vermoedelijk nog f55000 bedragen. Mep pel. Naar men verneemt, bestaat bij het gemeentebestuur alhier het voornemen tot eene geleidelijke invoering van het tonnenstelsel' over te gaan. Assen. Wegens het ovei lijden van H. XL de Koningin zat het LattdhuHiOudktitidig Con gres vermoedelijk uitgesteld worden. Twee of drie teerkapsules genomen bij bet elen brengen spoedig vei lichting te weeg en zijn meestal voldoende oru de hardnekkigste vei koudheid en bronchitis te genezen. Men ziet zelfs dat bet gebruik de reeds eenigszins gevorderde tering geneest, fn dat geval belet de teer de decompositie tan de tuberkels, en met medewerking der natuur is de genezing dikwijls sneller dan men had dm ven hopen. Men kan dit rftds zoo populaire geneesmiddel niet genoeg aanbevelen, zoo wel win wege zijn uitstekende uitwerking als om ziju goedkoojpen prijs. Ieder flacon toch der teerkapsules bevat 60 kapsules. De geheele behandeling knst dus slechts zes ft acht centen per dag en ontslaat van het gebruik van afkooksels, patés en siroopen. Om zeker te zijn dat meu de echte kapsules heeft, moet men op de driekleurige haudteeKe- ning van den heer Guyot, op het étiquette letten. Te verkrijgen te Schiedam bij D. MALTHA Gz. en in de meeste apotheken. B ÏJ R G E R L LI K E STAND. Geboren: 1 Juni. Samuel, zoon van N. Loeflang en A. La Roy, Hoofdstraat. 2, Bastiaan, zoon van P. van Rhijn en B. Groene- weg, Groenelaan. 3. Arie, zoon van A. van der Bil en II. Tromp, Roosbeek. Franciscus Wilhelmus, zoon van P. Zomerdijk en C, Lampnert, Raam. Cornells Adrianus Wil helmus, zoon van J. F. Ileinsbioek en M. C. W van Dijk, Hoogstraat. Elisabeth Maria Pia. dochter van A. Nieberg on J. Steens, Veile Vest. 4.' Trijntje, dochter \an F, Kuuzenkamp en E. van Gerven, Broersve/d. 4» Mariadochter van J. M. Visser en M. W. Zonneveld, Korte 'Dam. Overleden: 2 Juni. Petrouefla Adriana de Zeeuw, oud 40 jaar en 6 maanden, echtgenoot van ,1. Hoek, Singel. 3. Jghannes van Kila- don lc, oud 69 jaar en 10 malden, Roiterd, Dijk. Johannes Hen*." «w^Jp^y^Iaartens, oud 29 jaar en 4hnaun(!<9^H9MEltez!tt. Goiardus Jacobus vau Boterstraat. 4. Johanna VissS i 6 maanden. Bronrsveld. JohannSl 'r oud 16 maanden, Zijlstraat. "i DEN HAAG, 4 .Tunl 1S77.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2