UITSLAG DER VERKIEZINGEN pöïnp zelve op" het gèzonken of gestrande schip jplaatsen,twat door het groote gewicht, vooral van de locomobiel, uiterst moeilijk en gevaar lijk is; terwijl men in sornrnigegevailen, wan neer bijv. het schip zwaar overlag of er geene voldoende plaatsing voor de locomobiel aan wezig wastot andere minder geschikte mid delen zijne toevluchtjmoestjnfemen. Nu echter zijn al deze moeilijkheden J^uit den weg ge ruimd, dewijl men by de.inrichting der pomp op de sleepboot Zeeland niets anders te doen heeft dan de buis, die' gedeeltelijk van gutta percha is, in het schip te brengen, waarna men onmiddellijk met pompen een aanvaug kan maken. Zaterdag jl. werden voor deze stad in tegen woordigheid vau verschillende deskundigen en belangstellenden proeven met deze pomp ge nomen, en wel op de volgende wijze: Langs de zijde van de Zeeland werd een ijzeren pont gelegd, lang '12.8 M., breed 410 M. en hol 1.05 M.; in den boezem waren zes gaten gemaakt, ieder van 10 centimeter mid- 'delltjn, die met lange houten proppen zoodanig waren'gesloten dat ze er gemakkelijk uitgeno men en ingebracht konden wordentoen alles gereed was, werden de proppen er uitgenomen -tot de pont volgeloopen was, en er toen weder ingebracht* daarop werd er de pompbuis, die een middellijn van 25.4 centimeter of 10 F.ng. duim heeft, ingelegd en de machine in bewe ging gebracht. Binnen 5 minuten gaf de pomp water en in óéne minuut werd 36 centimeter water uitgepompt, zijnde alzoo 18.3 kubieke); men kon niet langer pompen, dewijl anders het ondereinde der buis boven het water zoude komen. Andermaal weid de poot gevuld en nu liet men al de zes gaten, te zamen eene opper vlakte van 471 vierkante palmen uitmakende, geheel open Daarop werd de pomp in beweging gebracht en, niettegenstaande deze openingen, in eene minuut 10 c.V. van de oppervlakte afgepompt, of wat hetzelfde is: de oppervlakte van het water in de pont daalde, in weerwil van de zes openingen, 16 centimeter. Gij eene andere proef liet men de pont zoover volloopen, vóór men de proppen er inbtacht, dat het water reeds van achteren over de boor den stroomde; doch binnen een minuut sloeg de pomp lensen toen men de proppen er niet inbracht, in een en drie kwart minuut. Al deze goed geslaagde proeven gaven aan ieder der aanwezigen de overtuiging, dat de gebeeie toestel uitmuntend wei kt en volkomen bij voorkomende gelegenheid aau het doel zal beantwoorden. Volgens nadere opgave is de machine, die de pomp dry ftcirca '12 paardenkrachten steik, zij wordt door stoom uit de gewone ketels der boot cevoed. De geheele inrichting staat onder het dek in het achterschip der bootterwijl 'het uitgepompte water door middel van een jjzeren buis, in do zijde van de boot aange bracht, wordt afgevoerd. De directie vau den slcepstooinbootdiens-t L. Smit Co. heeft door het maken van de-:e pomp den dank verdiend van allen, die belang .bij de scheepvaait hebben, maar vooral van de renders en assuradeur®, omdat daardoor menige kostbare bodem val behouden blijven, die anders wellicht zoude vei toren gaan. N.H.Ct De Minister van Marine biengt ter kennis van belanghebbenden, dat, bij de gemeenschap pelijke loodingen door de beambten van den •Waterstaat en van het Loodswezen, op tien droge van den Nieuwen Waterweg van Rot- terdain naar Zee, op den 8 Juni is bevonden: dc zwarte binnenzijde 30'op de lijn der geleidelichten 30 5 op 50 meters bezuiden de lij nf'dergeleidelichten 32.5 en 100 meter mtbezuidiin die lijn 33'en aan de witte tonnen- ïf zijdev-28,5decimeter bij .gewoon'laag water. fPetjjng vau 31 Mei: zwarte tonnenzijde meter bezuiden die lijn 33; 100 meter bezuiden flier!ijn 32.5; aan de witte tonnenzijde 28.5 decimeter bij gewoon laag water. Men schrijft aan de «LeidscheCt." Met de gewone vrachten van asperges uit het "West- land worden sinds eenige dagen nieuwe aard appelen vervoerd. Het vervoer van de laatsten begint nu eenige mudden te bedragen, dat van de eersten begon op den gewonen tijd. Hoog is nog niet op te geven van de veldgewassen enhet is dan ook geen bijzonderheid, dat er aardappelen verzonden worden. Alles komt later dan andere jaren en de groenten zijn ook nog niet verkrijgbaar. De moerbezi'énboom draagt eerst sedeit eenige dagen half volwassen blad en er staan nog appelbooinen in vollen bloei. Men schrijft het volgende aan het^t. 11 bid. Eene nieuwe vinding, voor landbouwers misschien van groote waarde. De landbouwer v. 'A. te Haarlemmermeer heeft verleden jaar eenige II, A, tand met kool beplant en eene enorme massa ingemaakt, om deze, zoo hij dacht, tegen hoogen prijs te verkoopen. Wat daarvan de oorzaak moge zijn, weten we niet, doch eene zeer groote hoeveelheid zuurkool bleef onver kocht. In deze omstandigheid kwain hij op de gedachte om te zien of de koeien ook zuurkool zoudeu lusten, en zoo waarde beesten eten sedert eenigen tyd niets anders dan zuur kool met eenig meelWel moeten de dieren drie in plaats van tweemaal per dag gedrenkt worden, doch do melkgift is eer meer dan minder. Valt de hooibouw dus tegen, dan aan de zuur kool Blijkens mededeeling van den president van de lamlbouw-vereeniging voor Rijn-Pruisen hebben de molenaars in do Rijnprovinciën van de firma Ileeremaiis Co. te Rotterdamouder den naam van «zoogenaamd kunstmeel of kunst- wit," twee proeljes ontvangen, die een witte meelachtige stof inhouden en welke wordt aan geboden tegen f450 de 100 kilogram.- Dit kunstmeel is blijkens een ingesteld onderzoek niets anders dan gips en de aanwending daar van door bakker en moleuaar zou hen met de strafwet in aanraking brengen. Ter waarschu wing wordt door de vereeniging gewezen op art. 367 no. 7 van't Duitsche strafwetboek, waarbij het verkoopen van levensmiddelen, die niet geschikt zijn voor voeding, at zijn ze dan ook niet levensgevaarlijk of schadelijkstraf baat- is gesteld. Jl. Donderdag namiddag werd het 3-jarig zoontje -van den watermolenaar Zonneveld onder Vlaardinger-Ambacht, door zijne moeder verdronken gevonden in de vaart nabij den molen. Dadelijk ingeroepen geneeskundige hulp was te vergeefs. Evenals onzen visschers, ondervinden ook de Duitsche visscheis in de Noordzee van tijd t'.t tijd last en onaangenaamheden van hunne Engelsche confraters. De Duitsctie Marine heeft de opdracht ontvangen, de Duitsche visschers tegen de Engelsche te beschermen, en men iriOent dat daardoor in de laatste dagen reeds dit voordeel is geboieti, dat een groot aantal Engelsclie vischkotlers zich weder van de N. Duitsclft: Kcst hebben verwijderd. Zóó althans wordt ons uit het Oklenburgscho medegedeeld. reeders K. Poortman Sc Co alhier, en later - overgegaan op een andere brik. Van ds gezonken brik kon niets worden gered. Schipper W. Haasnoot heeft 11. Maandag, in de Noordzee visschende, 4 groote Russische oorlogsschepen gezien, komende van het Noorden en- koers zettende naar het Engeische Kanaal. Amsterdam. Naar wij vernemen, zijn Burg. en Weth. alhier voornemens op den dag van de begrafenis der Koningin de koopmans beurs te sluiten. Het vrouwelijk nijlpaard in Artts alhier heeft in de vorige week weder een jong gewor pen, dat echter kort na de geboorte is gestorven. Urk. Onze visschers plukken heerlijke vruchten van de haven van IJmuiden. Zij kuunen thans in de nabijheid dier haven visschen en de vangst dan levend te Amsterdam ter markt brengen, waardoor zij ongekend hooge pryzen besotnmen. Meestal varen zij thans ge makshalve van Amsterdam en niet van Urk naar de vischplaats; terwijl velen dan ook na lossing vaak tot twee of driemalen naar buiten gaan om nieuwe vangst op te doen, alvorens- naar Urk terug te keeren. Terschelling. Voor de op te richten be- waar-handwerkschool alhier, is van iemand uit 's Gravenhage een geschenk van f250 gezon den, waardoor het tot stand komen van die inrichting nog in den loop van dit jaar verze kerd is. VOOR DE TWEEDE KAMER DER STATEN GENERAAL, op Dinsdag IS .Tuni ÏST"?. l-beteekent libemnl, «.conservatief, a. anti-revolutionair of anti-school wetmank. I. Kathol, liberaal, k. c. I 1 Kathol, conservatief, u. ultramontaan. Maassluis. 9 Jnui. lieden avond had alhier eene vergadering plaats van belanghebbenden in de vereeniging «Eigen hulp". Door dadelijke toetreding van 35 personen als deelneincts werd voorioopig besloten hier eene atdeel'mg voor Maassluis en Maasland te vestigen en werd voor de venleie luiding der zaken een bestuur benoemd. Schipper C. Versteeg heeft gerapporteerd dat hij in de Nnordzee heeft zien zinken de' Deensche brik Geres, kapt. Holster, geladen met ijzer. De bemanning is opgenomen door DELFT. Herstemming tusschen de heeren A. M, Scha geit van Leeuwen die 964 en 8. (Sille Heringa die 893 stemmen verkregen. Op de heeren Generaal von Wrangel (o.) en mr. A. W. Star Numan (a.), werden respectievelijk 397 en 45stemmen uitgebracht. De heer J. L. Nierstrasz, altredend lid, heeft voor een nieuwe kandidatuur bedankt. Uitgebracht werden 2311 van de 3180 stemmen. ROTTERDAM. Gekozen de heeren mr. II. C. Verniers van der Loclf lmet '1017 en IV. A. VIruly Verhrugge (A), met '10LÜ stemmen, aftredende leden. Uitgebracht werden '1441 stemmen. 's GRAVENHAGE. Gekozen de heer mr. 16. J. graaf Schimmelpennlnck (c.) met 729 stemmen, aftredend lid. De lieer Lode wijk Mulder (l.) verkreeg 551 stemmen. Uitgebracht werden 1319 steromen. LEIDEN. Gekozen de heer jhr. mr. .1. L. van den Kerch van Heemstede (a.) rnet 'l 125 stemmen"altredend lid. De heer mr. IJ. N. Neeb (lverkreeg 926 stemmen. Uitgebracht werden 2057 stemmen. GOUDA. (Periodieke aftreding.) Gekozen de heer mr. MBiclion van IaIsseInionde(a.) met '1189 stemmen, aftredend lid. De heer inr. P. P. van Bosse lverkreeg 1037 stemmea. Uitgebracht werden 2252 stemmen. GOUDA. (Vacature Kuyper.) Gekozen de heer mr. «F. Fatijn (l) met 1132 stemmen. De heer dr. "Wjjnraalen (o.) bekwam 1U93 stemmen.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2