Gémemile Berichten. de groote. schaal gewogenbleek het juiste gewicht 1391/5 kilo te zijn. De slagers namen het hun toekomende varken mede en brachten het huiswaarts. De boer kon zich er echter 'niet zoo bij neerleggen en begaf zich naar'het politiebureau, maar aangezien het eene parti culiere onderneming was, kon de politie zich er niet mede bemoeien. Rotterdam. Als een waarschuwend voor beeld hoe gevaarlijk het werpen met steenen is, kan dienen, dat eergisteren middag aan het Achterklooster alhier 'een tienjarig meisje in het linkeroog is getroffen'met een klein steentje, a door een achtjarigen jongen naar haar geworpen. Het oog is zoodanig beleedigd, dat het er is moeten worden uitgenomen. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt Delft. Naar wij vernemen, is in de jl. Dinsdagavond gehouden vergadering der kies- vereeuiging «Nederland en Oranjebesloten voor dezen keer geen kandidaten voor den ge meenteraad te stellen. Aalsmeer. Nauwelijks is het verzenden der aardbeziën begonnen, of de opbrengst is zoo groot, dat Zaterdagmorgen voor ruim f5000 te Amsterdam is verkocht. Jl. Dinsdag zouden twee schepen naar Amsterdam varen. Neemt men hierbij in aanmerking, dat dagelijks be langrijke verzendingen plaats hebben naar Haarlem, den Haag en Rotterdam, dan kan men zich eenigerrnate voorstellen, hoezeer men zich alhier op het aankweeken van deze vrucht toelegt. Het warme weder der vorige week werkt mede tot een zoo ruime opbrengst. IJnralilcn. Maandagnamiddag te 3 uren ongeveer is bij het binneuloopen van de Noord- zeehanen aan-j de binnenzijde tegen het Noor- derhoófd gestrand het Engelsche barkschip Harmonie, kapitein Dinsmore, van St. John naar* Amsterdambeladen met gezaagd hout. Hef, schip werd gesleept en had reeds alle zeilen vastgemaakt; liet schijnt dat de sleep boot '{geen kracht genoeg bezat om het vaar tuig, dat èn door stroom èn hevigen wind werd nedergezet, van lager wal te houden. Jl. Dins dagavond voor donker hebben eenige lieereu, als de haven- en sluismeesters enz. getracht met een stoomboot aan boord te komen, het geen niet wel doenlijk was wegens de hooge deining; met roeibooten was het schip te be reiken; aanbod tot adsistentie werd onbeant woord gelaten. Heden in den vroegen morgen is het schip door behulp van sieepbooten vlot gekomen. Leeuwarden. De gemeentelijke gasfabriek te dezer slede heeft, bijeen gasprijs van 9 cents per stère, een zuivere winst van f 20.125 opge leverd. Zwolle. Het oveirijden van koebeesten op den spoorweg schijnt in den laats ten tijd alhier aan de orde van den dag te zijnin de vorige week werden door den Frieschen trein 4 kal veren overreden. Toen den volgenden dag de directie eene inspectiereis ging makeu, werd door den trein een stier doodgereden, en jl. Zondag avond heeft de laatste trein van het centiaaispoor uit Utrecht komende op een kwar tier afstand van het slation alhier een pink doodgereden. De conducteurs hadden een schok gevoeld, on toen men hier aankwam was een stang dei- locomotief krom gebogen en zat het koehaar on vleesch aan de buffers der locomotief. De afsluiting van eenige overwegen schijnt veel te wenschen over te laten. Als een staaltje van ontwikkeling1 bijbeen hulponderwijzer, die in April 1877 zijn examen deed, wordt ons medegedeeld, dat deze bij het inzenden zijner stukken voor eene sollicitatie op het adres schreef: „Den WelEerw. Zeergel. en Hoog geachten „Heer den Burgemeester te", enz. en zijn brief begon: „Hooggeachte 1 „Het adventie van Uwen Edelen Achtbaren „gelezen hebbende," enz. (JV". X. Ct.) In de 3 eerste maanden van 1877 zijn de volgende spoorwegongelukkeu in Engeland geconstateerd. 45 treinen kwamen in aanra king met elkander, 87 personen dooden en gekwetsten veroorzakende. 38 ontsporingen met 68 dooden en gekwetsten, 55 diverse onge vallen met 30 gekwetsten. Totaal 138 spoor wegongelukken met 185 gekwetsten, waar onder slechts '12 dooden. Uit Londen wordt gerneid, dat zeveu of negen edelgesteenten van buitengewone waarde, in den nacht vau Vrijdag op Zaterdag uit het Britsche Museum zijn gestolen. Twee er van zijn teruggevonden, dank zij de eerlijkheid der kooplieden aan wien zij ten verkoop werden aangeboden. Van de overigen is nog geen spoor ontdekt, men vermoedt dat zij naar Amsterdam 2ijn gezonden om daar verkocht te worden. Al weder heeft men hier met dieven van buiten gewone behendigheid en moed te doen. De vitrine, waaruit de steenen verdwenen zijn, was als altijd gesloten. Men moet dus in 't bezit zijn geraakt vau een afdruk van den sleutel. Volgens een oud Engelsch gebruik ontvangt de lord mayor van Londen een paar glacé hand schoenen op den dag, dat er geen enkele aan klacht is ingediend en geene enkele zaak aanhangig is. Dit hoogst merkwaardig geval deed zich dezer dagen voor. De firma Alexander Barclay, kooplieden te Gothenburg (Zweden), is in staat van faillissement verklaard; het passief bedraagt f 300.000. In de vorige week zijn op een feestter rein te Seesen, in Brunswijk, alwaar een schiet wedstrijd werd gehouden, 10 personen door den bliksem getroffen. Vier waren dadelijk dood, twee waren doodelijk gekwetst, de overigen be dwelmd. In de nabijheid is op vier plaatsen brand uitgebroken. Te Seboldshausen. bij Ganrtei shein, zijn door het inslaan van den bliksem twaalf ge bouwen ia de aseh gelegd, waarbij eene vrouw in de vlammen is omgekomen. De sterkte van den veestapel in Frank rijk bedroeg volgens de laatste officieële opga ven in de verschillende landbouwdistricten 11 millioen runderen, 24 inillioen schapen en 5 rriiilioeu varkens. De Sport deelt mede, dat de Koning van Italië in de Aoste-vallei door struikroovers is aangehouden en uitgeplunderd. Uit eerbied voor Zijne Majesteit verrichtten de roovers hun hand werk ditmaal blootshoofds, eu toen er niets kostbaars meer te rooven viel, bogen zij eer biedig voor den Koning en zeiden, heengaande, in alle oprechtheid: God zij met Uwe Majesteit. Sedert eemgeu tijd zijn er in den klein handel gebracht een nieuw soort van koekjes, met iluiljes er in. Er wordt gewezen op het schadelijke vau dit artikel in de handeu vau kinderen. Het koperen fluitje toch, met suiker in de koek vastgezet, kan zeer gemakkelijk oxideeren, en dan ontstaat er een zeer hevig vergift. Een merkwaardig geval van loodveigif- tigiug kwam dezer dagen onder de volgende omstandigheid voor. Een kindje vau zes maan den, dat bijzonder sterk en lichamelijk goed ontwikkeld was, werd van lieverlede mager en bleek. Braken en andere ongunstige ver schijnselen brachten den geneesheer op het vermoeden van lood vergiftiging, liet keuken- geieedschap werd zeer nauwkeurig nagezien; maar geen spoor van lood ontdekt. Toevallig 7!iit de geneesheer het niet trokken kinderwagentje staan. Ook dit werd onderzocht en 't bleek zoo sterk loodhoudend te zijndat onder 't verbranden van een klein stukje, onderscheidene kleine kogeltjes lood op het daaronder gehouden bord vielen. Terstond werd het gevaarlijk doek verwijderd en van lieverlede herstelde het kind. zonder dat er iets in den leefregel veranderd werd. Waar schijnlijk dus was het grijze wasdoek de oor zaak van de ongesteldheid van het kind. Van de honderd keeren dat een petro leumlamp wordt uitgeblazen, geschiedt dit negen-en-negen tigmaal boven aau het glas; negen-en-negentigrnaal bestaat daardoor het zelfde gevaar van brand te veroor/aken. Wan neer de oliehouder (peer) niet geheel is gevuld, loopt inen gevaar dat de ledige ruimte door de warmte der 'olie met gas- wordt gevuld, die volkomen gelijk is aan lichtgas. Gebeurt het nu dat de pit in den brander wat te smal is en de pijp dus niet geheel gevuld, dan blaast men de vlam door de opene ruimte naar beneden; het gas ont vlamt, doet de peer spriugeu en de heete olie vat vuur, verspreidt zich over kleeden, meu belen, houten vloer enz. en wat verder de gevolgen zijn, kan men bijna dagelijks in de couranten lezen. Wil men een petroleumlamp zonder gevaar uitdooven, dan draaie men de pit gelijk met de pijp, maar ook niet lager, anders loopt men gevaar dat de vlam toch in de peer slaat en een ontploffing tengevolge heeft; vervolgens blaze men van oudeien door de luchtgaten de vlam uit, Nu de dames ontzaglijk veel bloemen en bijna geene hoeden meer dragen, is het niet onbelangrijk de aandacht te vestigen op een Parijsche uitvinding, die iiet praetische met het schoone vereenigen zou. Men ziet thans te Parijs in de winkelkasten van „opticiens" en werk tuigkundigen bloemen, die het weór voorspellen. Is het mooi vveèiy dan is hun kleur rood, doch wordt het slecht weêr, dan verandert die kleur in blauw. Indien de dames dit soort van bloe men gingen dragen, zouden zij menigeen de kosten van een barometer en zichzelven mis schien een stortbui op haar keurig zomertoilet besparen. "Verleden jaar, zoo verhaalt een tooneel- speler, logeerde ik in Frankfort in een druk bezocht hotel. Nu had ik kort te voren de rol van een ouden barbier gespeeld en was van alles, wat tot deze rol behoort, voorzien. Zoo klopte ik dan op zekeren morgen, volledig als baard schrapper vermomd, op de verdieping, waar ik logeerde, aan de deur en der gasten, met de vraag: «Verlangt mijnheer geschoren te wor den?" II: kreeg er twaalf bij elkander, die ik volgens alle regelen der kunst inzeepte. «Mijn hemel, riep ik toen, ik heb op no, zooveel mijne messen laten iiggeo, in een minuut ben ik terug." Ik liet allen aan hun lot over, vor- kieede mij spoedig eu zeepte mij zelf in. Mid delerwijl waien mijn klanten ongeduldig ge worden en riepen om den barbier. Ik mengde mij onder hen en vloekte het ergste van allen, terwijl ik van den hotelhouder voldoening eischte en dreigde, mij bij deu i echter te zullen beklageu. De waard, de kelners, de dienst- tnaagden en een twintigtal andere gasten snel den op het rumoer'toe; de barbiers, die gewoon wai en de gasten van het hotel te scheren, be tuigden hunne onschuld. Een onbeschrijfelijk gelach ging bp bij 't gezicht van de dertien ingezeepteu. De hotelhouder trachtte mij vruch teloos tot bedaren te brengén. Er werd ge vraagd en gezocht wie dien poets had gespeeld, maar de zaak bleef een geheim, dat ik thans, nu er een jaar vei loopen is, aan het licht breng. Door een half uur vóór men zich ter ruste begeeft in 't slaapverti ek een paar strooken asphaltpapier te laten versmeulen, zoodat't veel rook veispreidt, heeft men den ganschen nacht

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 3