A0. 1.877 Zaterdag 7 Juli. 4194, VerscMjit flaplijts, litpziniileri Dinsdat. KENNISGEVING. Buitialailsciis Berictlei. BlaueElandscbe Berichten. TG e n en D ertigste J a a r g- a u g-. Abonnementsprijs, per kwartaal. f 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50, Afzonderlijke nommers- 0.10. BIJ RE Ad HARKT, E, 124. Advertentirprus Tan 110 gewone regels1 00. Iedere gewone regel meer- 010. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en Wethouders van Schiedam. Gelet op de artt. 18 en 10 der Wet van den 14 September 1806 {Staatsblad n". 138); Brengen ter openbare kennis, dat de bij art, 17 dier Wet bedoelde lijst, bevattende de namen der inwoners die voor het Verloenen van inkwartieringen onderhond in aanmerking komen, met aanduiding van de mate, waarin ieder hunner, naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning en van de gebouwen en getimmerten voor stalling bruikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voorzien, heden is aangeplakt; dat die lijst van beden tot en met den 21 Julij 1877, op de Secietarie der Gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd, alsmede dat de be?.\varen tegen die lijst schriftelijk aan hen kunnen worden ingediend tusschen den 23 Julij e. k. en den 7 Augustus daar aanvolgende i Burgemeester en Wethouders achten het tevens niet ongepast de inwoners bekend te maken met den inhoud van de artt. 13. 14 en 16 der hierboven aangehaalde Wet, luidende als volgt: Art. 13. De verdeling van inkwartiering en onder houd geschiedt: voor het krijgsvolk, bij buvvoneis van huizen of van gedeelten van buizen ter zake waai van aanslag in de personele belasting plaats heeft naar eene huurwaarde, welker bedrag, volgens de Wet op bet middel, geen aanspraak geeft op verminderde belasting; voor do dienstpaarden, bij alle personen, die over gebouwen of getimmerten beschikken, bruikbaar tot stalling van paarden en waarin oubez.ette plaatsen zijn. Art. 14. Huisgezinnen, waarin zich eene kraamvrouw of een lijk bevindt, of waarin personen aan ernstige ziekten lijden, worden tijdelijk van inkwartiering vrjj- gestei 1. In huizen, waarin eene besmettelijke ziekte heerscht, mag geene inkwartiering geschieden. Deze omstandigheden worden vóór het uitreiken der billetten aan de kwartiermakers, of bij detachementen aan do manschappen, medegedeeld asn den Burgemeester. De inwoner, die deswege in gebreke blijft, is ge houden de ingekwartierde» voorloopig in zijne woning (inits daarin geene besmettelijke ziekte heersche) op te nemen en ten spoedigste, voor eigen rekening, in hunne behoorlijke huisvesting en onderhoud elders in de Gemeente te vooi-zien. Deze laatste verpügting vervalt, wanneer het gemis der bedoelde opgaaf buiten de schuld ligt van den inwoner, in wolk geval op diens latere mededeeling der reden van vrijstelling, do Burgemeester een ander kwnrtier aanwijst Huisgezinnen zonder mannelijke peisoncn boven de 20 jaien worden niet met inkwartiering belast. Ontstaat eene reden van vrijstelling tijdens de in kwartiering, dan wordt door den Burgemeester, na kennisneming daarvan een ander kwartierasmgowezon, Art. 6. De inkwartiering en het onderhoud worden bij gelijke beuilen onder de imvoneis veideeld, met dion verstande ovonvvel, dat do krijgslieden, tot de zelfde compagnie of hetzelfde escadron belioorendo, zooveel doenlijk in de nabijheid van elkander en van hunne paarden worden ingekwartierd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het bchoori, den G Juli. 1877. Burgemeester en Wethouders vnti Schiedam P. J. VAN DIJK VAN MATEN ESSE. J)e Secretaris A. W. MULDER. ENGE Ti A N 1). Reuters office verneemt: Eeue depêche van Moukhtar Pacha, uit het kamp van Alisoupe, gedagteekeud 3 Juli, meldt, dat in den namid dag de Russen Banliarned verlieten en zuidelijk van Kars over de hoogten van Ardos vluchtten, vervolgd door de Tuiksche kavalerie. De divisie van Alaskerd vervolgt de geslagen Russen, die.nagenoeg vernietigd zijn en hun artillerie-materieel verloren. De Turken maak ten een grooten buil. De weg naar Karakilissa is met lijken bedekt Uit Konstantinopei wordt van 5 dezer gemeld, dat berichten uit Erzerum den terugtocht der Russen westelijk van Kars en het samentrek ken der Russische strijdkrachten aan de gren zen toeschrijven aan geruchten, dat de geheele Kaukasus in vollen opstand zou zijn. De post en telegraafverbinding met Kars zou door de Turken hersteld zijn. RAN JUt IJK. Uit de linkerzijde van den Franschen Senaat is een commissie geformeerd van rechts geleerden, met het doel om de protesten te onderzoeken, die tegen de schennis der wetten misschien zullen worden ingebracht. Het bureel bestaat uit Rénouard, Crérnieux, Senard, Jules Favre, Allou, Leblond. Ilérold, Mimerel, Léon Renault en Durier. De commissie zal beginnet) met een onderzoek van de wet op de colpor tage der dagbladen. De tweejamiijksche prijs van f20,000 frs. van de Fransche Académie des beaux-atts is toegekend aan den beeldhouwer Cliapu, den maker van ïJeanue d'Arc" en van het mo nument voor Henri Regnault. Ruiz Zorilla, Munoz en Lagunero, de drie Spaansche uitgewekenen, bij wie te Parijs huiszoekingen zijn gedaan, zijn het laad uitgezet naar den kaut van Duitschland, RUSLAND. De mededeelingen in de dagbladen, luidens welke Tirnova reeds door de Russen zou bezet zijn, alsmede dat er een of- eu defensief ver bond tusschen Rusland en Servie-Rumenie tot staud gekomen is, worden niet bevestigd. Een telegram uit het hoofdkwartier te Simuitza méldt van 5 dezer: Den 28 Juni bezette de genei aal-adjudant Schamschefl Ba- badagh. Den 29sten versloeg de overste Ismaï- lolf twee Circassische ruiterbenden en ontnam hun wapenen, 50 paarden en ongeveer 20,000 stuks vee. llij num de bekende roorerhoofden Kam Mustapha en Aadern gevangen. Be ge heele Dobrudsja tot den Trajanuswat is thans door de Turken ontruimd. OOSTENRIJK. De Deutsche Zat. vermeldt bij gerucht, dat het ministerie, indien de voorstellen betreffende het vergelijk in den llijksiaad mochten stuiten op onoverkomelijke zwarigheden heeft besloten den Keizer de ontbinding van de Kamer van Afgevaardigden te verzoeken, om terstond nieuwe verkiezingen uit te schrijven. liet bericht dat de Russen by Biela zijn. teruggeworpen, wordt bevestigd. Redif Pacha ss voor liet krachtig voortzetten van den oorlog, in strijd met S.ivfetdie evenals dp Sultan vrede zou willen sluiten, maar zijn meening niet kan doorzetten, Uit Azië luiden «le berichten gun stig voor de Turken. DUITSCHLAND. De Dnilsche Keizer vertrekt 8 dezer van Ems naar Coblenzvan hier volgt eci bezoek aan den Groothertog van Ilesseu en in het midden van Juli over Muuchen en Salzburg de reis naar Gastein lot liet volgen van een kuur van drie weken. Omstreeks half Augustus wordt de Keizer te Berlijn terugverwacht. TURK IJ E. Gedurende een gevecht bij Sistova ontscheepten de Russen vooitdurend troepen. De Turksche troepen tiokken strijdende terug. De overtocht van de Donau kwam de Russen duur te staan. Het leger van Suleiman-Pacha, dat tegen Montenegro opereert, zal naar elders gezonden worden. DEN HAAG, 5 Juli 1877. Wegens den grooten rouw is heden de ge bruikelijke viering van den verjaardag van H. K. li. Prinses Marie der Nederlanden, gemalin van Z. II. den Prins von Wied, achterwege gebleven. Ook de parade is niet doorgegaan. Z. M. beeft mr. E. N. Rahusen, te Amsterdam, opnieuw benoemd tot voorzitter van het college voor de.zeevisscherijen. Aan verschillende personen, behoord heb» bende tot de Hofhouding van wijlen H, M. de Koningin, zijn door Z. IC. H. den Prins van Oranje, ook narnens zyn broeder, prach tige geschenken aangeboden ter gedachtenis aan wijlen H. M. SCHIEDAM, C Juli 1S77. De uitvoering in den tuin der Oüicieren- vereeniging, gisterenavond gegeven, mag uitmuntend geslaagd heeten. Het gezelschap, dat daar werkzaam is, heeft in zijn genre tamelijk wat nieuws geleverden het talrijke publiek, dat tot laat in den avond tegeuwoor- dig bleef, toonde, dat liet hier genoot. Het was hier een echt vroolijke buitenpartjj. Ongetwijlekl zal hetzelfde succes ook aan de volgende uitvoeringen ten deel vallen, hetgeen we den Heer Sluiiter volgaarne toewenschen. Gisternamiddng was de knecht van den bouw man J. Berkel, aan de Westerkade bezig met het vullen van ziju spoeliugkist, toen het paard schrikte van een troepje zingende jongens, het ging met den wagen op hol en stortte in ds Westerhaven. Na veel vergeefsche pogingen

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1