YerscMjnt dapiijis, aitpzoaM Biasiai. Biiteilaiiicle Bsricifea. Biiintilanjscli iericllei. A". 1 rijdag 20 Juli. Kennisgeving. ~Y£ 4203 TC o ii en Dertigst.ë J a a r «r a h }r SCHIEDAMSCHE biMUiaUS COURAN ABONNEMENTSPRIJS, |>0I kwsUlllal. 1,85. Franco per post, door het geheele Ryk 2,50. Aftonderlijke nornmers- 0.10. BÜKEAV: MAHKT B, 124. Advertentieprijs: ran 110gewone regels. 1 00. Iedere gewone regel meer-010. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Inrlgtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schiedam; Gezien de ingekomen verzueken: 1. Van WILHELMUS ADRIANUS BEUKERS, om vergunning tot plaatsing van een stoom werktuig van 2 paardenkracht in zijne branderij aan de Lange Haven, wijk B. no. 37, kadaster sectie O. 451. 2. Van SIMON YAN DER SCHOUW Jr. om vergunning om het pand, gelegen aan de Scltie, wijk D. no. 129, kadaster sectie A. no. 817, te mogen inrigten tot branderfj. 3. Van JOH. THEOD SIEMES om vergunning tot oprichting van eene branderij op zijn open grond, gelegen aan de Koffijhuissteeg, kadastraal bekend onder sectie C. no. 708; alsmede tot plaatsing van een stoomwerktuig .tan 2 paardenkracht in genoemd pand. "Gelet op de'Artt.'B en 7 der Wet van den 2en Junij f 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten Dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie tier Gemeente zijn ter visie gelegd dat op Donderdag den 2 Augustus a. s., des middags ten 12 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen bet oprigten dier iniigtiugen in te brengeu en die moudeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretaire der ge meente, van de schafturen, die ter zake mog- ten 2ijn ingekomen, kennis kan worden ge nomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet .behooi tden '19 July 1877. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. YAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris A. W. MULDER. V It A K It IJ K. Te Parijs is men weer bevreesd voor een Coup Jitatalthans voor een hal ven. Mnc- Maiion zou, wanneer de verkiezingen niet gunstig voor hem uitvallen, de nieuwe Kamer eenvoudig niet willen byeenroepeu entotl8S0 blijven regeeren. Ook vertelt men, dat de ver kiezingen eerst zoo laat mogelijk zullen worden gehouden. Inmiddels verheffen de Bonapartisten steeds driest 't hoofd, eu een hunner, Tristan-Lambert, verklaart zelfs openlijk, dat de terugkeer-tot het Keizerrijk het eerste artikel is van zijn programma Ook de legitimisten schuiven 't 7 met onder stoelen en kanken wat zij wenschen, zoodat het met de eenheid onder de zooge-v naamde conservatieven nog al wat te wenschen overlaat. De gemeenteraad van Toulon is ontbonden. De onderwijzers-kransjes zijn door den minister Brunet vei boden. Hij heeft voorls «enige onder wijzers afgezet en zijn collegavoor Openbare Werken eenige verdachte spoorweg-beambten. Een aantal maires zijn desgelijks verwijderd. Te Mans, departement Sarthe, iiad Zondag jl. de verkiezing plaats van zeven leden van ilen gemeenteraad. Van de zeven 'republikeinsche kandidaten zijn zes gekozen. In'één der wijken, door de keur van de reactie en Jiet clericalisme bewoond, heeft deanti-republikeiosche kandidaat de meerderheid gekregen. O O S T E N KIJ X. Het Tagblatt meldt uit Bucharest van 18 dezer dat er een hevig gevecht sedert dien ochtend tusschen het gros der Turksche en Russische legers plaats heeft. Aan Je Politische Correspondenx wordt uit Cettinje van 18 dezer bericht, dat het hoofdkwar tier van den Prins verplaatst is naar Sliolje, nabij Nicsic. Verder—wordt gemeld, dat tdo opstandelingen in Bosnië de bezetting van Livno geslagen en haar citadelteruggejaagd hebben. Daar wordt zij nu door de opstandelingen belegerd. Uit Belgiado wordt van 18 dezer gemeld: De leiders der radicaleu en de conservatieven zijn niet gekozen. Het ministerie telt in de Skuptchina eene overwegende meerderheid. ENGELAND. Reuters office meldt, dat Safvet Pacha is afgetreden als minister van buitenlandsche zaken, hij wordt opgevolgd door Aarifi P.icha die reeds vroeger met het bestuur der buiten- laudsche zaken was belast. Beuter bericht, dat geeuerlei officieele aanvraag door 'den Eiigeischen gezant Layard gedaan is betiekkelijk liet binnenloopeu der Engelsche vloot in de Dardanellen. Ue vraag is alleen officieus gedaan. Een telegiam uit Athene zegt, dat drie monniken van het klooster van Batouma, dicht bij Tricala, door 27 Turksche soldaten giuwe- l'yk zijn mishandeld. Twee der ongelukkigen maakten tnet kokeutle olie en was keunisvan den derde werden de handen en voeten afgehakt. De Turken plunderden en vei brandden daarna het klooster. IIELfilE. De verkiezing van een lid van den Senaat te Soignies, ter vervanging van den lieer de Ia Rociie, wiens verkiezing nietig is verklaard, is ten gunste der libei alen uitgevallen. De heer Victor Pennart is gekozen met 1144 stemmen tegenover den clericaleu kandidaat Baatnrd die 1127 stemmen bekwam. r U Jt K IJ E. Safvet Pacha is benoemd tot minister van openbare werken. ZWITSERLAND. Te Lausanne zal den Oden Augustus a. s. een iuternationaal congres worden gehouden om maatregelen te beramen tegen de phylloxera (druif! uis.) ITALIË. Garibaldi heeft een schrijven openbaar gemaakt, waarin hij o. a. zegt, dat aan de Oostersche kwestie nooit een eind kan worden gemaakt alvorens deTuiken over den Bosporus zijn gejaagd. De Turken zegt hij, moeten naar Bagdad, de Russen naar Scutari en Coustan- tinopel moet de hoofdstad worden van een confedeiatie bestaande uit al de volkeren van Europeesch Turkije. De Bosporus en de üardadeilen moeten volgens Garibaldi, geheel vrij worden. Volgens de Italië heeft kardinaal Simeoni eene vertrouwelijke circulaire aan de nuntiussen in het buitenland gezonden, waarin hg antwoord verzoekt op de volgende vragen: illoe is de toestand der kerk, der bisschop pen en andere geestelijken in het land, waar gy den Heiligen stoel vertegenwoordigt? ïZijn de bisschoppen.en pastoois geacht? Hoe is hunne verhouding tot de overige katho lieken in het land? Hoe is bun toestand uit een stoffelijk en zedelijk oogpunt? Is het Katho licisme in bloei of in verval? En aan welke oorzaken is of die bloei óf dat verval toe te schrijven De antwoorden op deze viage'n zullen onder worpen worden aan de Congregatiën van kar- dinaleu, die belast zijn met iiet uitbrengen van advies ointient de aan de bisschoppen te zen den instructiën, waarbij zij herinnerd zullen worden, dat eenheid van handelen een vereischte is, zoowel in al wat de discipline ouder de geestelijken aangaat in geloofszaken der katho lieken in 't algemeen. SPAN J E. De minister van financiën heeft aan de ge machtigden van houders van schuldbrieven en aan de wisselngenten beloofd, ia de volgende wetgevende vergadering een wetsontwerp te zullen voorstelleu tot verbetering van den toe stand der ailosbare schuld. AMERIKA. Het Kabinet beraadslaagde den 17den over de Mexicaiuische kwestie. Er werd besloteD, dat de Regeeriug \oor 't oogenblik geen nieuwe stappen zal doen, in de hoop dat Mexico zijne verplichtingen nakomen en de strooptochten beletten zal, ten einde op die wijze de nood zakelijkheid vau een inval op Mexicaansch ge bied te voorkomen. Niettemin werd geene wyzigiog der door de Regeering gegeven in structies voorgesteld. SCHIEDAM, 19 Juli 1S77. Aan de Hoogere Burgerschool te Schiedam, zijn bii het overgangs-examen bevorderd van de 1ste tot ile 2de klasse 5 leerlingenvau de

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1