ïtrsclijit iaplijts, liHeairi Biisiag. Btitsnlaiiiscle Bericltea. Binienlaiiscte MMh. A". 1877 Zaterdag 128 Juli. 4209. Kennisgeving. o ii on Dertigste .T a ax r ar a n <r. SCHIEDAMSCHE COURANT. Abonnkhentsprus, per kwartaal. i.85. Franco per post, door het geheele Kijk - 2.50. Afzonderlijke nornmers- 0.40. HURK AU MAR KT, E, 124. i Advertentieprijs: van 410 gewone regels, f 100, Iedere gewone regei meer- 010, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schiedam; Gelet op art. 73 der verordening op de Brandweer van den '22 Februarij 4860; Brengen bij deze ter kennis, dat in de plaats van de heereu II. RIS Atlz. enA. KUIJPERS, overleden, zijn benoemd tot Brandmeesters, aan de Spuit no. 5, de heeren M. VAN DER BURGH en B. WESTIIUiS, Sehiedam, den 26 July 4877. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P, J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A, W. MULDER. P It A N K 11 IJ K. De Moniteur meldt, dat in den Ministerraad, die Dinsdag onder voorzitterschap van Mac- Mahon is gehouden, niets aangaande den dag'der verkiezingen is beslist. De Regeering ziet de noodzakelijkheid niet in' van een overhaaste be slissing, aangezien de wet nog een speelruimte van verscheidene weken toelaat. Intussehen, voegt het blad er bi), komt de maand October het Gouvernement als de geschiktste tijd voor, met het oog op de verschillende belaDgen (het blad bedoelt hiermede het binnenhalen van den oogst en het oproepen der reserve voor 30 dagen), die bij de verkiezingen in aanmerking komen. Aan de Bi en Public wordt uit Brussel geschreven, dat de Paus niet de werkelijke Pius IX is. In 4872, zoo luidt het verhaal, zou Mastai Feretti overleden zijn en een individu, die Anto- nelli om zijn gelijkenis met den overledene sedert lang in het oog was gevallen, zou erin hebben bewilligd de rol van Paus te spelen 1 Uit Ajaccio (Corsica) wordt aan den Temps het volgende geschreven: Ik heb u den20sten een telegram gezonden van dezen inhoud: ïHeden ochtend een jougmensch in 't openbaar door een dolk getroffen. Moordenaar gevlucht in bisschoppelijk huis, dat door gendarmes en soldaten omsingeld is. Nasporingen tot dusver vruchteloos. Moordenaar is neef van den bisschop in yartilus. Toestatui van slachtoffer beden kelijk. Groote ontsteltenis." 's Avonds van dienzelfden dag ontving de afzender van het telegram bericht van het telegraafkantoor, dat hij het geld kon terug halen, aangezien de dépeche niet overgeseind mocht worden. Waarom, daar 't feit toch juist was, vraagt hij, mocht dit niet? Dat is het geheim der moreele orde. De correspondent voegt er bijdat de moor denaar en het slachtoffer beiden tot geachte familicn belmoren. De eer3te is een jongeling van negentien jaren en moet de misdaad ge pleegd hebben orn de eer zijner verleide zuster te wreken. Men heelt hem, ondanks de naspo ringen der gewapende macht, nog niet kunnen vinden. Men vermoedt, dat hij door eena achterdeur het bisschoppelijk, paleis heeft ver laten en buiten de stad heeft weten te komen. J K. uit Bucharest dd. 008TKNR Aan de Polit Oorr. won 25 dezer gemeld, dat het Vierde Rumeensche legerkorps den vorigen nacht de Donau was overgetrokken, tengevolge van een formeel geslo ten overeenkomst tusschen Rumenie en Rusland. Prins Karei zou met het overige deei van 't leger naar Nicopolis vertrekken. De bevolking was gedrukt onder liet bericht van die over eenkomst, welker bestaan door de regeering was ontkent. In verscheidene districten heerscht de runderpest. Bij de Russen is een groote hoeveelheid beschuit bedorven door den regen. Aan hetzelfde blad wordt uit Belgrado be richt, dat de Skupschtinn de begrooting heeft goedgekeurd met een. meerderheid van 408 stemmen. De miuister van financiën heeft ingediend het ontwerp eener leening van twee millioen dukaten, aangegaau. met buitenland- sche bankiers, onder waarborg van de mijnen en bosschen. Het Turksch garnizoen heeft Nisch ontruimd en is naar Sophia vertrokken. Uit Cettinje wordt van 25 dezer gemeld, dat de Montenegrijnen den dag te voren de forten IClacina en Most, welke voor Nicsic liggen, heb ben bezet. Het garnizoen van IClacina vluchtte naar Nicsic. Ook hebben de Turken ontruimd het blokhuis Noducle bij Rubezar. Te Pesch werd den 46 dezer een volks vergadering gehouden, welke door 8000 per sonen, meest burge:s werd bijgewoond en door Pulsky geleid. ICiraly, IClapka, en Ilelfy voedden het woord. Daarna werd een voorstel aauge- nomen, volgens hetwelk de vergadering de wijzewaarop Rusland in Bulgarije oorlog voert, afkeurt, de vermeerdering van Ruslands macht ouvereenigbaar verklaart met de belangen van Oostenrijk-Hongarije, en besluit de regee ring door een deputatie te verzoeken, dat zij aan de onmenschelijke wijze van oorlogvoeren een einde make. ENGELAND. Op een jl. Donderdag gehouden feestmaal te Bradford hield John Bright een redevoering, waarin hij elke poging afkeurde, om de Russen te beletten naar Konstantinopel op te rukken. Een dergelijke poging zou een botsing in geheel Europa ten gevolge kunnen hebben en Engeland had geen boudgenooten. Op het feestmaal der visclihaudelaren kwam Harrington eveneèus op tegen een overhaaste inmenging van Engeland iu den oorlog. De diplomatieke correspondentie over de Russische wreedheden is verschenen. Eene depêche van Derby aan Loftus behelst do ver slagen der Engelsche consuls, waarin worden geconstateerd de verschrikkelijke moorden, dooi de Russen gepleegd, eu waarin vrees voor weerwraak wordt geuit. In een depêche van Layard aan Derby wordt gezegd, dat de Sultan overtuigd is, dat de Russen besloten hebben alle Muzelmaunen uit te roeien en dat hij er niet voor verantwoordelijk wil zijn, indien weerwraak wordt genomen. Layard merkte op, dat een ontzettende ver antwoordelijkheid de Porte zou drukken, indien het ook bij haar tot moorden kwam. De Turksche ministers deden uitkomen, dat niet Turkije den godsdienstoorlog verlangd had, maar de Czaar. De Euphrates is naar Gibraltar en Malta vertrokken. RUSLAND. Officieel wordt uit Bjela bericht: Generaal Zimmerman meldde den 24n, dat het stoomschip Nicolaas van Braila en twee kotters vuur gaven op het kleine Turksche kamp niet ver van Silistria en de Turken noodzaakten terug te trekken. Zij ontmoetten daarop een Turkscheu monitor en gaven wederom vuur. Nadat de monitor hen tot zwijgen had gebracht begon deze troepen aan wal te zetten. Inmiddels kwam bij Silistria een tweede monitor opdagen; aan den oever verscheen een veldbatterij. De Rus sische schepen trokken terug, het vuur Yan den vijand beantwoordende. De Turksche monitor werd deerlijk beschadigd. Don 23a gingen van Ruschtschuk 5 Turksche monitors stroomafwaarts. De Russische batte rijen bij Slobosia vernielden er drie van door hun kanonnen, en boorden liet vierde in den grond. DU IT SC HL AND. Uit Berlijn wordt gemeld, dat een aantal ultra- montanen, onder welke de lieer von Schorlemer- Alst, lid van het centrum in den Rijksdag, wordt genoemd, op den dag van het Sedanfeest (in September) een groote -Katholieke vergadering zullen houden. AMERIKA. De toestand heeft zich over het algemeen eenigszins verbeterd. Het vei keer der treinen op eenige spoonveglijuen is hervat. Gisteren is te New-York eene meeting gehouden, die door 40,000 personen is bijgewoond eu rustig afliep. liet landbouw-bureau schat de tarsve-oogst op 325 millioen tons, zijode 50 millioen meer dan in het vorige jaar. Voor den uitvoer zijn 400 millioen tons beschikbaar. SCHIEDAM, 27 Juli 1S77. De Gemeenteraad alhier zal Maandag, den 30 dezer, des namiddags te twee uren, eene openbare vergadering houden; de' alsdan ter behandeling aan de orde gestelde onderwerpen zijn: Ingekomen stukken.IndieningGemeente- rekeniug over4876. Deliberatie over: Reke ning over 4876 en Begrooting voor 4878 van het St. Jacobs Gasthuis; adres van Cathnrina Plooy, om toelating als kweekelinge-voloutair op de Burgerschool voor Lager Onderwijs,

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1