tolijat daplijfa, litpzaniri DWai. Boltenlaniselie Berichten, A0. IB77 rijdag 3 Augustus. M 4213. Kennisgeving. Kennisgeving. Kennisgeving. K Ren a a r g: a ti jf. ennisge vin CBÜRAN Abonnkmentsi'rijs, per kwartaal. 1.85. Franco per post, door het gehcele Tiijk - 2.50. Afzonderlijke nommers - 0.10 BlIKEAC: JIAKKT, E, 124. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels, 1 00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Buroemeestkr en Wethouders van Schiedam, Gezien Art. GQ der Wet van 1 Julij 1830 Staats- ihd no. 37); Brengen ter kennis van de ingezetenendnt de Processen-Verbaal van de op 31 Jnlij jl, plaats ge had hebbende verkiezing van tien Zeden voor den Oe- mienteraad, ter inzage zijn nedergelegd op de Secretarie en dat een afschrift daarvan is aangeplakt aan het Raadhuis. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 2 Augustus 1877. Burgmeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DI1K VAN MATENESSE. De Secretarie, A. W. MULDER. De Burgemeester van Schiedam, Brengt ter keunis, dat de Buitenhaven- weg, van de Bakkershaven af tot aan de brug by de Houtkoopcrij van de firma T.JKoeAniulder A* Co., aantevangen met Maandag den ft Augustus e.k., ter zake vau bestrating, voor de passage met ry- cn voertuigen, gesloten zal zyn. Schiedam, den 2 Augustus 1877, De Burgemeester voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Inrigtlngcn trclke gevaar, schade of binder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gelet op art. 8 der wet van den 2 Junij 4875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aau de ingezetenen, dat op heden de navolgende vergunningen zijn vei leend: 4, Aan W. A. BEUKERS aldaar en zijne regtverkrijgenden, tot plaatsing van een stoom werktuig vau 2 paardenkracht in zijne branderijgelegen aan de Lange Haven vvyk B, no. 37, kadaster sectie C, no. 451; 2. Aan JOH. THEOD, S1ËMES aldaar en zijue regtverkrijgenden, tot oprigting eener bran- dcry op den aan hom in eigendom toebe hoorenden open grondgelegeu aan de Koffio- huissteeg, kadastraal bekend onder sectie C, no. 708. Schiedam, den 2 Augustus 4 877. Burgemeester en Wethouders voornotmd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. InrigUngen welke gevaar, schade1* of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien het ingekomen verzoek: Vau J. HOUTMAN om vergunning tot plaat sing van een stoomwerktuig van 2 paar denkracht in zijne branderij aan de Hoofd straat, wijk G. no. 90, kadastiaal bekend onder sectie D. no. 1273; 1 Gelet op de Arlt. 6 en 7 der Wet van den 2eii Junij 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente is ter visie gelegd; dat op bonderdag den Ift Augustus a. s. des middags ten 12 ure, ten Raadlmize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen liet oprigten dier iilrigting in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het-tijdstip hierboven genoemdop ,de Secretarie der ge meente, van de schafturen, die ter zake raog-. ten zijn ingekomen, kennis kan worden ge nomen. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, den 2 Augustus 177. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. 1 W I - T E H' li t i J 1). Beuters Office meldt, dat den 31 Juli te Kon- stantinopel eene depêche van Osman-pacha uit Plevua, dd. 30 Juli, is ontvangen, luideus welke de Russeu dien dag de Turken aanvielen. Na een hevig gevecht, trokken de Russen zich terug. Volgens Russische krijgsgevangenen is de strijdmacht der Russen zeer aanzienlijk. Waarschijnlijk zou de veldslag heden hervat worden. De correspondentie, die aan het Pai lement overgelegd is beyat depêches betreffende de door de Russen gepleegde wreedheden. Eene depêche van ror. Layard, gedagteekend vau 20 Juli, luidt: ïDe Sultan zend mij eeue boodschap om II. M. Victoria te verzoeken, al haren invloed by Keizer Alexander II te bezigen, om de vreeselijke gruwelen van diens troepen te keer te gaau." In eene andere depêche vau 18 Juli wordt het bericht der gepleegde moorden be vestigd, doch ze misschien als eeuigszius over dreven voorgesteld. De overste Kemball telegra feert, dat er te Ardahan geene wreedheden gepleegd zijn. lu het Lagerhuis is Dinsdagavond een zeer levendige discussie over de bill, betreffende de confederatie der Zuid-Afrikaansche republieken, geopend. De regeering wordt door de hoofden der oppositie gesteund. Woensclagochteud te twee uien duurde de discussie nog vooit. De Times leidt uit de door sir S. Norlh- cote iu liet Lagerhuis gesproken wooi dcu af, dat liet gouvernement niet voornemens is zich in den Oosterschen oorlog te mengen. Daily Telegraph heeft uit Pera dd. 34 Juli het volgende telegiam ontvangen: In belichten van Osman-Pacha wordt gemeld, dat de Russen totaal geslagen zijn na een twee- daagsclien strijd. Zij veiloren 8000 man aan dooden en 4G,0Ü0 mm gewonden, De Turken veroverden groote hoeveelheden wapenen en ammunitie. De verliezen der Turken zijn be trekkelijk gering, aangezien deze verdedigender- wijze te werk gingen. VRANK BIJK. Daar de Minister van Binnenlandsche Zaken niet voldaan heeft aan het schrijven van den lieer Andrieux, een der 363, om zijn protest tegen de lasterlijke aantijgingen van het Bulletin des Communes op te nemen, zoo heeft hij hem behoorlijk door een deurwaarder een exploit doen beteekenen, om gevolg te geven aan dien eisch. De Moniteur meldt, dat de minister van ouderwijs, besloten heeft een twaalftal inspec teurs van het lager onderwijs te ontslaan en een 55 a 60 te verplaatsen, en het blad meent dat de Minister daardoor een groot bewijs van gematigdheid heeft gegeven, want het zegt, dat men hieruit zien kan, dat er geene slach ting op groote schaal plaats beeft onder de inspecteurs (iu 't geheel zijn er 372), gelijk een radicaal orgaan bij voorbaat had aangekondigd, 'tls dunkt ons al wel, geeft het Journal des Délats te kennentwaalf inspecteurs ontslagen en een 55 a 60 dier ambtenaren, die zóó karig bezoldigd worden, dat de kosten van verplaat sing voor hen een drukkende last zijn, naar andere oorden gezonden I Zelfs het Keizerrijk deed gelooven, dat de bij het lager onderwijs geplaatste ambtenaren niet in dienst der staat kunde mochten zijn. Maar thans is alles ver anderd. OOSTENRIJK. De dagbladen melden, dat in den op 31 Juli gehouden ministerraad tot geene mobilisatie van het leger is besloten. Graaf Andrassy, wiens politiek volkomen werd gebillijkt, is slechts ge machtigd eventueel versterkingen aan de reeds aan de Zuidelijke greuzen opgestelde troepen toe te zenden. Uit Bucharest wordt van 1 dezer gemeld. Men verzekert dat de nieuwe aanval der Russen, gisteren tegeu Plewna oudernomen, mislukt is. Vooitdurend ontvangt het Russische leger ver sterkingen. Wegens troepenti ausporten is het personenvei keer op de spoonveglijn Jassy naar het zuideu sedert gisteren gestaakt. De J?olit. Corr. noemt het bericht der Augslwgcr Allgemeine Zeitung verzonnen, dat door de Oosteurijksche-IIongaarsche regeering eeue stellige verklaring aan Gortsehakoff gedaan zou zijn wegens de actieve medewerking van liet Rumeeusche leger. Uit Belgrado verneemt hetzelfde blad, dat de Giiekscne cousul van Kragujevac terugkeerde en zijne zending voor een Grieksch-Servisch verbond mislukte. 11II S L I H 1). Volgens een officieel telegram van 31 Jul:, deed generaal Kriidener den vorigen dag opnieuw een aanval op Plewna, doch zonder gevolg. Bijzonderheden zijn nog niet bekend.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1