A". 1877 Zaterdag 4 Augustus. Ai? 4214. lersctüit iapiijh, mtpaiiieri Diasiat Kennisgeving. Menlotek Btriclfti. BinMlanisclie Berichten. Ren a a r a n jr, COURANT. Abonnementsprijs, per kwurtjal. f.85. Franco per post, door het geheele Rijt - 2.50. Afzonderlijke nommcrs0.10. OtlKEAIii HAR KT, B, 1«&. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels, f 100. Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester van Schiedam, Brengt ter kennis, dat de Buitenhaven- weg, van de Bakkershaven af tot aan de brug by de Houtkoopcry van de flrnia T. Zoetmulder «O Co., aantevangen met Baandag den 6 Augustus c.k., ter zake van bestrating, voor de passage met r(|" en voertuigen, gesloten zal zjjn, Schiedam, den 2 Augustus 1877. He Burgemeester voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. ENGELAND. Northcote antwoordde in 't Lagerhuis Whal- )ey, dat hij geen mededeeling van Rusland had gekregei), volgens welke Engeland, als het zijn belangen in Egypte geen gevaar wilde zien loopen, zijn invloed moest gebruiken om te beletten, dnt Rusland zich tegen de openlijke vijandelijk heden van Egypte zou moeten verdedigen en dit aanvallen, Uit Grimsby wordt van 2 dezer gemeld, dat een woelige menigte, verscheiden duizenden sterk; tengevolge der verkiezing aldaar, wan ordelijkheden pleegde. Twee honderd soldaten, die ter versterking aankwamen, herstelden de rust. Reulera Office meldt uit Konslantinopel van 1 Augustus: Mr. Layard bericht, dat de Turken eene nieuwe overwinning op de Russen bij Eskï-Saghra, ten Zuiden van den Balkan, behaald, en die plaats bezet hebben. De Transvaalsche Volksstem bevat een aantal besluiten in bijeenkomsten te Koeberg en aan de Paai 1alsook door de Kaapsladsche Kamer van Koophandel genomen, aangaande de annexatie der Tiansvanl. Die besluitenzoowel die door den heer Johnson (een Engelschman) vooigesteld, die dankbaar de vrijheden en voorrechten erkende, welke de Britsche onderdanen genieten, als die door Franschen en andere inwoners voorge dingen geven alle de overtuiging te kennen, dat H. M.'s speciale commissaris in de Tians vanl, door de Z.-A. Republiek tegen de toe stemming vnn tien V'olksi aad en die van de meerderheid der bevolking te annexecien, een (laad heelt gepleegd, die niet anders dan een nadeelige uitwerking op de blanke bevolking van Zuid-Afrika kan hebben en strekken zal om de ineensmelting van de verschillende nationaliteiten in Zuid-Afrika te verhinderen. liet besluit door de Kamer van Koophandel van de Kaapstad genomen daarentegen, luidt als volgt: »Dat deze Kamer op deze hare eerste bijeen komst, na de ontvangst van berichten aankon digende de aanhechting aan Harer Majesteils Koloniale Rijk vau de Zuid-Afrikaansclie Repu bliek, bekend als de Transvaal, als haar gevoe len .weuscht te kennen te geven, dat zulks tot gevolg moet hebben de uitbreidiug van den handel en de vermeerdering van voorspoed voor gansch Zuid-Afrika." E R A N K It IJ K. Men wil weten, dat de legitimistische partij op nieuw stappen heeft gedaan bij den Paus, om dezen te bewegen openl'ijk partij te kiezen voor den graaf van Chambord tegen den Keizerlijken Prins. De Italië bevestigt dit gerucht. Vermoedelijk echter zal-het Vaticaau, om meer dan één redenniet bereid worden bevonden liet verzoek in te willigen. Hoe dit zij, de legitimisten en Bonapartistenbeide bondgonooten in het avontuur van 16 Mei, zijn met elkaar in openbaren oorlogten spijt van Paul de Cassagnac, die we! een mirakel thans verzoening predikt en zich heeft af gescheiden van Rouher en zijue partij, die uit naam van Ghislehurst spreken en de Regeering als het ware het mes op de keel zetten. Wat moet er van dat-prachtige bondgenoot schap worden? Men begrijpt nu, hoe het Ministerie her-en derwaaits wordt geslingerd. In te Parijs uit Konstantinopel outvangen depêches wordt bevestigd, dat Osman-Pacha eeue volkomen overwinning te Plewna behaald, en de Russen totaal geslagen heeft. De verliezen der laatstgenoemden z'y'n zeer aanzienlijk. De Paella's Reouf en Suleiman hebben hunne vereeniging bewerkstelligd. OOST E-N R IJ K. Uit Buda Pe-th wordt van 2 dezer gemeld De deputatie, welke benoemd werd op de onlangs hier gehouden meeting over den oorlog tusschen Rusland en Turkije, heeft van Tisza ten antwoord ontvangen, dat inaatiegeleu, om gruwelen in oorlogstijd te voorkomen, slechts genomen worden, wanneer de vrede hersteld is. Ongeroepen inmenging van eene enkele mogendheid zou den omvang van den krijg kunnen veigi'öoten. Maar hij hoopt dat de tijd niet meer ver is waarin nan de Europeesche mogendheden de gelegenheid wordt aangeboden, om aan de oorlogsgruwelen voor goed een einde te maken. De legeoriug acht het beschermen der Austi o Iloiiganische belangen als Imar taak, maar moet hierbij het goede bloed des volks zooveel mogelijk ontzien. Te geschikter tijd zal zij niet nalaten de middelen, geschikt voor't volbiengen dier laak, ten hand te nemen, maar zij zal zich hoeden voor alle overhaasting. DUlTSCHLASb. Nadat men laatst ledou Vrijdag in de nabijheid van Mülheim weder Culoratlo-keteis en larven had gevonden, waarna des Zaterdags liet geheele velt! en omliggend terrein was verbiaud en omgeploegd, zijn er laatstleden Maandag op eene r.ppei vlakte van I5\icikai.te meters weder een aantal kevers en iarvm ont dekt op een akker, die door een roggeveld gescheiden was van het uitgebrande terrein Onmiddellijk is men ook aldaar tot verdelging en omploeging overgegaan. Op last van den Minister van Landbouw is prof. Gerstacker met twee andere deskundigen aldaar aanwezig, om het onderzoek in den omtiek voort te zetten, T U H K IJ E. Een telegram van Suleyman-P.icha bevèstigt het bericht, dat Eski-Saglira Dinsdag door de Turken na hevigen strijd is hernomen. Dé Russen leden groote verliezen. Toen de Turken de stad binnentrokken, moesten zij nog de Bulgaarsche bevolking bestrijden, die zich had teruggetrokken in de woningen en in de kerk, en zich tot den dood toe verdedigde. Volgens gerucht zou Suleyinan-Pacha Kasan- lik aantasten en zouden de Turken iu de om streken van Rasehgiad weer met goeden uitslag gestreden hebben. ITALIË. Men zegt, dat de kardinaal-aartsbisschop, van Napels, Riario Sforzn, de meeste kansen heeft Pius IX als Paus op te volgen. AMERIKA. De staatschuld is met 819,000 dollars ver minderd. Aan goud was in de schatkist tot een bedrag van 97,804,000, aan papieren munt tot een bedrag van 9,812,000 dollars aanwezig. De ingezetenen te New-York hebben een comité van waakzaamheid gevormddat de oproermakers den 1 Augustus te Schrauton uit- eenjaagde en vier werkstakeis doodde, die het verkeer der tieinen te Wilkosbaro belemmer den. Op verscheidene plaatsen in liet graafschap Suzerre hebben onlusten plaats. 2000 miliciens zijn derwaai ts gezonden, om de orde te herstellen. DEN HAAG, 2 Augustus 1S77. Z. K. II. Prins Hendrik heeft zich gisteren van Soestdijk naar Rotterdam begeven om de vergadering der Afrikaansche Handels vereeni ging bij le wonen. De Prins bezichtigde b\j die gelegenheid de gebouwen van de genoemde en van de Rotterdam«che Haudelsvereeniging, door welke laatste Vereeniging Z. IC H. een dejeuner werd aangeboden. Daarna heeft de Prins het stoomschip P. Galand van de Ned. Ainerik. Stoomvaartmaatschappij in oogenschouw genomen. In het Yachtclub-gebouw bood de Afrikaansche Haudelsvereeniging den Priuseen diner aan. Z. IC II. is per laatsten trein van het Holt. spoor gisterenavond alhier aangekomen. SCHIEDAM, 8 Augustus 1877. De Staats-Courant behelst de volgende opgave van de op 31 Juli 1877 in de onder-

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1