YerscMjnt Japlijis, tóffionlri Diialai BniteilaiMe Baricta. Bimeilaiiscie ïeritltm. - A". 1877 rijdag 10 Augustus. >K 4218. Kennisgeving. A Een a XI JJ. Abonnknkntsi'Rijs, per kwartaal. 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50, Afzonderlijke nommers- 0,10. -■ i\ BUUEAVt JIABKI, E, 124. COURANT. Advertentieprijs van -110 gewone regels. 100. Iedere gewone regel meer- 010. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Inrlgtlngen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van S chiedam; Gezien het ingekomen verzoek van B. P. H. WUISMAN c. s.om vergunning tot het oprigten eener branderij op het perceel open- grond,-gelegen aan de Nieuwe Haven, kadas trale sectie F. no. 1076; Gelet op de 'Artt. 6 en 7 der Wet van den 2en Junij '1875 Staatsblad no. 95); - Doen te weten*. Dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 23 Augustus a. s. des middags ten 12 ure, ten Raadhuize gelegenheid tal worden gegeven om bezwaren tegen het oprigten dier inrigting in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemdop de Secretarie der. ge- -jïieente,«van de.schrifturen, die ter zake mog- ten zijn ingekomen, kennis kan worden ge nomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 9 Augustus 1877. "Burgmeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris A. W. MULDER. F Jt A K K It IJ K. Onder de personen, die de gast waren van den heer Chevreux, toen de heer Thiers Zon dag ji. by hem was gekomen, om aan een vijfhonderdta! kiezers uit het district Pontoise den heer Sennrd als kandidaat voor de Kamer voor te stellen, bevond zich ook de heer Foray, een groot industrieel, senator voor liet depar tement Seine et-Oise en sedert 1848 maire te Essonne, nabij Gorbeü. Vóór dat Feray den heer Chevreux verliet, ontving hij bericht dat hij ontslagen was als maire. Do Regeering, wetende dat hij Zondag de bijeenkomst zou bijwonen, scheen het oogenblik voor zijn ontslag opzette lijk zoodanig gekozen te hebben, dat hij het be richt er van ontving, toen hij met zijne vrienden bijeen was. liij, is ontslagen, omdat hij als mairu het Bulletin des Communes moetende laten aanslaan, dat gedeelte van het blad, waarin de republikeinen beledigd werden, met wit papier had laten beplakken. Den G dezer is in de kathedraal te Puy hst congres der katholieke aibeidersvereeni- gingen onder vooizitterschnp van den bisschop van Puy geopend. De andere arbeidersvereenigingen mogen ech ter geen congres houden. De directeur van de »t\lot d'Ordie", Un man, is tot 2 maanden gevangenisstraf en 4000 frs. boete veroordeeld, wegens kwetsing van da »godsdienstige'zedelijkheid" en het ophitsen l van de burgers tegen elkander ia een artikel tot verdediging van de beruchte weduwe Gras. De markies de Catix moge zijn proces tegen Adeline Patti gewonnen, hebben, voor de meeste Parijzenaars, zegt eeni Fransch blad, blijft hij een antipathie (anti-Patti). OOSTENRIJK. De Bol. Corr behelst een telegram uit Bel grado, waarin gemeld wordt at eene depu tatie uit Bosnië aan den Czaar te Bjela een memorandum heeft overhandigd tot vereeniging van Bosnië met Servie. De Czaar heeft geaut- woofd, dat hg op de wencellen en behoeften van de Bosnische christenen letten zou. Uit Isclil wordt van 8 dezer gemeldde Keizers van Oostenrijk en DuitscWand zijn heden middag te 12'/i are alhier "aangekomen. De wederzijdsche begroeting vvasi allerhartelijkst. De Keizer van Duitschlaud brnklit dadelijk een bezoek aan de Keizerin van Oostenrijk. ITALIË. De nieuwe wet betreffende- den leerplicht in het Koninkrijk Italië beprait, dat kinderen tusschen zes en negen jaren de openbare of de bijzondere school moeten bezoeken of wei huisonderwijs genieten. Dat onderwijs omvat de eerste beginselen der deugden en verplich tingen van den mensch en burger, liet lezeu, het schrijven, de eeiste beginselen der Itali- aansche taal, van de cijferkunst en van het stelsel der maten en gewichten. Op zijn negende jaar zal liet kind worden examineerdbij on voldoende ontwikkeling kan de leerplicht alsdan tot het tiende jaar worden gelast. Schoolver zuim wordt gestraft met x 0,50 tot 10. 5> 1' A Ji J E. De regeering wen?' ht een nieuw baudets en scheepvaaittraktaal met Fi ank rijk en Enge land te sluiten op den grondslag van volkomen reciprociteit in de concession en in de verlaging van de taiieven der inkomende rechten. Een ofiicïeel telegram uit Cuba van 7 Aug, zegt, dat de opstandelingen aldaar in 6 achter eenvolgende gevechten aan de oevers van de Rio San-Pedro, in liet oostelijk deel van Cuba verslagen werden. Zij verloren verschillende leden van de revoliitionaiie Junta, waaronder 1 twee voonmiiie hoofden. RU SLAK I). Volgens belichten uit Alexandropol is Groot vorst Michael aldaar aangekomenen wordt generaal Mirsky er verwacht. De hervatting der offensieve bewegingen van 't leger word! in de eerstvolgende dagen tegemoet gezien. Tsehenmjeir zou den 9 dezer naar het Kaukasus- legcr vertiekken. K N' K L A N' i). Reuters Office meldt uihKonslantinopel, dat doctor Dickson en de ndiniinnl Hornby de liniün te Gallipoli geïnspccteeul hebben en een lapport deswege tuin den gezant 1 Lavaui hebben ge zonden. ÜUITSCIILAXD. Bismarck wordt den 20 dezer te Gastein verwacht, waar reeds een huis voor hem ge huurd is. DEK HAAG, 0 Augustus 1877. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft zich voor eene maand naar het buitenland begeven, gedurende welk tijdvak een restauratie aan Hd. paleis op den Kneuterdijk zal verricht worden. Bij Kon. besluit is bepaalddat beloonin- geu zullen worden toegekend aaü geneeskun digen voor zoover zij niet tot de' ambtenaren van het geneeskundig staatstoezicht beh'ooren, belast met het gezondheidsonderzoek van sche pen, bedoeld bij de wet, houdende voorziening tegen besmetting van zeeschepen. SCHIEDAM, 9 Augustus 1S77. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit nommer voorkomende advertentie, waarbij de Oflicieren-V ereeniging een buiten gewoon concert van de stafmuziek van het regi ment Grenadiers en Jagers, ouder directie van den heer Dunkier, aankondigt en voor de leden' tegen geriuge entree toegankelijk stelt. Zij, die nog onlangs het zeldzaam genot smaakten dat Dunklers-kapel te genieten gaf, zuilen zeker de Officieren-Vereeniging erkentelijk zijn. dat" zij zich beijverde om dit Koninklijk keur korps nogmaals, te doen optreden. Gisterenmorgen, toen zakkendragers steen kolen aan den Singel moesten bezorgenreden zij inet deu beladen vrachtwagen liet pad af, even buiten de voormalige RUterdamsche poort. De zakkendrager die den wagen bestuurdekon dien bij zijn snelle vaail vnn tiet steile pad niet meer tegenhouden en iiet hem los, waar door deze met zulk een vaart tegen het hek voor het huis onder aan het pad kwam, dat het met een gedeeite van deu muur werd om vergeworpen*, een kind, dat aan't pad speelde, bleef geiukkig ongedeerd. Het ware zeker verstandiger geweest, dal de zakkendiagers, die, naar ons werd medege deeld, boven aan liet pad bleven staan, den wagen hadden tegengehouden. Heden 'morgen is op de rivier de Maas nabij de scheepstimmerwerf De Nijverheid" een zeilbootje, waarin ivvee personen gezeten waren, komende van Rotterdam, door dat de wind in't zeil sloeg, omgeslagen. Door spoedig verleende hulp mocht liet met veel moeite gelukkende opval enden behouden aan wal te brengen. De lieer W. Krayenbeit, prctl. te Bode graven, zijne 7de standplaats, ontving in de afgeioopen week opnieuw een beroep naar Heenvliet en een tiaar Willige-Laugerak. waar mede het getal van de door hem in zijn ruim dOjaiipc kerkelijke loopbaan ontvangen beroe pen nu juist tot gestegen is. -

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1