!tüi eïf ITÏ ericïtBÏ 10. Heft 'ontwerp der gemeentebegrooting voor 1878, met memorie van toelichting. Zal ■worden gedrukt en verzonden naar de afdee- ingendie daarop bij loting aldus worden samengesteld Eerste afdeeling. Voorzitter, de Burgemees ter, rapporteur der Financieele Commissie, de heer Loncq en de raadsleden: de heeren van der Schalk, J. F. Legner, Melchers en Knappert. Tweede afdeeling. Voorzitter de oudste Wet houder de heer J. A. Nolet XVz., rapporteur het oudste lid der Financieele Commissie J de heer L. W. Jansen en de raadsledende heeren J. B. Nolet, Pigeaud, J. L. J. Jansen en Zoetmulder. Derde afdeeling. Voorzitter de jongste Wet houder de heer J. Lechner, rapporteur het jongste lid der financieele commissie de heer Rijnbende en de raadsledende heeren Loopuyt Roelauls, Vrijland en Iverdel. Na het zitting nemen der nieuw benoemde leden zal de heer Visser ter vervanging van den heer Kerdel en de heer Hulst in de plaats van den heer Zoetmulder optreden. *11. Missive van den directeur der Jloogere Burgerschool met opgave van de dagen, waarop zullen plaats hebben de tweede admissie- en overgangs-herexamens. Aangenomen, voor .kennisgeving. *12. Adres van J. W. Kleiss, om bestendiging der aan hem toegekende toelage van f 5 per week. Ter inzage en aangehouden. 13. Adres van P. van Vliet tot vermindering van zijn' aanslag in de plaatselijke directe belas tingen over '1877,op grond van aan hem verleende restitutie van Rijksbelasting. In handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van be schikking, overeenkomstig de bestaande veror dening. 14 Voorstel tot het beschikbnarstellen van f250, ter uitbreiding van het getal leeraars aan de burgeravondschool en, in verband daarmede tot opheffing der herhalingsschool voor jongens. Aangenomen met algemeene stemmen. *15. Aanbeveling tot benoeming van leeraren aan de Burger-Avondschoolvoor rekenen enz. XV. Brouwer en J. van der Hout; voor hand- teekenen J. Dóe. Ter inzage en aangehouden. 16. Voorstel tot bestendiging der heffing van weegloon aan de Gemeente-waag. Aange nomen, met bepaling dat biunen een tijdsver loop van zes maanden, deze zaak nader door den Raad zal worden overwogen. 17. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden, zijnde de heeren J, XI. van der Schalk, G. Visser Bz., L. XV. Jansen, J. L. J. Jansen en B. Hulst.In han den gesteld van eeue Commissie, bestaande uit de heeren ,1. Lechner, Melchers en lïoelants, die, staande de vergadering rapport uitbrengt en tot toelating adviseett. Dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten. Hebbende, tijdeus de behandeling hunner stukken, de heeren van der SchalkL. XV. Jansen en J. L. J. Jansenbeurtelings du vergaderzaal verlaten. 18. Rekening van de hofjes van Delois over 1870. Goedgekeurd met algemeene stern- men; hebbende tie heer J. A. Nolet XV'znis regent der Instelling, tijdens de behandeling de vergaderzaal verlaten. •10. Begrooting dier hofjes voor "187S. Goedgekeurd mot algemeene stemmen. 20. Voorstel tot bevordering van den hulp onderwijzer 3e klasse II. T. Gudde, tot hulp onderwijzer 2e klasse aan de eerste armenschool, op eene jaai wedde van f 6l!0.Aangenomen niet ulgemecae stemmen. 21. Benoeming van een hulponderwijzer 3e klasse, aan de tweede openbare tusschen- sehooi, op jaarwedde van f 500. Met alge- jneene stemmen benoemd 11. Boogaards. 22. Voorste! tot machtiging van Burgemees ter en XVethouders om, op de gewone voor waarden over te gaan voor deu tijd van 7 jaren te verhuren de aan de gemeente be- hoorende landerijen, waarvan de huurtermijn met Kerstmis a.s. zal geëindigd zijn. Met algemeene stemmen wordt die machtiging ver leend. Daarna is de vergadering gesloten. De Staats-Oourant behelst de volgende opgave van de op 15 Aug. 1877 in de onder staande entrepots aanwezige hoeveelheid bui-" tenlandsche ruwe suiker: Amsterdam7,074',106 kilogr. Rotterdam5,599,171 Schiedam Dordrecht Middel burg482,806 Totaal 13,156,143 kilogr. Het Staatsblad n". '164 bevat het Kon. besluit vun 3 Aug. jl., betrekkelijk de verzen ding met de post van open kaarten ter bestel ling van boeken enz., volgens bet tarief der gedrukte stukken. Met uitbreiding van het bepaalde bij vroegere besluiten, zullen, te re kenen van '1 October aanst.open kaarten ter bestelling van boek- en plaatwerken, dag- af weekbladen tijdschriften en muziekstukken op den voet van gedrukte stukken met de post kunnen worden verzouden, zoodat schriftelijke bijvoegingen of veranderingen, onderstrepingen of doorhalingen op de gemelde kaarten zijn toe te laten, een en ander overeenkomstig de daar omtrent door den Minister van Financiën te ,p\ geven nadereVoorschriften. De Minister van oorlog doet een nauw gezet onderzoek instellen naar de oorzaken van de rin den laatsten tijd voorkomende ongeluk ken, bij^het schijfschieten. Ook zal hij middelen laten opsjyiremom dergelijke ongelukken zoo weel mogelijk te voorkomen. Eergisteren heeft de nieuwbenoemde Roomsche bisschop van Haarlem aan het ka thedraal kapittel de Breve zijner benoeming overgelegd en daarna bezit genomen vat Ten bissehoppelijken zetel. (De Tijd.) De''vereeniging ster bespreking van al gemeene belangen" en die ster bestrijding van epidemische ziekten", te Amersfoort, hebben een brochure in 't licht gegeven over het ton nenstelsel, waarin er op gewezen wordt, hoe verderfelijk 't moet zijn. dat met toestemming van 't bestuur de meer dart '1000 irtesthoopen of beerputten binnen de bebouwde kom der gemeente blijven bestaan. Reeds vóór twee jaar besloot de Raad wel is waar tot invoering van 't tonnenstelsel, maar stelde die invoering tot nogtoc niet verplichtend. De analyse van 't drinkwater door deskundigen heeft bewezen, dat 't pompwater op veie plaatsen door faeca- liön zoodanig verontreinigd is, dat 't gebruik bepaald schadelijk moet zijn voor de gezondheid. De biochure geeft verder eeuige cijfers om de invoering van 't tonnenstelsel blijkens de resultaten, verkregen te Leeuwarden, SSueek eu op andere plaatsen, ook op (irianciëele gronden te verdedigen. Er zullen hij de aanslaaude militaire manoeuvres aan officieren en een iantal man schappen ve'.dde -scheu v hardglüs ter beproe ving worden uitgereikt, ten einde die, zoo ze voldoen, later algemeen in te voeren. Een van de 40 bronzen 2'-'.. centstukken die als proef zijn geslagen, is in liet bezit der redactie van 't llhl. 1» het najaar zal doze nieuwe munt in omloop worden gebracht. De éeno ^zijdü vertoont oen lauwerkrans, waarin het cijfer 2'i cent. Ann de andere zijde is het Nederlandsclie wapen, met het randschrift Koningrijk (oude spelling) der Nederlanden 1877. De stukken zijn iets dikker, maar niet veel grooter, dan ouze tegenwoordige centen. Ze hebben een gekartelden rand. Sclievcnlngon Sedert eenigen tijd zijn de*, maatregelen van voorzorg tegen ongelukken by" het baden in zee nog vermeerderd. Onder ande ren zijn, vooral door de goede zorgen van den heer van der Gon Netscher, lid van de Bad-- huiscommissie, boeien in zee geplaatst, opdat ieder wete hoe ver de uiterste grenslijn is, waarop men zich zonder gevaar te water kan- begeven. Ook voor mogelijke ongelukken is een goeden maatregel ter bevordering van spoedige redding genomen. Er is nl. een groots- boei uitgebracht, die met zwaar anker en touw aan den wal bevestigd is, ten einde daar langs iu zee te komen en een reddingslijn op tamelijk verren afstand .over te brengen. Zwolle - De gemeenteraad te dezer stede- heeft besloten de gasprijzen, ingegaan "1 Aug, jl., te verminderen van 9 tot op 8 cents per stère en5'het abonnement der stedelyke ver lichting van f7000 op f0000. Hameien. Bij den. bouwman G. Beijeu alhier, staat een appelboom met bloem en knop beladen eu die tegelijk volwassen appelen draagt. In Duitscbland komen tegenwoordig on derscheidene gevallen voor van vergiftiging door slecht vleesch. Werden daarvan onlangs te XVurzen meer dan honderd personen het slachtoffer, in Tilsit is nu hetzelfde voorgeko- O men, alleen op kleiner schaal. Xroorul vee dat aan miltvuur is gestorven, schijnt zeer gevaar lijk voor verbruik. De Bappel bevat een kaart van Frankrijk, waarop met wil en zwart de kiesdistricten zijn aangegeven, die de 363 liberale en de '158 reactionaire leden van de Fransche Kamer hebben afgevaardigd. Voor de kennis van den politieke» geest in de verschillende doelen van Frankrijk is de kaart van belang. X7eel verdrii t baart liet in de hoogste kringen te Berlijn, dat tegenwoordig onder scheidene oud-adellijke officieren zich niet ontzien huwelijken aan te gaau met dochters van nieuw» adellijken huize; sommigen gaan nog verder cn huwen een rijke burgelijke, édu zelfs heeft zich niet ontzien de dochter van een rijken Joodschen bankier uit Frankfort te trouwen. Allen zijn deswege behoorlijk gestraft. Zij worden uit de keurkorpsen verwijderd en naar een afgezonderd stil garnizoen gezonden, waar zij al den tijd hebben over hunne zouden no te denken. Eene in New Bedford (Noord-Amerika) wonende Fransche vrouwoud 41 jarenis kort geleden van haar zeventiende kind be vallen. X'yflien barer kinderen zijn uog in leven. De Times verneemt uit Athene, dat een eenvoudig landman bij liet dorp Spata, in Attica, eoa vond gedaan heeft, gelijk aan die van dr. Schlieinann bij Mycenae. In een heuvel zag hij eensklaps een vroeger daar nooit opge merkte holte, en toen deze verder uitgegraven werd, ontdekte hij iu den grond een groote* ruimte, waaruit het Oudheidkundig Genootschap van Athene sedert dien tijd een aantal voor werpen heeft opgedolven, in hoofdzaak overeen komende met die, welke dr. Schlieinann in Agnmemnons gi af gevonden heeft. De geleerden zijn liet er nog niet over eons, met welk graf men hier te doen heeft. Nieuwe bloempotten. X'nor het kweeken van planten en gewassen wier wortels voor do inwerking der zotmestialen móeten beschut worden (b. v. voor planten in vensterbanken), bezigt men thans in Engeland bijzondere pot ten. Deze bestaan eigenlyk uit twee potten, waarvan de eene in de andere zit, maar zóó danig dat beide een gemeenschappelyken bodem hebben, doch overigens zóóver van elkander afstaan, dat meu de tusschenruimte met mos, 't welk steeds vochtig gehouden wordt, opvul-

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2