A0. 1877. Vrijdag 24 Augustus. X 4228. Ken n is g eying. Kennisgeving. Bkileulandsclis Iiritltw. Een en X> e r tig s^t Jaargang. SCIIEDAMSCHE 1flÈk COURANT. Aronnesikntspuhs, pei kwartaal, f 1.85, Franco per post, door het geheele Bijk - 2.50. Afzonderlijke uommers- 0.10. IzuigUngen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders von Schiedam; Gelet op art. 8 der wet van den 2 Junij 1875 (iStaatslied no. 95); Geven liennis aan de ingezetenen, dat op heden aan B. P. H. WUISMAN, C. KLEIPOOL en B. UUSCHE aldaar en hunne regtverkrij- genden, vergunning is verleend tot oprigting eener branderij op het aan hen in eigendom toebehoorende perceel open grond, gelegen achter de Nieuwe Haven, kadastraal bekend onder sectie F, no.. 1076. Schiedam, den 23 Augustus 1877. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, P. 3. VAN DI3 K VAN MATENESSE, JDe Secretaris, A. W. MULDER. Inrlgtlngcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van S c hi edam Gezien de ingekomen verzoeken om ver gunning: 1. Van G. FIERET, om het pand, gelegen aan de Broersvest, wijk C, no. 409. kadaster sectie B, no. 1455, te mogen inricliteu tot Blik slagerij 2. Van de firma VAN DEVENTER ZOON, tot oprigling eener llrandery op het perceel open grond, gelegeu aan de Frankenlandsche Laan, kadastraal bekend onder sectie F. no. 1023; Gelet op de Arit. 6 en 7 der Wet van den 2en Junij 1875 Staatsblad no. 95); Boen te weten Dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Bondcrdag den G September a. s., des middags ten 12 ure, ten Rnadhuize gelegenheid va! woiden gegeven om bezwaren tegen het oprigten dier inngtingeu in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hieiboven genoemd, op de Secretarie der ge meente, van de schrifturen, die ter zake nuig- ten zijn ingekomen, keunis kan worden ge nomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behooit, den 23 Augustus 1877. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. I VAN DIJK VAN MATEN ESSE. Be Secretaris. A. W. MULDER. ER AN KR IJ K. Mac Million is van zijn reis naar hel wes telijk deel des lands Dinsdag te Parijs terug gekeerd. - Del 'Journal Officie! behelst weer een BUREAU: MARKT, E, 124. aantal besluitenhoudende benoeming van i nieuwe maires. Tot de ontslagen maires behoort o. a. de senator Dehault, te St. Dizier. Hij is de derde senator van de linkerzijde, die door de regeering is afgezet. De beide anderen zijn de heeren Feray te Essonnes en Huguet te Boulogne. Een zekere Prudhomrne, die dezer dagen benoemd is tot maire vaD Cöte-Saint-André, heeft aan den prefect den volgenden brief geschreven: sDaar het Journal Officie! mij de eer bewijst, mijne benoeming tot maire van Cóte-Saint- Andró bekend te maken, zoo verklaar ik u, dat ik het ambt aanneem, doch onder dien verstande, dat ik mij voorbehoud in ons kies district de kandidatuur van den heer Couturier een der 363 radicalen van de vorige, zoo voor treffelijke kamer te ondersteunen, en dal-ik door alle te inyuen dienste staande wettige middelen de door u verdedigde avontuurlijke staatkunde, de zoogenaamde staatkunde van Mac Mahon, bestrijden zal." Iu Fiankrijk staat dérêg'eering del' ordre moral dermate onder den pantoffel der cleri- calen, dat zij niet eens den vrieud van dezen, generaal Ducrot, die als verdediger van de afkondiging van den staat van beleg, zoowel zijn chef, den minister van Oorlog, als de Broglie heeft aangevallen en een belachelijk figuur doen maken, durft te bestraffen. Slechts betreurt zij het in den Moniteur, dat Ducrot door zijn inblazingen (hij schrijft of laat schrij ven ouder een pseudoniem) ihet Kabinet ten val zal biengeu." In de gevangenis St. Lazare te Parijs bevond zich in de maand Juni eene Israèlie- lische vrouw met haar driejarig kind. Dat kind werd ernstig ziek. De aalmoezenier drong toen bij de moeder er op aan, bet te laten üoopen, haar belovende dat bet dan eene betere ver zot ging zou krijgen. De moeder gaf toe; het kind werd gedoopt eu kwam kort daarna te, ovei lijden. Het Israëlietisch Consistoiie, dit ver nomen hebbende, deed onderzoek eu wendde zich, nadat het feit was geconstateerd, tot den miuister van ceredienst. De XIX Siècledie het gebeurde openbaar beeft gemaakt, deelt thans het antwoord van den minister mede. Blijkens diens vei kim ing is het uit het door hem ingesteld ondeizoek niet gebleken, dat de toestemming aan de moeder was afgeperst, maar wel dat zij, in baie wanhoop over den toestand van liet kind, niet veel tegenstand beeft ge boden. Evenwel, al bail zij tenvolle vrijwillig haar kind laten doopeit, dim is er toch, naar 's minister verklaring, ten de/e gehandeld in strijd met bet leglemeut der gevangenis, daar er vooiaf aangifte had moeten woiden gedaan bij den directeur, die zich had moeten verge wissen, of er op ije moeder ook pressie was uitgeoefend. Aan die foi nuditeit, nu is niet vol daan. Dientengevolge heelt de minister het feit ter kennis gebiacht van den aai tsbissdtop van Advertentieprijs van 110 gewone regels, f 1.00. Iedere gewone regel meer.- 0.10. Driemaal plaatsing woidt tegen tweemaal berekend. Parijs en hem verzocht, zijn invloed aan te wenden om het beginsel van vrijheid van godsdienst steeds te doen eerbiedigen. De mi nister geeft ten slotte het vertrouwen te kennen, dat de kerkelijke, evenals de burgerlijke over heid, maatregelen zal nemen, om eene herhaling van dergelijke feiten te voorkomen. E S (i E L A S I). De berichten omtrent den hongersnood ia Britsch-Indie luiden ontzettend. In zijn jongste telegram vat do correspondent van den Times te Calcutta den toestand aldus samen: ïhope- lijk iu centraal, vrij goed in oostelijk Indie.'' In de provincie Madras worden nu reeds twee millioen menschen door de regeering gevoed; doch dit aantal neemt voortdurend toe. Reeils moeten de meer gegoede klassen huisraad cn kleederen te gelde mpken om voedsel te koopen. Daarbij komt nog, niet slechts dat de regeering niet weet waar de noodige rijst vandaan te halen, doch ook, dat de middelen ontbreken ot vervoer van den aanwezigen voorraad, Im mers ,t trekvee sterft van honger, en .waar ver-^, voer te water mogelijk ZMU.-zijn schijnen Ie noodige vaartuigen te ontbreken. o V'* Er wordt dooi- den Oud er kpni n ge i door de dagbladen een dringend beroep1 gedaan op de hulpvaardigheid der overrijke Engelsche natie, die trouwens rnet den jammer lmrer Hindoesche mede-onderdanen zich nooit bijzonder 't hoofd breekt. Indie alléén kan den nood niet weren. Wordt niet snel en onbekrompen door 't moe derland bijstand verleend, dan moet de sterfte tussehen nu en Januari, wanneer op een nieu wen oogst kan worden gerekend, niet duizenden maar millioenen beloopen. OOSTENR IJ K. De Bol it. Corr. verneemt uit Konstanii- nopel van 20 dezer: De Porte heeft bevel ge geven tot het onverwijld samentrekken van 50,000 mushehafiz der tweede klasse te Adria- nopel, Sofia en op andere punten van Bulgarye als nieuwe reserve. "Vooits heeft de Sultan bevel gegeven tot het vormen van een tweede reserveieger uit 60,000 A natolische mushehafiz, dat te Konslantinopel zal geformeerd worden. De positie van Server-pacha moet in de laatste dagen verzwakt zijn. Uit Bucharest verneemt hetzelfde blad, dat bij de jongste hoogst gewichtige beraadslagin gen van den Russisch-generalen staf het ge voelen de oveihaud behield, dat men deope- latiën spoedig zoo krachtig mogelijk moot her vatten en geen enkel punt vrijwillig moet opgeven. De Failit. Oorr. meldt uit Bucharest van 22 dezer: De Russisch-Rumeensche overeen komst, die, uaar men zegt, zeer gunstige be palingen voor Rumenie behelst, is definitief gesloten. liet bericht van het bezetten van Kustendje door Turksche troepen is onjuist. De Kussen nemen in geheel Rumenie maat- iegelen voor een vvinterveldtócht.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1