Vmlijai iaplijb, nitgezoiiM DMai. Bnifcilanisclie Bmcltca. Bimicnlaafisclie Berichten -A". S877. aionderdag 30 Augustus. M 4232. i#M| 35 lid u. e n 33 ertigste J a a r g- a is g-. Abonkksiuntsphijs, per kwaitaal. 1,85. Franco per post, door liet gelieele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommors- 0.10. BUREAU: MABKT, E, 124. Advertentieprijs: vanl10gewoneegels. 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. DUITSCHLAS D. De meening dat de onlangs overleden schrij ver Hnckliinder e#n aanzienlijk vermogen had nagelalen, is ongegrond bevonden. Hij had nooit aan iemand zijner Familie of wie ook, iets ge zegd van zijne financieele aangelegenheden, of van zijne relation met de uitgevers zijner wer ken. Thans is gebleken dat hij van de boek handelaars slechts zeer lage honoraria genoot. Hij heeft niets anders nagelaten dan zijn huis te Stutgartt. Zijne villa bij Leoni is reeds ver kocht moeten worden. De wilde jacht op de liberalen te Rheidt, zegt de Bomer Zeiiung, schijnt nog geen einde te nemen. Vrijdagavond te 9 uren is weder een braaf en vreedzaam huisvader uit Rheidt, op weg van Mondorf huiswaarts, door een ultramontaan overvallen, op den grond gewor pen en gevaarlijk mishandeld,,alles onder het uilroepen van: t.Iou, liberaal, zal ik raken!" enz. De dader is reeds tweemaal wegens der gelijke aanvallen op liberalen gestraft geworden, De Saar-und-Moseheiiung verklaart, op grond van iuformatiën, door haar ter bevoegder plaatse ingewonnen, dal liet bericht uit Marpin- gen aau de Germania, volgens hetwelk de heer Böttcher te Trier door de Piuisisehe regeeiing was belast met het nemen van maatregelen tegen den toeloop van bedevaartgangers naar Marpingen, louter een verzinsel is. Te Trier wordt het valsche bericht beschouwd als een kunstgreep om reclame te maken voor het Ma.'pinger wondei water. O OSTENRIJK. De Polit. Oorr. behelst een telegram uil Bucharest, waarin gemeld wordt dat, volgens eene bijzondere overeenkomst tussclien Rumenie en het Russische hoofdkwartier, het Rumeen- sche leger, onder bevel van Prins Kaïeldeel neemt aan den oorlog tegen Turkije. De Ru- meenen hebben bruggen gelegd bij Corabia en de biuggenhoofdea aan den Turkschen oever in den nacht van 24 cp 25 dezer bezet. Eene Rumeensche brigade infanterie is over de bi ug- geu getrokken terwijl gelijktijdig bij Turnumo- guvelli drie Rumeensche regimenten cavalerie den Donau overtrokken. Een van Widdin ko mend Turksch korps, sterk GOOO man kwam te laat om dien overtocht te verhinderen en .keerde onverrichter zake terug. De Rumeensche kolonel Catargiu is te Bel grado aangekomen, om mot de Servische le- geeriug over militaire maatregelen te onder handelen, T U K K IJ E. Kapitein Eraser en drie Eugelsche offi cieren van de genie hebben de vestingwei ken te Konstantinopel bezichtigd. Volgens lijdingen uit Adrianopel hebben onze troepen de hoogste position van de Schipka- pns aangevallen. Naar luid van dépêches van Schaumla hebben de Russen Popkein bezet. Een veldslag wordt er verwacht. Suleiman-pacha heeft volgens bericht van 28 dezer zich meester gemaakt van eenige ver schansingen aan den ingan'g van den Schipka- pasmaar hy is nog niet meester van den pas. Het gevecht van den vorigen dag was zeer bloedig, vooral van Russische zijde. Moustapha-pacha, gouverneur van Tripoli, is benoemd tot minister vau oorlog en van binnenlandsche zaken, Mahmoud-pacha blijft grootmoester dor artillerie. Vefik-pacha is tot gouverneur van Adrianopel benoemd. Er zijn den 27 dezer te Koustantiaopel geen depêches van het tooneel des oorlogs ontvangen. F K A N K IV IJ K. De repubiikeinsche dagbladen hebben eene vrijwillige inschrijving geopend tot goedmaking der verkieziugskosten voor de partij, zooals het rondzenden van de circulairesenz. Temps Journal des Dèhats, Siècle, France, Fépulligue Frangaise, Bien Fublic, XIX. Siècle, National en F elite llêpulligue, hebben elk voor 2000 fr. ingeschreven de bekende chocolade-fabrikant, de heer Menier, die tot de 363 behoorde, voor 100,000 fr. De eerste lijst toont een cijfer aan van ruim 200,000 fr. Volgens bericht uit Parijs van 26 dezer is iu den ministerraad besloten, Gambetta ge- rechterlijk te vervolgen wegens zijn aanvallen op Mac-Mnhon iu de 15 dezer te Rijssel gehouden rede. Thans loopt echter het gerucht dat het ministeiie er over deukt dit besluit weder in te trekken. RUSLAND. Volgens beticht uit Gornji-Studeni van 27 dezer hebben de Turken dieu dag en den vorigen het vuur tegen onze stellingen in den Schipka-pas slechts zwak onderhouden. Onze troepen hebben al hunne posities behouden. De Turken versterken zich in het naburig gebergte en lossen elkander voortdurend iu de gevechten af. Zij bieugeu proviand van water, patronen en berggeschut op lastdieren naar huuue stel lingen, en waar de lastdieren niet passeeren kunnendwingen zij de Bulgaren om liet noodige te vervoeien. K N G K L A N I). Eene te Londen ontvangen depêche van mr. Lnyanl, Biilsch gezant te Konsiantinopel, meldt, dat de grootvizier heeft bevolen, eeue Turksche vertaling \au de oveieeukomst vau Geuève onder de tioepea te verdoelen, ten einde daar door het plegen van nieuwe gruwelen te voor komen. 1 T A LI E. Op bet Valikun» is do bul gereed gemaakt aangaande de bijeenkomst van het toekomstig Cöncla\c. De bul laat aan den kardinaal kamer ling du vrijheid om het Cjnclave, casu quo, onmiddellijk bijeeu te roepen of te wachten totdat de vreemde kardinalen zullen zijn aan gekomen. SCHIEDAM 20 Augustus 1877. Het militair concert door het muziekkorps van het 3e regiment Hu/aren te 's Gravenhage, onder directie van den kapelmeester A. Bern hardt in den tuin der officieren-vereeniging te gevenMaandag jl, om het ongunstige weder uitgesteld zijnde, zal, naar wij van goed on derrichtte zijde vernemen, bij gunstig weder, morgen, (Donderdag 30 dezer) plaats hebben; waarvan in dit geval, den leden door aanplak biljetten zal worden kennis gegeven. Ten vervolge op het bericht in de Staats- courant van 47 dezer kan worden medegedeeld, dat, volgens een telegram van den Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-Iudie vau heden, gedurende drie dagen te Samalaugan eenige vijandelijke sterkten genomen zijn, waaronder zeer belangrijke. De vijand liet 38 dooden achter. Van onze zijde werden één luitenant en 9 mindere militairen gewondterwijl één man sneuvelde. Door de Regeering is een ontwerp aan de Tweede Kamer ingediend tot herziening der belastbare opbrengst van de ongebouwde eigen dommen, bij welke samenstelling is gestreefd naar vaste regels, die eene gelijkmatige taxatie over het geheelo rijk verzekeren en waarbij waarborgen worden opgeleverd voor de keuze van een goed en geschikt personeel en voor eene behoorlijke conti'óle op de werkzaamheden of voor herstel vau verkeerdheden. Het berust voorts op het beginsel van berekening der zuivere huurwaarde voor de ongebouwde eigen dommen. In verband niet ongelukken bij het schijf schieten enz. is van hoogerhand last gegeven, geene scherpe patronen meer te gebruiken, die in het jaar 4874 en vroeger zijn aangemaakt. Tusschen de Regeering eu velschillende spoorwegmaatschappijen in Nederland worden onderhandelingen gevoerd ter vereenvoudiging van het vervoer van militairen, lolelingeu die bij hun korps worden opgeroepen, oorlogs- inaterieel, ammunitie en andere voertuigen, bagage enz, van en naar alle spoorwegstations in Nederland. De Amsterdainsche tentoonstelling tan Kunstnij vei beid blijft tot '1 Oct. opengesteld. Alie kosten zijn reods gedekt. In de maand .1 uli 11. zijn niet minder dan ruim 4000 reizigers van en naar Engeland vervoerd over de lijn Vlissingen-Queenborougli. Door de al'deeling Zeevaart vau het Meteo rologisch Instituut te Utrecht zijn eenige exem plaren verspreid van de nieuwe zcilnanwij'/in- gen, bewerkt door den directeur, baron van IJeerdt, \an het Kanaal naar Java. Uit liet vooi bericht van den hoofddirecteur, den hoog

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1