A". 1877. Vrijdag 14 September. Verschijnt iaislijfe, Mtpnid EWat. BJitenMsshe Bericllen. jiiMMsti» Btriclta 'K 4243. ST! en en D èrtig-ste J a a r g a is. }r. GRIEKENLAND. Abonnementsprijs, per kwartaa'. 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke noinmers- 0.10. B «J fC. A V i JIAKKT. K, Advertentieprijs: van 110 gewone regels. 1 00. Iedere gewone regel meer- 010. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal "berekend. FE ANK RIJK. Mac-Mahon is Woensdag-namiddag te 1 ure te Périgueux aangekomen en met gejuich begroet. Onder de leden van het corps diploma tique, die de begrafenis van Thiers bijwoonden, noemt het Journal dei Debate de gezanten van Rusland, Amerika, Spanje, Belgie, Turkije, den chargé" d'affaires van Duitschland (Prins Hohenlohe was niet, te Parijs), benevens den In secretaris van dat gezantschap, die van Engeland (Lord Lyons was niet te Parijs) en den gezant van Italië,' da;charge's d'affaires van Portugal, Zwitserland, Nederland," Zweden, Denemarken en Japan. De Oosteurijksclie ge zant, die niet te Parijs was, had zich eveneens doen vertegenwoordigen door zijn chargé d'af faires. Op het graf vau Thiers is door de redac tie van de Neut Freie Fr esse pen schitterende krans neergelegd. Gastolar heeft een schrijven tot mevrouw Thiers gericht, waarin hij in wanne bewoordin gen hulde brengt aan den overleden staatsman. Van het gebouw van de Hongaarsche academie vau wetenschappen, waarvan Thiers correspondeerend lid was fafdeeling geschiedenis eu wijsbegeerte), wapperde van af 6 September een zwarte vlag. Op de meeste schepen in de reeden vau Bordeaux, Havre en Rounan waren Zaterdag de vlaggen halfstok geheschen. Een Engelschman is opzettelijk uit Londen gekomen om de kamer te St. Germain te hm en waarin Thiers gestqrven is, doch is afgewezen. Met don dood eindigt de veete. Den don- den vijand vergeeft men al wat hij ons misdaan heeft. Maar de haat van tie clericalen icikt nog over het graf. Dat bewees do TTnivers na den dood van Thiers en hij verwijt thans zelfs aan de ultra-liberalea, aan Victor Hugo, Louis Blanc, Baroilet eu de uiterste linkerzijde, dat zij bij de begrafenis van Thiers tegenwoordig waren. Van verzoening door deu dood hebben de heerea van den Huivers blijkbaar geen begrip. De Zaulerne wordt vervolgd wegens een artikel waarin generaal Ducrot wordt belecdigd. Carloüa Patti, de zuster van Adeline, is ernstig ziek. GOS T K N IJ K. De Folit, Corr, meldt uit Bucharest van '1- dezer, dat de operation van do Russische eu Rumeensche troepen bij Plewwatotjl. Dins dag strekten om de plaats al dichter te om singelen. Verscheidene kiachlige aanvallen der 1 it keu zijn afgeslagen. De Kussen en Ruineenen hebben 80,000 man voor de plaats met 3135 vuurmonden; de Turken zijn 00,000 man sterk en hebben 220 stukken geschut. De Rmneenen zullen hel eerst storm' loopen. De nieuwe brug over de Donau bij Nicopolis iS jl. Maanuag gereedgekomen. De divisie Twerckinsky is, met achterlating van eenige bataljons te Loica, naar Bogot opgerukt. Uit Ragusa wordt van '12 dezer bericht dat de Monleuegrijneii den 41 den te Jasero llafi/.-pachadie op weg was om Nicsic te hulp te komen, aangevallen en geslagen. De Turken verloren 000 man aan dooden en 100 aau krijgsgevangenen. DUITS CU I,AX 1>. De gewezen kapitein Geyling, beschuldigd van pogingen ter omkooping van Duitsche officieren, met oogmerk om de geheimen om trent de Duitsche armee aan buiteulandsche diplomaten te verraden, is vrijgesproken, doch onmiddellijk daarna op nieuw gearresteerd en thans uit bet Duitsche Rijk verbannen. In liet Deutsche Moniagsblatt koint een bericht voor, dat de Priuses van Wales haar paleis Marlborough House heeft moeten verlaten en zicii ouder de hoede van haar vader, deu Koning vau Denemarken, heeft moeten stellen, wegens het gedrag van haar gemaal. Het Engel- sche weekblad The World zinspeelt op dien toestand dooi liet gedrag van Koning George IV in herinnering te brengen. Aan de Köln. Ztg. wordt gemeld, dat Gambetta waarschijnlijk verzet zal aauteekenea tegen het vonnis, waarbij hij veroordeeld werd tot drie maanden gevangenisstraf en 2000 frs. boete. ENGELAND. De Times bevat een telegram uit Athene van 11 Sept., waarin de geruchten betreffende on- derhaudeliugeu tusschen Griekenland en Rus land tot het sluiten van een verbond worden tegengesproken. Griekenland heeft echter ge weigerd de door Engeland verlangde toezegging te geven, om deu oorlog aau Turkije niet te verklaren, opgrond dat een dei gelijke belofte gelijk zou staan met het verlies van Gricken- lauds uuufhaukolijkUeid. In een te Liverpool gehouden redevoeiiug verdedigde de minister van onderwijs lord Sau- don de stelling: oKunst is geen regceringszuak" Nog nooit betoogde de minister, had de be scherming der kunst van staatswege eenig lesultaat opgeleverd. Het fonds voor de hongerlijdenden in Indie bedraagt lt'5,()Ü0 pd. sl., waarvan 115,000 pd. st. reeds zijn overgemaakt. T U it K IJ K. L)o «lüoieron vau de Engelsche vloot iti de Uesi- kabaai hebben voor aanzienlijke sommen inge schreven ten behoevevande Turkschegewonden. RÜ.SLAX1). liet. bombardement van Plewna is deu 9 en 10 dezer vooi tgezet. Des avonds van den 'Jü hebben de Kussen nog eene hoogte bezet. De Tinken boden slechts een '/.wakken tegenstand. Op den weg naar Sophia heeft de Russische cavaleriebereden Cirkassiers, die uit Plewna gekomen waren, teruggeslagen. Te Clialcis op Eubéa'leven Turken, Chris tenen en Israëlieten vreedzaam met elkander en hebben gelijke rechten. Eene Turksche we duwe oefent aldaar rnet deu besteu uitslag de chirurgie uit en heeft vele Christenen tot pa tiënten. Godsdiensthaat is er onbekend. A JI E li I K A. De betrekkingen met Mexico ziju vriend schappelijk, doch niet officieel hersteld. Men gelooft dat de regeering Diaz als president erkennen zal, indien Mexico de rooverijenaan de grenzen onderdrukt. S CIIIE D A 5113 September 1S77. Blijkens bericht van den consul-generaal der Nederlanden te Oporto, dd. 2 dezer, is bij besluit van 3L Augustus jt. bepaald, dat de invoer van vreemde granen en meel in de Azorische eilanden geheel vrij zal zijn van rech ten gedurende den tijd van 30 dagen, ingaande met dien waarop genoemd besluit in die eilan den zal bekend worden. Verder zullen alle zendingen, welke gedurende dien termiju inge scheept zijn, ook na verloop daarvan op den- zelfden voet worden toegelaten. (St. Ct.) De Minister van Marine brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat binnen kort eene wijziging zal plaats hebben in de geleidelichten aan deu Hoek van Holland. De tegenwoordige buiten-geleideücliten (wit) zullen verplaatst worden en kornon te staau aan de Zuidzijde van de doorgraving bij deu seinpaal op duin, in de nabijheid der lichtwnch- terswoning, N. TV. s/e N. Z. O. L van elkander. Deze lijn leidt '100 M, au het Noor- derhool'd, en kan, uit zee binnenkomende, ge houden worden, tot dat twee op don Noord- wal nieuw te plaatsen roodc lichten in elkander zullen komen. Deze nieuwe binnen-geleidelich- ten (rood) komen te staan beoosten de berg- haven, N. TV. V, W. 10. V O. van elkander en leiden tot de hoogte van gezegd haventje. Bij liet bevaren vau deze nieuwe vuurlijnen dient natuurlijk op het loopende getij gerekend te worden. Nader zal de juiste datum van ontsteken worden opgegeven. Peilingen volgens miswijzeud kompas. Het tot stand komen der wet op het lager ouderwijs door wederzijdscho concession bij het openbaar debat tusschen Regeering en Vertegen woordiging aetit de Ilaagsclie correspondent der Zniph Ct. niet in bet belang vau de wet eu demoraliseorend. Hij betwijfelt het ook of deze schoolwet, wel io behandeling zal komen. Voor October zon, naar zijne meaning, het lot vau het Ministerie beslist zija. De geruchten omtrent de plannen der oppositie zijn echter te vaag,

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1