Temiijnt JapliM ratpioaierd Map Bnltenlandulte Bsricltsn. Binisnlaaisclc Bericlifsn. J A". JH77." rijdag 26 October. 4273. 1 in Kennisgeving. h I, ,A80SNKmkntspr»8, per kwartaal. Franco per post, door bet geheele Rijk feo nderlijke nommers 1.85. BIKE All: MAKHT, JB, 1241. Advertentieprijs: van!10 gewone regels, met inbegrip van eene Courant110. Iedere gewone regel meer- 010. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Inrlgilngcn welke gevaar, schade or hinder kunnen veroorzaken. Bunor.v eester en Wethouders van Schiedam; Gelet op art. 8 der wet van den 2 Junij 4875 Staatsblad no. 95);^ Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden' aan T. H, RITMAN aldaar en zijne regt- verkrijgendenvergunning is verleend tot plaat sing van een gaskracht-machlne van 2 paardenkracht in zijne tlmnierniansirerk- plaats, gelegen aan den Singel, Wijk A nos. 163 mi 164, kadaster sectie Gr, no. 4016, tot het in beweging brengen van cirkelzagen. Schiedam, den 25 October 4877. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. F R A N K R IJ K. Volgens de Rêpubligue Br an false hebben de republikeinsche kandidaten bij de verkiezin gen van 44 October 940,000 stemmen meer verkregen dan al de overigen te zamen. De Dloile Beige behelst sedert een paar jaren, behalve zijne gewone Parijsche corres pondentie, staatkundige brieven uit Frankrijk, die, ofschoon met eene enkele letter geteekeud, bekend zijn als afkomstig van den heer Laugrl, secretaris van den hertog van Aumale. De laatste dezer brieven nu heeft zeer de aandacht in Frankrijk getrokken. De schrijver zegto. a., dat de republikeinen na de verkiezingen alles zins gerechtigd zijn te verklaren, dat liet land op hunne zijde is. En niet alleen dat de repu blikeinen zich de stemmen kunnen toeiekenen, die op de 363 zijn uitgebracht, ook zeer vele van de stemmen, die de officieele kandidaten verworven hebben, kunnen zij op hun actief brengen, want de regeering heeft herhaaldelijk veiklaatd, dat vij de bestaande instellingen zal handhaven. Door die verklaring toch hebben de officieele candidate» vele stemmen van republikeinsche kiezers gewonnen. liet slot \au den bedoelden brief luidt aldus: sEvenals men vroeger gezegd heeft, de repu bliek le willen vestigen zonder de republikeinen, zoo kwam het der natie thans voor, dat men het Keizerlijk wilde herstellen zonder den Keizer. Te vergeefs betuigden de piesident en zijne Ministers eerbied voor de Constitutie; hunne stem werd verdoofd dooi die onbe schaamde mannen, welke eeuige jaien na SoCiuu goedsmoeds van het herstel des Keizerrijks iu 4880 durven spieken. »De lieer Rouher spiak reeds als vice-keizer. Het land nu, hierover veronli ust," het land dat niet vergeetachtig is, heeft getoond, dal het nog liever do republiek, de gevaarlijke vrijheid wil dan het Kcizcmjk, of zelfs een inleiding tot het Keizerrijk. Dat', is de ware beteekeuis der verkiezingen. Men zal de lieden niet lang in Frankrijk voor conservatieven houden, die den Elzas en Lotharingen niet hebben weten te conserveeren.'j D UIT8C H LAND. De Nordd. Ailg. Zeitung zegt: Naar den loop, dien de zaken, nu eenmaal hebben genomen, schijnt een oprecht liberale Republiek iu Frank rijk bijna den besten waarborg voor eene vrede lievende politiek op te leveren. De factoren, die er zoo ijverig werkzaam zijn voor andere staatsvormen, mochten wel eerst hebben bedacht, of er bij het slagen hunner plannen geen stoornis zou ontstaan in die vriendschappelijke betrek kingen, die, ten nutte van het algemeen Euro- peesch belang, tusschen liet Ftankrijk van 4871 en de andere volken bestaan en wier bevestiging voorat iu Duitschlaad door iedereen worden geweuscht. Bij de verkiezingen voor den Badenschen Landdag zijn gekozen 23 nationaal-liberalen, 3 ultramontanen en ddn nationaal-dernoeratisch, of zoogenaamd compromis-kandidaat. Tot nog toe hebben de ultramontanen ddn zetel verloren. Van drie districten was de uitslag der stemming nog niet bekend. SPANJE. Eenige dagen geleden is melding gemaakt v£m eene wederrechtelijke handeliug van den burgemeester te Iguatoial, in de provincie Jaen, hierin bestaande: dat hij op aanzoek van twee Katholieke priesters twee kinderen van een Protestantschen leeraar in de Katholieke kerk had doen doopen, tengevolge waarvan bij de hoogeie autoriteit een aanklacht tegen den burgemeester werd ingediend. Thans deelt de Oaceta uen koninklijk besluit mede, waarin den burgemeester ecu berisping wordt gegeven, onder mededeeling dat het gouvernement vast besloten is, alle schending der godsdienstvrij heid tegen te gaan. E N (I E t A N I). Heulers Ojjlco meldt uit Erzeroum vau 44 Oct. dat aldaar beiiehlên uit Kars zijn ontvangen, luidens welke den 19 dezer een ernstige aan val door de Russen op liet foitTahmar gedaan is, doch moedig afgeslagen word. Ismail-pacha is den 23 dezer te Sedekar aangekomen. Iltj zal morgen naar Dahar op rukken on zich met Moukhtar-pacha te Ziviu vereenigen. Een Russisch detachement is te Soghanh aangekomen. Aan de Daily Telegraph woi dt van gisteien uit Erzei urn geseindHet is zeker dat Moukthar Pacha een sterke positie te Yeuikoi bezet heeft de teuigtocht van I nimbi Pacha en zijne ver- ceuigmg met Moukthar Pacini woideu echter Érnstig door do Russen bedieigd. T U It K IJ E. Suleiman Pacha is nog steeds te Rutschschuk. De Tm kou houden steilte posities bij Ktasna, Tubashka en Knzelevo bezet. Het bombmdement vau Giuigevo duwt vooit. ITALIË. De Paus is weer hersteld. De Jezuit Curcie is uit de orde verwijderd wegens zijne staat kundige gevoelens. AMERIKA. Onder de Mormonen «in Utah begint verdeeldheid te heerschen. Men spreekt van een aanstaande scheiding. David Smith, zoon van den eersten Piofeet, en de zoon van Brigham-Young staan vijandig tegenover elkan-, der, en de laatste zou 't voornemen hebben in Zuid-Califoruië een nieuw Sion le stichten. DEN HAAG, 24 October 1877. II. K. H, Prinses Marianne heeft haar buitenverblijf te Voorburg verlaten en is naar HD. landgoederen in Silezie vertrokken, ten einde aldaar haar winterverblijf te houden. SCHIEDAM, 25 October 1S77. In de zitting van den gemeenteraad van heden is de gemeentebegrooting, overeenkomstig de voordracht van Burgemeester en Wethouders, met algemeens stemmen goedgekeurd. Den gemeente-ontvanger is, wegens voort durende lichaamsgebreken, eervol ontslag ver leend, ingaande met 1 Januari 4 878 en hem tevens een pensioen toegekend van f4000 'sjaars. Aangenomen is een vierledig voorstel van Burgemeester en Wethouders, betreflende de uitbieiding der gemeente en het uitvoeren van groole wei ken. Op de voordracht ter benoeming van een gemeente-ontianger zijn door Burgemeester en Wethouders geplaatst, de heeren W. Befïers, waarnemend gemeente-ontvanger en S. A. Veruède, ambtenaar ter gemeente-secretarie. Op de voordiaclit ter benoeming van een leeraar in de staathuishoudkunde statistiek, en staatsinrichting van Nederland, aan de Iloogere burgerschool, is geplaatst de heer mr. P. A. Tukker te Delft. In ons volgend nommer zullen wij een meer uitvoerig verslag vau liet verhandelde in deze zitting mededeelen. Voor de eerste leesveigadering van ons Departement dor Maatschappij »T'ot Nut van 't Algemeen", ttad gisteren avond als spreker op de heer J. W. van der Leeuw van 's Gra- veuhage. In eene hoogst belangrijke en bloeiende rede, wierp spreker een blik op het zielleleven der vrouw. Ilij toonde aan hoe de vrouw, als priesteies van liet ideale in de monschheid, deu nienscli verheft en adelt en weet op te weaken lot ai wat goed is en edel. Na de pauze schildenle spreker een tafereeltje uit liet dagelij Use! i leven, waai in hij opnieuw in liet licht stelde hoe de vrouw, door hare croole monschoiiUMiiiis, zachtheid van karnk- O ter en scherpziende» blik, aan het geluk van het huisgezin in hooge mate hevnrdei liik Kau zijn. i I t '"scaaatnaizaciteB

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1