TBtUjnt iaplijks, nitaeïonieri IHil ïDileilaBiscliE Berichten. Aü.1877. oensdag 31 October. M 4276. K ennisgeving. Een n a a r g- a ii ff Abonnementsprijs, per kwartaal. 1 1.85. Franco per post, door het gehecie Rijk - 2.50. Afzonderlijke notnmers - 0.10, COURANT. UVKEAIIi HARKT, K, 134.' Advertentieprijs: vanl10 gewone regels, met inbegrip van eene Courant 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. brug is op den weg naar Sofia, Het dal ten westen van de stad heefteen maximum-breedte, van 2000 en een minimum-breedte van 200 pas; een groot aantal beken stroomt er door. Ten oosten van de stad loopt de weg naar Ruschtstuk langs een langwerpig plateau, dat 800 pas lang en 200 pas breed is qn zich tot aan Grivitza uitstrekt. RUSLAND. Jl. Donderdag bezichtigde grootvorst Nikolaas het slagveld te Gornji-üubriak, benevens de stel lingen, welke door de Russen aldaar zijn veroverd. Het verlies der Russen bedraagt 2500 man dat der Turken is bijna even groot. Onder de Turksche krijgsgevangenen bevinden zich tachtig, officieren. Uit Wisinkoi wordt van 28 October, bericht, dat het detachement van Tergukasoffj hetwelk sedert 18 October Ismaël Pacha op zijn terugtocht naar Erzeroum vervolgde, zich den' 25sten bevond bij Karaklissa in het gezicht van 'svijands achterhoede, die met den hoofd macht terugtrok. Deu22sten October is genei aal Heimann uit Tikma met een afzonderlijk deta chement achter het Saganlu-gebergte in de richting van Khorassan en Koprikoi in positie gekomen. Het verlies aan onze zijde in het gevecht bij Gorny-Dubniak bedraagt 2500 man aan dooden en gewonden, waaronder zich 84 offi cieren bevinden, waarvan er'17 zijn gesneuveld. Uit Poradim wordt vqu 29 dezer gemeld: De Russen hebben gisteren Telech ingenomen. Zij maakten daarbij zeven Turksche bataljons infanterie en verscheidene officieren gevangen, terwijl ook drie stukken geschut in hunne handcu vielen. ENGELAND. Op Mansion-House is thans een bedrag van 424,000 pd. st. ten behoeve der noodlij denden door den hongersnood in Indië ontvangen. In een te Londen gehouden vergadering der Maatschappij tot binnen-en buitenlandsche veispreidiug van den Bijbel, heeft de voorzitter, de afgevaardigde Joha St. Aubijn, gewezen op den viitgebieideu werkkring der maatschappij vooral ondei de Russische soldaten. Hij bestreed liet gevoelen dat de maatschappij vijandig zou staan tegenover de organisatie van den gods dienst en noemde de verspreiding van den Bijbel het baste middel om trouwe nakoming van ieders verplichtingen te bevorderen. UITSCULAND. Van wege het ministerie van binnen!: zaken in Baden is een klein geschrift alcfna verkrijgbaar gesteld, waarin man eenvoudige methoden aantreft om vervalschingen van levensmiddelen (brood, meel, melk, beter, wijn, vruchtensap, wijngeest, suiker en thee) te onderzoeken. i' Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Brengen ter kennis van de ingezetenen: Dat het 3de Voljaars-Kohier voor de Plaatselijke Directe Belasting dezer Gemeente, buitenwijken A enj?, voor de dienst van het jaar 1877, den 5 October jl. door den Gemeenteraad vastgesteld en den 22 Octo ber daaraanvolgende door Ileeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie goedgekeurd, aan den Ontvanger der Gemeente ter invordering is uitgereikt. Wordende voorts een ieder aangemaand zijnen aan slag op de bepaalde termijnen te voldoen, op straffe van vervolging volgens de Wet. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30 October 1877. burgemeester en Weihouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. F RANK R IJ Het resultaat der 15 herstemmingen is als volgt: Er zijn gekozen 11 conservatieven en4 republikeinen. Drie republikeinen, die zich als reeds op den 14 dezer wettig gekozen be schouwden, hebben zich niet aan de herstemming willen onderwerpen. De Kampr van Afgevaar digden bestaat nu in het geheel uit 320 repu blikeinen en 210 conservatieven. Op nieuw is een brief van Dufaure bekend geworden, waarin hij zich krachtig verklaart tegen den diuk, die van hoogerliand zich bij de verkiezingen heelt geopenbaard. Deze blief, gericht aan den beer Barbedette, die Repu- blikeinsch kandidaat te Rochelle was, luidt als volgt: ïlk heb uit de dagbladen den uitslag ver nomen van den strijd, dten gij bij de stembus gevoerd hebt. Het lijdt geen twijfel, dat gij, zonder den ongehoorden druk, die op de kiezers in ons departement is uitgeoefend, zoudt ge kozen zijn. Ik vermoed, dat uwe kiezers een nadrukkelijk protest aan de Karaer zullen zen den. Indien de verkiezing vernietigd wordt, dan zal het eene zegepraal zijn voor de ge rechtigheid en voor de rechten der kiezers." Als men uagaat dat Dufaure, sedert hij als Minister is afgetreden, steeds in goede vorstand houding is gebleven met Mac-Mahon en dat hij van nature zeer teiuggetrokken is, dan krijgt die brief nog grooter beteekenis. Een ministerie uit het linker-centrum acht het Gouvernement onmogelijk, zoo moet wordeu opgemaakt uit een mededeeiing der Monitcur. Het ministerie, dat het tegenwoor dige vervangen kan, moet zijn samengesteld of uit mnnuen der uiteiste linkerzijde, die op de Kamer kuuuen steuuen, óf uit leden der rechterzijde,"die op den Senaat zich beidepem kunnen. In het eerste geval moet Gambetta het hoofd van het ministerie worden, in het andere moet het bestaande Kabinet onveranderd blijven. Het Journ. dos Débats acht het waarschijn lijker dat de tegenwoordige ministers zullen aftreden, en eenvoudig plaats zullen maken voor geestverwanten. De raa i van de Orleanistische Soleil zal worden opgevolgdzegt de Bonapartistische 3d ayshet ministerie van 16 Mei zal den 5n November opgehouden hebben te bestaan. Wij vernemen, lat de nieuwe ministers gekozen zullen worden uit dezelfde richting, die den 16n Mei aan het bestuur gekomen is. Dat was zeker niet de bedoeling der Soleil i. en zal ook weinig in den geest van het Repu- blikensche Frankrijk vallen. TURKIJE. De Porte heeft den Engelschen ambassadeur Layard kennis gegeven, dat'de vereeniging van Ismaël Hakki met Moukthar en' wel met 46 bataljons is tot stand gebracht. Moukthar trekt nu zijn troepen samen te Koprikoi op den weg naar Erzeroum; hij wacht de Ilussen op, die de vervolging voortzetten. De stelling van Moukthar is zeer sterk. De Turksche Regeering ontkent, dat de En- gelsche ambassadeur bericht heeft ontvangen van een Russische overwinning bij Orchanic en het gevangennemen van 3000 Turken, terwijl de Russen '1500 man zouden hebben verloren. Moukthar heeft de voorhoede van het Russische leger bij Kecheszor verdreven en haar vervolgd tot den grooten weg naar Midliduz. Ismaël ontmoette op zijn terugtocht Russische kavalerie bij Delibaba. Een aanval op de proviand- en munitiewagens werd afgeslagen door Ahmed Bey. Een Russische afdeeling bleef te Sarika- matsch; de voorhoede is te Midliduz. Tergu- kasoff staat voor Bayazit. Het gerucht loopt dat de Russen van Ardahan op Olti aanrukken. Ismaël-Pachn en Ilakki-Pacha hebben hun lioofdkwattier opgeslagen tusschen Koprikoi en Zevin. De stad Plewna, weike op hetoogenblik als liet ware het zwaai tepunt van den tegen- woordigen oorlog uitmaakt, bevat 17,000 in woners; men heeft er 49 moskeeën, 2 kerken, '1600 huizen, die door Christenen bewoond zijn. Een riviertje, de Tusevica, waarin de Grivitza valt, stroomt door de stad. Aau handel of nij vei held wordt weinig gedaan. Het eenige merkwaardige gebouw is het burgerlijke hos pitaal, een stichting vau Midhad-Pacha; het is gebouwd naar het model van de schoonste inrichtingen van dien aard. De stad ligt nan het ki uispunt van twee wegen, waarvan de een van Sofia over Orchanic naar Ruschtschuk, en de ander van Trojan over Lowaez naar Plewna voert.'Tea westen vau Plewna stroomt de Yid, een breede bergstroomwaarover slechts één

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1