ïniteilanisciie Berichtea. taijjiit iapljjts, ijBiderJ Dinsiai. A". 1877. Zaterdag 3 November. Kennisgeving. Kennisgeving. aug. Abonnementsprijs, pet kwartaal 1.85. Franco per post, door het geheele Kijk 2.50. Afzonderlijke nummers 0.10, Inrlgtingen welke gevaar, schatte or hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien de ingekomen verzoeken: 1. Van R. KAVELAAR. om veraunning lot oprigting eener kagchelsmederij in het pand, staande en gelegen aan het Bagijnhof, Wijk E, no. 20Só; 2. Van THs. A. J. ZOETMULDER, om ver gunning tot oprigting eener branderijop het perceel open grond, gelegen achter de Nieuwe Haven, kadastraal bekend onder sectie E, no. 1340; Gelet op de Arlt. 0 en 7 der Wet van den 2en ,1 utiij 1875 {Staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Donderdag den 15 November a. s., des middags ten 12 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen liet oprigten dier inrigtingeu in te brengeir en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen vóór liet tijdstip hierboven genoemdop de Secretarie der ge meente van de schrifturen, die ter zake mog- len zijn ingekomen, kennis kan worden ge nomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 1 November 1877. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN iM ATEN ESSE. De Secretaris A. W. MULDER. ïnrjgtlngcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gelet op art. 8 der wet van den 23 Junij 4875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden de navolgende vergunningen zijn verleend 1. Aan de firma JOHANNES MAK Co. en liare regtverkrijgendentot oprigting eener Vclsniclterij, ten dienste harerolle-enloog- berctding, in haar pand, staande en gele gen aan de Hoofdstraat, Wijk G, no. 130, kadaster sectie D, no. 89, in dien zin evenwel, dat de vergunning uitsluitend en alleen betreft de verdunning van oleïne. 2, Aan de firma BOETMAN Go. en hare regtverkrijgendenlot plaatsing van een stoom werktuig van 2 paardenkracht, in hare brnndcry, staande en gelegen in den Nieuw- landschen Polder, Wyk B, no. 94z>, kadaster sectie F. no. 944. Schiedam, den 1 November 1877. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De, Secretaris A. W. MULDER. F It A N K It IJ K. Aarifi Pachaj nieuwbenoemd Tuikseh BVKEAtt MARKT, 124. ambassadeur, is gisteren ochleud te 8 uren te Parijs aangekomen. De Moniteur meldt, dat de hertog de Broglie Dinsdag aan een staatkundig persoon het volgende gezegd heeft: ilk ben bereid mij in den leeuwenkuil te begeven, om Mac Mahon in staat te stellen aan den rand te blijven staan, en ik geloof dat het voor aller welzijn het beste is, als men geeu andere oilers kiest." Hiei naar te oordeelen, zou men dus' denken, dat het kabinet besloten is voor de gamers te verschij nen. Voor het ouirige is A& Moniteur van inee- uing, dat men in de regeeriugkringen al meer en meer overhelt tot verzoening. Volgens V Ordre is Rouher te Parijs terug gekeerd. In het Journ. des Délnts wordt thans een overzicht gegeven van bnzonderhedendie in verband staan rnet den van overheidswege bij de verkiezingen uilgeoetèriden druken die het blad van zijne correspondenten in do ver schillende departementen ontvangt. De toevloed der bijzonderheden is schrikbarend. Men kau zich, zoo verklaart de Délatsgeen denkbeeld maken van liet vernuft, dat de handlangers dier Regeering hebben moeten ontwikkelen. Zij zijn er in geslaagd, de gienzen van bet mogelijke te overschrijden, hetzij door te doen wat de wet uitdrukkelijk verbiedt, hetzij door het uitdenken van verfoeilijke of dwaze en zelfs koddige kwellingen, door de .vaderlands lievende wijsheid en het geduld des lands siechts met verachting beantwoord. Al deze feiten maken te zameu een uitermate stichtelijk dos sier uit. Het publiek behoort zijn weérzin te overkomen om het te onderzoeken, gelijk ook de Kamer zal moeten doen alvorens hare be slissingen te nemen. Wat nu de medegedeelde bijzonderheden zeiven betreft, schijnt dit onderzoek der Kamer gevoegelijk te kunnen worden afgewacht. Intusschen komt het Journal terug op eene reeds meermalen geuite klacht betreffende den door de Regeering op de buitenlandsche bladen toegepasten maatregel. De Duitsche en Oosten- rijksche namelijk worden geregeld verscheidene uien te laat bezorgd en met de Belgische ge schiedt nu en dan hetzelfde. ïludien de minis ter de Fourlou," zegt het blad ironisch, »de uitwerking van de artikelen der vreemde dagbladen meent te verzwakken door de lezing er van een uur of wat te vertragen begaat hij een kinderachtigeu misslag. Deze fameuse, krijgshaftige bewiudsman, op wieu zijne geest verwanten zulke groote verwachtingen bouwden, heeft zich den schroomvaliigslen eu kieingees- tigstcn aller staatslieden getoond. Hij heeft Frankrijk niet verschrikt, maar het gesard. Niet met een zwaardmaar met eea speld heeft hij ondernomen, do openbare sneeuing len onder te brengen, en de vijf maanden, welke hij met geweld aan het roer gebleven is zullen de heugenis nalaten van een ijdele, mnchtelooze beweging in het luchtledig." 011 Advebtentjepbijsvan!10 gewone regels, met inbegrip van eene Courantj 1 10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Het proces van Gambetta komt de vol gende week op nieuw in behandeling. De Temps vernamdat de maarschalk- president ailen wegens drukpersovertredingen veroordeelden gratie wil schenken. Het aantal werklieden eu beambtendie thans op het Champ de Mars voor de Parijsche tentoonstelling werkzaam zijn, bedraagt 2063. Dagelijks brengen 108 wagens de uoodige materialen aan. 1T AL1„E. Ook de Italië klaagt over de manier waarop de Frausche regeering met de buiten landsche bladen omspringt. Jlet schijnt, zegt ze, dat, evenals in de dagen van het Keizer rijk de censuur in Fiankrijk voor de buiten landsche drukpers hersteld is. Men meldt ons dal ons blad, gelijk de Engelsche, Belgische en andere organen, eerst achttien uren na de" aankomst afgegeven woidt. Wij bewonderen die voorzorg bij ministersdie nog zoo weinig dagen te leven hebben. Tot op het laatste oogeublik willen zy zoigen, dat de Fiauschen niet bedorven worden door die veifoeilijke uitvinding, die drukpeis heet. Eene bijzonderheiddie te curieus is om niet in 't licht te worden gesteld, is dat Frank rijk ten opziebie der vrijheid van drukpers verre achteistaat bij de Turken, die barbaren. Immers, de Italië wordt vrijelijk toegelaten in Turkije en ook in Egyptewelks regeering wij intusschen niet gespaard hebben. Alleen op het domein vau den minister de Fourtou heb ben wij geen vrijen toegang. Dat wantrouwen is vleiend voor ons. Want het schijnt dat de minister bang is voor hetgeen wij schrijven. T n K IJ E. In Bulgarije valt de regen by stroomen. Suleiman-Pacha zal naar Schumla terugkeeren om krachtige toebereidselen tot den winter- veldtocht te maken. De Russen maken zich gereed Silislria in te sluiten. De troepen, die de bezetting van Kon- slantinopel uitmaakten en naar het tooneei des oerlogs gezonden zijn, worden vervangen door de burgergarde. Een twintigtal bataljons hebben post ge vat te Khoudjukak bij het défilé Deveboyoon, De Russen trekken op over Olti, Daybours, Venkepu om Erzerouin om te trekken. Dinsdag werd een luiterij-gevecht geleverd. De toestand is hachelijk nr.ar niet wanhopig. Men gelooft, dat Deveboynon en Erzerouin wel door Moukhtar en Isinaïl Pacha zullen kunnen verdedigd wor den. Tot heden belet het weder, ofschoon regen achtig, de operatien niet. Mehemed AU heeft te Salonica voet aan wal gezet. Officieel wordt gemeld, dat als beschikbare troepen, reserve en landstorm, staan ingeschre ven 498,412 mm, waarvan 1C0,000 onmiddel lijk zullen worden gemobiliseerd; de loting verschafte 61,795 man, zoodat er in 't geheel zijn opgeroepen 226,795.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1