"Tiïïiiïflïïiir Mr Vmsclljit Mb, nittealefi-Dinsiai BissenlaiiJscle Bericta, Zaterdag 10 November. M 4284 Ken en Dertigste Jaargang. J\fi 1. C BUR AIT. ABONJiEMBNTsl-Rlls, ('er kwartaal 4.85. Franco per post, door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke nommers - 0.40. IS (J K EAU MABRV, K, 124. Advertentieprijs: van4—40 gewone regels, met inbegrip van cone Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. In dc bus aan ons Bureau ls ont vangen voor dc noodlijdenden op Cura sao f2.82'/.. F It A li K 11 IJ K. Men verzekert dat, om eeu tweede ontbinding te voorkomen, de linkerzijde zeer gematigd za! zijn bij de verificatie der geloofsbrieven. Omtrent de houding der icchterzijde is nog niets met zekerheid bekend. De bureaux der linkerzijde uit de Kamer van afgevaardigden zijn vergaderd om te be raadslagen over de benoeming van een bestu rend Comité. Vermoedelijk zat dit Comité heden worden benoemd. De bureaux der Kamer hebben zich gecon stitueerd. Ai de gekozen voorzitters en secre tarissen behooren tot de linkerzijde. In de zitting der Kamer heeft Brisson, lid der linkerzijde, bij gelegenheid rler behan deling van de verkiezing van een officieel kandi daat, uitstel geviangd, omdat de verkiezing ernstige vragen deed lijzen, over weike op dit tijdstip niet kon worden beraadslaagd. Het voor stel vau Brisson werd aangenomen met een groote meerdet heid. Op vooistel van Ilaussedat werd de zitting te1 5 50 geschorstom te 8 uren te worden vooitge/et. De gedelegeerden der rechterzijde, van den Senaat werden gisteravond te 9 uren door deu Maai schalk ontvangen. In de bijeenkomst van alle leden dei- linkerzijde uit de Kamer, gisteren avond bij uitzondering gehouden, iwerd benoemd een Comité dat volmacht kreeg zijne beraadslagin gen geheim te houden. Gisteren vergaderde te Versailles de lech- terzijde van den Senaat. Eeu-en-twinlig leden hebben verklaaul niet voor het ministerie te zullen stemmen bij een motie van vertrouwen. Deze is daarom verdaagd en de Senaat is gescheiden tot 14 November. Decazes is niet herkozen als lid van den Algemeeneu Baad te Guitres (dep. Gironde.) Het plotselinge verdwijnen van het kabinet- Pouyer-Queitier wordt van alle kanten toege schreven aan een manoeuvre van deBroglie, die Pouyer-Quertier alleen voorop had gezet, om de Bonapartisten te vermurwen1 voor zijn eigen ver kiezing in> Eure. Nu deze niet geslaagd is, is het cabinet d' aflaires verdwenen, echter niet zonder dat de Maarschalk, die deze manoeuvre ernstig had opgevat, er zich een oogenblik stijfhoofdig aan had vastgeklemd. Een sterke aandnmg van de rechterzijde zelve heeft moeten plaats hebben, om Pouyer-Quertier weder den voet te lichten. De niet-herkieai-ng van de Broglie zelf is hoofdzakelijk toe te schrijven aan een persoonlijke wraak van Ferdinand Barrot, den Bonaparlist die zich voor 14 October kandidaat stelde tegenover Touchard, deu Orlennist, te Pa rijs in het kiesdistrict van Decazes, welke zich had teruggetrokken. Om Barrot te bewegen zich terug te trekken ten gunste van Touchard, had de regeering hem beloofd een piaals van senator voor hot leven. Barrot trok 'zich terug, en Touchard werd verkozen. Wie' echter senator zal worden, van Barrot is- geen sprake meer. Om deze streek aan de Broglie betaald te zetten, werden de Bonapartistische strijdkrachten in Eure, ia het veld gebracht, en 'niet de Broglie maar de schoonzoon van Ferdinard Barrot, Fouquet, werd verkozen. De Pays keurde de har telwijze zijner partij vóór de stemming zeer flauwelijk af. De Ordre daarentegen zeide geen woord. Alleen had het orgaan van Rouher, nadat de uitslag bekend was geworden, de welwillendheid van te zeggen, dat het hem speet, dat de Broglie niet rneer zitting in den departementalen Raad zou hebben j DUITSCllLAND. In strijd met de bewering van-de Morning Post wordt uit Berlijn gemeld, dat het bericht der', aftreding van deu Franschen gezant, den heer Gontaut-Biron, zich nog niet. heeft be vestigd. Ee-,igen tijd geleden moet hij hebben gezegd, dat hij zijn ontslag slechts dan zou vragen wanneer Gambetta -of een van diens geestverwanten Minister van Buitenlandsche Zaken werd. Blijkens de nieuwe lijst der leden van het Pruisische Huis van afgevaardigden telt de nalionaal-liberale partij 171, het centrum 87, de Fortschri tts partij 65, de vrije conser vatieve partij 34, de nieuw-eonservatieve 27, de Poolsche 15 en de conservatieve 9 leden, terwijl 20 afgevaardigden zich bij geen partij hebben aangesloten en er 5 vacatures zijn. OOSTENRIJK. De Polit. Corr. meldt uit Cattaro, onder dagteekeuing van 7 dezer, dat de Montene- grijnen den Oden dezer zijn begonnen met het bombardement van het fort Serdan, bij Sputz, en dat zij twintig stukken geschut naar Pod- goritza hebben gebracht om de plaats te be legeren. Voorts bevat het blad eene correspondentie uit Belgrado, waarin wordt gemeld, dat de spanuing tusschen Turkije en Servie eensklaps is toegenomentengevolge eener nota der Porte aan het Servische Kabinet, waarin zij onder bedreiging met krachtige maatregelen eischt dat de Servische observatiekorpsen terugtrekken. RUSLAND. Uit Kjurekdara wordt van den 6 dezer bericht: Gisteren trachtten de Turken do stelling van generaal Lazaroff voor de zuidoostelijk gelegen forten bij Kaïs aan te vallen; zij leden de nederlaag en trokken in wanorde terug tot bij Ilafezepascha waar twee Russische bataljons binnendrongen, het garnizoen grootendeels af maakten et de kanonnen vernagelden. 10 officieren en 40 soldaten werden gevangen genomen. De onzen keesden met geringe ver liezen naar hun stellingen terug. Het verlies van den vijand in ontzaglijk groot. DEN HAAG, 9 November 1877. De nieuwe Ministers zijn Woensdagna middag te 3 uren door Z. IC, II. Prins Fre- derik in HD. paleis in het Voorhout in audiëntie ontvangen. Bij Koninklijk besluit van 8 November 1877, n". 4, is aan rnr. J. G. Gleichman, Mi nister van FinancièD, op ziin verzoek, eervol ontslag verleend als secretaris-directeur bij de Nederlaudsche Bank. Bij Koninklijk besluit van 8 November 1877, - n". 18, is- nar. \V. Modderman, hoog leeraar te Groningen, benoemd tot plaatsver vangend lid van den geneeskundigen raad voor Friesland en Groningen. De Prins von Wied is gisteren ociitend naar Neuwied teruggekeerd. SCHIEDAM, 9 November 1877. De Gemeenteraad alhier hield gisteren na middag ten half twee ure eene zitting, welke door 14 leden werd bijgewoond. Afwezig de heeren J. L. J. Jansen en Knappeit. De heer Knappert had kennis gegeven, dat hy door voortdurende ongesteldheid verhinderd wordt tegenwoordig te zijn. 1. De notulen van het verhandelde in de zitting van 25 October 11., werden gelezen en, met eene kleine wijziging, goedgekeurd. 2. Ingekomen was eene missive van Gede puteerde Staten houdende goedkeuring van het derde voljaarskohier der plaatselijke directe be lasting voor 1877. Aangenomen voor ken nisgeving. 3. Idem, het proces-verbaal der ka«opueming bij den Gemeente-Ontvanger op 1 November jl. Gelijk besiuit. 4. Idem, eene circulaire van de Provinciale Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen om adhaesie aan haar verzoek om vergoeding van het Rijk, voor de werkzaamheden, die de gemeenten, door hunne ambtenaren, in het al gemeen Rijksbelang doen verrichten. Ter inzage en de behandeling aangehouden tot eene volgende vergadering. 5. Idem, eene missive van S. G. van Pelt, gemeente-ontvanger, houdende dankbetuiging yoor het aan hem verleende pensioen. Aan genomen voor kennisgeving 6. Idem, een adres van L. W. C. Bervoets, te Vollenhove, sollicitant naar de betrekking van gemeente-ontvanger. Gelijk besluit en om bij de benoeming zooveel noodig daarop te letten, 7. Aan de orde was- de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1876. Aange nomen met algemeene stemmen. 8. Idem, de rekening van het Stacls-Zieken- huis over 1876. Gelijk besluit.' (Bij beide stemmingen hebben de heeren van der Schalk en Roeiants de vergaderzaal verlaten.

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1