Prijzen van üonpus I Hare OUiplE Sieiielfli Hieuwt e e i ij il i 1161. 9. Idemde bepaling van het subsidie voor het Utjrgerlijk Armbestuur voor 187S op f3700. Dit punt gaf aanleiding tot eene vrij uit voerige discussie over de mogelijkheid van ver mindering van het subsidie in verband met vermindering van het tractement van den rentmeester. Met 8 tegen 0 stemmen (die vau de heeren Loopuyt, L. W. Jansen, J. Lechner, Hulst, J. B. Nolet en Melchers,) werd ten slotte aangenomen een voorstel van deu heer van der Schalk, om aan het Armbestuur advies te vragen omtrent de gemaakte bemerking en (gestelde vraag in de 2 en 3 sectie, met be trekking tot de jaarwedde van den rentmeester- secretaris. '10. Idem, de bepaling van het subsidie voor het Stadsziekenhuis voor 1878 op f 4900. Aangenomen met atgerneene stemmen. It. Idem, dn begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1878. Gelijk besluit. 12. Idem, de begrooting vau het Stadszieken huis voor 1878. Gelijk besluit. 43. Idem, liet adres van direeteureu der kaarsenfabriek »Apo!lo"om verlenging der huur van gemeentegrond aan den Buitenhaven weg voor 3 jaren, tot uit. Dec. '1880 ad f300 's jaars. Met algemeene stemmen gunstig beschikt onder de bestaande voorwaarden. '14. Idem, bet adres van T. J. Nieüfeld, om afstand van geineeutegrond in de laan aan 't Hoofd. Overeenkomstig het rappott van de Commissie van Fabricage afwijzend beschikt. 15. Idem, het' adres van G. P. Schellers, om afstand van grond bij de gewezen Rotterdamsche poort. Overeenkomstig rapport als voren afwijzend beschikt. 16. Idem, het adres vau A. Kerssen Co. als boven. Overeenkomstig rapport als voren afwijzend beschikt. 17. Idem, het adres van T. J. Zoetmulder,- om vergunning tot het tot wederopzegging maken van een iiehtkozijn in zijne mouterij aan de Westvest. Overeenkomstig tapport als voren gunstig beschikt. 18. Idem, liet adies van L. Wendt, om ver gunning tot demping van eene sloot, in de Groene Laan. Overeenkomstig rapport als voren gunstig beschikt. 19. Idem, het voorstel vau Burgemeester en Wethouders, tot vaststelling van deu zakelijken borgtocht van deu Gemeente-Ontvanger, op f30.QÜÜ. Aangenomen met algemeene stem men. 20. Idem, dn benoeming van een Gemeente- Ontvanger. Met 11 van de 14 stemmen wordt benoemd W. Bellerszijnde er 2 stemmen uitgebracht op S A. Vernède en 1 in blanco. •Na discussie werd vervolgens aangenomen met algemeene stemmen een voorstel van Burge meester en Wethouders, om te bepalen dat voortaan slechts een klerk op het bureau van 'den Gemeente-Ontvanger werkzaam zal zijn, en zulks tegen eene bezoldiging van f 1000, en werd de iusti uctie van den Ontvanger dien- oveieeukomstig gewijzigd. 21. Idem, de benoeming van een leeraar in de Staatswetenschappen, aan de Burger- Avondschool. Met'13 stemmen werd benoemd mr. P. A. Tukker te Dellt, zijnde 1 biljet in blanco. 22. Idem, de benoeming van een lid in het Burgerlijk Armbestuur. Met 11 stemmen werd benoemd .1. Dijkmans Gz.zijnde er 1 stem uitgebracht op J. .1. Tonner en 2 stemmen in blanco. 23 Ldem, de benoeming van een lid in de Commissie voor het bijhouden van den Staat der gemeente-eigendommen. Bij tweede stem ming word benoemd de heer Hulst met 9 van do \A stemmen, zijmie er A op tien heer J. B. Nolet en 1 op deu heer G. Visser uitgebracht, 24. Idein de benoeming van oen plaatsver vangend lid in hot stembureau. Met 9 van de 44stemmen wordt de heer Visser be noemd, zijnde er 2 stemmen op den heer Melchers, 4 op den heer Hulst en 2 in blanco uitgebracht. 25. Door Burgemeester en Wethouders werd nog voorgesteld om de Jaarwedde van den onderwijzer in de Gymnastiek A. B. Meylink met f300 te verhoogen, om daardoor diens trac tement in overeenstemming te brengen met de door hem gegeven lesuven en met zijne ge wichtige diensten in het belang der orthopedi sche of heil-gymnastiek. Na discussie en bestrijding vau het voorstel werd het aange houden tot eene volgende vergadering. 26. Nog werd door Burgemeester en Wet houders machtiging gevraagd tot openbare ver- koopiug van eenige boomeu. Die machtiging werd verleend. 27. Op een deswege door den lieer J. B. Nolet gedane vraag werd door den Voorzitter geantwoord, dat volgens ingewonnen informa tion nog niets met eenige zekerheid te zeggen was omtrent de bepaalde richting enz. van den spoorweg RotterdamHoek van Holland. Do vergadering is daarna gescheiden. Een van de nuttigste uitvindingen van den laatsten tijd mag voorzeker de petroleum veiligheidslamp genoemd worden. De gevallen van branddie, sedert de petro leum meer algemeen tot verlichting wordt ge bruikt, zoo talrijk zyn vermenigvuldigd, werden veelal veroorzaakt door het omvallen van petioleumlampen, waardoor de vlam zich aan de licht ontvlambare vloeistof mededeeldp, met gelijke snelheid als deze zich verspreidde en steeds in hevigheid toenam. Niets natuurlijker dan dat men er op bedacht was het gevaar aftewenden, door lampen te vervaardigen, die waarborgen gaven tegen brandgevaar. Het was de Ilotterdamsche afdeelingder Maatschappij tot bevordering van Nijverheid, die op liet ge lukkig denkbeeld kwam een prijsvraag te dezer zake nipte schrijven, waarbij zij, behalve de medaille der Maatschappij als bekrooning, eene aanzienlijke geldelijke belooning uitloofde. Het middel bleek juist gekozeiihet leidde tot het gewenschte doel. Door verschillende binnen- en buitenlandsche fabrikanten werd, on der inzending van modellen, de prijsvraagbe- antwooid, waarvan die van onzen landgenoot F. J. Kloas is bekroond gewordeu. Sedert is de veiligheidslamp, ouder zijn naam in den han del, gebracht, nog aanmerkelijk verbeterd, zoo zelfs dat daardoor alle gevaar voor brand met pretroleum geheel geweken is, en worden daarom deze lampen thans in verschillende lands- en paiticuliere gebouwen, kerken, scholen, sche pen kazernenfabrieken waaronder ook hout zagerijen enz. enz. gebruikt. De fiirna A. A. Miné Co. alhier, heeftin haar dezer dagen gehee! vernieuwd, belangrijk vergroot en smaakvol ingelicht magazijn een keurig assoi timent dezer lampen zoowel salon- als hanglampen voorhanden, die in veiligheid niet alleen, maar ook in soliditeit, sierlijkheid en zindelijkheid verdienen boven alle andere petroleumlampen verre de voorkeur verdienen. De heer F. .1. Ilcineman, predikant bij de Hervormde Gemeente te Kethel is op het drietal van predikanten naar de Gemeente ie Goes geplaatst. Voor liet op hem uitgebrachte beroep naar die gemeente te Hellevoetsluis is door hem bedankt. De Minister van Wateistaat, Handel en Nijverheid, de lieer Takheelt gislereu, na door den Koning beëedigd te zijn, zijn func tie aanvaard. liet nieuwe departement is geves tigd in liet gebouw van 't ministeiie van Binnen- landsche Zaken, waar dientengevolge verschil lende mutatiün onder het ambtenaars-personeel hebben plaats gehad. Do Minister vau Waterstaat, Handel en Nijverheid zal eiken Donderdag, te beginnen met 15 November aanstaande, des middags te '12 uren, aan bet lokaal van zijn depaitement op het Binnenhof allen ontvangen, die hem over de zaken van zijn departement wenschen te spreken. De Tijd heeft thans een som vau f 12,641,34'/i voor de noodlijdenden in West- Indië bijeengebracht. Te Delft is een valsche rijksdaalder uit gegeven met liet jaartal 1852. De graaf ol zoogenaamde graaf von Keu- dall, die verleden week door de politie inden Haag, onder verdenking van een »hoogstge- vaarlijk persoon te zijn, werd gearresteerd, is, naar wij vernemen, dezer dagen als vreemde ling zonder geld of middelen van bestaan uit het land verwijderd. Maassluis. De door God. Staten goedge keurde begrooting dezer gemeente voor 4878 bedraagt in ontvangst en uitgaaf f 40.056.64 Onder de inkomsten komt voor: batig slot f4088; opcenten grond- en personeels belasting en 4/5 der opbrengst rijks-personeele belasting f 44,181; plaatselijke directe belastiog op de inkomsten f9200; schoolgelden met subsidie voor het onderwijs f 5200; en onder de uitgaven: huishoudelijk bestuur, openbare dienst, onderhoud eigendommen en openbare veiligheid f 20,900; onderwijs 1 10,987; arm wezen f34G0 De kosten voor k .en-verbetering, begroot op f 210,000. zijn, benevens het verleend rijks- en provinciaal subsidie eu de daarvoor aaute- gane geldleening, voor memorie uitgetrokken. Delft. Nog dagelijks koinen nieuwe dief stallen aan het licht, door de vier jeugdige misdadigers alhier, van welke eenige dagen geleden melding werd gemaakt, gepleegd. Onder meer is ontdekt, dat zij een aanzienlijke partij wollen bouflauten uit een winkel hadden ontvreemd. li U R fi E R L f,J K E 3 T A N D. Goborcn: 7 November. Arendje, dochter van A. Bos en J. P. Sclireuder, Visschers- straat. Everardus, zoon van W. Diest en T. II. Klem, Singel. 8. Johanna, dochter van J. Noordam en H. J. van der Laan, Nieuwe "Buurt. Overleden: 7 November. Johannes Gerar- dus van Dorp, oud 2 jaren en S maanden, Boterstraat. 8. Maria Magdalena Catharina Meijer, oud G maanden, 'Nieuwe Ilaven. MARKTPRIJZEN AAN DE BEURS TE SCHIEDAM, van den 9 November 1877. Kogge: per 2100 kilo Windau f200 6/w. Gerst: per 1950 kilo Windau f200 3/m. Lijflandsche f205 3/m. .ïtoutwRaf 42V: per hectol. Ct. Jenever: Amsterd. proef, f 46'/j ft f 17 per hectol. Ct. zonder fust en zonder belasting, Spoeling f' 1.50 ppr ketel. Bij de Schiediunsche Spoeling-Vereeuiginr, 2.00 per ketel. PERNAU. 21 Oct. Vertrokken, Laura, k. Mortensen; Han- sine, k. Larscn, beiden n. Schiedam. ME VAL. 2S Oct. Vertrokken, Morgenster, k. Dekker, n. Schiedam. 8 Nov. l-G'/s Met. fl.21 C. M. Nation Met. in Zilv. !i C M. Dïv. in Eng. Mussen Portugal Fransclie, Belgische. hu:»helM» Mussen f 21.10 22.25 11.87'/: 12.02'/: 47.80 47 80 58.70 1,19'/, Russ. in Z. R. pap. R. Poles in Z. R. in FI. Sp. Suitenl. Juli 1877. Amer. in Dol. in papier Oostenrijksdie Bank actiën. 0.69 .47.70 2,l7'/j 2.39

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2