Vmclijnt Mts, titpMerd Man A0. 1877. Woensdag 12 December. M 4306. Biitejilamlsclie Berichten ■-«■cy. JE e li en 3I> ertigste Jaargang. ennis» evin o COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaall.'S, Franco per post, door het geheole Rijk. - 2,50. Afzonderlijke nommers- 0.10, BUllDAVi HARKT, 15, 124. Advertentieprijs: van 110 gewone regels, met inbegrip van eene Courant1.10, Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen: Dat het Kohier van het Patcntregt No. 10 dezer Gemeente over het Dienstjaar 1877/8, door den Beer Provincialen Inspecteur der Diiecte Belastingen te Rotterdam, op den G December 1877 executoir ver klaard en op heden aan den Ontvanger der Diiecte Belastingen, ter invoidering, is overgemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder ver- pligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoenalsmede, dat, van heden af, de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te woiden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 8 December 1877. De Burgemeester voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. F B A N K R IJ K. Het dagblad le Soir geeft een verslag van het op de bijéénkomst vau de constitutioneel- geziude Senatoren voorgevallene. De lieer Bat- bie moet daar de laatste gebeurtenissen verteld hebben en de loyauteit en goeden wil waar van de maarschalk bewijs gaf vooral hebben laten uitkomen. Hij moet aan zijne collega's verzocht hebben hem behulpzaam te zijn in de vervulling zijner taak. De heeren Bocher en Lambert de Sainte-Croix hebben het gevaar eener ontbiuding aangetoond en de noodzake lijkheid betoogd om weder tot de toepassing van de gewone pailementaire regels terug te keeren. Een der leden heeft toen voorgesteld op nieuw een beroep te doen op de toewijding van den lieer Du fa ure, en hem uit te tioodi- gen aau den maai schalk nogmaals eene bij eenkomst te verzoeken, teu einde de onder handelingen weder aan te knoopen. Dit denkbeeld scheen door de meerderheid gunstig opgenomen, zelfs door den heer Batbie, die ook de vaderlandsliefde en de belangeloos heid van den heer Dufaure hemelhoog prees. In de Kamer van Afgevaardigden heeft de heer Laborde zijne verkiezing verdedigd. Er was geen der Ministers aanwezig. De Beurs was lager op geruchten omtrent de samenstelling van het Kabinet en ontbin ding dor Kamer. De republikeinsshe bladen melden, dat de constitutioneeien aan d' Audiflrct Pasquier hebben opgediagen, bij Mac Malion denoodige stappen te doen, om hem te bewegen de onder handelingen met Dufaure te hervatten. Dien tengevolge heeft d'Audiflrct Pasquier Maandag namiddag Dufaure bezocht. Deze verklaarde dat, het beginsel der miniaterieele verantwoor delijkheid eenmaal erkend zijnde, hij bereid was tot eene transactie over de keuze voor minister van Oorlog, Marine en Buitenlandsche Zaken. Daarna heeft d'Audiffret Pasquier zich naar Mac Mahon bege.ven, die hem ten ant woord gaf: dat hij zijn besluit had genomen, dat er ecu nieuw Ministerie,'was gevormd en er geen sprake kan zijn van transactie of ver zoening. De partijen d'er linkerzijde in den Senaat zouden Maandag na afloop ,der zitting eene alge- meene vergadeiing houden. BU1TSCHL AND. De Beiersche Kamer van afgevaardigden heeft met 76 (ulti amontaansche) tegen 72 (liberale) stemmen eene afwijzende beschikking genomen op de adressen ter veibeteriDg der onderwijzers- tractemouten. In het stadje Koswig (hertogdom Anhalt) zijn den lsten dezer niet minder dan vijf socia listen tot leden van den gemeenteraad gekozen. Als een met minder opmerkelijk feit wordt uit Ottensen gemeld, dat bij de verkiezing van drie leden voor het kerkbestuur de socialisti sche party aan de stemming heeft deelgenomen, en wel met liet gevolg dat hffre drie kandidaten, echte socialisten, met overgioote meerderheid van stemmen zijn gekozen. Het hof van cassatie te Darmstadt heeft eene uitspiaak gedaan, die niet weinig opzien zal te weeg brengen. De Luthersche predikant Lusius, te Ulfa, was wegens herhaalde over treding der wet op de benoeming «an geeste lijken tot eene boete van 1000 rnark veioordeeld en dit vonuis is thans door genoemd hof ver nietigd, op grond dat volgens de wet wel de onbevoegde overneming, maar niet de voort zetting van een geestelijk ambt strafbaar is. FN ti E L A N D. Reuters Bureau meldt, dat de Khedive van Egypte besloten heeft, het Egyptisch contin gent voor Tuikije te vermeerderen met 1200 man infanterie. '10Ö0 man cavalerie en vier batterijen. De heer Fitzgerald, Britsch con troleur voor de ontvangsten der Egyptische schatkist, heeft aan de financieele Commissie een brief geschreven, waarin hij zijne goed keuring weigert aau de voorwaardendoor Malaret aan het syndicaat der bankiers te Parijs toegestaan. Dientengevolge heeft Malaret zijn ontslag gevraagd, hetwelk de Khedive weigert hem te verleenen. Volgens telegrafisch bericht uit Kaapstad aan de Londensche bladen is de oorlog afge- loopen. De korpsen vrijwilligers zijn ontbonden. Kreli schijnt naar Amapowo gevlucht te zijn en liet Gouvernement geeft nu in het westelijk gedeelte '-an het land der Galeaka's terreinen uit aan Europeanen. Een storm, die twee dagen achtereen in het Suez-kanaal woedde, heeft den telegrafischen en maildienst tusschen Isma'ila en Suez en Ismaïla en Alexandras afgebroken, 25 stoom schepen worden in het Suez-kanaal terugge houden; tusschen de stoomschepen Historian en Chimlorayo had een botsing plaats. ITALIË. De Times heeft van zijn correspondent te Rome gisteren een telegram ontvangen, waarin gemeld wordt, dat hoewel verscheidene bladen gunstige berichten omtrent den toestand van den Paus mededeelen, toch blijkens particu liere information zijne ziekte steeds verergert. Zijne geestvermogens blijven helder, maar zijn lichamelijk lijden is van dien aard, dat hijzelf hoopt en verwacht spoedig er uit verlost te worden. Jl. Donderdag kwam voor het hof van Rome het proces Lambertini-Antonelli weer in behandeling. De advocaat der gravin, Tajani, hield een schitterend pleidooi, dat meer dan 2 uur duurde; voor de gebroeders Antonelli sprak Mari; volgens hem hing alles af van de vraag wie de ware moeder der gravin is. Het hof heeft de uitspaak verdaagd tot Kerstmis. OOSTENRIJK. De JPolit, Oorr. meldt uit Belgrado: Het uitbreken van den oorlog met Turkije is nog slechts eene kwestie van dagen. Er wordt met het Russische- hoofdkwartier onderhandeld over Servie's operatie-plannen. Gisteren is onder de militairen te KragujevatzteDgevolge van woelingen van communistische en van conser vatieve zijde, eene muiterij uitgebroken. De Ministenaad heeft besloten, krachtige maat regelen te nemen. De kommandant van het korps Schumadra is met twee bataljons en vier batterijen naar Kragujevatz gezonden terwijl ook uit Semendria troepen derwaarts op marsch zijn gegaan. TCRK1JE. De gouverneur van Kassowa bevestigt in een schrijven van den 5 dezer de aankomst van Servische troepen te Javor, ea verklaart, dat op denzelfden dag vier Servische ambtenaren, de grens overschrijdende, te Senedje kwamen en de Turksche troepen sommeerden om den volgenden dag terug te trekken. De ingezetenen van Scutari en de voor naamste hoofden in Albanië hebben naar Kon- stantinopel om hulp getelegrafeerd. In geval deze hun niet mocht verstrekt worden, zullen zij de bescherming van Italië inroepen. SUIÏNIE. Osman-Pacha heeft zich overgegeven. Plewna is in handen der Russisch-Rumenische armee. Een tweede bericht uit Bucharest, luidt ais volgt: Het bericht aangaande Osman-Pacha heeft zich bevestigd. Ilij was gewond ea heeft zich na een levendigen strijd op genade of ongenade overgegeven. De Turken kwamen om van honger en koude. SPANJE. Het huwelijk van den Koniug van Spanje met Mevcédès van Moutpensier zal den 23 Ja nuari (het feest van San Alfonso) te Madrid worden voltrokken, Vóór dien tijd zal de Koninklijke familie met Keitsmis Sevilln bezoe- nni., - 1

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1