X-"18 Woensdag 19 December. M 4311. .1 AG T. BiiltiiaiSsclie Betisllea. - teilaatt BerMten. Een en Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. .Franco per post, door het gehcele Rijk. - 2.50. Afzonderlijke noinmors- 0.10. BUREAU: HARKT, E, 124. CÖÖRINT. g- ii s. Advertentieprijs: van 110 gewone regels, met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer. - 0,10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Commissaris des Konings in de Pro vincie Zuid-IIolland, Gezien het besluit van do Gedeputeerde Staten van den llden December 1877, no. 1 Gelet op art 41 der wet van 13dcn Junij 1857 'Staatsblad nol 87 Brengt ter kennis van belanghebbenden dat bij bovengenoemd besluit van de Gedeputeerde Staten do jagt op Klein wild in desa Provincie woult gesloten op Maandag; den 31 sten December aan staande met zonsondergangmet uitzondering; van het in art. 15 sub lett. g dier wet bedoeld jagt- bedrijfj* van het vangen van houtsnippen met laat-, war- of vaidouwen, hetwelk blijft toegelaten tot en met den 30sten Maart 1878. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, "Worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in liet Provinciaal Blad en in de Noderlandsche Staatscourant worden geplaatst. 's Gravenhage12 December 1877. De Commissaris des Konings voornoemd, Fock. n PRANK R IJ K. De Senaat heeft voor de vier directe belas tingen en de kredietwet voor twee maanden de urgentie aangenomen. De heer Dufaure, antwoordende op eene vraag van den heer Galloni d'Istria, verklaarde dat zoo de Senaat morgen de bovengenoemde finan- cieele wetten aanneemt, de departementale Raden tegen 21 dezer zullen bijeengeroepen worden. De "Vooizitter heeft mededeeliug gedaan van het overlijden van generaal Paladines. Ilij heeft hem als de overwinnaar van Coulom- miers hulde gebracht. Het linker-centrum heeft Léon Renault tot Voorzitter gekozen. Emile de Girardin is gekozen met 11078 stemmen. Op Daguin waren 1614, op Bertron 502 stemmen uitgebracht; er waren 132 blanco- biljetten ingeleverd. Eavas verklaait zich gemachtigd tot de verklaring, dat de President der Republiek niet de woorden heeft gebezigd, die hem in de Times van 13 December worden toege schreven, De heer de Bianco vut heeft, onmiddellijk nadat hij de samenstelling van het Kabinet had vernomen, aan Mac Mahon zijn ontslag als prefect van het departement Allier gezon den, Hij schrijft hem, dat de dag spoedig zal komen, waarop het Presidentschap zich za! hebben te onderwerpen aan de radicale Repu bliek en waarop hij zijue soldaten van 24 en 16 Mei, zijne trouwe dienaren, die zich niet door ydele bedreigingen vrees hebben laten aanjagen", tevergeefs zal trachten te betwisten aan de door hem begenadigde communards. Hjj, de Biancourt, wil althans met eere vallen en als edelman eindigen. Andere prefecten hebben hun ontslag in even onwelvoeglijke ienneu gezonden. Kardinaal Manning is nog altijd te Parijs, maar is reeds verscheidene keeren uit geweest en hoopt zijn reis naar Rome weidra te ver volgen. Van Victor Hugo's l'Ilistoire d' un crime is thans de 58e volksuitgave verschenen. De prachtuitgave is zevenmaal herdrukt. Het ge zamenlijk getai exempiaren, reeds vei kocht» bediaagt 200,000. EHEtASI), De Britsche Regiering is blijkbaar besloten de inlandsche veehouders te besche'rmen ten koste van de buitenlandsche. (Althans! de commissie, belast met een onderzoek naar het ef heerschen van^ runderpest en andere soortge lijke kwalen,-' heeft in haar rapport zich ver klaard ten gunste van een totaal verbod van den iövoer van vee uit Rusland, Duitschlaud en Belgie, en van een bijna totaal verbod wat Nederland betreft. De Engelsche veehouders, zeer verheugd, zonden verleden Donderdag af- gevaardigden (vertegenwoordigds van de Far mers' Club en de Centrale Kamer van Landbouw) naar den hertog inn Richmond, om hem hunne ingenomenheid te betuigen met de denkbeelden in het ïapport. De her tog van Richmond (hij is voorzitter van den Piivy Council) verklaarde den afgevaardigden, dat ook liij volkomen hunne zienswijze deelde, en dat het Gouvernement de conclusion der commissie zou opnemen in een wetsontwerp. Volgens de Daily JTetos zou Osman-pacha, de verdediger van Plewna, op weg naar Bucha rest ovei leden zijn. Naar luid van Daily Telegraph zou hij zich door vergif van kant gemankt hebben. RUS LA SI). Uit Bogot is onder dagteekening van 17 dezer het volgende bericht ontvangenDe voorhoede der Russen heelt de Turken achterna gezet, zich meester gemaakt van de telegiaaf van Elena op Bebrowo, eenige mauscliappen gevangen genomen, Bebrowo bezet en xlcUmeuR bereikt. De Turken verioien een aantal manschappen aan dooden en gekwetsten. liet verlies der Rus sen bedroeg 12 man. De brand te Elenu, waai bij 40 huizen in de asch werden geiegd, is door de Russen gehiuscht. Vorst Milan is naar Alexiuatz vei trokken. De division van Leschjanin en Benitzki heb ben met liuu artilteiie de hoogte by Senariika en Topoiuitza bezet, die Mramor bestrijden. X U It Ie IJ E. Volgens een gerucht heeft de O^tenrijksche gezant, na eene conferentie met Servet-pacha, de vreemde vei tegenwoordigeis tegen 48 dezer tot eene samenkomst uilgenoodigd De Serven trokken bij Pirot de grenzen over en lukten op Eaar Rossowa, MehenietAli is te Konstantinopel aangekomen. De Russen zonden slechts 2000 gekwetsten naar Kars terug. De Porie heeft een circulaire gericht tot de Mogendheden, waarin zij haar bemiddeling vraagt om een einde te maken aan het bloed vergieten, zonder evenwel de vredesvoorwaar den op te noemen. Verscheidene Mogendheden hebben van de ontvangst der circulaire bericht gegeven. In diplomatieke kringen heeft de troonrede een onguastigen indruk gemaakt. OOSTENRIJK. In het Lagerhuis heeft IIelfy een interpel latie aangekondigd betreffende de oorlogsver klaring van Servië. De voorloopige voortduring van het Vergelijk is onveranderd aangenomen. .Naar men met zekerheid verneemt, is het Turksche garnizoen van Antivari, dat met den Vorst van Montenegro niet rechtstreeks in ondeihandeling wil treden, bereid die plaats aan Oostenrijk over te geven. DUITSCHL AND. In den avond van 8 dezer zijn te Keltsch in Pruisïsch-Silezië, van de straat twee schoten gelóst in de woonkamer van pastoor Talzerynski, die zich door zijne onderwerping aan de Staats wet den haat der ultiarnontanen op den hals had gehaald. De eene kogel is in den achter wand van het vertrek terechtgekomende andere is tegen liet raarnstijl afgestuit en later op de straat gevonden. De pastoor was juist afwezig. ITALIË. Depretis heeft in de Kamer meegedeeld, dat het Ministerie, na den parlementairen toestand te hebben overwogen, heeft gemeend zijn ontslag te moeten indienen. De Koning heeft Depretis belast met het samenstellen van een nieuw Kabinet. De Ministers zullen aanblijven, totdat het nieuwe Kabiuet is geformeerd. GRIEKEN L AS 1). Het gerucht, dat de Sultan zelfbestuur aan Candia heeft toegestaan, onder een christen- Prins, die schatplichtig zou zijn, heeft zich nog niet bevestigd. De bevolking van Candia, die vereuuiging wenscht met Griekenland, zal de bedoelde autonomie weigeren. Er heeft te Athene een manifestatie ten gunste van den oorlog plaats gehad. ZWITSERLAND. Iu Zwitserland is den 21 October eene wet op den fabrieksarbeid tot stand gekomen, volgens welke kinderen niet vóór hun '15 jaar iu fabrieken gebruikt mogen worden. 5i 1' A A J E. Het corps diplomaliquelieeftjl. Maandag den Koning geluk gewenscht met ziju aaustaand huwelijk. EERSTE KAMER DER STATEN GENERAAL. Zitting van Maanday 17 December. In deze zitting hebben de commission van' lappoileuis hunne eindverslagen uitgcbiacht

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 1