Biiieilaiitclie Bcritttti. SCHIEDAM., 29 December 1877. De Gemeenteraad alhier hield gisteren na middag te 1 '/a uur eene openbare vergadering, die door 13 leden werd bijgewoond. Afwezig de heeren Loopuyt, J. B. Nolet, van der Schalk en Visserhebbende beide laatsten den Voor zitter kennis gegeven, dat zij verhinderd wer den tegenwoordig te zijn. 1. Allereerst werd overgegaan tot de be- eediging van het nieuwbenoemde Raadslid den heer Elzevier Dom. Genoemde heer legde in handen des Voorzitters de gevorderde eedenaf en nam zitting. 2. De notulen van het verhandelde in de vergadering van 13 December II. werden ge lezen en goedgekeurd. 3. Ingekomen was: eene missive van Ged. Staten met goedgekeurd Raadsbesluit van 13 Dec. 11. tot af- en overschrijving op de be grooting der dd. schutterij voor 1S76. Aan genomen voor kennisgeving. 4. Idem, ontwerp besluiten tot af- en over schrijving op de Gemeentebegrooting voor 1877. Tot dadelijke behandeling besloten zijnde, wer den deie ontwerpen met algemeens stemmen aangenomen. 5. Idem, eene missive van A.B. Meilink, houdende dankbetuiging voor de verhooging zjjner jaarwedde als leeraar in de gymnastiek. Aangenomen voor kennisgeving. 6. Idem, eene missive van W, Betters, hou dende dankbetuiging voor zijne benoeming tot Gemeente-ontvanger. Gelijk besluit. 7. Daarna werd overgegaan tot de beëediging van den Gemeente-ontvanger. De heer \V. Betters legde in handen des "Voorzitters de gevorderde eeden af en werd door dezen met zjjne benoeming geluk gewenscht. 8. Aan de orde was de rekening der dd. Schutterij over 1876. Overeenkomstig het rapport der financieete Commissie goedgekeurd met algemeene stemmen. 9. Idem, de begrooting der dd. Schutterij voor 1878. Gelijk besluit. 10. Idem, de rekening van de Commissie tot beheer der heet- en verloskundige instru menten-verzameling over 1876.Gelijk besluit. 11. Idem, de benoeming van een lid der Commissie van toezicht voor het middelbaar onderwijs. Herbenoemd werd de heer Mr. H. J- Schuurman, met algemeene stemmen, zijnde 1 biljet in blanco. 12.,Idem, idem, van een lid der plaatselijke Schoolcommissie. Hes benoemd de heer A, W. Mulder, met algemeene stemmen, zijnde 3 biljetten in blanco. 13. Idem, idem, van een lid van het Burger lek Armbestuur. Herbenoemd de heer 3. M. van der Schalk, met algemeene stemmen, zijnde I biljet in blanco. 14. Idem, een adres van Mej. M. Ankersmit, om ontslag als hul pondei wyzeres aan de Open bare school voor meisjes. Het ontslag wordt eervol verleend met ingang van '1 Februari a. s. 15. Idem, een adres van de firma van De venter en Zoon, om rooting van hoornen aan de Fmnkelandscbe Lnan. Na discussie, waarbij een voorstel van den heer Loncq om liet ver zoek wel toetestaan, niet voldoende werd onder- steuiul, is overeenkomstig het rappoit der Commissie van Fabricage, met 11 tegen 2 stem men (die van de heeren Lnncq en L. W. Jansrn) afwijzend op het verzoek beschikt. 16.' Idem, een adres van de Wed. B. A. J. Wittknmpf c. s. om verbetering van het sluisje van den polder Kortland. Overeenkomstig 'het rapport der Commissie van Fabricage werd met 12 tegen 1 stem (die van den heer L.W. Jansen) besloten dit adres voory kennisgeving pan tü nemen. 17. Ideirj eeu adres van C. vah'Ameijden om continuatie van de onderhand«che huur van het pad langs den binuenberin van den Fran- kelaudschen Dijk, iu gebruik als lijnbaan. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders om dit verzoek toetestaan, onder de bestaande voorwaarden, tot wederopzegging, doch ten langste voor 3 jaar, werd met algemeene stem men aangenomen. '18. Idem, een adres van J. J, van der Kort en G. F. Kok, om verhooging hunner jaar wedden als brugwachters, aan de ijzeren draai brug over de Lange Haven. Na discussie, waarbij een voorstel van den heer J. F. Legner om verhooging te verieeneu, bij geen der leden ondersteuning vond, werd het voorstel van Burgemeester en Wethouders om afwijzend op het verzoek te beschikken, met 12 tegen 1 stem (die vau den heer J. F.- Legner) aangenomen. 19. Idem, de circulaire der vereeniging van Burgemeesters eu Secretarissen iu Zuidholland, om ondersteuning van haar adres om toelagen voor te verrichten werkzaamheden ten dienste van het Rijk, Met 12 tegen 1 stem (die van den heer Loncq) werd het voorstel van Burgemeester eu Wetiiouders aangenomen, om ter zake geen adies van adhaesie intedienen. 20. Idem de circulaire van den gemeenteraad van Nieusvleuzen om ondersteuning van zijn adres tot wijziging van art. 242 der Gemeente wet. Met 12 tegen 1 stem (die van den heer J. L. J. Janseri) werd het voorstel van Burgemeester en Wethouders aangenomen, om ter zake vooralsnog geen adres intedienen. 21. Door den Voorzitter werd medegedeeld dat de tijdelijke geldleening van f 17.000, waar toe in eene vorige vergadering besloten werd, is toegewezen aan den lieer M. Rijnbende tegen eene rente van 4'/j 's jaars. 22. Nog werd ter zake der huur van het gebouw bij het Rijk als Postkantoor iu gebruik, die met 31 December a. s. expireert, medege deeld dat Burgemeester en Wethouders aan den Minister vau Waterstaat, den-,6 December II. verzocht hebben inlichtingen te dier zake te mogen ontvangen, op welk schrijven tot heden geen bericht is ingekomen. Naar aanleiding van deze mededeehng ontstond er eene discus sie. Een voorstel van den heer Loncq om, als voor 1 Januari geeu antwoord van den Minis ter was ingekomen do hzur te verhoogen tot f3000 en overigens met 1 Januari tot het doen ontruimen van het perceel overtegaan, werd niet ondersteund. Een voorstel van den heer Vrijland om van 1 Januari af bij continuatie van de huur, den huurprijs op f1500 te bepalen, werd daaren tegen met 8 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen de heerenRoelants, Uulst, Knappert, Loncq en J. Leclmer. Burgemeester eu Wet- houdeis werden voorts te dezer zake diligsnt vei klaard. Eindelijk deelde de Vooizitter mede dat ver schillende stukken beti effende groote wei ken zyn ingekomen en daaronder ook nopens aan koop van een gedeelte der plaat iu de Maas. Ter inzage nedergelegd, om in eene volgende vergadering te worden behandeld. De vergadering is daarna gesloten. Met ingang van 1 Januari a. s. komt het in den loop van dit jaar tussehen Nederland enDuitschlaml gesloten teiegraafverdrag, waarbij prijsberekening per woord tot grondslag van het tarief is aangenomen, in werking. Door het comité van het Roode Kruis te Amsterdam is wederom eene som van f 1000 overgemaakt aan het Hoofdcomité, ten be hoeve der zieken en gekwetsten in den Rus- sisch-Turkschen oorlog. Naar men verneemt, is 27 dezer des avonds aan deu Hoek van Holland de boot, bestemd om de wakers van de stoomboot Aoalon af te halenonder de raderkast geraakt, ten gevolge waarvan ze;,beschadigd werd eu water iukreeg; ,de roeiers zyn op de Avalon overge sprongen eu hebben met de ambtenaren de' reis naar Harwich moeten doen. - De practische ambachtschool te Groningen zal, ondersteund door het Genootschap tot be vordering van nijverheid te Onderdendam, te Parijs waardig op de wereldtentoonstelling vertegenwoordigd worden. Zy zal ni. het model eener bouwhoeve inzenden, waartoe die van den heer Geertsema te Zuidbroek als voorbeeld is genomen. In de vorige week, te ruim acht uren 's avondspasseerden 2es personen, beladen met koffieboonen, de Pruisische grenzen bij Leuth. Door twee aldaar op post liggende grensbeambten werden zij aangeroepen halt te houden: drie dezer smokkelaars keerden in het boscli terug, terwijl de drie anderen in allerijl de wijk namen op Pruisisch grondge bied. Eeu der beambten loste een schot op de vluchtelingen, met het ongelukkig gevolg, dat zekere Doeven, oud 27 jaren, uit Breijell, gehuwd en vader van eenige kleine kinderen, doodelijk getroffen enkele passen verder neder- viel. 's Andeis daags waren een vijftigtaj persoriea uit Brrijell te Leuth aanwezig, die het lijk van Doeven opvorderden, om het naar Breijell over te brengen. Te Kaldekirchen werd aan de gewapende macht assistentie ge vraagd, ter voorkoming van ongeregeldheden- Te Amsterdam is een hondenslager be trapt die »beste, echte Geldersche" worst ver kocht De gevolgen van het bygeloof en van het door kaartenlegslers gestichte onheil zijn weder met een geval vermeerderddat wij ter waar schuwing hier inededeeleu. De jeugdige vrouw van een zeer welvarend ingezetene van S., was in de lente dezes jaars zoo nieuwsgierig" in ue toekomst te willen zien, dat ze te dien einde eene zich in de courant als kaartenleg- ster aanbevelende vrouw R. opzoekt, die haar voorspelde, dat haar echtgenoot nog voor Kerstmis zou verongelukken en haar als lyk tehuis gebracht zou worden. De jeugdige, tot dusver zeer levenslustige vrouw werd sinds dien tijd stil en in zichrelve gekeerd. Haar toestand ontaarde weldra in een mytnerender en haar bovendien zeer zwak zenuwgestel werd hoe langs zoo meer geschokt. Eindelijk kreeg" zij aanvallen van woede, die nu zoo aanhoudend zijn, dat de beklagensivaardigo echtgenoot 2ich- genoodzaakt heeft gezien de ongelukkige in een krankzinnigengesticht te doen plaatsen. (K K. Ci.) Maassluis. De heer E. C. van Baerle, predikant bij de Ilerv. gemeente alhier, heeft- het op hem uitgebracht beroep bij die gemeente te Wngeniugen, aangenomen. Tot pred, bij de Nederl. Herv. gemeente alhier, is beroepen de heer van der Horstf predikant by diezelfde gemeente te Gorinchem. Kralingen. De Gemeenteraad alhier heeft op voorstel van vier raadsleden een wijziging in de verordening op den afvoer ën de ver zameling van faecale stoffen vastgesteld, lui dende: »Zij, die een beplant terrein bezitten van '1000 Ma, waarop niet meer dan twee ge zinnen wonen, mogen hoogstens twee beerputten hebben, op vast te stellen voorwaarden ingericht- Deze beerputten moeteö minstens tweemaal per jaar op last van den directeur der gemeente- reiniging geledigd worden, alles op kosten van den eigenaar, terwijl de mest ten bate der ge meente komt. Zij, 'die 2500 id- terrein bezitten, mogen dien mest voor hun eigen land bezigen." Amsterdam. Den 25 n en 26n dezer is alhier de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van het Algemeen Nederlandse!» Werklieden-Verbond. Uit liet verslag, door den secretaris uitgebracht, bleek o. a. 'dat achf teruitgang in den toestand van het verbond is waar te nemen. Bij het begin van 1877 toch

Schiedamsche Courant | 1877 | | pagina 2