Biiiteilanisclie Berititei. riMfilaiüscheJcriejfiei. SCHIEDAMSCHE 'Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post, door het geheele Rijk. - 2.50. „Afzonderlijke nommers0.10. afcaHM—B—BBMBtiB—y 1MWW1i F B A N K B IJ K. Al!e Ministers hebben Nieuwjaarsdag het diner gebruikt bij Mac Mahon. Voigens den Tempt heeft de Maarschalk hen a!s volgt toe gesproken: 'tls heden een schoone dag, Mijn Heerendat is een goed voorteeken voor het jaar dat wij intreden. Ik hoop dat het kalm en vreedzaam zal eindigen, zonder dat er zich moeilijkheden voordoen als die nu geëindigd zijn." De ofificiëele catalogus van de Parijsche tentoonstelling zal uit '12 deelen in octavo be staan 4 deel voor elk der 7 eerste groepen 4' deel voor de 8e en 9e groep samen, deel IX voor de tentoonstelling van levende dieren deel X voor'den tuinbouw, deel XI voor de historische tentoonstelling van oude kunst, deel XII zal i<-\ algemeen overzicht en tabellen bevatten. De kosten dor tentoonstelling worden ge schat op 44,795,000 frs.da entreegelden op 44,000,000. üe stad Parijs geeft een subsidie van 6,000,000andere subsidiën bedragen 4,465.000; de verkoop der materialen wordt Op 7,500,000, andere ontvangsten op 4,900,000 frs. geschat, zoodat de Staat 40,930,000 frs. zal hebben bij te dragen. ENtiELAND. Lord Carnarvon heeft in antwoord aan eeue deputatie uit de kooplieden verklaard, dat de jongste stap van Engeland noch een van be middeling, noch een van tusschenkomst is ge weest. Engeland heeft slechts Je vredesopenin- gen overgebracht van den eenen.ooriogvoerende aan den anderen. Hij kan in het antwoord van Rusland geene beleediging voor Engeland zien. De tegenwoordige kwestiën zijn van Europeesch belang. Het Engelsch gouvernement is besloten om op eene beslissende stem bij de definitieve regeling er van aanspraak te maken. De Morning Tost verzekert, dat het kabinet jl. Woensdag besloten heeft, om het antwoord van Rusland niet als het einde van Engelamls bemoeiingen te beschouwen. Alvorens dat ant woord aan de Porte over te brengenzal Engeland te Petersburg vragen welke de voor waarden zjjn, die de Russische bevelhebbers in last hebben om te stellen. Den 3 dezer wordt er opnieuw een kabi netsraad gehouden. Kardinaal Manning is door den Paus gemachtigd met de Engelsche Regeering in onderhandeling te treden over het herstel van het Katholieke episcopaat in Schotland. DÜITSCULAND. Het onderzoek van de papieren van den „wegens pogingen tot het omkoopen van ambte naren te Berlijn gevangen Engelschman, Bishop, chijnt zonderlinge zaken aan hel licht te hebben gebracht. Bishop zou volgens sommige BEItEAU: MARKT, E, 134. bladen, een soort vau spion zijn van de Fransche Regeering; hij leefde te Berlijn op groeten voet en wist zich door geld en goede woorden meester te maken van allerlei stukkendie betrekking hadden op de inrichtingen van het leger, troepenverdeeling, enz. enz.reeds zou hij verscheidene dergelijke stukken naar Parijs hebben gezonden. Den 4sten dezer is in werking getreden de Rijkswet op het onderzoek van zeerampen, Krachtens die wet zijn aan de Duitsche kusten bureaux ingesteld, belast met het onderzoek der ongelukken, welke koopvaardijschepen treffen. Elk bu: eau bestaat uit een president (rechts geleerde) en vier assessoren, van welke minstens twee ter zee gevaren hebben. Bovendien wordt bij elk bureaudoor den Rijkskanselier een commissaris geplaatst als controleur. Bij elk ongeluk van eenig belang moet het onderzoek plaats hebben, en wel bepaaldelijk met het oog op de vraag of de kapitein of de stuur man schuld er aan hebben. In dat geval kan den schuldige de verdere uitoefening zijner betrekking verboden worden. OOSTENBIJ K. Aan do Politischo Correspondents wordt uit Bucharest geschreven, dat reeds voor eenigen tijd vau de zijde vau Turkije werd be proefd in 't Russisch hoofdkwartier vertrouwe lijke onderhandelingen over een wapenstilstand aan te knoopen, maar zonder gevolg, daar ia 't Russisch hoofdkwartier de meening heerscht, dat Rusland voor de voordeelen, welke dé Porto door een wapeustilslaud zou erlangen en die voor namelijk ten bate der organisatie van haar strijd krachten komen zoueeu met die voordeelen evenredig equivalent moet ontvangen. ITALIË. De Paus was Dondendag een weinig onge steld. Woensdag gaf de Noailles een maaltijd ter eere van Gambelta; Dcpretis zat mede aan. üe Koning gaf 's morgens Gambetta audiëntie. De Diritto zegt, dat de audiëntie welke Gambetta bij den Koning had. bijna een uur duurde, en dat Gambetta zeer ingenomen was inet 's Kouings hartelijke ontvangst. RUSLAND. Blijkens een officieel bericht uit Bogot van jl. "Woensdag, is generaal Gourko den Balkan overgetrokken en in de vlakte van Sofia aan gekomen. Hij bezette en versterkte zijne positie te Tasclikosen, vervolgt den vijaud en rukt naar Sofia op. AMERIKA. De staatsschuld is verminderd rnet 72,000 dl. aan goud in de schatkist 439,518,000 dl.; aan. papierengèld 5,499,000 dl. SCHIEDAM, Oen 4 Januari 1878. De Minister van Marine brengt ter, ken nis van belanghebbenden, dat 'doois het omver- Advertentieprijs: van 110 gewone regels, met inbegrip van eene Courant f 4.10 Iedere gewone regel meer- 0,10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. vallen van den lichtopstand op het Noorder- hoofd van den Nieuwen Waterweg van Rot terdam naar Zee, het licht tijdelijk zal ge- bluscht zijn. Zoo spoedig, mogelijk zal door een hulplantaarn getracht worden daarin te voorzien; van de ontsteking waarvan nader bericht zal worden gedaan. Uit Goruuna wordt van 21 December gemeld: De Engelsche, vice-consul vau Carill alhier aangekomen, meldt dat volgens bericht van visscherlieden bij de onder water liggende klippen van Corrubedo 7 December een schip gestrand is, dat naar de masten te oorJeelen een stoomschip zijn moet; de stengen steken eenige voeten boven water uit. Later is het wrak iets nader bij den'vasten wal gedrevenen was er aan land gespoeld thee, koffie, balen tabakmattenrotting en eenige kleeding- stukken, dit alles is door de Spaansehe auto riteit in bewaring genomen. Er is echter niets aangespoeld dat naam of nationaliteit van het vaartuig aanduidt, de consul was zeven dagen in de nabijheid vau het wrak gebleven om dienaangaande eenige zekerheid te verkrijgen, echter zonder gevolg. Langs de kust in den omtrek zijn noch booten noch andere wrakstuk ken aangespoeld. Een huisvader te Groningenwiens 43 kindereu allen successivelijk kinkhoest hebben gehad, wendde daartegen het volgende middel aan: twee drachmen duivelsdrek, twee oncea slijm van Aiabiscbe gom en twee oneen siroop van heemswortel. De duivelsdrek moet nauw keurig in de gomslym en de heemswortel- siroop worden opgelost. Men geve aan kin deren van 3 ii 4 jaar om de twee uur een eierlepeltje vol, telkens goed omroeren, aan jongere kindei en Va en aan zeer jonge V» eier lepeltje. Dit middel doet volstrekt geen na deel en kan zelfs in het gevaarlijkste tijdstip der ziekte gebruikt worden. Het gevolg van deze geneeswijze was, dat de kinderen niet meer hoestten, dan bij eene gewone verkoudheid en in twee a drie weken hersteld warenf Een en auder wordt door hem in liPt alge meen belang in de Prov. Bron. Cl. medege deeld. Haarlem. De heer F. W. Yan Eeden, alhier, dezer dagen in de 239e aflevering van de >Fioia' Batava" den Kurkiep beschrijvende, vermeldt o. a. het volgende: »In Gelderland ken ik vier reusachtige exemplaren van den Kurkiep, bij het kasteel Doorwerth, de over geblevenen van zeven boomen, de szeven pro vinciën" geheeten, die in 4579 aldaar ter gedachtenis van de Unie van Utrecht geplant zjin." Amsterdam. In de St. Pietersteeg alhier heeft zich op Nieuwjaarsdag een man dood- gedronken aan jenever. Jonrc. Een jong man, kort geleden na volbrachten dienst uit Indië teruggekeerd, heeft alhier op Nieuwjaarsdag in een twist het m 's

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 1