A". 1878, Zaterdag 12 Januari. M 4328. s Mijnt iaplijts, uilpzoieri DWai. Kennisgeving. Kennisgeving. - BiiteilaiSscH Berlcltei. Binieilaiiscie BericMei m Twee en Dertigste Jaargang. COURANT. Abonnementsprijs, por kwartaal•1.85. Franco per post, door het geheel e Rijk. - 2.50. Afzonderlijke nommersO.IO, BUItEAÜ.- KAMT, E, 3,241. Advertentieprijs: van 110 gewone regels, met inbegrip van eene Courant1,10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen twéémaal berekend. Inrigttngen wellte gevaar, schade of j lilndcr kunnen veroorzaken. Burgemeester en W.ethoüders van Schiedam; Gelet op art. ,8 der wet vau den 2 Juuij 1875 (StaaUblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden de navolgende vergunningen zijn verleend: A. Aan .1. SCHELLEVIS en zijne regiver- krygenden om het pand, staande en gelegen aan de Hagastraat, "Wijk G, no. 356. kadaster Sectie E no. 957, in te riglen tot kuiperij van klein vaatwerk. 2 Aan O. IIOOGENBOEZEM en zijne regt- veikrijgenden tot plaatsing van een gaskraclit- werlitulg van 2 paardenkracht, in zijne branderij, staande en gelegen in den Nieuw- landschen Polder, aan de Vellevestgracht, Ka dastraal bekend onder Sectie F, no. 391, tot het in beweging brengen van verschillende pompen in die branderij, alsmede van een kaarnniolcn. Schiedam, den 10 Januari) -1878. 'Burgemeester cn Wethouders' van Schiedam P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris A, \V. MULDER. Snrigüngcii rvclkc gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. - Burg n mees ter en "Wethouders van Schiedam; Gezien de ingekomen verzoeken: •1. Van C. [I WINDHORST en J. VAN DER' IIARG, om vergunning lot oprigtiug eener branderij, op liet perceel open grond, gelegen in den 's Giavelandschen polder, ka dastraal bekend onder sectie F, no. 1120. 2. Van D. M. C. NIEUWHOF en B. P. N1EUWIIOF- om vergunning tot oprigtiug eener branderij, öp het perceel open grond (voormalig Balkeugat), gelegen aan de Wil- lemskade, kadastiaal bekend onder sectie E, no. '1142. 3. Van A. M. VERBOOM, om vergunning tot oprigtiug eener branderij, op het perceel open grond (voormalig Balkengat), gelegen aan de Ilagnstrnnt, kadastraal bekend onder sectie E, no. 1275. Gelet op de Arlt. 6 en 7 der "Wet van den 2en Juuij 1875 (Staatsblad uo, 95); Doen te weten Dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente zijn ter visie gelegd; dat op ISonderdog den 2d January n« 8., des middags ten 12 ure, ten Itaadhuize (gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen liet opriglen dier inriglingen in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der ge meente, van de schiifturen, die ter zakemog- ten, zijn ingekomen, kennis kan worden ge nomen. En is hiervan afkondiging geschied,'waar 'bet behoort, den 10 Januarij 1878. Burgemeester en Wethouders voornoemd I' J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris, A. W. MULDER; F It A K K It IJ K. De Senaat koos tot voorzitter d'Audiflret Pasquier met 72 stemmen; er weiden 61 blanco biljetten in de bus gevonden. De Kamer boos Grnvy tot voorzitter rnet 335 van de 340 uit gebrachte sturn men. De Senaat heeft bepaald, dat Zaterdag zal in behandeling worden genomen de inter pellatie van Gavardie over de onwettigheid van de bijeenroeping der gemeenteraden en de onwettige herbenoemingen van ontslagen maires. De Kamer heeft tot oudervoorzitters ge- kozen Bethmont, Rameau Brisou en Givrac; vervolgens koos zij zes secretarissen. De ver kiezing van twee secretarissen en van de quaes tors is uitgesteld. De Senaat herkoos de onder-voorzitters. Gon- taut-Biron kreeg slechts 88 stemmen; ook de secielaiissen zijn gekozen. Nauwelijks was Gambetta te Marseille in het hotel d'Orleans afgestapt, of hij kreeg bezoeken van den prtfect en van verschillenuu republikeinen. Des avonds bezocht hij een re- publikeirischen »cercle", waar hij over den toestand van Fiaukrijk sptak en eendracht en geduld aanbeval.Voor den icercle" wachtte een talrijke menigte en toen Gambetta te '1 uur des nachts heenging, werd hij levendig toege juicht. Ook bij zijn vertrek was een talrijke menigte aau het station. Gambetta hield een toespraak. TÜIiKÏJE. De Turksche bevelhebbers hebben lost ont vangen de vijandelijkheden te staken. 50,OUO Russen bezetten de vallei van Toudja tusschen het Balkan-gebeigte. Verkenniugstroepen hebben zich vertoond tot nabij Yeni-baghia. De Turksche ingezetenen vau Phiüppopoli, Jamboli en Eski-Saghra vluchten naar het binnenland. Er heerscht eene algemeene paniek. De autoriteiten heb ben treinen tot het vervoeren der vluchtelin gen aangeviaagd. De Turken leggen de noodige werken aan tot veidediging van Adiiauopel, voor het geval dat de wapenstilstand door geen vrede mocht gevolgd worden. lu eene geheime zitting van het Turksche Parlement heeft Server-Pachade Tuiksche Minister van Buitenlaudsche Zaken, gezegd, dat Turkije geheel op zichzelf staat en op geen enkel bondgenootschap kou rekenen. De re- geering heeft besloten eea wagenstilstand te sluiten, die tot den vrede moet leiden. Reouf Pacha telegiapheerde den 9n dezer naar Bucharest, dat hij een wapenstilstand voorstelde en den bevelhebber van 't leger te Adriatiopei als onderhandelaar aanwees. Ant woord hierop is nog niet oulvaugen. De vijandelijkheden zijn geschorst ia Europa en Azië. De Russische en Turksche bevelhebbeis zijn in overleg over de démarca- tie-lijn en een wapenstilstand van twee maanden, ITALIË. Het oflieieele blad méldt dat Prins Hum- bert tot Koning uitgeroepen is onder den naam van Humbert I, In zijn proclamatie ver klaart de Koningdat hij het voorbeeld volgen zal van toewijding aan het vaderland, van liefde tot vooruitgang en van geloof in de vrije instellingen, hetwelk hem zijn vader ge geven had. Voorts doet hij een beroep op de eendracht die Italië altijd tot zegen was geweest. SCHIEDAM, den 11 Jnunnrl 1S7S.' Gisterenavond gaf de tooneelvereeniging sOthello" haar tweede uitvoering in dit seisoen. Mochten wy vroeger er op wijzen dat deze vereeniging, geheel uit handwerkslieden, be-,' .5 4 staande, altijd trachtte vooruit te gaan, ook nu gaf /ij daarvan blijken. Arthur of zestien jaren later," het eerste door haar opgevoerde stuk, werd vlug afgespeeld, en liep het tweede »De huwelyks-advertentie," bij sommigen minder vlug van stapel, beide stukken gaven aan het talrijk opgekomen publiek zeker veel genoegen, blijkbaar aan het herhaalde applaus. Na afloop daarvan bleef men nog een poosje genoegelyk bijeen, om gedurende een paar uren zich met dansen te vermaken. Dat de tooneelvereeniging vOthelio" nog menigmaal zulk een uitvoering moge geven, zal zeker wel door ieder die gisteravond ia de zaal was, gewenscht worden. De Minister van Marine brengt, als ver volg op zijne aankondigiug van den 3 dezer, ter kennis van belanghebbenden, dateenhulp- ücht, ter tijdelijke vervanging van den omver- gevallen lichtopstand, op den Noorddam van den Nieuwen "Waterweg vau Rotterdam naar zee is ontstoken. Het bestaat uit een lantaarn met helder wit licht, geheschen aau een ijzeren bolbaken eu zichtbaar op p. m. 1 Duitsche mijl. Met de meeste zekerheid verneemt da Amst. Ot. dat de Regeering voornemens is dadelijk bij het weder bijeenkomen der Tweede Kamer een nieuw wetsontwerp op bet lager onderwijs in te dienen. Zelfs wordt het tijdstip van byecuroeping dér Kamer afhankelijk gesteld van den tijd, waarop de Regeering met haar arbeid geheel gereed zal zijn. Op zijn vroegst zal de Kamer medio Februari, op zijn laatst voor medio Maart haar werkzuamheden weder aanvangen. Men leest in de Ilaagsche Kroniek van de Qron. Ot. »Naar hetgeen men van de nieuw jaars-receptie ten hove vertelt, moet het daar nog al stil zijn toegegaan. Men verzekert, dat Z. M. de Koning sedert eenigen tijd stil en in zich zelf gekeerd is, hetgeen wel eenigszins wordt bevestigd door 't feit, dat hij geregeld op Welgelegen in eenzaamheid zijn dagen

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 1