1 "TT GEZONDEN. Sieteljjt Niem BottghiMinghetti en andere beroemde mannen werden gehouden. Zij zat met haar cahier te midden van de gewone toehoorderessen aan- teekeningen te maken als deze, kwam en ging eenvoudig en als ongemerkt, en won aller harten. Van het huiselijk leven des Konings met zjjne bekoorlijke gemalin spreekt men op de gunstigste wijze. sprake van zijD kan dezen winter nog hevige koude te verwachten. Deze voorspelling be- rust op het feit, dat er geen spoor van vet te ontdekken is aan de hazen, ofschoon er vol- j strekt geen gebrek aan voedsel voor hen is. I De schrijver verzekert, dat de haas van natuur niet gulzig is en nooit meer eet dan volstrekt noodzakelijk; doch dat hijals er strenge koude ophanden is, buitengewoon veel eet alleen om door vetvortning daar.beter tegen beschut te zijn. Is dit niet het gevaldan is er ook geen sterke f vorst te verwachten. Uit'Hanover wordt bericht, dat bij de uitgravingen ten behoeve van de waterwerken aan de Rickinger Beeke, op den 8 dezer, op I 6 meter diepte het geraamte van een mam- i mouth zou zyn gevonden. De kop en een reus- achtige tand moeten het eerst zijn voor den dag gekomen. Het Militar. Wochenblatt behelst een verslag van proefnemingen met de telephone voor den voorpostendienst. Zij vonden plaats bij drie graden vorst en bevigeo wind. Een paar kapotjassen waren voldoende om het ge- druisch der omgeving en den wind zooveel tegen te houden, dat de mededeelingen op den tusschen de voorposten gebruikelij ken afstand ver staanbaar bleven. Achter die jassen verbor gen, werd het stemgeluid van den afzender eener depêche,, waarbij natuurlijk luide gespro ken rnoest worden, ook zooveel gedempt, dat zijne woorden op weinige passen afstands voor zijne omgeving geheim bleven. Het blad ge- looft, dat de telephone in het veld goede i diensten kan doen, vooral omdat men dan den omslag van een telegraaftoestel en de hulp van een ervaren telegrafist kan missen. De schrijver echter van een werkje over de veldtelegrafie meentdat de telephone nog aanmerkelijk verbeterd zal moeten worden voordat men den veldtelegraaf zal kunnen missen. Hij zou voorhands den veldtelegraaf willen behoudenmaar van telephones voor zien, om den bevelhebbers gelegenheid te geven, zoo noodig in mondeling overleg te treden. f Een paar werklieden te Berlijndoor den toestand van zaken zonder verdiensten, maakten dezer dagen om een soin van f8 te i verdienende volgende afspraak. De een zou zich in het water laten vallen en door den i anderen gered worden, waarna deze de 10 mark zou vorderen, die op het r(eddenrvan een dren- keling staan. Het plan werd inderdaad ten r uitvoer gebracht maar de in het water sgeval- l lene" was bijna verdronken, doordien zyn red- f der niet krachtig genoeg was, of misschien te diep in het glas had gekeken, om zijn kameraad er uit te halen, en vervolgens klopte de «redder" later bij het politie-bureau te vergeefs aan om zyn 10 mark. De nadruk, waarmee de man zijn belooning vroeg, verwekte argwaan, de i zaak werd onderzocht, lekte uit en de geheele geschiedenis eindigde met het overbrengen van beide mannen naar het werkhuis. De grootste diepte der zee told traver gepeild, is op 36" 39' w. 1. lengte van Greeri- Iwich gelegen. De bodem werd daar gevonden op een diepte van 43.380 Fransche voeten, ruim 13000 meter dus. De hoogste bekende bergtop, die van de Himalaya, de Everet, rneet 27.212 voet. Het dieplood had 9'4 uur noodig eer het den bodem bereikte. De peiling geschiedde door een Engelsch kapitein ter zee. Te Parijs is voorgeschreven, dat de wa gens van den tramway binnen drie maanden voorzien moeten zijn van een voorzorgstoestel hetwelk alle personendie op de rails vallen, teistonds weêr daaraf stoot vóórdat zij door de wielen kunnen worden getroffen. De voorzorg is prijzenswaardmaar de vraag blijft hoe men van de rails zal worden ge- stooten. Het zou wel eens kunnen zijn dat men een duw kreeg, waarvan het resultaat gelyk stond met overrijden. Een voorval uit Warschau. De directeur van politie Treposs te Warschau liep op zekeren dag op straat, gevolgd door zijn lijfkozak, een grooten, stevigen knaap. Eens klaps kwam een jonge, goedgekleede man op den directeur van politie toeloopen, gaf hem zonder een woord te spreken een slag in het gezicht en verwijderde zich toen bedaard en zonder eenige verlegenheid te toonen. De hoog geplaatste ambtenaar, bleek van schrik en drift, kon nauwelijks tot bedaren komen. Ein delijk verbrak hij het stilzwijgen. «Hond," zoo voegde hij zijn kozak toe, waarom hebt gij den schelm niet aangehouden, die mij in het gezicht sloeg?" «Ik dacht dat hij uw chef was," antwoordde de kozak bedaard. De ilannoversche Landbouw-Courant ver meldt, dat men aldaar sedert jaar en dag de ratten .verdrijft met de bladeren van Cynog- lossum officinale (gewone Hondstong), een plant die ook hier te lande in de tuinen veelvuldig voorkomt en zeer gemakkelijk vermenigvuldigt. In een der bladen vinden wij de volgende alleraardigste anekdote uit het leven van den beroemden ontleedkundige Hyrtl. Op zekeren dag een kandidaat-geneesheer examineerende vioeg hij dezen: «welke zijn de verrichtingen der inilt?" De kandidaat, die zich nooit ernstig met die kwestie had beziggehouden en meende dat hij haar over het hoofd, had gezien, ant woordde: »De milt.de miltde verrichtingen van de milt....ja, ziet u, pro fessor, ik heb het wel geweten; maar het is me ontschoten." Hyrtl rees van zyn zetel op en den toekomstigen geneesheer zyne beide handen op de schouders leggende, riep hij uit- «Ongelukkige, wat hebt gij gedaan! Gij zijt de eenige mensch ter wereld, die het ooit geweten heeft, en gy hebt het vergeten 1" Be nieuwe Koning cn Koningin van Italië. Prins Humbert heeft zich voor zyne troons bestijging altijd op den achtergrond gehoudeu. In 1866 nam hy deel aan den slag bij Custozza, en gedroeg hij zich koelbloedig en heldhaftig; hij was te paard in het beroemde carré van het 44ste regiment, dat den schok der Oosten rij ksche ianciers zoo schitterend weerstand boodop den avond van dien dag zocht de republikein Bixio hem op en omarmde hem vol geestdrift. Na '1866 leefde hij stilen zoovee! mogelijk van het hof, omdat hij protesteeren wilde tegen den invloed der morganatische familie Mirafiori. "Vooral werkte hy toen veel en bestudeerde inzonderheid militaire onderwerpen. Wetgeving cn staatkunde bestudeerde hij met den beroem den rechtsgeleerde Mancini, thans zijn Minister van Justitie. De eerste indrukdien hij maakt, is niet aangenaam; hij is niet innemend; zij die hem van nabij kennen, prijzen echter zijn goedhartigheideenvoudigheid en vroolijkheid. In groote kringen is hy teruggetrokkenomdat hij vreest zich bloot te geven, maar in den veitrouwelijken omgang met weinigen doet hij zich steeds ongedwongenvan eene gunstige zijde kennen, üe jonge Koningin geniet in Italië eene zeldzame populariteit. Het volk ziet haar als naar de oogen èn dweept met haar. Zij is die algemeene sympathie ten volle waardig. Zonder bepaald schoon te zijnis zij echter hoogst bekoorlijk, altijd opgeruimd, vriendelijk en welwillend jegens allen die haar naderen en liefdadig. Aan alle goede werken nam zij deel, hoewel haar budget vrij bekrom pen was. Reikten haar financieele krachten niet altijd zoo ver, als haar hart zou gewenscht hebben, haar invloed was groot, en wat zij in het eene te kort kwam, vulde zy door het andere aan. Zij spreekt alle moderne talen met gemak, is van nature schrander en vlug van geest, en woonde o. a. te Rome de lezin gen voor vrouwen bij, die door geleerden als Dikwijls komt de vraag bij ons op, hoe is het toch mogelijk, dat de arbeiders, die in de open lucht moeten werken en aan alle afwis- selingea van ons veranderlijk klimaat zijn blootgesteld, nog gezond blijven? Men zou werkelijk gaan gelooven, dat die arbeidende klasse van een ander maaksel is, maar wanneer men de 'doctoren spreekt en anderen, die met hun gezondheidstoestand - beter bekend zyn, dan verneemt men helaas, \fi dat er in dien kring oneindig velen gevonden worden, die aan verkoudheid, bronchitis, ca- tharren, of andere aandoeningen van borst en longen lijden. "Voor hen is het werkelijk een zegen, dat de Teetkapsules vau Guyot zijn uitgevonden, die door den arbeider gedurende zijn arbeid kunnen worden ingenomen, en die alle borsldranken, patés en siropen vervangen, die hij tehuis zou moeten bereiden en innemen. Daarenboveu heeft dit geneesmiddel het voor- 1 recht van bijzonder goedkoop te zijn. - v Elke flacon Teerkapsules bevat zestig kap- sules, zoodat de geheele behandeling slechts 6 a 8 centen daags kost. Het is zeker, dat zoowel de goedkoope prijs ais de uitstekende uitwerking dier kapsules er veel toe hebben bijgedragen om dit geneesmiddel de populari teit te doen verwervendie het tegenwoordig in alle landen geniet. Te verkrijgen in de meeste goede apotheken. Mijnheer de Redacteur Wees zoo goed onderstaande regelen in uw veel gelezen blad te willen opnemen. Zondag namiddag met den trein van 2 u. 30 m. van Schiedam naar Rotterdam willende ver trekken, kwam ik 2 u. 25 m. aan het station. Aan het loket komende, ontmoette ik daar een menigte passagiers voor beide treinen, voor Delft en voor Rotterdam. De ambtenaar, belast met het uitgeven van plaatskaartjesbegon eerst plaatskaartjes te geven toen de trein voor Rot terdam aan Torendijk in het gezicht was, ofschoon de menschen elkaar verdrongen voor het loket en de ambtenaar zich haastte om ieder van een kaartje to voorzien, niets mocht baten; de trein kwam voor, stond lang stil, en helaas! reed weg met achterlating van enkele passagiers welke niet geholpen konden wordendaar de man tijd te kort kwam. Wordt het niet hoog tijd in het belang van het reizend publiek, vooral bij tnsschen-stutions dat liet loket behoorlijk tijdig genoeg open is, dat een reiziger die minstens vijf minuten voor de trein vertrekt aan het station is, zich behoorlijk -i kan voorzien van een plaatsknartjo, maar niet als een beest verdrongen en niet geholpen kan worden. U dank zeggende voor de toegestane ruimte, t een teleurgesteld reiziger. ji BURGERLIJKE STAND. Geboren: 22 Januari. Willem, zoon van W. Scheurkogel en J. Winkelman, Lange Haven. Joseph Maria Wilhelmus, zoon van J. T. Wittkanipf en N. W. llopp, Wvstvest. Overleden: 2t Januari. Franciscud Petrus Sanders, oud 9 maanden, Hoofdstraat. Gehuwd:,24 Januari. J. van der Beek en w

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 3