&eieii|ie Bericltei. Bjj de boden te 's Hage plaats gehad hebbende inschrijving van jeuever zijn de minste inschrijvers de heeren A. Houtman Co, alhier a 69.42 per vat. Dinsdagmiddag jl. is het tweejarig zoontje van den heer W. Plevier, al spelende in een Ijzeren pot met kokend water gevallen en of schoon het kind onmiddellijk hulp werd ver leend, had het reeds zulke ernstige brandwon den hekomen, dat het gisterenavond aan de gevolgen er van is overleden. Gisterenavond, bij het vertrek van den laatsten trein naar Rotterdam, had te Leiden een treurig voorval plaats. De conducteur S. viel, men zegt door mis te stappen, onder de loopplank van den vertrekkenden trein, zoodat hij deerlijk gewond werd. In het Ziekenhuis opgenomen, heeft men hem As noodige hulp verleend en zijn de toonen van een'der voeten geamputeerd geworden. De heer P. Hofstede de Gi oot, predikant te Kampen heeft berichtdat hij de door de Synode op hem uitgebrachte benoeming tot hoogleeraar in de theologie aan de Universiteit te Groningen aanneemt. De heer dr. P. Bleeker, een der verdien stelijkste mannen van ons land, is gistereu te Den Haag op 59-jarigen leeftijd overleden. Volgens de Standaard hebben eenige Ratterdttmsche assuradeurs de totale schade, door het vergaan van de Friesland geleden, reeds met de verzekerden verrekeud. De Willem JBarcnds, (liet vaartuig, voor de expeditie naar de Noordpool bestemd,) is, naar wij vernemen, 24 meter lang, wijd 6 en hol 3 meter. De voorsteven wordt voorzien van Ijzeren banden en stootplaat. Het vaartuig zal, met tuig, zeilen en inventaris, ongeveer f 30,000 kosten. De vischwetenscbap is vermeerderd met den naam van Gobius Taalmankippü. De ver klaring van dezen vreemdsoortigen titel vindt 'men in het tweede jaarverslag omtrent het zoö logisch slation derNederl. dierkundige vereeni- ging, In den afgeloopen zomer hebben eenige leden dier vereeniging namelijk een kruistocht ondernomen op de Noordzee tot het doen van onderzoekingenen daar zij daartoe in staat waren gesteld door den vorigen Minister van Marine, die een loodskotter ter hunner beschik king stelde, hebben zij, uit dankbaarheid, aan de tot dusver onbekende grondeiingsoort den naam van den Minister gegeven; jammer, dat Erp, hetwelk ook tot dien naarr, behoort, is weg gelaten. Eene beschrijving van dezen minis- teriëelen visch is door dr. A. A. "W. Hubrecht achter het jaarverslag gevoegd. Zondagavond heeft een meisje, tengevolge eener twist zich aan de Oudeschans te Amster. dam in het water geworpen en is verdronken. Het lijk is nog niet gevonden. De koetsier van baron Van I. te Voge- lensang ging eergisteren mot het 5jarige zoontje van deze per rijtuig zijn heer van de jacht halen en ontmoette een escadron huzaren waardoor het paard schrikte en op hol ging naar den overrit van den spoorweg, juist toen een trein in aantocht was. De wachters, meeneu- de dat het rijtuig nog kon passeeren, liet de passage vrij en werkelijk gingen paard en rijtuig in lijds over. Het jongetje had echter het ongeluk op de rails te vallen. De wak kere wachtster wierp zich zonder dralen op den grond en mocht de voldoening smaken het kind, dat vrij ernstig, doch niet gevaarlijk verwond werd, te redden. Een knaapje van 10 jaar werd ongeveer drie weken geleden door een grooten rat'in de hand gebeten, terwijl hij een knikker uit een gat in den grond haalde. De wond, die vry ernstig was, werd terstond met water en azijn gewasschen en na verloop van eeuigen tijd f' was de hand schijnbaar genezen. Eenige dagen geleden kreeg het kind plotseling een hevigen aanval van razernij en viel bezwijmd neder, terwijl wit schuim zijn mond bedekte. De geneesheer, die terstond ter hulpe werd ge roepen, kwam juist intijds om de doodstuipen van het ongelukkige kind te zien. De jongste herfststormen hebben aan den oever van het Oost-Frie£che eiland Sylt nog maals overblijfselen blootgespoeldafkomstig van het in "1436 overstroomde dorp Eidum. Overblijfselen van woningen, van tuinen, van allerlei gebouwen, van pompen worden er thans gezien. Ook oude munten, gereedschappen (on der meer een fraai bewerkte armband uit me taal) zijn er gevonden. Bij het MorsumklilT (tegenover het vasteland) heeft de zee een grooten in bruinkool veranderden boomstam losgewoeld. Het eiland Sylt is rijk aan voor historische herinneringen, met name van hunne- beddeu, waarvan liet onderzoek door dr. Han- telmun belangwekkende resultaten heeft opge leverd. Blijkens berichten uit Moskou, overwintert het Engelsche handelsvaartuig Louise te Tobolsk. Van iiob groot belang deze nieuwe handels weg voor den handel van Siberië is, blijkt reeds hieruit, dat de Engelsehen b. v. suiker a 5 roebels het pud verkochten, terwijl de over Irbit ingevoerde den Siberiërs op 14 roebels kwam te staan. Meu betwijfelde in den beginne, of dat wel werkelijke suiker kon zijn, omdat die in Moskou 6'roebel kost. Van hunnen kant laden de Engelsehen thans koren en wel tot fabelachtig lage prijzen. Zou er geen uitzicht zijn ook voor ons land om in Siberië thans nieuwe handelswegen Ie openen of te exploiteereu? (iV. JR. Cl.) Rotterdam. Het Acsthetisch genootschap te dezer stede zal een buitengewone uitvoering geven, waarvan de opbrengst zal worden aan gewend om eenige jongelieden vau aanleg onder behoorlijk toezicht de Parijsche wereldtentoon stelling te doen bezoeken. Dit plan vindt alge meen ondersteuning, o. a. ook bij den burge meester dezer gemeente. Een eerbiedwaardig echtpaar alhier zal den 27 dezer een zestigjarig huwelijksfeest vieren, omringd door tal van kinderen en klein kinderen,die dateehtpaar liefhebben en vereeren. De meer dan 80-jarige echtgenoot, Salomon Haas, is een der oudstrijders in 1815 te "Wa terloo, werd eerst geteld onder de vermisten, doch later zwaar gekwetst in een sloot op het slagveld ontdekt; door zijn kiachtig lichaam gesteund, mocht hij hei stellen c zal thaus liet zeldzaam feest vieren. Delft. in deze gemeente zal een der wijzerplaten van den Nieuwekerktoren verlicht worden. Donderdagavond voelden de ingezetenen van Londen, die in de buurt van dellaymarket woneneen schok als ecu aanlbeviug. Op den hoek van Pautotstreet tegenover den zilver- srnidswiukel van de hoeren Garrard was een nieuw blok huizen vau graniet, baksteen en ijzer zes verdiepingen hoog opgetrokken. Om elf uur 's avonds slot tteu deze reusachtige gebouwen plotseling in, bet aangieuzendc huis, waardoor liet aan de Haymaikct grenst, overstelpende en rnedesleepende. Dit huis was een oestersvinkel. De bezoekers en de bedienden hoorden eensklaps vreemde geluiden eu een angstwekkend gekraak: stof vloog uit de muren en een groote barst loonde zich in den muur, juist boven de toonbank. Alien snelden den winkel uit cu ontkwamen eveubijtijds. D,e eigenaar, die nog spoedig zijn geldiromtnel was gaan halen, werd in het puin begraven en gedood. Te Goüngi is eeu kind met liet hóófd op de punt van een schaar gevallende punt- i3 eenige centimeter diep in de slapen gedrongetr De kleine is na het uitstaan van de vreese-' Ijjkste pijnen bezweken. Een van de meest gezochte publieke ver makelijkheden zijn tegenwoordig wel de cirques. Terwijl Carré" te Amsterdam en Rentz te Brussel het publiek vermaken, is de plaats, door laatst genoemde pas te Berlijn verlaten, reeds weder ingenomen door het cirque van den heer Herzog. die in sommige opzichten zijn voorganger al weder overtreft. De voorstellingen in de hoogere rijkunst van den heer Herzog eu zijn schoons vrouw, de gymnastische toeren van de ge broeders Sylvester en de Ikarische spelen van verscheidene leden der familie Sylvester over treffen alles wat men van dien aard te Berlijn heeft gezien. Daarenboven trekt het cirque Salamonsky te Berlijn ook reeds een groot aantal bezoekers en wordt vooral de pantomijne: »Het 'huwelijk bij den smid te Gretna Green" bijzonder geroemd. Het eindigt met een steep lechase, waaraan de meeste heeren en dames van het gezelschap op fraaie paarden met groote koenheid deelnemen. Eergisteren avond werd het door den Keizer bezocht, bij gelegenheid eener benefice-voorstelling voor het gevierds zusterpaar Emilie en Clotilde Loisset. Op den trein tusschen Marseille en Lyon, stond Zaterdagavond een aardig meisje van vijf jaren tegen het portier te leunen, terwijl de trein in voilé vaart was. Eensklaps schiet de deur open en het kind valt op den weg. On middellijk daarop verdwijnt nog eene gedaante door het portier: het was de moeder. De onthutste reizigers kouden eerst aan het eerstvolgend station kennis geven van het gebeurde. Toen men aan het opsporen ging, vond men op de plaats waar de moeder uit den trein gesprongen was, slechts eenige bloed* droppelen, doch weldra veruam men, dat zij' zich op een naburige hoeve bevond. Zij was bij den sprong deerlijk gekwetst gei aakt en een uur tijds bewusteloos gebleven; toen zij uit hare bezwijming ontwaakte, voelde zij de om helzingen en kussen van haar kindje, dat vol komen ODgedeerd was gebleven. De kattententoonstelling te New-York wordt druk bezocht. Onder de ingezonden exem plaren bevinden zich Barnum's Queen Mab's kat, die overal met hem rondgereisd heeft, een kat van 26 jaar oud, die driemaal een reisje over den Oceaan gedaan heeft; een aclit- pootige kat uit Massachusetts; eeu tweehoof dige kat uit Chicago, een kat uit Virginie, die kuikens uitgebroed heelteen Australische kat die tabak kauwt; een kat, die moeder is van 173 afstammelingen; eeu kat, die nimmer een tand gehad heeft en als eeu aap eet; een kat met horens als een geit; een kat met een vissclienkop enz. enz, Dat de melk dikwijls aanmerkelijk in kwaliteit verschilt, is genoegzaam bekend. Uit herhaald onderzoek is gebleken, dat goede melk ongeveer 12 pCt. vaste slof moet ople veren. Iloewel er soins melk wordt aangetrof fen, die '13 pCt. vaste stof inhoudt, zijn er echter omstandigheden, o. a. het jaargetijde, de weiden en de gesteldheid van de koe, die deze hoeveelheid op 11 pCt. terugbrengen en dit wordt algemeen als voldoende beschouwd, hoewel de 10 pCt. nog de proef van een keurings-commissie kan doorstaau. Professor Boedeker heeft proeven genomen en daarbij bevonden, dat wanneer de tnelk van een 's avonds gemolken koe 13 pCt. vaste stof be vat, de melk van hetzelfde beest, des morgens verkregen, slechts 10 pCt. oplevert. De-vet* houdende zelfstandigheden vermeerderen echter, naarmate de dag vordert. In den vroegen morgen bedragen zij slechts 2'/, pCt.;' 's middags zijn zij geklommen tot 3'/! entegen den avond bedragen zij 5/, pCt.dus meer dan het dub bel van 's morgens.

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 2