B imeilii iMfBcrinpir A0., 1878. Woensdag 30 Januari. M 4340. TeaMjiit iaplijks, nitpioieri DMai, Li o t i n NATIONALE MILITIE Kennisgeving. Bnitealauiselse Bsilcltei. Twee en Dertigste J a a r g- a n g. SCIIEDAMSGIE Abonnementsprijs, par kwartaalf 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk. - 2.50. Afzonderlijke nommcrs- 0.10. U U11 IS A11HARKT, B, 124. Advertentieprijs: van 110 gewone regels, met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekenp. VOOR DE Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Geven bij deze kennis, dat de LOTING der in het vorige jaar voor de Militie ingeschrevenen, door den Heer Commissaris des Konings in deze Provincie, bij besluit van den 19 Januarij 1878, A, no. 198, (2de Afd.), JProv. Blad no. 0, is bepaald op Maandag en Dingsdag den 18 if en 10 J?Amarij 1878, telkens des voormiddags' ten half tien ure. De belanghebbenden worden mitsdien opgeroepen om op gemelde dagen te verschijnen in het gebouw: Metis Sacrum, aan de Lange Haven alhier, alwaar de Loting zal worden gehouden, en wei: "Voor de lotelingen wier geslachtsnaam begint met een der letters A tot eu met R, o±t Maan dag den '18 Feiruarij EN Voor de Lotelingen wier geslachtsnaam begint met een der letters S toten metZ, op Dingsdag den 19 Feiruarij '1878. Gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de Loting heeft plaats gehad kunnen, tegen do wijze, waarop zij is geschied, bij Gedeputeeide Staten b.zwnrcn worden ingebragt door belanghebbende Lotelingenof door hun vader of voogdbij verzoek- sfchrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem die de bezwaren mbiengt; welk verzoekschrift moet worden bezoigd bij den Burgemeester dezer Gemeente. "Voorts wordt ter kennis van de Lotelingen gebragt, dat op Maandag den 25 en op Dingsdag den 20 Feiruarij 1878, telkens des.voormiddags van 10 tot2ure, ten Raadhuize der Gemeente zitting zal worden gehouden tot l.et opma- konvan de getuigschriften bedoeld bij al. 2 en 3 van art. 53 der Wet op de Nationale .Militie van den 19 Augustus 1801 Staatsblad no. 72), on wel tol bet opmaken van de Getuigsciuiften ter bekotning van vrijstelling wegens hroederdienst op eerstgemelden dag en voor bet opmaken van die ter bekoming van viijsteliing als eenige wettige zoon, op laatstgenielden dag. De betrokken Lotelingen zullen tot dat einde moe ten verschijnen met twee ter goederimam en faam staande meerderjarige Ingezetenen dezer Gemeente, die de voreischte getuigenis kunnen afleggen en het .aldaar op te maken getuigschrift kunnen ondaitee- kencn. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 29 .Tanuai ij 1878. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. l)e Secretaris, A. W. MULDER. F It A N K It IJ K. Bij de negen verkiezingen voor de Kamer, die den 27 dezer ia verschillende deelen des iands gehouden zijn {waarvan zeven ter ver vanging van nietig verklnarde verkiezingen) yjp, acht republikeinen gekozen. In het negende arrondissement te Bordeaux moet eeue her stem miDg plaats hebben. Uit Toulon wordt dato 28 dezer gemeld: De divisie van het eskader der Middellandsche Zee is heden ochtend naar den Levaut ge stevend. Gambetta heeft op liet banket in Belle ville ter zijner eere gegeven,' het volgende ver klaard: Wij zullen .het proces van de vijan den. van het algemeen stemrecht instrueeren. Wij zullen het onderzoek voortzetten, zonder ons van ons stuk te laten brengen en zonder de behartiging van andeie belangen des lands uit liet oog te honden. Ilij gaf verder te kennen, dat hij niet ge loofde aan den tegenstand van den Senaat en hij geloofde ook niet dat de Coalitie del partijen stand zal houden. 11e Fiansche Minister Waddington heeft 10,000 f s. ter beschikking van den chargé il'afT.ui es" te Konslantinopei gesteld voor de Turk<che vluchtelingen. De Kamer van Afgevaardigden heeft de be grootingen voor Openbare W,erken en Oorlog op enkele posten na, aangenomen. E N fi E LAK I). Den 27 dezer had een Kabinetsraad plaats ten huize van lord Beaconsfield. Al de Minis ters waren tegenwoordig, behalve lord Cairus en de hertog van Richmond die uit do stad zijn. De tweede editie van de Times bevat het bericht uit Petersburg dato 28 Januaridat men aldaar gelooft dat de vicde geteekend is, doch dat het gerucht nog bevestiging behoeft. In het Lagerhuis heeft Sir Stafford Northcote bij ile toelichting der crediel-aanviage den toe stand geschetst. De grondslagen voor den vrede zijn nog niet officieel medegedeeld, en er is nog geen wapenstilstand geteekend. Naar het geen intusschen omtrent de genoemde grond slagen bekend ishebben zij eene zeer uitge breide strekking en moeten zij aanleiding geven tot kwestiün. die op een congres belmoren ie worden behandeld. De Regeering verlangt van het Parlement een votumhetwelk voor haar een votum van vertrouwen zal ziju, ten einde zij alsdan in alle opzichten gesteund ten cou- gresse kan verschijnen. Officieel wotdt uit Londen dato 28 dezer gemeld, dat lord Dei by, na overleg met zijn Collega's en ingevolge lm terugkeeren der vloot naar de Besikabaaier iu bewilligd heeft zijn portefeuille te behouden. Ilij is niet tegen het aauvragen van een buitengewoon crediet, dat heden in het Lagerhuis stellig plaats heb ben en door de liberalen besti eden worden zal. De heer Rijlands zal liet- tegenvoorstel, mo- veeren. BELUIK. Aan de Independence Beige wordt uit Ber lijn getelegrafeerd, dat Ruslands vredesvoor waarden aanvankelijk slechts in algerriecne termen te Londen bekend waren. Men vreest dat op bel bekend worden van de bijzonder heden der voorwaarden opnieuw eene crisis te Londen zal ontstaan. A au de Indeiicndance wordt van 28 dezer uit Weenen gemeld: De vredesvoorwaarden ziju bekend en komen overeen met betgeen de Horning Fosi heeft medegedeeld. Evenals andere mogendheden acht Oostenrijk daarin wijziging uoodig wat betrclt de uitbreiding van Servie en Montenegro- en- den afstand van Bessarabia aan Rusland. De fiuancieele eisch acht Qoster.rijk onaauneemlijk, omdat die eene blijvende bezetting van Bulgarije tengevolge kan hebben. Eeue nota betreffende die punten wordt onmiddellijk verzonden. GRIEKENLAND. Eene volksdemonstratie van omstreeks 10,009 personen had den 26 dezer plaats voor de woningen der Ministersvensters werden in geworpen, revolverschoten gelost, waardoor 1 persoon gedood en 3 gewond werden. Yaa daar bega! de menigte zich naar het Konink lijke paleis. De Koning sprak haar toe en spoorde haar tot kalmte aan. Toen zij opnieuw voor de woningen der Ministers verscheen werd zij door de. troepen uiteengejaagd. De bezetting is in de kazerne geconsigneerd. T U R K IJ E. Men verzekert, dat den 26 dezer devredes- preliminairen te Kesanlyk geteekend werden, De politie te Konstantinope! heeft den Circas- siers en Baschi-bazouks 't dragen van wapenen verboden. OOSTENRIJ K. De Folit. Corresp. meldt uit Konstantinopel:' Tot Zondagmiddag had de Porte nog geen offi cieel bericht van de onderteekening der prelimi- miiren. Dit oponthoud moet waarschijnlijk- wor den toegeschreven aan de verplaatsing van het' Russische hoofdkwartier naar Adrianopel, waar heen de'Turksche gevolmachtigden zich moeten begeven en alwaar de onderteekening zou plaats hebben. Naar men verneemt, zijn de Russische voorwaarden zoodanig gesteld, dat zij groote ruimte voor interpretatie en dus vooruitzicht op langdurige onderhandelingen opleveren. Volgens de bladen heeft de Keizer hët verzoek om ontslag van het Oostenrijksch Ka binet aangenomen eu in de zitting van het Huis van Afgevaardigden van den 26 dezer, werd dien overeenkomstig eene mcdedeeling van de Regeering verwacht. SCHIEDAM, den 29 Januari 187S. Blijkens de iu dit blad geplaatste advertentie zal de op 31 dezer maand te houden verga dering van het district Schiedam en omstreken der vereeniging »Eigen Ilulp" ook toegankelijk zijn voor belangstellenden, die als leden der vereeniging mogen worden aangenomen. Met het'oog daarop meenen wij de aandacht van zoodanige belangstellenden te mogeu vestigen op artikel 3 van de statuten der vereeniging, luidende: «Allen, zonder onderscheid van geslacht, die «geheel of gedeeltelijk hun bestaan vinden in «de beloouing van persoonlijke diensten, door

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 1