(kieiisie BsricHBB.' Kerimem. gende: Ondanks verlerlei voorspelling, dat de winter vroeg zou beginnenwaarbij ook de zwaluwen betrokken waren, stelt hij zich uit, misschien wel tot de lente. Want terwijl eer tijds werd opgegeven van strenge winters en een malsch voorjaar, wordt thans het omge keerde dikwijls waargenomen. Bij sommige tuin- en landlieden vindt het voorvaderlik ge loof nog ingang dat, als de zon op Nieuwjaars dag schijnt, er een goed appelen- en perenjaar te wachten is. Met het oog op den jongsten Nieuwjaarsdag zou men zich dan c allerwege in het vooruitzicht van overvloedig ooft mogen verheugen. Maar om deswege eenige zeker heid te hebbeD, mag niet worden vergeten dat dan eerst de maand Mei moet voorbij zijn. Als de zoo vaak met bloesems beladen boomen dan gespaard blijven voor de vorst, zullen er wel'vruchten komen. De bloemkweekers ver langen intusschen naar zon, die dezen winter dan ook spaarzaam heeft geschenen, ten ge volge, waarvan er nog weinig vertier in de kassen is. De weilanden zijn groen, groener dan zij dikwijls zijn in Mei, (Leid. Ct.) Overschie. Gisteren namiddag is in de Delftscha Schie nabij deze gemeente een lijk gevonden van het vrouwelijk geslacht. Rotterdam. De gemeenteraad verwierp Maan dag jl. met eene stem meerderheid de door Burgemeester en Wethouders ingediende ont- werp-overeenkomst met den hoer F. de la Hf uit, tot het aanleggen en exploitecreu van tramwegen aldaar. Burgemeester en Wethouders zullen thans tegelegeneitijd nadere voorstellen indienen. Te dezer stede is eene afdeeling van de Vereeniging vliet algemeen Stemrecht" op gericht. Winschoten. Heden ochtend is hier buiten de gemeente een jongmensch gevonden, dus danig verminkt door wonden, met een mes toegebracht, dat hij bijna niet te herkeunen was. Aan het behoud van ziju leven wordt ge wanhoopt. De daders zijn reeds in handen van 't gerecht. Dinsdag wandelde een zeeofficier net een mooien honddien hij onlangs van een hon denkoopman had gekocht, door Amsterdam, toen hij onverhoeds aangehouden werd dooreen razende» schoenmaker, die, terwijl de nieuw- gekochte hond, door zijn meester stevig aan een touw vastgehouden, vriendelijk tegen den woedenden schoenlapper opsprong den officier vooral wat heelijk was uitschold enden kiijgs- man een pak slaag presenteerde bovendien. De mooie hond was op een goeden dag den schoenmaker ontloopen en niet weer terug gekomen, en de woede van den vorigen meester, wien het dier ontstolen werd, en van den tegenwoouligen, die liet voor 40 kocht, is eenigszios begrijpelijk. De politie is van de zaak in kennis gesteld, maar de luitenant heeft zijn hond niet willen afstaan. De Jardin d'Acclimatation te Parijs heeft dezer dagen een aardige soort van hazen uit Ruslaud ontvangen, namelijk de veranderlijke haas. In den zomer is zijne pels grijs, maar in den winter veranderd hij dan in een witten, zoodat het byna onmogelijk is hem te midden van de sneeuw te bemerken. Tegenwoordig wordt het teer als een universeel middel in do dagbladen aanbevolen. "Wij maken het publiek opmerkzaam, dat teer alles behalve een onschuldig middel is en dat het raadzaam is, voor tot het gebruik'over te gaan, zijn geneesheer te raadplegen. Het Hamburger Medisch gezelschap en an dure autoriteiten in het buitenland hebben het reeds noodig geacht tot voorzichtigheid aan te sporen Weer gevonden Een echtpaar dat se dert vijf jaren gescheiden leefde, had elkaar ook in al dien tij«I niet meer gezien de vrouw, die aan den drank verslaafd was en bovendien een onzedelijk leven leidde, was te Amsterdam woonachtig; de man was de weteltl ingegaan en had niets meer van zich laten hooren; zij waande hem dan ook dood. In de laatste da gen nu was herhaaldelijk een man in een der politiebureels te Amsterdam nachtverblijf komen vragenook Zaterdagnacht was hem logies ver leend. Dienzellden nacht werd een beschonken vrouw in de wacht gebracht, die 's morgens tegelijk met den logeergast vertrekken kon. Men stelle zich de vreugde des weerziens in 't portaal voorhet waren de gescheiden echtgenooten. Een tuinbouwer te Brugge (België) hoeft eene nieuwe methode voor de aardappelteelt uitgevonden of openbaar gemaakt, welke door de deskundigen daar te lande zeer wordt aan geprezen. Deze methode, die gezegd wordt schoone en voordeelige uitkomsten op te leve ren, wordt als volgt beschreven: Den aard appel op den grond leggen, maar niet in voren begraven, hem licht met aarde dekken, iudieu de grond gesloten of kleiachtig i«, en liern zóó dekken, dal wind noch stortregen de plant kunne ontblooten, wanneer zjj in zandachtige» grond i.s gelegd. In dien zeer goedenluch tige» en warmen grond, waarin hij rust, zal de aardappel in korten lijd zijn scheut of zijn scheuten krijgen; zonder moeite door de lichte laag grpml, die hem ovuniekt, boren, en na verloop van weinig tijtls zal men achtereen volgens kunnen aanaarden, hetgeen den groei en de rijpwording zullen verhaasten. Mr. James Christie, student aan de lon- densche schihler-akademie, en die dit jaar met zijne liistoi ische schilderij de gouden medaille behaald heeft, wa-> niet lang geleden een gewone schaapherdersjongen. Later weid hij huisschil der in een Schotsch-plaatsje, en verkreeg daar een plaatselijke beuis, waai mee hij naar Lon den trok en zijn eigen opleiding in de knust bekostigde. Aan, het beursbericht van de «Banque Parisienne" ontleenen wij de volgende mede- deeliug: Het nieuwe jaar opent uitmuntend voor de exploitatie van het Suez-kanaal. Het tweede tiental dagen dezer maand heeft een ontvangst \an S40,000 francs opgeleverd, voor de doorvaart van 46 schepen. Hetzelfde tien. tal dagen des vorigen jaars had niet meer dan 740.000 fiancs opgebracht, en er waren teen slechts 37 .schepen gepasseerd. In de eerste diie weken van Januari dezes jaars is ontvan gen y,010,000 fraucs tegen 1,530,000 francs in hetzelfde tijdsbestek van het vorige jaar. Te Mout sur Maine heeft een daad van root-d plaat" gehad, die wel der moeite waard is vermeld te worden. De held was e,-n 15-jarige knaap. Een 10-jarige jongen wilde u.l. een emmer water uiteen put ophulen, toen hij, door de zwaarte overmand,-mot het hoofd voorover in den put viel. Zijn 15-jarige broeder zag dit, liet zich oogenblikkelijk langs het touw in den put zakken, haalt zijn broeder een vijf meter diepte van onder het water, neemt hem .op ziju rug en klimt door middel van de handen langs het touw weder naar boven. Dit alles geschiedde in zeer korten tijd. Toen hij een meter hoog gekomen was, liet de drenkeling, bijna geheel buiten zichzeiven, zijn broeder los en viel op nieuw in het water. De moedige laat zich ten tweeden male naar beueden glijden en greep het kind. Maar zijne krachten waren uitgeput. Reeds was het vel van zijne handen geheel afgeschaafd. Hij hield zich echter met zijn broeder om liet touw vast en riep om hulp; deze werd gelukkig weldra verleend door de buren, die beiden nog bijtijds naar boven brachten. Blendindie op 't slappe koord over de Niagara danstegeblinddoekt zijne vrouw op een kruiwagen van den eeuen toren van Weenen naar den anderen roldeen pannekoeken bakte tweehonderd voet boven de hoofden zijner toe schouwers, doet weêr zijne rondreis door Europa, altijd, zooals men weet, gevolgd door den En- gelschman, die gezworen heeft hem te zien vallen. Hut volgende verhaalt men, dat hem te Chicago zou zijn overkomen. Op een morgen ontving hij een bezoek van een net gekleed heer, die op des dansers rug over het koord wenschte gedragen te worden, zooals een ander gentleman" dat den vorigen dag had gedaan, Men bepaalde den prijs, de conditiën wer den aangenomen, en des namiddags te drie uren. het uur van de voorstelling, zouden bei- deu present zijn. Op het afgesproken oogenblik komt de >gent- leman" aangroet Blondin en vet zich op zijn rug. De kunstenaar begeeft zich op weg. Hij had nog geen twintig meters afgelegd toen hij zijn metgezel in een schel gelach hoorde uitbarsten. Wat is er? vroeg hij. Ge moet niet zoo schudden. Ik denk aan iets heel grappigs, aan het figuur, dat wij over een halve minuut zullen makenals we samen op de koppen van die verzamelde menigte terecht komen was het antwoord. Wees gerust, zeide Blondin en ook hij lachtewe zullen niet vallen. We zullen zeer zeker vallen, want ik heb besloten op die wijs een einde aan mijn leven te maken. Kijk maar Terzelfder tijd begon de waanzinnige wan hopig heen en weêr te draaien op den rug van den acrobaat. Blondin was zoowat halver wege zijn tocht gekomen daar waar de koord het minst gespannen is. Het doodszweet brak hem uit; een oogenblik gevoelde hij ais 'tware de voorsmaak van den dood. Maar zijne tegenwoordiglieid v«n geest verliet hem niet. IT Ij wierp den balanceerstok weg, greep vast beraden den razenden bij de beeuen om hem zooveel mogelijk onbewegelijk te houdenen trad vooruit. Deze wandeling door de lucht, ver boven de hoofden der menigte, duurde twee vreese- lijke minuten. Blondinal zijne kracht en wilskracht sameuvattende, liep rechtuit en bijna onbewegelijkterwijl de ander hem met de vuisten op het hoofd beukte. Geen enkel oogenblik had hij het denkbeeld hem los te laten. Hij zou er trouwens zijn evenwicht bij verloren hebben. Eindelijk kwam hij op de stellage aanen het eerste wat hij deed was zijn reisgezel een zoo goed bedoelden oorveeg te geven, dat men hem bezwijmd naar beneden droeg. Ned, Serv. Kerk. Beroepen: te Katwijk a/Zee; S. II. Buitendijk, te Kralingen, Bedankt: voor Oene, II. Bast Dz., te Doornspijk. "Voor ChaHois, P. Bartstra, te Klumlerfc Aangenomen: naar Noordscharwoude, J. D. II. van Setters, te Heerhngowaard. Bij da hoofdcommissie voov de Noordelijke Evange lische zendingsfeesten bestaat het voornemen dit jaar "Winschoten als plaats voor de feestviering te bestemmen. Omturnt de vakken, door de zes benoemde kerke lijke hoogleemien te onderwijzen, meldt de Kerk. Ct. hot volgende: Te Leiden: de heer M. A. Cooszen, piediknnt te Schie dam, voor do fessen in do loei stellige godgeleerdheid, liet Neiloihimlsch-liei'voi mil kei 1;recht, en de gesclne- nis dut christelijke zending;

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 3