BaiteulanSsclie Bmcïtim. 6 e ffl b a ffl b BërTcïÏBÏ^ van [aandag 4 Februari 1878. EN (i E L A N 1). Ia de zitting van 1 Februari in het Lager huis gaf de minister Northcote aan lord llartiug- ton op diens vraag te kennen, dat Musurus Poclm van de Porta een telegram ontving, dat de algemeene grondslagen van den wapenstil stand en den vrede gisteren te Adrianope! gc- teekend '/.ijn. De Eugelsche Regeering draagt echter zoowel van het onderteekenen der preli- rninairen als van den aard der voorwaarden nog geeu kennis. Binnenkort zal bij het Engelsehe Parlement een wet op -den invoer van vee inkomen. Reeds heeft de Gobdenelub eene'commissie be noemd om op dit ontwerp het oog te houden. In de commissie heeft o. a. onze vroegeic land genoot mr. D. J, baron Mackay zitting. Dat die zaak ook voor Nederland van het grootste' belang is, behoeft geen beloog. Een telegram van jl. Donderdag uit Gallipoü aan de Daili/ 1 elcgraph meldt, dat 10,000 man Russische troepen op Rodosto en Keshan aanrukken. Derby ve. Haarde jl. Donderdag in het Hoogeihuis o. a., in,i hij in Armenië niet het belang voor Engeland zag, dat door velen daaraan gehecht wordt. Volgens Iieutem Office wordt onder dag- teekening van 31 Januari uit Konstaniinopel, bericht, dat de Sultan per telegraaf bij den Keizer van Rusland een wapenstilstand heeft aange vraagd. Aau de Times wordt van 31 Januari uit Athene gemeld, dat het arseuaal van Poros naar Solozia zal worden verplaatst en er sprake is van den zetel der Regeering over te brengen naar Ghalcis. Aan de Tall Mall Gazette wordt-van heden uit Rome geseind, dat volgens vertrouwbare particuliere berichten de Russische tioepeunog slechts 24 uren van Konstantinopel staan. RUSLAND. Een telegram van deu 3isten Januai i meldt, dat tengevolge van de ingewonnen berichten, volgens welke een deel der Turksche troepen bij Batum naar Konstantinopel gezonden was,de Rus sische afdeeiing vau Kabuleti bevel ontving, de offensieve beweging tegeu Batum te hervatten. Deu 30sten, 's ochtends te 5 uren, vielen de Rus sen de rechterflank en het cents nin der Turksche posities bij Zichisdiri aan ;.een Russische kolonne nam een deel der Saméba-bongteu en den beig van S'.tolowaja stormenderhand, doch in 't cen trum hadden de Russen met groote moeilijk heden te kampen. Bij het oveitrekken van do rivier Kintiischi kwamen zij onder een hevig vuur der Turksche pantsert loot; ook bleek de Turksche bezetting dezer positie sterker te zijn dan verwacht was. Te 2 uren 's namiddags keerden de Russen ia hunne oude posities terug. De verliezen der Russen zijn onbekend. Uit Adrinnopel is van 27 Januari bericht ontvangen, dat generaal KtrukolT den 25stea Luleh-Burgas heeft bezet. Voorts heeft hij een trein, bestaande uit 40 13,000 wagens inge haald en 50,000 gewapende Turksche vluchte lingen ontwapend, waarnaar lsjj hen naar Rodosto heeft laten overbrengen, vanwaar zij naar de Aziatische kust zullen worden getrans porteerd. Den 2Gsten zijn Demotika en Usunkrepi door de Russen bezet. Den 27sten is de voorhoede der korpsen van lladetzky té Adriauopcl aangekomen. I? R A N K R IJ K, De Kamer heelt de vos kiezing van Lcclerc iu 't Manche-Departement vernietigd. Het Journal des Lebals vestigt in een artikel over don politieleen toestand de aandacht op het feit, dal alles schijnt af te hangen van hot bijeenkomen van eeu congres, waartegen Bis marck echter gekant is. Aan de avondbeurs te Parijs van 1 Fe bruari was het gerucht verspreid, dat de wa penstilstand geteekend is. Er is thans een belangrijk proces tegen de stad Parijs aanhangig. Verscheidene maat schappijen namelijk, zooals de Sooiclé des jietiies voiiwes, do Socivté des omnibus eu eenigo finan- cieele maatschappijen, stellen de stad verant woordelijk voor de plunderingen en geldafper singen, waaraan zij vau de zijde der Commune hebben blootgestaan. Indien de aauklagers het geding winnen, dan zal Parijs wie weet hoeveel millioenen hebben uit te keeren. Ëenige der aanzienlijkste leden der balie zullen in deze zaak pleiten. Maandag jl. zijn te Rouaati, to Havre en iu andere plaatsen des lands, ook te Parijs, eenige lichte schuddingen van aardbeving waargenomen. OOSTEN RI.T K. De ochtendbladen meldendat het jl. Donderdag ontvangen .antwoord van Rusland op graaf Audi assy's laatste nota in zeer wei willenden geest gesteld is. De Russische Re geering neemt geheel de Oostenrijksche eischen aan; zij erkent op ondubbelzinnige wijze, dat de met Turkije gesloten vredesprelim'raairen voor wijziging vatbaar zijn, eu geeft toe, dat zij niet als definitief geldig beschouwd kunnen wordenzoolang Europa's goedkeuring daarop niet gegeven is. T UKKLT E. Nog steeds is er geen bericht van de gedele geerden. Het resultaat der onderhandelingen blijft onbekend. De Russen trekken voorwaarts. De forten der iiuie van Tchataldja, welke Kon stantinopel verdedigen, zijn in staat van tegen weer. De vreemde ambassadeurs verzochten de verwijdering der Circassiërs; de Porto beloofde maatregelen voor de algemeene veiligheid te nemen. GRIEKENLAND. De nationale vergadering van Kreta heeft het Tui ksche bestuur vervallen verklaard van de regeering over het eiland en de aanhechting van Kreta aan Griekenland geproclameerd. Met geestïrift is dit besluit der vergadering door do bevolking bekrachtigd. De gehcele mannelijke bevolking is opgeroepen om deel uit te maken van de nationale garde. Er heerscht groote geestdrift voor den oorlog. Iu deu afgeloopen nacht zagen eeuige personen iu de Warmoesstraat te Amsterdam door een venster van een gedeeltelijk onbe woond huis in een kamer een man tegen den wand hangen. De politie werd geroepen; zij verschafte zich toegang tot het huis, trad de kamer binnen, wilde den man afsnijden en vond oen jas, die aan oen kapstok hing. Eeue behendige oplichtsler zekere ju fviouvv Knsterop (beter ware: fast-er-op), geboortig van Soerabuja, die in den zomer van 4870 te Amsterdam, waar zij onder een valschen naam in het Airislel Ilotel Imrou intiek genomen eu zich voor de nicht vau een' kolonel van. het O.-I. leger uitgegeven had, wegens oplichting gearresteerd en tot een halfjaar celstraf veroor deeld werd, is Woensdag op nieuw in hechte nis genomen. Tltaus had zij haren intrek ge nomen in het logement »Te Huis" voor vrouwelijke dienstboden, op de Prinsengracht te Amsterdam, en zich wederom aan bedriege- lijke oplichting schuldig gemaakt, o. a. bij eene modiste, welke zij eeu gekleurde dameshoed af handig maakte. Terwijl drie mannen en een meisje bij Ydrocze den Donau overgingen, geraakte het jjs in beweging; van schots op schots springende, bereikten zij een eilandje, waar zij zich veilig waandeu, doch het water reeds en overstroomde weldra den bodem. Toen klommen zij ia een paar boomen, die er groeiden eu nauwe lijks sterk genoeg waren om hen te dragen en schreeuwden luide om hulp. De personen die aan den oever stonden, durfden zich echter niet ter hunner redding wagen. Eindelijk ge raakte het ijs weder vast, en toen trokken eenige mannen een schuitje over het ijs, brachteu het bij het o vei stroomde eilandje en redden de arrne menschen, die half bevroren zoolang in doodangst tusschen hemel en aarde hadden gezweefd. Eenige dagen geleden maakten wij mel ding van do vreeselijke misdaad te Antwerpen, dat eon man zijn vrouw in stukken had ge sneden, thaus houdt zich het hof van assises van liet departement Eure (Frankrijk) met eene nog afgrijselijker zaak bezig, eu wei van eene moeder iu stukkeu gesneden door 'haren zoou. Ziehier eeaige bijzonderheden omtrent dit gruwelijk drama. ïLouchardschaapherder, een wreedaardige kei el vau zijn kindsheid af. bekend onderden naam van don slechten Louchard, woonde alleen met zijn moeder, welke allerlei mishande lingen van haren ontaarden zoon moest onder gaan, wanneer zy hem geen geld kon geven. Eeni ge» tijd geleden verdween de ongelukkige vrouw plotseling, en het gerucht verspreidde zich dat haar zoon haar vermoord had. Reeds 10 dogen had ineu van haar niets meer gehoord, toen een landbouwer voorbjj een beerput gaande, eenige bloeddruppels er rondzag, en bemerkte dat de bossen houtdie de opeaing van dea put bedekten verplaatst waren. De landbouwer gaf daarvan kennis aan de justitiewelke de beerput nauwkeurig onderzocht. Men vond er do ouii blijlselen vau liet lichaam eener vrouw, vrceseljjk verminkt; het hart was uit het lichaam gerukt eu van het iioofd werd slechts hut achterste gedeelte ontdekt, Eenige bijzondere teekenen bewezen, dat de verminkte ovei blijfsels die waren van vrouw Louchard, eu algemeen wees men den schaap herder als de dader van die afgrijselijkheden aan. Een huiszoeking by Louchard gehouden bracht bloedvlekken op den grond, de muren, de meubels, het beddengoed en ook op den kruiwagen aan het licht, welke ongetwijfeld gediend hoeft, om het bloedige lyk te vervoeren.. De schaapherder verklaarde dit door te'zeggen, dat hij iu de laatste dagen eenige zieke dieren' had afgemaakt. Maar eeu laatste ontdekking bracht de waarheid aau het licht. In een oven werd in een linnenzak gevonden, half verbrand, in welken rnen nog het bloedig spoor bemerkte van liet aangezicht van het ongelukkig slacht offer. De beklaagde heeft nauwelijks zijn 27e jaar bereikt. Zijn gelaat- is kalm, zonder uit drukking, Al de beschuldigingen ontkent hij zonder ontroering. De eigenares van een bleekerij by Parijs

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 5