Vereen, door A. ïhieme scherpsch, van liet korps kon. scherpsch. van Rotterdam, met 52 punten; 4e prijsKaasstolp, met zilver enz. van I., W. C. Walraven lid van den raad van 't bestuur, der Kon. scherpsch. Schiedam, door J. II. Wul- fers, 1 luit. adjud. der Kon. scherpsch. Rotter dam, met 51 punten; 5 prijs: Porc. theebus met zilveren stop, van maj J. W. De Jonge Van Swijnsberghe namens 't' korps Kon. scherpsch. te 's Hnge, door J. W. Soetekouw fourier van het korps kon. scherpsch. Rotterdam, met 49 punten; 6e prijs: Penanttafel, van het korps Kon. scherp schutters Rotterdam, door P. C. Kok fourier van het korps Kon. scherpsch. Schiedam, met 49 punten; 7e prys: 2 Bloemvazen van H. J. J. Bos, kapt. van het korps Kon. scherpsch. Rotterdam, door B, J. Van der Most, scherpsch. muzik. van het korps Kon. scherpsch. Schiedam, met 48 punten8e prijsKlokje, van F. Smit,' vaw het"- koepa-Ko nv soherpsohvRotterdam^ door ns' E. Bontjes, adj. onderoffic. van het korps- Kon. scherpsch. Arnhem,' met 48 punten 9e prys: Sigarenstel met zilver, van het werkend lid van het korps Kon. scherpsch. Schiedam, door W. W. Verduijn, scherpsch. van het korps Kon. scherpsch. Rotterdam, met 47 punten. 40e prijs: Usemmer, van Jac. Roetman, ->.t«t. maj. der Kon. scherpsch. Schiedam, door A I. Van de Well', sergt. van het korps Kon. scherpsch. 's Bosch, met 46 punten; He prijs: Voorwerp in' zilver, van A, Van Stolk maj. komm. der ICon. scherps. Rotterdam, door D.Visser, 4 e luit. van het korps Kon scherpsch Schiedam, met46 punten; 42e prijsKlok van metaal, van A. B. Meij- link, adj. Kon. scherps. Schiedam, door J. "W. Van Schagen, le luit. adj. Kon. scherps, 's Hago, met 44 punten; 43e prys: Eijerste!, van P.' C. Van Pant Jr., sergeai.t, Kon. scherps. Schiedam, behaald door J. A. Kolff, kapt. kom. Kon. scherps Arnhem, met 44 punten. 44e prijs?Aid glas met zilver, vaa een buitengewoon' lid Kon. scherps. Schiedam, door A. Wéber, schutter le kl. Kon. scherps.. Schiedam; 45e prijs: Twee beelden, van J. Rijnbende, wer kend lid, Kon. scherps. Schiedam,1 door L. Van Dyke, serg. Kon. scherps. Schiedam met 44 punten; 16c prijs: Milieu, van kapt. kom. Vis ser, Schiedam, door J. Van der Kraan, korpo raal, Kon, scherps. Schiedam, met 43 punten; 47e prysTeekening waterverf, van P. J. Mak, buiteng. lid, Kon. scherps. Schiedam, door N. Visser, scherps. Kon. scherps. Schiedam, met 43 punten18e prijsBoekenhouder, van luit, D. Visser. Schiedam, door W. W. Van der Vet, serg. majoor Kon. scherps, 's tlage, met 43 pun ten 49e prijs Oleographie, van een werkend lid Kon. scherps. Schiedam, door A. Vogelenzang, schutter 4e kl. Kon. scherps. Schiedam, met 43 punten; 20e prys: Reistasch, van E.Kra mers, buiteng, lid Kon. scherps, Schiedam, door W. Krems,. serg. Kon. scherps, 's Hage, roet 42 punten21e prys2 karaffen, van W. Drektraan, buiteng. lid Kon. scherps. Schiedam, 'door A. De Bruin, tamboer, Kon. scherps. Schiedam, met 42 punten22e prijs1 kistje sigaren, van W, Van Gelder, werkend lid Kon. scherps. Schiedam, door J. Van de Well, serg. Kon. scherps, 's Bosch, met 42 punten 23e prys: 4 kistje sigaren, vau een werkend lid, Kon. scherps. Schiedam, door P. A. Rueck, s .Tg. Kon. scherps, 's Hage, met 42 punten24e prijsJapansch blaadje; van een werkend lid Kod. scherps. Schiedam, door J. A. Meijer, schei ps. Kon. scherps. Schiedam, met 41 punten. Personeole prijzen. AMeellng B, Voor schutters 2e eti 3e klassevan het korps K.K. Scherpschutters vah Sehiédam. 4ste prijs. Zwits. klokje, geschenk van luitenant Visser, van het korps -KK. Scherpsch. van Schiedam, behaald door H. Van Gent,-schutter, muzikant, met 43 punten. 2de prijs: Zilveren horlogo, geschenkjvan luit. Visser, van het korps KK. Scherpsch. van Schiedam, behaald door M. Kramer, schutter-muzikantmet 42 punten; 3de prijs: Schilderij" in oliévdrf, ge schenk van M. Van der Burghbuiteng. lid van het korps KK. Scherpsch. van Schiedam, behaald door-J. II. Scheflers, "schutter," met 39 punten-;-4dö'prysPetroleüm-lampgeschenk van'. D.'J. Blonimbndalbuit'eng.1 lid vari-het korps KK. Scherpsch''. van Schiedam, behaald door J.'C. Houtenbrink,'schutter-rnuzikuht, mét36 punten-, 5de' prys; Oleographie, geschenk" van een-wérkend lid van het; korps KK. Schefpsch. van Schiedam, behaald .door 0. Kerde),* schut ter, met 33 punten; 6e prijs:Botervlootje, ge schenk van J. C. Van der Hoeven, tamb.-maj. van het korps KK. Scherpsch. van Schiedam, behaald door J. A. Ritman, schutter, met 33 punten; 7de prijs: Sigarenstandaard,geschenk van een werkend lid van hetkorps KK. Scherpsch. van Schiedam, behaald door J. Van'RavenS, schutter-muzikant, met 32 punten8ste prijs: Sigarenstandaard, geschenk van M. W. Van Kooten Jr., wetkeud lid van het korps KK. Scherpsch. van Sciiiedambehaald door A. Brouwer, schutter met 31 punten. Buitengewone leden., lste-prijs.- Een steenen groep, geschenk van B. J. Van-uier Most, schei psch. van het korps KK. Scherpsch. vau Schiedam, behaald door F, O. Eiast, met 47 punten; 2de prijs. Een steenen gioep, geschenk van A. Vijgenboom, buiteng. lid van het korps K K. Scherpsch. van Schiedam,, behaald dour A. Vijgenboom, met44 punten. Bijzondere prijzen. Voor den vnandelschutter van 't korps K.K. Scherpschutters van Schiedamdie de hoogste punten verkreeg, de zilveren medaille van het korps, behaald door luitenant Visser. Voor het hoogste aantal punten in 'teerste en vijfde der vijf wedstrijdschoteneen ver gulde pendule, geschenk van de leden van het korps, behaald door den scherp«chuttec-mu/ikant B. J. Van der Most met 20 punten, iu kamp* met M. Kiamer. Voor't minst aantal punten zonder misschot, een sigarenstandaard, geschenk van een werkend lid van Schiedambehaald door den schutter- muzikant J. Weber met-30 punten in 5 schoten. Zooals wij reeds in ons vorig nommer mede deelden werd aan dea wedstrijd deelgenomen door vier van de 2even genoodigde korpsen, n. 1. van Rotterdam, Den Haag, 's Hertogen bosch en Arnhem. Met eene pauze van slechts een half uur heeft de wedstrijd van 9 tot 57° uur geduurd. Onder de talrijke belangstellenden die gedurende den wedstrijd de baan bezochten werden ook opgemerkt: de kolonel Onnen bevelhebber van de 4e militaire afdeeling te Rotterdam, de kommandanten en eeoige officieren vau de aanwezige korpsen. De Matinee Musicale door de muziek van het feestviesende korps gegeven, droeg in niet geringe mate bij om het feestgenot te verhoogen. Na den schietwedstrijd vereenigde men zich aan een collation op de bovenzaal van het nieuwe gebouw op de schietbaan, waar een kameraadschappelijke zin en gulle vroolijkheid hecischte, terwijl menige hartelijke toost werd uitgebracht o. a. ook op, den voorzitter der regel ingscom missie, de luitenant D. Visser, wiens uitmuntende regeling van het feest door den spreker rechtmatige hulde werd gebracht. Na afloop van het collation begaf jne^n*zich naar Schiedam terug, om te 8 uren in den tuin der Officieren-vereeniging tegenwoordig te zijn by het conceit, dat daar zou worden gegeven door het muziekkorps van de Konink lijke Scherpschutters alhier.- Ofschoon het weder vooreen concert inden tuin niet zeer uitlokkend was, wjiren de be langstellenden tochjin grooten getale opgekomen, liet muziekkorps* kweet zich ook nu weder op I loffelijke wijze van de taak. welke het had op zich genomen. - Inmiddels had de uitdeeling der prijzen plaats- de kolonel Onnen reikte de vaandel pryzen onder gepaste toespraak aan de overwinnaars uit, terwyl de overige prijzen door den kapitein-kommandant Visser evenzeer onder gepaste toespraak den bekroonden werden'ter hand gesteld. De kapitein-kommandant van het Kon. Scherpschutterskorps van Arnhem betuigde in warme bewoordingen zijn dank, namens dat korps, voor de gulle en hartelijke ontvangst en noodigde allen uit een driewerf herhaald hoera voor het Schiedamsche korps aan te heffen, waaraan met geestdrift werd beantwoordt. Vervolgens' werden toespraken gehouden doof den Burgemeester en door het bestuur der Officieren-vereeniging, bij monde van den heer H. A. M. Roelants, waarbij zij den wensch uitspraken voor den vooitdurenden bloei van het korps. ,4 Daar het te koud was om langer in den tuin te blijven begaf men zich te half elf ure onder begeleiding van de muziek naar Musis Sacrum, waar het 2e gedeelte vau het progiamma werd" voortgezet en men ook na het concert nog'n geruimen tijd gezellig bij elkander bleef welk samenzijn voor enkele oogenblikken werdi afgebroken door den brand, die in een pand1,- aan de Schie was uitgebrokenen waarheen men zich begaf om zoo noodig hulp te bieden nog menige toost werd uitgebracht, en nog; menig welgemeend en hartelijk woord werd-i gewisseld. Deze feestviering zal zeker door allen die er aan deelnamen nog laug de aangenaamste her- innei ingen verlevendigen. Woensdagnacht te half twaalf ure barstte:' een felle brand uit in een pand aan de Schie de vioegere herberg genaamd *Da stad Schie' dam" waarin op de bovenverdieping de- werkplaats van den timmerman J. Avé en be» - neden de bergplaats van hout van G." Vau decr. Bos is. De brand, door onbekende oorzaak ont' staan op de bovenverdieping, nam spoedig irr hevigheid toe; doch de ijver van de brandweer; die, evenals alle autoriteiten spoedig op "de plaat# des onheiis tegenwoordig was, wist den brand zoodanig te beteugelen, dat alléén de boven'' verdieping of de timmermans werkplaats een- prooi der vlammen werd. Alles was, naar wy?-:1 vernemen, tegen brandschade verzekerd. Ofschoon de mazelen-epidemie in ome gemeente zich hoe langer zoo meer uitbreidt" is haar karakter zeer goedaardig en is totnogtoe" geen geval met doodely ken afloop voorgekomen: Naar wy vernemen, zal de Minister van-" Oorlog morgen 's Hage verlaten, om eenigen tijd te Spa door te brengen tot herstei van gezondheid. Bij de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, ter vervulling def vacature ontstaan doorde benoeming van Mr. J.H. Geertsema Cz„ tot Commissaris des Konings in de Provincie Overijsel, zijn uitgebracht 2040' geldige stemmen. Herstemming tusschen de heeren: Otto Van Rees (liberaal) die 838 ea W. C. J. J. Cremers (ultramontaan) die 456 stemmen bekwam. De heeren De Savoiuin Lobman (anti-revo lutionair), Van Goltstein (conservatief) en Bijle- veld (liberaal), verkregen respectievelijk 424,- 158 en 102 stemmen. Sub commissiëu voor bet nationaal hulde- blijk aan Z. K. H. Prins Hendrik hebben zich ge vormd te Maassluis, te Zierikzee, te Harden' berg, te Zaandam en te Hattem. Te Ede. belast zich het gemeentebestuur met de inzameling van bijdragen. Blijkens uit Penang ontvangen telegram zullen alle passagiers, ingescheept geweest op de stoomboot Voorwaarts, benevens de geheeW equipage van dat stoomschip, de reis voort'

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 2