■w DEN ÏIAAG, 8 Juni 187S. Z. K, 'II. Prins Alexander heeft heden, den sterfdag van KoniDgin Sophia het graf zijner moeder bezocht. SCHIEDAM4 Juni 1S78. De gemeenteraad alhier zal Donderdag den 6 dezer, des namiddags te half twee ure, eene openbare vergadering houden, de alsdan ter behandeling aan de orde gestelde onderwerpen zijn: Ingekomen stukken, waaronder adressen van B. Van Ruijveu en I.. J. Belonje, om ontslag als hulponderwijzer, met rapport der Plaatselijke Schoolcommissie, welke stukken zyn ter visie gelegd, ten einde te worden be handeld. Deliberatie over: Staat oninvorder bare posten der Plaatselijke Directe Belasting over 1876; rekening beheer-fondsen der ver nietigde gilden over '1877; voorstel van den heer Van der Schalk over opname rapport Burgerlijk Armbestuur in het gedrukte verslag der Handelingen van den Raad; voorstel op richting schietbaan; adres D. Hulsiuga om afstand van grond en rapport der Commissie van Fabricage. En verdere voorstellen en mededeelingen, Kamer van Koophandel en Fabrieken te Schiedam. Zitting van 29 Mei 1878. Afwezig de heer A. M. F. Van Deventer. 1. Resumtie vau de notulen der vergadering van 10 April jl. 2. Mededeeling der ingekomen stukken. 3. Wordt besloten aan den heer Burgemeester eenige uitvoerige mededeelingen te verschaften nopens de handelsbeweging in deze gemeente met aanwijzing van dat gedeelte, hetwelk na eventueelen aanleg van den staatsspoorweg naar den Hoek van Holland, b\j eene goede aan sluiting met de .andere staatsspoorwegen, aan diéMyn ermocdetijk ten goede zal komen. De redactie daarvan wordt behoudens nadere kennisneming door de overige leden der Kamer, 'Opgedragen aan de beeren J. T. Beukers en T. P. Jansen. 4. Naar aanleiding der veleilei klachten zoo wel nopens de zomerdienst; egeiing op de lijnen der Holl. Spoorweg-Maatschappij, als die be trekkelijk de daaruit voortvloeiende ongelukkige s#<JienstregeliDg der Posterij, wordt besloten eene poging aan te wenden ten einde daarin verbe tering of althans tegemoetkoming te verkrijgen. Bij de op heden gehouden schietwedstrijd, uitgeschreven door de Scherpscliutters-Veieem- ging lOranje Nassau" te 's Gravenhage op de banen der dd» schutterij aldaar, werd door de dd. schutterij alhier de derde pi ijs, een zilveren me daille, behaald met 228 punten. De le prijs werd behaald door de dd. schutterij te Rotterdnm met237 punten. De 2e prijs, verguld zilveren medaille, met 234 punten door de «ld, schutterij te Vlaardingen. Nadat zich in deze gemeente enkele ge vallen van mazelen liadden vooi gedaan, is die ziekte in zoo hevige mate toegenomen, dat in de laatste week meer dan 100 kinderen er door werden aangetast. Gelukkig schijnt deze mazelen-epidenrie van goedaardig karakter te zijn, daar, zoover wij weteu, geen enkel steif- geval er aan is voorgekomen. Het heeft de aandacht getrokken, dat schier alle gevallen voor kwamen bij kinderen die op een der bewaar scholen, (die in de Nieuwst:aat), schoolgingen; op grond hiervan heeft de directie, op uitnoo- diging van het Gemeentebestuur, zich aanstonds bereid verklaard deze school tijdelijk te sluiten, zullende iumiddels 'de vereischte maatregelen worden genomen om die te ontsmetten. De ge nomen maatregel wordt van ganseher harte toegejuicht. •--Gisteren herdacht de heer A. Visser Nz., commissaris der zakkendragers, de vervulling zijher'betrekking gedurende 25 jaren. De jubilaris, - dié-'zich door nauwgezette plichtsbetrachting onderscheidde en allen niet wie zijne betrek- I king hem in aanraking bracht steeds met welwillendheid én voorkomendheid' bejegende mocht op dezen dag in ruime mate onder vinden hoezeer dit wordt gewaardeerd, blijkbaar ook uit de vele stoffelijke bewijzen, die hem werden'geschonken. Van de zakkeudiagers toch ontving de jubilaris een bronzen pendule, van de graan meters een zilveren inktkoker en van de kolenmeters een zilveren sigarenstandaard daarenboven ontving bij geschenken van velen particulieren. 's Avouds had de jubilaris de 120 'personen tot bovengenoemde corporatie behoorende be nevens hunne vrouwen of meisjes genoodigd in het lokaal Paul us, waar- de feestviering, onder leiding van de 4 hoofdlieden, werd voortgezet. Dat men daar gezellig bij elkander was en het er recht vroohjk en prettig toeging, zal ieder begrijpen die de zakkendragers heeft aangetroffen bij openbare feestvieringen. Deze dag zal zeker vooral bij tien jubilaris maar ook by allen die met hem feestvierden nog lang in aangename herinnering blijven. De stationchef alhier, de héér E. Van Gelder, die deze betrekking sedert jareu ver vulde, en steeds door welwillendheid en hulp vaardigheid zich de algerneeue achting en ge negenheid verwierf, isgisteien op OGjaiigen leef tijd, na langdurige» ongesteldheid,-'overleden. Zijn ingespanne betrekking werd immer met de grootste nauwgezetheid waargenomen. Tot aan de vereenigiug van Oud- en Nimiw-Mathe- uesse met Schiedam was hij lid '.au den Raad van eerstgemelde gemeente. Gisteren morgen waren eenigeiWerklieden bezig de balken liggende in de Nieuwe Haven te vlotten, inet het ongelukkig gevolg, dat een hunner1 een haak uitslaande, ten einde oen balk «aar zich toe te halen, deze den voet trof van G. Vau Konijnenburg, werkzaam L.j de heeren F. W. Van der Eht Co., en wel zoodanig, dat de voet geheel doorstoken werd, terstond went heelkundige hulp ingeroepen welke werd verleend door de heeren "W. Van der Susan en dr. P. J. Jansen, waarna Van Konijnenburg naar het stads ziekenhuis werd overgebracht. Gisteren werd aan het lokaal vau het Provinciaal bestuur van Zuid-IIollandaanbesteed: de bediening van het veer vau Uellevoetsluis op Middelbands, Dirksland en Stellendam en terug, ingaande 1 Augustus en eindigende 31 Juli '1884. De eenige insein jjving was van den heer A. K. J. Van der Drift, te imlnedam, voor f 46,300 per- jaar. De iS'taats-Courant bevat dé volgende opgave van de op 31 Mei 1878 in de onder staande entrepots aanwezige hoeveelheid bui- tenlandsclie ruwe suiker: Amsterdam40,015,000 kilogr. Rotterdam10,900,000 i Schiedam Dordrecht Middelburg 940,000 i Totaal 51,855,000 kilogr. Yoor de te 's Ilage zitting houdende com missie tot het afnemen van examen als hoofd onderwijzeres heeft jl. Zaterdag o. a. akte bekomen mej, C. Kleewens, van Delfshaven. Voor hel huldeblijk aan Z. IC. H. Prins Hendrik der Nederlanden hebben zich sub- commwsiéu gevound te Hilversum, Ae'Harder wijk, te Doesboig, le Nourdwijk, te Elburg. Te Nieuwer kerk a/d IJ., te YVorkum, te Doetincheus en te Uellevoetsluis belast zich het gemeentebestuur met (le inzameling der by- dragen. Als een staaltje van bijgeloof in onze provincie wordt uit Vlaardingen aan de iV. Cl. het volgende medegedeeld: Eene aldaar bekende vrouw, seder t eeuigen tijd vau tooverij beschuldigd, werd Donderdagavond bij een gezelschap van acht nersbuen ontboden, ten H' t* ,rl «t i i einde een "meisje, hetwelk m'eu meende dat door haar betooverd was, te onttooveVen, door het te zegenen. Dit weigerde zij "ten stelligste; op grond dat zalleen God de kracht tot ze genen heeft.". Wegens die weigering werd zjj' aangevallen, geslagen, geschopt, geknepen, kort om deerlijk mishandeld, waarvan zij nog da gevolgen gevoelt. Het Badseizoen te Scheveningeu zal op Dinsdag 1L Juni worden geopend. Naar de Ctroningsche Courant mededeelt, wordt de buitenplaats Welgelegen, te Rijswijk weder oalmeubeld. De kunts voortbrengselen enz. worden naar het paleis in den Ilaag over' gebracht en men zegt dat de Koning dit lust oord weder verkoopen zal. Men verneemt dat generaal Grant, voor malig President der Vereenigde Staten van Noord-Amerika, het voornemen heeft de resi dentie te bezoeken. Hij zal aldaar den loden Juni aankomen. In de bekende zaak Mohrmann-Bargeis, naar het iV. v. d. 'D. verneemt, besloten de tabaks-ondernemingen van de firma Mohrmann, te Samarang, voor rekening der schuldeischer? gedurende vier jaren voort te zetten. Vau Wiuteiswijk wordt gemeld dat de geregelde dienst van den Ned. Westf. spoor weg op 1 Juli aanstaande zal aanvangen. Een tot heden onbekend portret van de hand van Frans Hals, is, volgens De 'lijd, dezer dagen in de R. K. pastorie van Akersloot ont dekt. Het steltden Akerslootscherr pastoor, tevens Haarlemschen kauuumk, Nicolaas Steeuius, voor. Ongelukkig heeft het stuk nog al geleden, Hoofd en handen zyn echter nog in redelijk goeden staat. Hot portret is thans tijdelijk tentoongesteld in het bisschoppelijk museum te Haarlem. Jl. Vrijdag is de vrouw van een arbeider te Rietveld bij Woerden, bevallen van een kind zonder armen ol beenen. Maassluis. Aan het Scheur b'y' deze ge meente is Vrijdag bet lijk opgevischt van een mau, die, werkzaam als schipper bij de wa terwerken alhier, voor eenige weken verdron ken is. Delft. Zatei'dag werd een vergadering gehouden der reüuiecomrnissie en van den Senaat van den Delflsch studentenkorps tot regeling der reüniefeesten in het begin der volgeude maand. Op Maandag 8 Juli zullen de oud-studenten in het gebouw der Polytech nische school ontvangen worden door dec Senaat. Daarna matinee musicale en diner va® de reünisten; Dinsdag 9 Juli optocht en mas kerade; Woensdag Vauxhall; Donderdag en- Vrijdag daaraanvolgende bet muziekfeest: uit voering Jahreszeileir, Vrijdagavond bal. Rhoon.Jl. Zaterdag had alhier de publieke aanbesteding plaats van het bouwen eener pastorie voor de Christelijk Gereformeerde ge meente. Hiervoor waren 14 inschrijvingsbiljet ten ingekomen. liet hoogst was ingeschreven door Anton Kemper te Pooitugital, voor de som van f 5840; het laagst door A. ICudders en Co. te Schiedam, voor de som van f 6494, Het Kerkbestuur heeft zich liet i echt voorbehouden de aanneming over acht dagen te gunners,, Amsterdam. Woensdag jl. licefi, te dezer" stede een jongen een koopvrouw opgelicht, doof in plaats van een bankbiljet van f 40 een heil wensch in den vorm van een baukbiljet ia betaling te geven. *t Js der politie tot héden- onmugelyk geweest den dader op te sporen. Leeuwarden. Aan verschillende bladen- wordt gemeld, dat Jut ernstig ongesteld is,- zoodat ieder oogenblik zyn einde wordt ver-" wacht Knnmsdonk. Rij den brand van de Pro- testantsche kerk alhier, Had het volgend aan doenlijk feit plaats; f i- onheuglijke tijden was er op het dak-

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 2