van Maandag 17 Juni 1878. 4 Buitenlandode Berichten. BiiraMsclie Berichten- ETSGELAND. Volgens de Times zal het congres waar schijnlijk trachten wijziging te brengen in de verklaring van Parijs ten aanzien van privaat eigendom ter zee. In de vereeniging van rafftnadeurs is voor- leting gedaan vau een brief van lord Salisbury, waarin deze verklaart het te betreuren, dat het hem op 'toogenblik onmogelijk is een deputatie te ontvangen om over de uitvoer-premiën bij de suiker te spreken. Lord Salisbury voegde hieraan toe, dat alle schriftelijke veitoogen, bij het Departement van Buitenlandsche Zaken ingezonden, met zorgvuldige nauwkeurigheid zullen worden overwogen en dat de Begeering bij de Nederlandsche Regeeriug stappen gedaan heeft ten einde een hervatting van de onder handelingen betreffende de preioién teweeg te brengen. De Vereeniging heeft besloten sir Stafford Northcote te verzoeken, of hij de depu tatie wil ontvangen. De Olole maakt onder haar eigen verant woordelijkheid een staatsstuk openbaar, dat zij verklaard de volledige tekst te zijn van de over eenkomst tusschen Engeland en Rusland ge- teekend in het Foreign Office den 30 Mei door Schuwaloff en Salisbury. Dit stuk komt in hoofdzaak overeen met de punten van het over zicht door de Globe den 30 Mei openbaar ge maakt. Het gaat vergezeld van een tweede memorandum hetwelk additioneele bepalingen bevat, waarvan de voornaamste is. dat,Enge land verlangt, dat het bestuur over de beide Bulgarijes gevoerd worde ouder toezicht van Europa. Engeland en Rusland 7ijn het eens omtrent het behouden van den status qito aan den Bosporus en de Dardanelles Ia het Lagerhuis verklaarde Noilhcote, dat hij zonder voorafgaand onderzoek niet zeggen kan of het door de Globe gepubliceerde stuk authentiek en correct is. De comité's te Cairo en Alexandrie heb ben een verzoekschrift geteekend, vragende dat eene commissie van enquête aan den Staat 1 verslag uitbienge omtient den persoonlijken grondeigendom van den Khedive. De ondertee kenaars veiklaren dat de Khedive, toen hij den troon beklom, slechts 25,000 fedJans grond bezat, en dat hij derhalve de 1,300,000A/n/is (veitegenwoordigende eene waarde van 40 a 50 miilioen p. s.) zich slechts met fondsen van den Staat heeft kunnen vei schaffen. De Minister Cioss neemt gedurende de afwezigheid van iord Salisbury de loopende zaken van het Departement van Buitenlandsche Zaken' waar. Aan de Daily News wordt uit Rome ge- telegrapheerd, dat de in verschillende landen gevestigde afdeelingeu van de Alliance Israelite in veieeniging met het hoofdbestuur te Parijs, door middel der respectieve regeeringen trach ten zullen op het congres te Rerlijn gelijkheid van burgerlijke rechten voor de joden met de andere gezindten in het Oosten te verkrijgen. Aanstaanden Zondag zal met dat doel te Rome eene bijeenkomst van Itaiioansche joden gehou den worden. De haven van Hull, die, by gebrek aan de voorgeschreven landingsplaats, sinds geruimeu tyd voor den invoer van buitenlandsch vee ge sloten was, zal, naar men verwacht, binnen kort daarvoor weder openge-iteld worden. De dok-maatschappij aldaar heeft namelijk aan geboden eene landingsplaats binnen enkele weken in gereedheid te bieugen. Uit Buinley werd aan den Manchester Guardian gemeld, dat in verscheiden fabiieken aldaar het werk hei vat is, tegen de «eëischte 10 pet. reductie. Men hoopt dat dit voorbeeld, ook te Todmorden en elders leeds gegeven, spoedig algemeen navolging zal vinden. Uit Konstantinopel wordt vau Woensdag aan de Daily News getelegrapheerd dat 25000 Russen in de buuit der hoofdstad aan typhoide, typhus of andere ziekten lijden. Aan de Times wordt uit Erzeroum geschre ven, dat die stad een waar knekelhuis is. Van af 4 Jan. tot 30 April werden 20700 Russische sotdaten begraven, generaal Ileiinann stiet f aan typheuse koortsen. DUITSCIILAND. De dagen van Vi ij dag en Zaterdag zouden hoofdzakelijk gewijd zijn aan gedachtenwisse- lingen der congresleden ouder elkander over afzonderlijke belangen der Staten die zij ver tegenwoordigen. Naar het heet, is langs dien weg tussciieu Rusland en Oostenrijk reeds op velerlei punten overeenkomst getroffen. Ofschoon, gelijk leeds gemeld is, door geen der aan het congi es deelnemende mogend heden een vooistel daai over is gedaan, tiachten de Staten vau den tweeden en dei den rang het daaiheen te biengeu, üat hun veitegen- wooidigeis op het eougtes zelf hunne ziens wijze kunnen uiteeuzelten. Griekenland legt daarbij den uadi uk op zijn positie in Europa die eeue audere is dan die van Rumeuië en Montenegro. Wat betieft de gelijkstelling van de Joden in Rumenië met de antleie ingezetenen van dien Staat, hiervoor zullen verschillende ge- volmachtigdeu op het congi es opkomen. Ook Bismaick zou gezind zijn om aan de wenschen der Alliance Israelite gehoor te geven, ai is het ook onjuist dat hij de gemachtigden dezer vereeuigiug op een bijzondere audiëntie ont vangen heeft. Het secretariaat van het congres bestaat uit de heeren: von Radowitz, dr. Bucher, dr. Buscii, Hoistein, Hei bei t von Bismarck en graaf Mouy. Alle secretarissen zijn gezamenlijk belast met het redigeeren der protocollen. Daat bij heeft geen afwisseling plaats. In geen geval zal het congres iederen dag een zitting houden. Volgens de Norddeutsche Allgemeine Zeitung is voor den tijd, dat het congres bijeen is, de Pruisische gezant te Weimar, graaf Van Lim burg Stil urn, aan de afdeeling politiek van het Miuisteiie van Buitenlandsche Zaken geplaatst. Naar men verneemt zal het congi es te Ber lijn zich Maandag a. s. bezighouden met de kwes tie betreffende Bulgarije. De Grieksche Minister Delyauuis zou heden middag te Berljju aan komen. Te Leipzig is de heer Schürmnns, doctor in de geneeskunde, gearresteerd. Naar men zegt in verband met de zaak van Nobiling. Al zijne papieren ziju in beslag genomen. Uit Weenen wordt aan de Duitsche bla den gemeld, dat ook aldaar de politie het te koop hangen der portretten van Hödel en No biling heeft verboden. Te Straatsburg worden strenge naspo- riugeu gedaan, tengevolge van het feit dat, nadat aldaar door een zeer groot aantal inge zetenen een adres van hulde aan den Keizer was onderteekend, twee dagen achtereen op drie plaatsen vau de stad biljetten waven aan geplakt, waarop te lezen stond»Weg met den Keizer! weg met den Kroonprins! weg met alle Koniugen en Prinsen 1 Dim worden wij vrijWeg met dat helsch gebroed 1" enz. enz. F B A S K B IJ J£. De heer Martin is te Parijs bjj eerste stem ming gekozen tot lid der Academie met 18 stemmen. De hei tog van A timide «temde op hem. De heer Reuan is voor de tweede vacature gekozen met 19 stemmen. De uitgever van Tere Duchene is, wegens het artikel in dat blad van 2 Juni, waarin tot moord en diefstal werd aangespoordtot 6 maanden gevangenisstraf en 2000 frs. boete veroordeeld. BELGIS. De Belgische Moniteur berichtte gisteren och tend alleen, dat de Ministers hun ontslag hebben ingediend. Er is niet bijgevoegd, dat de KoniDg het ontslag heeft aangenomen. ITALIË. Uit Rome wordt aan de Tempt geschre ven dat Leo XIII merkbaar magerder wordt. De Pieteispenning brengt sedert eenigentjjd veel minder op dan vroeger. SCHIEDAM15 Jnni 1878. Bjj Koninklijk besluit zijn de heeren A. Hoogendijk, A. E Maas eu M. J. De Bont, wier diensttijd als leden van het college voor de zeevisscheryen met 1 Juni 1878 is geëindigd, -te rekenen van dien-datum, opnieuw als zoo danig benoemd. Blijkens de mededeelingen omtrent de op brengst van 'sRijks middelen inde afgeloopen vijf maanden, heeft de vermeerdering in ver gelijking met het vorige jaar slechts bedragen f 513,308 68Va, waarbij moet in aanmerking J genomen worden, dat in de eerste helft van het vorige jaar de verlaging van het tarief der in- en uitgaande rechten nog niet in werking was getreden. De vermindering op dit onder deel van den dienst bedraagt f444,712. Ook de registratie- en hypotheekrechten hebben ge- zamelijk nagenoeg f 73,000 minder opgebracht. Tot de vermeerdeling hebben bijgedragende directe belastingen f 122,712, de accijns op de suiker f329,754, op het gedistilleerd f335,504, op het zout f 33,000 en op de zeep f 34,601. Het recht van successie f 68,136, de posterijen en de telegiafie f 65,800 en de loodsgelden f 31 370. De Tijd verklaarde gisteren, dat ook de Katholieken tegen de wet op het lager onder wijs moeten petitionneeren. Delfshaven. LI. Zondag werd een inwo ner dezer gemeente een zilveien horloge 'met gouden ketting ontvieemd. Het is aan de politie gelukt die voorwerpen te Rotterdam op te sporen en den dader, een buurman van den bestolene, tot bekentenis te brengen. Maassluis. Gepasseerde week werd door een ingezetene alhier bjj den Gemeente- Ont vanger gestoit een bedrag van f60 tot aan vulling van zjjn aanslag in den Hoofdeljjken omslag over 1877, welke naar zijn overtuiging te laag was. Arnhem. Een joogmensch alhier is onder het berijden eener velocip&de omgevallen en brak daarbij het rechterbeen Nadat dit afgezet was is hij kort daarop aan de gevolgen over leden. Bijvoegsel van de Schiedamsche Courant,

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 5